Scratch Car Logo Quiz

27.04.2015

free to play

Scratch Car Logo Quiz je logický rychlík z dílny španělských vývojářů Enrasoft, kteří těchto her vytvořili hned několik. Vaším úkolem je stíráním hracího pole odhalit znak více či méně známé automobilky. Pokaždé máte na výběr ze šesti možností, a pouze jedna je správná. Aby to nebylo tak jednoduché, máte omezené množství stírání, tak abyste neodhalili celý znak a také vás tlačí neúprosný čas. K dispozici máte tři pomocníky, kteří vám za našetřené mince mohou pomoci ve složitých situacích. Můžete si nechat zastavit čas na pět vteřin, nechat odstranit tři špatné možnosti nebo začít stírat znak znovu.

Hra je rozdělena do tří obtížností, nazvaných světy. V těchto světech na vás bude čekat čtveřice úrovní, ve kterých budete odkrývat dvacet znaků automobilek.

• Android 50
Po stírání a poznávání znaků evropských fotbalových klubů jsem se pustil i do stírání a poznávání znaků automobilek. Tady už jsem si nebyl tak jistý, jako v předchozí hře a už v počátečních kolech jsem měl problémy poznat všech dvacet znaků. Časový limit, který se postupně snižoval, mi v tom také zrovna moc nepomáhal.

Stále se však nemění pořadí obrázků a jen se prohází šestice odpovědí, takže nebyl až tak velký problém se ty neznámé znaky za chvíli naučit a vše splnit na tři hvězdy. Potěšila mě přítomnost Škodovky, Porsche nebo Trabantu, ale vzhledem k tomu, že 240 znaků je v rámci automobilek opravdu hodně, odhalil jsem i spoustu těch, které jsem nikdy před tím neviděl.

Chyba s označením špatné odpovědi ještě při stírání se bohužel vyskytuje i zde, takže jsem některá kola musel ne vlastní vinou opakovat. Zkoušel jsem sem tam využít i některé pomocníky, ale po chvíli došlo k jejich vyčerpání a znovu použít jsem je mohl za poplatek, který jsem samozřejmě hradit nechtěl. Hra se dá ale v pohodě dokončit i bez placení.

Znovuhratelný tento titul zrovna není, ale jelikož je k dispozici spousta jemu podobných, není to až takový problém. Na rozdíl od svého předchůdce mi zde počet úrovní bohatě stačil a opravdu netuším, jestli vůbec ještě nějaké další automobilky existují. Ke konci jsem už nepoznával skoro nic a byl jsem rád, že to mám za sebou.

Pro: postupné narůstání obtížnosti, Škoda, Porsche

Proti: neměnné pořadí znaků, bugy, ke konci už nezábavné