Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

@Jumas (04.11.2014 18:51): Řekněme že ses narodil 5.11.2013. A protože 366. den tvé existence bude 5.11.2014, tak budeš slavit už 4.11.? A další rok 3.11.? A ještě další 2.11.?
Já se registroval 1. 1. 2010, lepší datum k zapamatování těžko pohledat :)
@ViRus (04.11.2014 11:41): Pche ty si omladina, utri si mlieko co ti po brade tecie, hlavna Matuzalemovska uderka su z prvej 10.-tky rebricka DH (Memphisa nepocitam) mumie ako Ugraugra, MickTheMage, NateLogan a Karasman.

Ale teda extra zaujalo dietko Jazz1 - je tu o par mesiacov dlhsie ako ja a uz vedie tabulku podla Kanadskeho bodovania.
Chasko herni, dle "pritomnost a aktivita" je tomu 5 let co sem tady s vama. Toto leti, petiletka splnena, tak zapocnem tu dalsi.... :-)
Fakt by se tu už mohly objevit ty konzole. Co na jedné zase hraji, tak kvůli hrám chodím na Gamespot a to je panečku bordel, po tom co to překopali celé.

Nezná někdo něco jako DH s hrami na konzole? Aby to šlo nějak pěkně filtrovat dle parametrů, byly tam hodnocení uživatelů, nějaké základní informace a tak.
Protože to tu už bylo, tak jedna rada - neptejte se kdy se to komu hodí, prostě řekněte čas a lidi buď dojdou nebo ne, těžko budeš hledat ideální čas pro 49 lidí :D
@MartinezZ (24.10.2014 06:40): O 3rd person se jedná i v případě izometrického pohledu. Pokud koukáš na hru jinou kamerou, než vlastníma očima, jde v podstatě vždy o pohled 3. osoby, pak už je jedno, jestli je ta osoba za zády tvé postavy, nebo někde nad její hlavou. Izometrický pohled chápu jako další detailnější členění stejně tak, jako i ostatní žánry by se daly dělit na další desítky subžánrů.
Tak teprve až nyní jsem narazil na následující: U nově přidané Halo: Spartan Strike je jako žánr uvedeno:

akce > 3rd person akce

Docela mě překvapuje, že vlastně nikde nejde vybrat něco ála "izometrická střílečka", nebo alespoň že jde o izometrický pohled. Tohle mi totiž nepřijde jako 3rd person pohled, kdy bych očekával, že budu postavě, za kterou hraju, koukat pouze tzv. přes rameno (Hitman, Mass Effect). To stejné u předchozího dílu Halo: Spartan Assault. 3rd person pohled a izometrický pohled je přeci rozdíl.

A pokud "izometrický" chápu špatně, pak mě opravte správným názvem, který ovšem ani tak nebude "3rd person"...

3rd person view vs Isometric view vs Spartan Strike.
@Richmond (22.10.2014 20:38): Asi tak, ale zase já si o tom klidně rád poslechnu a zase oceňuju, že tam kluci berou lidi, co maj co říct atd. To je fajn.

A teda doporučuju víc sestříhat a prostřihy na něco zajímavýho (třeba videa z progamingu atd.), dívat se hodinu na tři kluky, přičemž jeden si tam minule furt hrál s Virusovejma figurkama, to nic moc :D
@Memphis (22.10.2014 12:44): Tak rovnou ku tématu: ProGaming, takové pokusy u nás v ČR už přeci byly a nepamatuji se, že by to končilo nějak vítězoslavně - pár turnájků se kdesi uskutečnilo, ale že by byl zájem stran veřejnosti i sponzorů, to se říct moc nedalo. Proč si Hitpoint myslí, že nastal právě nyní čas na oživení téhle ideje a skutečně si myslí, že v ČR je možnost vytvořit ProGamingovou komunitu a ne jen "undegroundové svazy herně-digitální mládeže"?

---

Za mě je to "přenesení anonymního prostředí internetu do konkrétní prezentovatelné podoby" dobrý nápad, ale nechce se mi moc věřit, že to v takhle malé lokální české kotlině bude mít nějaké větší ohlasy než mistrovství ve cvrnkání kuliček. Pár lidí se samozřejmě najde a budou to profíci ve své době, ale tady se dost rychle stárne a udržet nábor nováčků v kvalitě, aby se mohli vydávat za Pro-hráče, tady bude nejednoduchý. A zvaní zahraničních skupin + samotné akce v zahraničí => prachy => sponzoři > nevelký zájem okolí...

Držím palce, bylo by hezké tady mít podobná komentovaná utkání jako WCG (jasně, to je sci-fi).

//Howgh!
V příštím ObCastu přivítáme jako hosta Ondru Báču z Hitpoint.cz, což je projekt jehož cílem je přenést elektronický sport z anonymního prostředí internetu do konkrétní prezentovatelné podoby a pořádat profesionální akce, které tento fenomén představí široké veřejnosti.

Tématem tedy bude profigaming, ale účelem ObCastu by mělo být jeho přiblížení klasičtějším hráčům, kteří se na DH vyskytují, a tento trend nesledují či je doposud nezajímal. Budeme rádi za vaše dotazy (ať už k tomuto tématu, či k DH / hrám obecně), můžete je psát tady do diskuze či posílat na obcast@databaze-her.cz. Díky!

Tentokrát soutěžíme o sběratelskou edici Child of Light na zvolenou platformu.
Zdravim, nevim kam jinam napsat. Je moznost zmenit nick? Mohl by pripadne admim? Na Mudness_cz, pripadne dekuji