Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@Vurhor (komentář): "Je sice hezké, že mnohé dovednosti jsou vyhrazeny pouze pro některé z nich, ale přál bych si, aby v tomhle byla hra o něco striktnější."
Tak to si určitě zahraj tu jedničku, tam to právě je striktnější.
@SimonEndt (27.01.2020 19:56): No tak hurá, stale jsem na Win 7, tak uvidim, taky vyzkouším. Ale je pravda, že ten save/load fest, ktereý je prostě nevyhnutelný tak to muže trošičku kazit, pri tom skákaní do menu.
@MarezCZE (26.01.2020 10:44): Tak vyzkoušeno. Steam verze funguje, ale je potřeba na Win10 nainstalovat Direct Play a restartovat, případně to hodit do kompatibility s WinXP. Hra funguje i na widescreen 16:9 v 1280x720. Problém je, že menu jede na 4:3 a při každém "Escapnutí" se hra přepne na 4:3. Trvá to tak 1 vteřinu, ale trochu to kazí gameplay. Jak hra nebyla stavěna na 16:9, tak je na okrajích mapy občas vidět chybějící textura, ale to je v pohodě. Horší je, že to občas spadne, ale zatím se mi to stalo 2x. Summarum, je to hratelný, akorát mě rozčiluje to přepínání rozlišení při Escapu.
@Wolverine (25.01.2020 17:56): Tohle mě tak mrzí se na to dívat ... když se k tomu dostane člověk, co nikdy nehrál ani neviděl původní verzi, tak bude automaticky znechucen a nedivil bych se, kdyby odsoudil celou sérii. Potencionální vývojáři si pak řeknou, že o to není zájem a zabije se i prvotní myšlenka na nějaké pokračování ...
Commandos 2 je srdcovka, ale s koupí remasteru jsem měl počkat na slevu/opravu, protože hned v první (noční) misi jsem měl dost často neskutečně velký pokles fps. A navíc je tam zvláštní bug, že se dva nepřátelští vojáci v dané úrovni objevují u sebe na vždy dost divným místě :-)
No nic, dám si to po dvanácte v rozlišeni 1280x1024 a 4:3. Jak zamlada a se vším, co k tomu patří.:D
@Vurhor (25.01.2020 10:16): Taky mi to tak přijde. Je to trošku ostřejší a nejvíce jsou vidět asi hlavy členů týmu, které všechny kdo ví proč neustále žvýkají. Ty žvýkačky už po hodině přece nemohou mít žádnou chuť :)
Srát na cenzuru, ale že je to zabugovaný, hnusný, osekaný a nedodělaný je něco co nedokážu překousnout.....
@Cobot (24.01.2020 16:49): Vyjádření v TLDR: PRACHYYYYY!!!!

Sem zvědav, kdy začnou zakrývat před německými turisky svastiky na azteckých památkách, řeckořímských, nebo japonské samurajské zbroji. :)
Edit: vlastně japonsko už dřív z map památek stáhlo svastiku jako označení chrámů. :)

@jazz1 (24.01.2020 19:09): Ne, v německu je to proto, že hry tam byly kategorizované jako hračky, tudíž nemohli mít svastiky, teď už to myslím změnily a hra se svastikou může mít označení uměleckého/dokumentárního kontextu.
@rikuhahl (24.01.2020 16:58): Paradoxně se prý legislativa v Reichu už prý vysvětluje tak, že svastiky pokud jsou v historickém kontextu nejsou problém. Prej teda. No vtipný jsou ty Japonci, to je rarita. (Ne)hořící lidi taky pecka :D No jo, prostě dnešní doba no.

Tohle mě pobavilo: Just hold on there my friend. We, Chinese players, would not take responsibility for this matter

In my opinion, Chinese players are the greatest victims of censorship -- basically we have no rating system so the government can censor anything they want in games, movies and so.

We have green blood in our body, we died with no corpses, our vampires are fed by petroleum. Can you imagine Vladimir in League of Legends has all his abilities in black?

However, our policy is pretty open to anti-NAZI and anti-Japanese theme games, not to mention games on Steam are not 'that' strictly examined (as long as you don't have a mainland China server) -- we have uncensored Wolfenstein and many other games with gore effect and Nazi symbols.
Já bych to spíš chtěl vidět na živo. Demo by bodlo. Z těch gameplayu mi to HD moc nepřijde. I když originál už je rozlišením strašně mázlej.
@Cobot (24.01.2020 16:49): To je fakt opruz takhle přepisovat historii, navíc, když už ta hra jednou vyšla a bylo to tam :/ Takže si budu muset počkat na nějakej mód, kterej to vrátí. Taky mě překvapilo, že není žádný zvýhodnění pro majitele původní hry. Za 20€ (17€ s aktuální slevou) je celkem dost za 19 let starou hru, 5€ bych klidně dal, ale takhle to asi nechám chvíli bejt a budu čekat :)
Tak nám vyšel HD Remaster a neobešlo se to bez připosraný cenzury. Dokonce i japonský letadla nemaj znaky. To jsem ještě neviděl.

Vyjádření vývojářů:

Hi everybody,
thank you for your passion and dedication about the game and your feedback.

Yet, the decision was made and we were as transparent as possible in advance, making everybody interested in the remaster aware of us making this game available in as many countries as possible,without splitting up the community with different versions and without moving the release date in many countries and/or in general in the far unforeseen future.

