Commandos 2: Men of Courage

Včera jsem si řekl, že si takticky pokosím pár germánů, když v tom, asi po 5 vteřinách, hra zamrzla a hodila blue screen. Dle chybové hlášky jde zřejmě o problém ovladačů a někdo se zmínil, že to způsobují zastaralé/nekompatibilní zvukové ovladače, co vy na to? Pánové a dámy.
Remaster super. Dvojka (i trojka) ukrutně potřebuje zvýšit rozlišení. Dneska se na to oproti jedničce nedá moc koukat jak je to mázlý.
@Zx Atari (12.06.2019 00:07): jako jestli z Commandosů potřebuje něco remaster, tak je to dvojka. Bylo tam na svou dobu dost animací a občas to ani tehdy nevypadalo moc hezky (narozdíl o bezchybný jedničky). Snad už pudou i ty videjka mezi misema, to mě onehdá naštvalo a skončil jsem to někde ve třetí misi. Takže mám pouze jedno dohrání z roku 2001 a to je prostě málo. Takže vítám ;)
@Zx Atari (12.06.2019 00:07): Jediný pozitivum vidím v lepší spustitelnosti na novějších OS. Jinak ale Commandos 2 vypadají pořád skvěle. A na důležitější jedničky se kašle, hezký. Každopádně doufám, že nezůstane jen u remasterů a vyjde i nový díl.
Kdo ještě nemá... Právě sem koupil na GOGu Commandos 2 +3 za 0,69e... Čili nějakých 18kč... Slovy OSMNÁCT!!!!!!!!!!
@Fingon (komentář): a myslim že hned ve 2. misi musíš zalézt se zlodějem pod postel. U čehož jsem se zasekl tehdy asi na dva dny. Dneska by to byl měsíc :) přitom stačila klávesa shift.
jesli sem někdy shodil počítač ze stolu, a pak po něm začal skákat, tak to bylo kvuli špatnému připojení k internetu, nikdy kvuli hře, takový EMO zase nejsem!
@Jumas (25.11.2014 11:53): Jojo, spíše to ve mně vyvolalo vzpomínky na jedničku, dvojka se mi tehdy moc nelíbila (všichni uměli všechno, šlo to dělat i akčně...), ale s odstupem času jsem na její hraní rád koukal.
Trojka mě tehdy bavila víc, protože ta mi přišla vyloženě akční a taky jsem ji tak hrál. Ale ta 2D grafika má prostě něco do sebe.
@Walome (25.11.2014 10:24): Dvojka je oproti Commandos: Behind Enemy Lines jednoduchá a trojka už úplně. Oproti jiným strategiím je to ale samozřejmě nesrovnatelná obtížnost. Možná tak s datadiskem Starcraftu a Warcraftu II :)

EDIT: Ale jo, vzpomínky mám na to taky pěkný, i když na jedničku hezčí. Nedávno jsem se i dostal ke krabici, takže už mám Commandos konečně komplet, stejně jako GTA (kromě 5. která na PC ještě nevyšla).
a) je s podivem jak málo je tu diskusních příspěvků :)
b) jsem sledoval ten retro gaming na games.cz, což je mimochodem sympatická forma lets playe a užil jsem si to, nostalgie jak prase. 2001! Hrál jsem to z vypálených CD, v zasněžených lokacích mi klesaly FpS a táta na mě ještě otevíral okno kvůli atmosféře (byla zima) :D
Jeden by si to skoro zahrál, ale vím, že bych u toho strávil hodiny a děsně se rozčiloval :)
Je to mód. Sú tam upravené misie a tiež misie z Behind Enemy Lines myslim. Ja som zatiaľ v prvej misii a mám s tým dosť problém :D
Tak práve skúšam Commandos 2: Destination Paris. Som zvedavý na nové misie. Hral to už niekto? Čo na to hovoríte?
Dneska jsem oprášil svojí starou PS2 a řekl jsem si, že bych mohl zkusit pokořit Commandos 2, které jsem kdysi na PS2 koupil, ale nejméně tříkrát ho dohrál pouze na PC. Ovládání je hrůzostrašné, ale úspěšně jsem se prokousal až k misi White Death. Všechny úkoly splněny, nasedám do letadla a hle - CUTSCÉNA. Nevěřil jsem vlastním očím, letadlo jen tak tak přeletělo torpédoborec a mizelo v dáli. Fascinovalo mě to proto, že při hraní PC verze jsem na nic takového nenarazil.

Vyvstala tedy jedna velice zásadní otázka. Jak je možné, že verze z PS2 obsahuje cutscény a PC verze nikoliv? Nebo snad vlastním nějakou osekanou PC verzi Commandosu? :D
Walome: Robina Hooda jsem nehrál, takže nemohu posoudit, ale některé díly Commandos si rád zahraji i v dnešní době.

Bodkin: Máš asi pravdu v tom, že se lidem nelíbí neustálé ukládání a nahrávání, ale najde se par jedinců, mezi které se řadím i já, jenž na tuto sérii nedají dopustit.
To je tím, že lidé neradí tráví čas u nepřetržitých Safe/Load orgií. Tak bídný gameplay, ač chvíli je opravdu zábavný, jsem snad neviděl.
To je asi žánrem - třeba Robin Hood: The Legend of Sherwood je taky supr a je tam jen jeden koment a v diskuzi ani pípnutí. Každopádně Commandos je legenda, ale asi je to jedna z her, která zaujme v době vydání, ale pak je s ní ámen.

Tak jsou určitý věci, co mi u některejch her utkvěj v paměti a zrovna ty lebky při změně obtížnosti si z druhejch Commandosů pamatuju, tak proč to nenapsat v komentu.

Jinak taky mě zaráží, že zrovna Commandos (ať už kterýkoli) maj jen pá komentů a diskuze je defakto mrtvá.
No, že to máš v kladech :-D

Mimochodem, docela trapný, že u takovýdle hry je jen pět komentů a až do dneška prázdno v diskuzi...