Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

Ptal jsem se na to jestli to funguje obecně. Neřešil jsem Basic účet. On ho někdo používá? Před nějakou dobou jsem četl cslnky, že to bude chtít neustále ověřovat a zneptijemnovat, aby to lidem zatthli. To je celý.
@Garret (13.11.2021 20:55): mám zkušenost z konzolí (nevím jak je to na PC), že prostě čas od času musím zadat credentials, nebo se třeba z ničeho nic změní písmo titulků na největší, apod.
Napadlo mě, že by to někdo jiný omylem změnil v mém profilu, nebo možná Netflix aplikace upgrade na konzoli to přepíše, ale spíš si myslím, že to dělá Netflix tak trochu naschvál. :)

Oni ví, že lidé si kupují Premium a sdílí, samozřejmě se jim to ani trochu nelíbí. Podle mě se @Cobot: ptal na to zdali to ještě funguje, není to tak dávno co jsem postřehl články kde Netflix hrozil nějakou odvetnou akcí.
YouTube se rozhodl skrýt dislike počet ke všem videím, takže teď už snadno neurčím jestli nějaké guide/tutorial video je užitečné nebo podvod a musím číst ty komenty, myslím, ale že lidé dobře vědí proč to udělali.
@Cobot (12.11.2021 17:50): funguje. Máme to tak s dalšími 3 kolegy z fa. :) Jediná nepříjemnost, je fakt, že občas musíš zadat znovu přihlašovací údaje, očividně se to Netflix snaží lidem znepříjemnit.
Sdilite s nekym netflix? Dá se to ještě provozovat? Četl jsem že měli logicky snahu to zarizniut. Mě jde o to, že nemám moc čas, ale pustit to úplně nechci,. Tak jsem si říkal, že to budu šérovat s kámošem.
@Charllize (03.11.2021 23:28): By mě zajímalo, jestli má aspoň doma solární panely. :-) Každopádně kdyby hodloval nějakou dobu krypto, tak by ho nějakých 30 nebo kolik procent zdražení elektřiny trápilo podstatně méně. ;-)
@Zx Atari 500 (03.11.2021 23:00): To je škoda, už jsem se chtěl konečně dozvědět, jak a kdy krypto skončí, teď nebudu v noci spát. :-(

Budu spokojen neboj, už teď jsem celkem spokojen (i přes ignorování memecoinů). :-) Pád o 75 % jsem už zažil a dost pochybuju, že bude další pád o víc než 50 %. Menší zisky, ale i menší volatilita...

@Charllize (03.11.2021 23:05): Nedávej mě dohromady s tím kacířem, já uznávám jen hodl master race! :-P
@Zx Atari 500 (03.11.2021 10:52): Ty jsi začal s normálním člověkem. :-)

No a nebyla to zpětně chyba, že ti to bylo ukradený? :-)

Povědomí je podle mě už docela slušné, myslím, že většina lidí o kryptu / btc aspoň slyšela. Samozřejmě pořád málokdo v tom riskuje (pro něj) větší peníze. (I zlato má pořád mnohem větší tržní kapitalizaci.)

Jsi asi neslyšel o Tesle, Gamestopu a dalších. :-) Akcie i krypto jsou obecně hlavně o nabídce a poptávce, tj. o důvěře. Si už asi nepamatuješ ten prudký loňský propad akciového trhu o nějakých 30 nebo kolik procent s tím, že prakticky za pár týdnů zase ztráty smazal a zase se dostal na ATH. A kvůli čemu? Jen proto, že lidi byli vyděšení z covidu a nevěděli co bude. Taky by mě zajímalo, jaké krypto regulace by sis představoval.

@Zx Atari 500 (03.11.2021 12:34): A z jakého důvodu by mělo krypto úplně krachnout (a kdy zhruba)? Prosím objektivní důvody, ne tvé emoce. Mimo to může krachnout prakticky všechno, i zlato (lidi přejdou na bitcoin), :-) nejmenší šanci máš asi u amerických dluhopisů (pokud nechceš svoje úspory darovat ostatním ve formě inflace), ale na těch asi moc nevyděláš - a je to i fér, když skoro nic neriskuješ. Já radši ten krach risknu - zvlášť teď, když už drží krypto i velké firmy a instituce, je to oficiální platidlo v Salvadoru atd. Samozřejmě je blbost (tj. nikomu bych to nedoporučil) mít všechno v kryptu, ale určitě si spousta lidí už představila, kolik by teď mohli mít, kdyby dali loni do krypta i jen malou část svých úspor.
@Karasman (03.11.2021 09:50): Nemáš pravdu. Zaprvé pokud bude chtít najednou hodně lidí prodávat, tak prostě za tu tvou nastavenou cenu neprodáš, protože to od tebe v tom okamžiku za tu cenu nikdo nekoupí.

No a i když to za těch 60K prodáš, tak co pak? Budeš čekat až to spadne přesně kam? Co když to spadne těsně pod 60 a pak rychle vyletí na 70? Nebo třeba nakoupíš znovu za 55, pak to spadne na 50, pak zase prodáš s tím, že nakoupíš za 45, ale pak to vyleze na 51. Budeš čekat, že to zase spadne nebo nakoupíš za 51 nebo...?

