Earn to Die 2

20.11.2014
05.05.2015
05.05.2016

Earn to Die 2 je 2D akce, ve které se v post apokalyptickém světě snažíte různými vozidly přejet americký kontinent plný zničených cest, rozbořených domů a všudypřítomných zombie.

Ve hře je několik levelů, dále rozdělených na checkpointy. Cílem je dostat se k checkpointu dříve, než autu dojde benzín. Po dokončení každého levelu hráč dostane nové vozidlo. Každou jízdou hráč získává peníze podle ujeté vzdálenosti a přejetých zombie, za tyto peníze si vylepšuje vozidlo, např. novým motorem, lepšími koly, pilou na rozřezávání zombie, nitrem, větším množstvím paliva a dalšími. Vozidel je celkem 10, od malé buginy, přes školní autobus až po obří sklápěč.

Na PC, iOS a MacOS je hra placená, na Androidu free to play.

• Android 65
Výhodou hraní na telefonu je, že si ho můžete vzít kam chcete. Proto jsem původně chtěl EtD rozložit na záchodové dýchánky. Než jsem zjistil, že s rychlostí, jakou postupuju bych si musel kolem Vánoc začít podávat projímadlo. Takže místo abych jako člověk hrál normální hry na normálním PC, jsem shrbenej na gauči mastil displej a zkracoval životnost baterky mýho Samsungu.

Naštěstí tato hra není úplně typický F2P Android titul. Neomezuje vás energie a reklam je tu poskrovnu. A především, navzdory očekávání, je to docela zábava. I v tom nekonečném Google play trashy se semtam dají najít dobré a jednoduché hry, u kterých si nezlomíte prsty nebo nerozmáčknete displej.

Nenechte se zmást, ta hra je hroznej grind. Vlastně všechno co tu děláte je, že v jednotlivých, vizuálně stejných úrovních, dojíždíte pro peníze, za které upgradujete auto, které upgradujete jen proto, abyste si koupili další auto, který budete moct zase upgradovat hezky od začátku. A na konci.. je cutscéna! Zábavné je to především proto, že si hledáte optimální cestu a naklápíte auta na konkrétních místech tak, aby se nikde zbytečně nezaseknuli. Ve hře perfektně funguje jednoduchá fyzika, kde rozbíjíte bedny a různé trámy, rozřezáváte a střílíte za jízdy zombíky a semtam proletíte vybuchujícím barelem a když se všechno toto spojí, vzniká vám na trati slušnej bordel končetin a třísek. Přemýšlet, nad tím, co je lepší upgradovat nemá moc smysl, protože většinou potřebujete upgradovat úplně všechno na max.

Takže asi tak, mobilní pařmen ze mě nikdy nebude. Ve světě, kdy telefon na jedno nabití horko těžko překoná jeden den a i jednoduchá 2D hra vysává baterku raketovou rychlostí, je pro mě mžourání na upatlanej displej celkem nesmysl.
  • Android 70
Klasika ze SuperHry, která se časem dostala i na mobil. Na zabití času ideální. Je to klasická hra, která po dohrání zmizí z mobilu a z mysli na vždy.

Hra je poměrně zábavná, aspoň ze začátku. Postupně děláte stále to samé, takže na chvilkove hraní to stačí.

Můžu pochválit fajn grafiku, skvělou hudbu, množství zombie a výběr aut + jeho všemožné vylepšení.

Pro: Jednoduchá hříčka na zabití času a zombie. Množství aut a fajn muzika

Proti: Stále dokola