Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Public Transport Simulator

17.02.2015
95
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

PTS je autobusový simulátor, který je plně ve 3D. Pomocí autobusů vozíte cestující na linkách po mapě. Těch je několik a zobrazují město, předměstí, venkov, zimní prostředí (období Vánoc) a tropické prostředí. Na každé mapě lze odjet 10 linek. Dále je možná volná jízda nebo si lze vytvořit vlastní linku. Ve hře je proměnlivé počasí a také se střídá den i noc.

Za odjeté linky a počty cestujících dostáváte zkušenosti. Ty vám odemykají nová vozidla, jejich úpravy (nátěry, pérování atd.). Ve hře je velké množství vozidel (až 48 vozidel). Jedná se o klasické autobusy, kloubové autobusy, dvoupatrové autobusy, dále o různé taxíky a závodní vozy. Závody jsou ve hře na odlehčení a projíždíte v nich checkpointy na čas.

Hra lze ovládat naklápěním mobilu, ale i tlačítky na displeji. Lze řídit vozidla z kabiny i z jiných pohledů. Nechybí ani blinkry, možnost ovládat stěrače, světla, každé dveře zvlášť i klakson.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Android 95
Zajímavá hra, která je často opomíjená na mobilní platformě. Mezi hrami jako Bus Simulator 2020 (roky se stále mění) je tahle hra klenot. Má specifický název, proto ji to často nenajde mezi doporučenými hrami, když někdo hledá autobusový simulator. Ale to jsem odbočil..

Hru jsem dohrál kdysi na minulém mobilu. Na tomto nejsem ani v polovině. Hra jako taková je dost propracovaná, podporuje kopce (což u mobilních her časté není), obrubníky, změny počasí i denní doby. Pravda, grafické zpracování není úplně ideální, ale když si uvědomíme, že se jedná o mobilní hru, stačí to. Hra jede i na slabších strojích.

Vozový park i prostředí je skvělé, řídit kloubový autobus působí realisticky, lze hrát offline a závody, jako oživení jsou skvělý nápad.

Zajímavá blbinka je i zpomalovaci kamera, kdy si můžete zpomalit pád lidí v autobuse při nějaké kolizi. To platí i pro srážení chodce.

Kdysi byla soutěž a vyhrál ji Čech. Ten si mohl vybrat jaký autobus do hry přibude - byl to klubový SOR.
Aktualizace chodí cca co čtvrt roku, zrovna nedávno vyšla další. Většinou opraví chyby a vždy přidá nový vůz. Někdy i nové funkce.

Pro: Opomíjená hra, která si zaslouží trochu popostrčit, skvělá hratelnost, zajímavé herní mapy a živé prostředí (AI provoz, chodci). Velké množství vozidel.

Proti: Časem omrzí, závody by mohly být i s protihráči, ne jen časovka.

+5