Časovat trh je prakticky nemožné (kdyby to bylo jednoduché, tak jsou všichni za pár měsíců milionáři) a je to rychlý způsob, jak o svoje peníze přijít. Málokdo na kryptu rychle zbohatne. Ale jsem přesvědčený (riskuju svoje peníze) že se pořád na kryptu dá slušně vydělat, i když pomaleji.
To mě připomíná víkendový slet. Jeden virtual pilot od nás těží na farmě z 4x GTX 1070 a 4x GTX 1080. Rapíre už těžíš? Ne, proč? To se Ti vyplatí, hash rate RX 5700XT je takový, že i po zaplacení elektřiny prý vydělám 70Kč denně. Zajímavé.
@Kunick (03.11.2021 12:29): Mame tu velke pady, korekce atd. bezne veci. Jenze pak je tu velka moznost totalniho krachu. O tom mluvim. Kdyz se celej crypto trh zhrouti, a uz se nezvedne. A ja si myslim, ze ta moznost tu stale existuje a neni zanedbatelna. Tot vsjo.

A uz koncim.
@TombSpirit (03.11.2021 08:20): "normalni clovek" ma nejaky crypto celkem u riti :)

Ja o nem vim, protoze Fuka, v drevnich dobach. Ale minimalne do doby 2-3 roky z5 mi to bylo ukradeny. Pak jsem to poocku sledoval, vazneji to sleduju rok. Povedomi ve spolecnosti je stale mizive, ac si jiste myslis opak :) Che to nekdy se vyloupnout, ze sve sockobubly.

Ze nelze predpokladat pohyby crypta podle jeho uspechu? Firma prosperuje, akcie rostou, firma oznamila neco prevratneho, zavede neco uspesneho, 0 akcie rostou. U crypta tohle neplati. Tam hlavne plati bohatsi pes m*da, a sem tam hodi kosticku :) Burzy ovlivnujou trh, diky insider informacim.. Bez regulaci to porad bude jen ruleta na kterou se nabaluji novodobi vestci s technickou analyzou :D

Ten mega propad prijde.... vim, ze to nechces slyset, ale je to tak... :)
@TombSpirit (03.11.2021 08:40): Právě naopak, v případě velkého propadu tě právě SL zachrání a nakoupíš o hodně levněji zpět. Samozřejmě nákup na 15k a SL na 5k by byla hloupost. V současné době bych dával SL někam těsně pod 60k, pokud bude větší propad, tak tě to zachrání a nakoupíš zpět s profitem.
@Zx Atari 500 (02.11.2021 22:10): Já bych řekl, že "normální člověk" už ví o BTC od doby, kdy bylo za 100, nanejvýš 1000 dolarů.

"Měl by se hejbat". Kdy už pochopíš, že je skoro nemožné odhadnout krátkodobé pohyby (nejen) krypta. Kdyby to bylo tak jednoduché, byli bychom bohatí všichni. :-)

Ale chápu, máš to těžké s tím svým těžkým propadem, co sis vsugeroval...
@TombSpirit (02.11.2021 21:26): Nekoukej na ty 2000% narusty... normalni clovek naskakuje vzdy hooodne pozdeji :)

Tak mam notifikace na kazdou vetsi zmenu v mem portfoliu, tak holt kontroluju :D
Ne nedesi me ztrata Cardana.... jen ze se vubec nehejbe, i kdyz prave podle uspechu a cinnosti by mel. Jenze na crypto trhu tohle neplati. Tam plati jen co si zamanou velci hraci a co si zrovna vyberou k hratkam.

Kdybych se desil, tak bych byl vydesenej, kdyz jsem mel celkove portfolio -60% :) Ted aktualne jsem +40%.. Jen si rikam, jestli neprodat ted a necekat do konce roku, coz je muj puvodni plan. To bych rad vse prodal s profitem a pak pockal na ten tezkej propad co driv nebo pozdeji prijde a znovu nakoupil :) Jeste jich par bude, nez se to sesype :D

Ono kdyz ted vyberu ten loopring (407% profit) tak zisk hodi polovinu novewho compu... :D A zas by to byla skoda, kdyz to dumpne na drobny :D Svadim fakt velky vnitrni boj :D
@Zx Atari 500 (02.11.2021 19:40): No nezávidím ti, radši to rychle prodej, co když to za rok sletí z 20 dolarů na 10? To máš už part time job to sledování krypta? :-D
Pokud tě děsí -25 % v poslední době u Cardana (za rok 2000 %), tak už fakt nevím, co na to říct. Možná by sis měl najít míň stresující koníček, spoléhat se na emoce v kryptu a obecně investování je nejlepší cesta, jak přijít o peníze i v bull marketu...
@TombSpirit (01.11.2021 19:47): To je sileny s tim LRC. Jsem se vcera rozhodl drzet dal... a uz tam mam 432% :D Takze zase vaham co s tim, protoze to musi sletet... nenasel jsem nejakej relevantni duvod proc by to melo letet up, krom spekulacni pumpicky.

"A leak in the Loopring GitHub public repository shows a partnership deal with GameStop for an NFT marketplace could be on the cards." tohle na to prece nemuze mit vliv.... takovewj...

Takovy Cardano, ktery jsem si rikal ze vypada nadejne, tak jsem -25% ...

Hehe  https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/squid-kryptomena-hra-na-olihen-propad.A211102_093031_eko-zahranicni_kou