Rusty Lake Hotel

14.12.2015
29.01.2016

Pět vyvolených bylo pozváno do luxusního jezerního hotelu a vaším úkolem je postarat se o pohodlí vašich hostů a připravit jim pět hříšně dobrých jídel.

Jedná se o jednoduchou 2D puzzle adventuru, kdy se každý den snažíte najít ve svém hotelu všechny potřebné ingredience pro večeři a splnit každému hostovi jeho přání. Všechny postavy zde jsou personifikovaná zvířata. Vašimi hosty jsou tak divočák, bažant, zajíc, jelen a holub. Čeká vás 6 místností, které skrývají řadu logických hádanek a to vše zabalené do hororově surrealistické atmosféry.

Hra byla původně určená pro mobilní zařízení iOS a Android.

Stylová, tajuplná, chytrá a pomatená adventura, ze které jsem měl zpočátku strach. Po dohrání jsem prostě chtěl víc!

Příběh mi přijde zbytečné vysvětlovat, jelikož i po dohrání jsem zmatený a přijde mi, že si tvůrci Rusty Lake Hotel dělají ve stylu Davida Lynche regulérní prdel z diváka, avšak máte nutnou potřebu se dozvědět více a doopravdy vás zajímá, co se v tom prapodivném hotelu děje. Občas se objeví nějaké vodítko a vy tak můžete sestavovat svoje teorie, oč běží. Jediné co bych asi vytkl je konec, který mi nepřinesl rozuzlení, které jsem chtěl a druhá věc je krátká herní doba, což nevadí, když si hned můžete zahrát pokračování!

Silnou stránkou jsou také puzzly, kterých je tu kupa a občas dokážou i pořádně provařit mozkové závity. Myslím, že jenom jednou či dvakrát jsem se musel podívat do návodu, jelikož jsem byl doopravdy ztracený.
Ale když jsem hleděl na nějaký puzzle a najednou mě napadlo rozřešení, které bylo nakonec správné, tak cítil mnohem lepší pocit, než když jsem dohrál původního Crashe Bandicoota (doteď z toho vakojezevce mám noční můry a tiky).

Ovládání je prosté, prostě kliknete na objekt se kterým chcete interagovat, nebo kombinujete předměty z inventáře s jinými objekty.

Grafika je dokonalá, doopravdy se mi tento styl líbí. Hudba je příjemná, příjemně dokresluje již tak dobrou atmosféru.

Shrnul bych své povídání tím, že Rusty Lake Hotel je příjemně unique hra, s příjemně podivnou a lehce strašidelnou atmosférou. Dávám ji 8/10, jelikož zaprvé) si myslím, že hra mohla být delší a zadruhé) hrál jsem pokračování a to je lepší.
Rozhodně si tuto hru pořiďte, stojí pouhé dvě eura na steamu! ... ... ... Proč už si ji neobjednáváte? Šup šup, ať už vás tu nevidím!

Pro: Příběh, grafika, hudba, puzzly

Proti: Krátké

Další skvělá hra od Rusty Lake. U těchto vývojářů už chodím na jistotu a spíš si hry snažím rozvrhnout tak, abych si je nevyplácala na jednou a měla nějaké v zásobě.

Jako vždycky, přivítá lehce hororová a znepokojující atmoška, která je v téhle hře spíše utlumená. Nejsou tu víceméně žádné lekačky a předramatická změna hudby jako v jiných hrách od Rusty Lake, při které sebou člověk trhne, ale horor je tu spíš dílem hráče. Aby taky ne, když úkolem je každý den připravit vynikající a pěkně masitou večeři, a sami hosté, přes svojí zkorumpovanost a zkaženou duši vypadají pěkně chutně (a masitě).

Nemůžu se ubránit srovnání s jinými hrami v sérii, protože je pravda, že je tohle první placená hra, kterou RL kdy vydali. Jednoduše řečeno, hra je velmi krátká a ve svojí krátkosti ten příběh, který nabízí, není zas tak úplně dech deroucí. Náročnost na dokončení tak těžká taky není, pořádně jsem se zasekla jen u sekvence shit sandwiche a u těch blbých opic s činely. I tak je ale hra sama o sobě velmi dobrá, jen trpí tím srovnáním třeba s mnohem delším Rusty Lake: Roots.
Rusty Lake Hotel, názvem zajímavá jednohubka, odkazem připomínající detektivku od Agathy Christie, obsahem ale trošku komplikovanější.

