Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rusty Lake Hotel

14.12.2015
29.01.2016
73
14 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Pět vyvolených bylo pozváno do luxusního jezerního hotelu a vaším úkolem je postarat se o pohodlí vašich hostů a připravit jim pět hříšně dobrých jídel.

Jedná se o jednoduchou 2D puzzle adventuru, kdy se každý den snažíte najít ve svém hotelu všechny potřebné ingredience pro večeři a splnit každému hostovi jeho přání. Všechny postavy zde jsou personifikovaná zvířata. Vašimi hosty jsou tak divočák, bažant, zajíc, jelen a holub. Čeká vás 6 místností, které skrývají řadu logických hádanek a to vše zabalené do hororově surrealistické atmosféry.

Hra byla původně určená pro mobilní zařízení iOS a Android.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Stylová, tajuplná, chytrá a pomatená adventura, ze které jsem měl zpočátku strach. Po dohrání jsem prostě chtěl víc!

Příběh mi přijde zbytečné vysvětlovat, jelikož i po dohrání jsem zmatený a přijde mi, že si tvůrci Rusty Lake Hotel dělají ve stylu Davida Lynche regulérní prdel z diváka, avšak máte nutnou potřebu se dozvědět více a doopravdy vás zajímá, co se v tom prapodivném hotelu děje. Občas se objeví nějaké vodítko a vy tak můžete sestavovat svoje teorie, oč běží. Jediné co bych asi vytkl je konec, který mi nepřinesl rozuzlení, které jsem chtěl a druhá věc je krátká herní doba, což nevadí, když si hned můžete zahrát pokračování!

Silnou stránkou jsou také puzzly, kterých je tu kupa a občas dokážou i pořádně provařit mozkové závity. Myslím, že jenom jednou či dvakrát jsem se musel podívat do návodu, jelikož jsem byl doopravdy ztracený.
Ale když jsem hleděl na nějaký puzzle a najednou mě napadlo rozřešení, které bylo nakonec správné, tak cítil mnohem lepší pocit, než když jsem dohrál původního Crashe Bandicoota (doteď z toho vakojezevce mám noční můry a tiky).

Ovládání je prosté, prostě kliknete na objekt se kterým chcete interagovat, nebo kombinujete předměty z inventáře s jinými objekty.

Grafika je dokonalá, doopravdy se mi tento styl líbí. Hudba je příjemná, příjemně dokresluje již tak dobrou atmosféru.

Shrnul bych své povídání tím, že Rusty Lake Hotel je příjemně unique hra, s příjemně podivnou a lehce strašidelnou atmosférou. Dávám ji 8/10, jelikož zaprvé) si myslím, že hra mohla být delší a zadruhé) hrál jsem pokračování a to je lepší.
Rozhodně si tuto hru pořiďte, stojí pouhé dvě eura na steamu! ... ... ... Proč už si ji neobjednáváte? Šup šup, ať už vás tu nevidím!

Pro: Příběh, grafika, hudba, puzzly

Proti: Krátké

+15
  • PC 75
Pamätáte si na sériu browserových klikacích adventúr Submachine? Tieto hry si získali veľkú obľubuvďaka svojim záhadným prostrediam a deju a zaujímavým hlavolamom.

Hry od štúdia Rusty Lake by sa dali označiť za duchovného nástupcu tejto série, keďže majú podobné grafické spracovanie, ale majú v sebe výrazne viac prvkov surrealizmu, ktoré sú ako vystrihnuté z Lynchovej tvorby.

Po sérii krátkych adventúr Cube Escape je Rusty Lake Hotel prvým plnohodnotným plateným titulom štúdia. Dej je na prvý pohľad jednoduchý, na návštevu vám prijde 5 zvieracích hostí a vašou úlohou je pomôcť šéfkuchárovi pripraviť im večeru (pričom netušia, že na večeru sú oni). Celé to ale skončí veľmi zvláštne a hráč netuší čo a prečo sa vôbec stalo.

Našťastie hlavolamy sú na výbornej úrovni, ich riešenie je časo absurdné, ale nie príliš náročné, takže návod som na ne nepotreboval skoro vôbec. Na prípravu každého pokrmu môžete ale tiež nazbierať ďalšie dve ingrediencie, ktoré vám pridajú počet hviezd. Najskôr sa hľadajú ľahko, ale v ďalších úrovniach ich je veľmi ľahké prehliadnúť.

Celkovo ide o slušnú krátku adventúru, ktorá vás pekne potrápi na 2-3 hodiny.

Pro: Grafické spracovanie, nápadité úlohy

Proti: Dlzka, nejasný dej

+9
  • PC 70
Skvělá, leč krátká adventura. Uvařit 5 bezvadných večeří nemusí být taková sranda jak se zpočátku zdá, obzvlášť, když ingrediencemi jsou naši hosté!
S chutí jsem se pustila i do následujících dílů a musím uznat, že z tohoto dílu mi bylo nejméně šoufl :D Každopádně hádanky jsou mírně náročné, ale občas se mi stalo, že jsem se prostě zasekla. Když se vám to pak nějak povede, určitě si neřeknete, že to bylo ajsné od začátku.

Pro: vizuál, mírně náročné hádanky

Proti: krátké

+8
  • PC 60
Herní výzva 2020: "Neseď doma"

Znáte ten nepříjemný pocit jako lidi ve zvířecích maskách, veselý čuník v reklamě žeroucí šunku nebo kuře propagující s kuřecím stehnem v ruce? No takových pocitů se při hraní nevyhnete. Z druhé strany tu je tajemná atmosféra sídla existujícího uprostřed ničeho. I když je to klikačka bez nějakých velkých kombinací předmětů, tak se tu bez nápaditosti a logiky daleko nedostanete. Hudbu a zvuky jsem zkoušel až na počítači, nejedná se o nic pro hru stěžejního.

Pro: Atmosféra, hádanky

Proti: Na mě příliš surreální

+7