A Player's Heart

13.02.2020

free to play

Je libo operu (hudební divadlo, instituci, nikoliv určité představení), ve které vystupují pouze ženy, a pouze ženy se starají o její provoz? Taková instituce existuje ve městě Tristendesande, kam přichází protagonistka hry A Player's Heart. Jejím snem a cílem je operu dobýt: stane se divou (tradiční ženské role), drakem (tzv. milovnické role, s důrazem na akrobacii), nebo se ponoří do tvorby a obsluhy kostýmů, dekorací, kladek a lan? Bude hvězdou, co kope jen sama za sebe, nebo je pro ni nejdůležitější tým? Ať se stane cokoli, show musí pokračovat... Ke slovu přijde i romance - na výběr jsou hned čtyři ženy (jde o lesbickou romanci) a jen hráčovy volby určí, jestli protagonistka naváže vážný vztah, nebo se dostane pod sukně všem...

Po technické stránce se jedná o klasický titul Choice of Games, který byl ovšem vydán v jejich edici Heart's Choice, zaměřenou na romance a erotiku. Hra má rozsah 222 000 slov.

• Android 75
A Player's Heart jsem hrál krátce po Teahouse of the Gods , tuším někdy začátkem února 2023. Pokud se nepletu, byla to i poslední hra, kterou jsem do letoška dohrál.

Spojení lesbické romance a opery bylo to, kvůli čemu jsem si hru vybral, zklamán jsem tedy nebyl. Ke slovu přijdou i intriky a politikaření mimo jeviště a zákulisí, protože někteří mocní by nejraději všechna divadla zavřeli, čemuž se mi v mém průchodu hrou podařilo zabránit. Hra není příliš explicitní (dvě chili papričky ze tří, jak mi ukazuje aplikace Heart's Choice), před časem jsem si pořídil i upískou romanci Vampire's Kiss, ale ta mě zatím příliš nezaujala.