Hříčka říkám schválně, protože pro její dohrání Vám bude stačit pár hodin, slovy pár, řekl bych, i doslova. Tvůrci se tu rozhodli představit záhadný hotel, ve kterém jste Vy – správce – který má splnit co hostům na očích uvidí, především je uspokojit kvalitním jídlem na stříbrném podnose. Hosté jsou ale z řád zvířectva a tak tu rázem jsme jak v nějaké bajce od Ezopa.

Hlavními hrdiny jsou – pan Králík, slečna Holubice, pan Kňour, paní Bažantice a pan Jelen. Těm všem musíte připravit hlavní večerní chody, těm všem tyto chody připravíte z masa svých kolegů. Každý večer tak jdete na lov surovin, ze kterých pak kuchař pan Žabák připraví hlavní chod. Čím více hlavních surovin naleznete, tím více s večeří budou návštěvníci spokojení. A v tom tkví hlavní myšlenka hry.

Každý večer se vypravíte do bytu jednoho z návštěvníků a propracováváte se ke sběru surovin, včetně i samotné vraždy místního obyvatele. Hra má takové osobité adventurní prvky, pěkné, byť poměrně jednoduché, grafické zpracování a logický základ, čímž bych hru s přehledem zařadil do žánru logických adventur. S podobným námětem a jeho zpracováním jsem se totiž dosud nesetkal a byla to poměrně zajímavá zkušenost.

Postupem času zjistíte, že v tomto hotelu vládne taková zvláštní ztísněná atmosféra, kterou tu tvoří sám majitel – pan Sova. Celé to má takový absurdní nádech zvířecí bajky, navíc Vás to nutí pokračovat dál a zkoumat, co hra ještě nabídne za smrti po vzoru klasických hororových filmových vyvražďovaček, které vznikají jenom proto, aby ukojili choutky fanoušků tohoto žánru. Tato hra je na tom totiž podobně.

Pro: Originální logicko-adventurní jednohubka s příjemnou pohodově-jazzovou atmosférou a pěknou grafikou.

Proti: Nejedná se ale o nic vysloveně složitého a za chvíli máte také hotovo. Navíc je to obsahově dost jednoznačná záležitost.

Pamätáte si na sériu browserových klikacích adventúr Submachine? Tieto hry si získali veľkú obľubuvďaka svojim záhadným prostrediam a deju a zaujímavým hlavolamom.

Hry od štúdia Rusty Lake by sa dali označiť za duchovného nástupcu tejto série, keďže majú podobné grafické spracovanie, ale majú v sebe výrazne viac prvkov surrealizmu, ktoré sú ako vystrihnuté z Lynchovej tvorby.

Po sérii krátkych adventúr Cube Escape je Rusty Lake Hotel prvým plnohodnotným plateným titulom štúdia. Dej je na prvý pohľad jednoduchý, na návštevu vám prijde 5 zvieracích hostí a vašou úlohou je pomôcť šéfkuchárovi pripraviť im večeru (pričom netušia, že na večeru sú oni). Celé to ale skončí veľmi zvláštne a hráč netuší čo a prečo sa vôbec stalo.

Našťastie hlavolamy sú na výbornej úrovni, ich riešenie je časo absurdné, ale nie príliš náročné, takže návod som na ne nepotreboval skoro vôbec. Na prípravu každého pokrmu môžete ale tiež nazbierať ďalšie dve ingrediencie, ktoré vám pridajú počet hviezd. Najskôr sa hľadajú ľahko, ale v ďalších úrovniach ich je veľmi ľahké prehliadnúť.

Celkovo ide o slušnú krátku adventúru, ktorá vás pekne potrápi na 2-3 hodiny.

Pro: Grafické spracovanie, nápadité úlohy

Proti: Dlzka, nejasný dej

Skvělá, leč krátká adventura. Uvařit 5 bezvadných večeří nemusí být taková sranda jak se zpočátku zdá, obzvlášť, když ingrediencemi jsou naši hosté!
S chutí jsem se pustila i do následujících dílů a musím uznat, že z tohoto dílu mi bylo nejméně šoufl :D Každopádně hádanky jsou mírně náročné, ale občas se mi stalo, že jsem se prostě zasekla. Když se vám to pak nějak povede, určitě si neřeknete, že to bylo ajsné od začátku.

Pro: vizuál, mírně náročné hádanky

Proti: krátké