Scratch Football Logo Quiz

Football Logo Quiz Scratch

31.03.2015
15.10.2015

free to play

V tomto logickém rychlíku je vaším úkolem stíráním hracího pole odhalit znak fotbalového klubu. Pokaždé máte na výběr ze šesti možností, a pouze jedna je správná. Aby to nebylo tak jednoduché, máte omezené množství stírání, tak abyste neodhalili celý znak klubu a také vás tlačí neúprosný čas. K dispozici máte tři pomocníky, kteří vám za našetřené mince mohou pomoci se složitým znakem. Můžete si nechat zastavit čas na pět vteřin, nechat odstranit tři špatné možnosti nebo začít stírat znak klubu znovu.

Hra je rozdělena do tří obtížností, nazvaných světy. V těchto světech na vás bude čekat čtveřice úrovní, ve kterých budete odkrývat dvacet znaků fotbalových klubů.

• Android 55
Nikdy by mě nenapadlo, že taková blbost, jako je stírání a poznávání znaků evropských fotbalových klubů, může být tak chytlavá. Myslel jsem si, že mám znaky v malíku a zpočátku to tak i vypadalo, protože jsem jich v prvních kolech nejlehčího světa poznal vždy minimálně osmnáct z dvaceti. Postupně se však vyčerpaly ty nejznámější, a mé skóre se zhoršovalo. Navíc se časový limit s každou obtížností snižoval o tři vteřiny a z pohodlných dvanácti nakonec bylo pouhých šest.

Ve hře se však nemění pořadí obrázků a jen se prohází šestice odpovědí, takže není problém se ty neznámé týmy za chvíli naučit a vše splnit na tři hvězdy. Potěšila mě přítomnost českých klubů, včetně Hradce a celkově šlo o zajímavou směsici z celé Evropy.

Občas se mi označila špatná odpověď ještě u stírání, nevím sice jistě, zda jsem ji omylem neoznačil sám, ale mám trochu podezření, že je to chyba hry, protože pak většinou byl zčásti setřen i následující obrázek. Pomocníky jsem nevyužíval, protože na ně prostě nebyl čas.

Kvůli neměnným znakům má "Fotbal logo kvíz. Stírací klub" (krásný název z českého Google Play) takřka nulovou znovuhratelnost a jedinou motivací je asi jen celkové skóre. Já se však soustředil na hvězdy a po jejich zkompletování můžu hru s čistým svědomím odinstalovat. Na ukrácení dlouhé chvíle se ale hodí perfektně, i když bych uvítal více úrovní.

Pro: chytlavé, postupné narůstání obtížnosti, české kluby, Hradec

Proti: neměnné pořadí znaků, bugy, málo úrovní