Not to mention, even though if some of you do not agree, that as a company, we are obliged to adhere to the law, but we want our users to have the best experience with our games without causing potential delays or even being banned in certain countries, as stated already above.
Včera jsem si řekl, že si takticky pokosím pár germánů, když v tom, asi po 5 vteřinách, hra zamrzla a hodila blue screen. Dle chybové hlášky jde zřejmě o problém ovladačů a někdo se zmínil, že to způsobují zastaralé/nekompatibilní zvukové ovladače, co vy na to? Pánové a dámy.
Remaster super. Dvojka (i trojka) ukrutně potřebuje zvýšit rozlišení. Dneska se na to oproti jedničce nedá moc koukat jak je to mázlý.
@Zx Atari (12.06.2019 00:07): jako jestli z Commandosů potřebuje něco remaster, tak je to dvojka. Bylo tam na svou dobu dost animací a občas to ani tehdy nevypadalo moc hezky (narozdíl o bezchybný jedničky). Snad už pudou i ty videjka mezi misema, to mě onehdá naštvalo a skončil jsem to někde ve třetí misi. Takže mám pouze jedno dohrání z roku 2001 a to je prostě málo. Takže vítám ;)
@Zx Atari (12.06.2019 00:07): Jediný pozitivum vidím v lepší spustitelnosti na novějších OS. Jinak ale Commandos 2 vypadají pořád skvěle. A na důležitější jedničky se kašle, hezký. Každopádně doufám, že nezůstane jen u remasterů a vyjde i nový díl.
Kdo ještě nemá... Právě sem koupil na GOGu Commandos 2 +3 za 0,69e... Čili nějakých 18kč... Slovy OSMNÁCT!!!!!!!!!!
@Fingon (komentář): a myslim že hned ve 2. misi musíš zalézt se zlodějem pod postel. U čehož jsem se zasekl tehdy asi na dva dny. Dneska by to byl měsíc :) přitom stačila klávesa shift.
jesli sem někdy shodil počítač ze stolu, a pak po něm začal skákat, tak to bylo kvuli špatnému připojení k internetu, nikdy kvuli hře, takový EMO zase nejsem!
@Jumas (25.11.2014 11:53): Jojo, spíše to ve mně vyvolalo vzpomínky na jedničku, dvojka se mi tehdy moc nelíbila (všichni uměli všechno, šlo to dělat i akčně...), ale s odstupem času jsem na její hraní rád koukal.
Trojka mě tehdy bavila víc, protože ta mi přišla vyloženě akční a taky jsem ji tak hrál. Ale ta 2D grafika má prostě něco do sebe.
@Walome (25.11.2014 10:24): Dvojka je oproti Commandos: Behind Enemy Lines jednoduchá a trojka už úplně. Oproti jiným strategiím je to ale samozřejmě nesrovnatelná obtížnost. Možná tak s datadiskem Starcraftu a Warcraftu II :)

EDIT: Ale jo, vzpomínky mám na to taky pěkný, i když na jedničku hezčí. Nedávno jsem se i dostal ke krabici, takže už mám Commandos konečně komplet, stejně jako GTA (kromě 5. která na PC ještě nevyšla).
a) je s podivem jak málo je tu diskusních příspěvků :)
b) jsem sledoval ten retro gaming na games.cz, což je mimochodem sympatická forma lets playe a užil jsem si to, nostalgie jak prase. 2001! Hrál jsem to z vypálených CD, v zasněžených lokacích mi klesaly FpS a táta na mě ještě otevíral okno kvůli atmosféře (byla zima) :D
Jeden by si to skoro zahrál, ale vím, že bych u toho strávil hodiny a děsně se rozčiloval :)
Je to mód. Sú tam upravené misie a tiež misie z Behind Enemy Lines myslim. Ja som zatiaľ v prvej misii a mám s tým dosť problém :D
Tak práve skúšam Commandos 2: Destination Paris. Som zvedavý na nové misie. Hral to už niekto? Čo na to hovoríte?
Dneska jsem oprášil svojí starou PS2 a řekl jsem si, že bych mohl zkusit pokořit Commandos 2, které jsem kdysi na PS2 koupil, ale nejméně tříkrát ho dohrál pouze na PC. Ovládání je hrůzostrašné, ale úspěšně jsem se prokousal až k misi White Death. Všechny úkoly splněny, nasedám do letadla a hle - CUTSCÉNA. Nevěřil jsem vlastním očím, letadlo jen tak tak přeletělo torpédoborec a mizelo v dáli. Fascinovalo mě to proto, že při hraní PC verze jsem na nic takového nenarazil.

Vyvstala tedy jedna velice zásadní otázka. Jak je možné, že verze z PS2 obsahuje cutscény a PC verze nikoliv? Nebo snad vlastním nějakou osekanou PC verzi Commandosu? :D
Walome: Robina Hooda jsem nehrál, takže nemohu posoudit, ale některé díly Commandos si rád zahraji i v dnešní době.

Bodkin: Máš asi pravdu v tom, že se lidem nelíbí neustálé ukládání a nahrávání, ale najde se par jedinců, mezi které se řadím i já, jenž na tuto sérii nedají dopustit.
To je tím, že lidé neradí tráví čas u nepřetržitých Safe/Load orgií. Tak bídný gameplay, ač chvíli je opravdu zábavný, jsem snad neviděl.
To je asi žánrem - třeba Robin Hood: The Legend of Sherwood je taky supr a je tam jen jeden koment a v diskuzi ani pípnutí. Každopádně Commandos je legenda, ale asi je to jedna z her, která zaujme v době vydání, ale pak je s ní ámen.

Tak jsou určitý věci, co mi u některejch her utkvěj v paměti a zrovna ty lebky při změně obtížnosti si z druhejch Commandosů pamatuju, tak proč to nenapsat v komentu.

Jinak taky mě zaráží, že zrovna Commandos (ať už kterýkoli) maj jen pá komentů a diskuze je defakto mrtvá.
No, že to máš v kladech :-D

Mimochodem, docela trapný, že u takovýdle hry je jen pět komentů a až do dneška prázdno v diskuzi...