Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Software

@Garion (02.11.2020 12:39): Je to dané tím videem, přeci jenom ta kvalita záznamu odpovídá mobilu a jeho schopnostem. Navíc, jde si nastavit režim v rychlostech pojmenované Decentní, Normální, Vysoká a Intenzivní. Mám to poslední a zpoždění žádné.
@Gordon (02.11.2020 11:57): Jo, mám u monitoru ARGB světla, které snímají na základě SW v počítači barevnou paletu z obrazu a v reálném čase ty barvy promítají na zeď za monitorem. Rozšiřuje to barevné vnímání obrazu a vtahuje do hry. Tohle je třeba hodně efektní využití ARGB světel v chytré domácnosti. :) Mám počítač kousek od okna, takže večer si musí sousedi občas myslet asi svoje, když vidí tu hromadu barev, co se zpoza žaluzií v noci dere ven... :)
@Gordon (02.11.2020 11:14): V principu ne. Máš doma tzv. Bridge, který je napojený na router kabelem. Tento Bridge následně komunikuje s veškerým zařízením (vypínače, čidla, žárovky apod.) přes protokol ZigBee, komunikace tedy přes Wi-Fi neprobíhá. ZigBee funguje jako Mesh síť, jednotlivé zařízení si tedy předávají příkazy mezi sebou, nejsi tedy omezený dosahem jednotlivých prvků.

To automatické rozsvícení funguje ve dvou režimech, které můžeš použít:

- čidlo pohybu. Zde prostě stačí, aby Tě infračervené čidlo zmerčilo a vykoná požadovanou akci v režimu IF a THEN. Tím že je čidlo infračervené, tak neregistruje třeba otevření dveří, vlající záclony apod., musí "vidět" teplo a dle toho také je schopno eliminovat malé zvířata (pes, kočka, králík). Pokud u čidla nastavíš citlivost detekce na maximum, budou Ti doma rozsvěcovat světla i zvířátka... :)

- GPS lokace. Bridge je on-line díky připojení do routeru kabelem. Kontroluje Tvojí polohu, kde máš okolo baráku určený okruh, který je pro něj zásadní. Jakmile do tohoto pole vstoupíš, Bridge pošle do předem definovaných světel co mají udělat. Lze si tedy nastavit, že při příchodu se Ti rozsvítí kuchyň a obývák, nic jiného. Stejně funguje vypínání. Tam mám nastaveno, aby v momentě, kdy zmizím z okruhu okolo baráku, tak aby vypnul bez pardonu všechny světla. Pokud je v Bridge více uživatelů (mobil je lognutý ve stejné síti (zde tedy již Wi-Fi potřebuješ, ale když je člověk doma, tak Wi-Fi jede, ne?), k vypnutí světel nedojde, pokud některá tato osoba je doma, aby jsi svým odchodem nevypnul světla třeba manželce :)

Světla jdou ovládat samozřejmě i mimo domov (kontrola jestli se někde nesvítí), tak jako jde nastavit simulace přítomnosti (od XY do XY hodin se Ti světla doma budou různě rozsvěcet, aby to zvenku vypadalo, že je někdo doma). Lze opět kontrolovat i na dálku.

Automaticky lze světla také rozsvěcet v předem definovaných hodinách, nebo lze libovolná světla rozsvítit při západu slunce (neřešíš hodiny, systém se sám zapíná při západu, ať je kdykoliv).

BTW: Ty Wi-Fi vypínáš?
@RomcaT (01.11.2020 19:04): Jo, je to dost hardcore... :) Když tohle máš doma a pak přijdeš někam kde se svítí klasicky stylem "zapnu vypínač a vypálí mi to oči", tak nechápeš... :) Je to hodně návykové, pokud budeš chtít vědět více, či poradit, klidně napiš SZ, ať vlákno Software nezasypáváme světelným hardwarem... :)

@Garret (01.11.2020 19:37): Hele, nastavil jsem to už ani nevím kdy a od té doby pouze využívám výhod pěkného a sofistikovaného řešení, jak píšeš. Nastavení je navíc velmi easy, přes telefon v aplikaci, a dál na to vůbec nemusíš sahat. Nebo můžeš, pokud jsi hračička, to je samozřejmě na Tobě.
@Garret (01.11.2020 13:58): @RomcaT (01.11.2020 13:55): Místo světlušek do zásuvek mám na chodbě i v předsíni instalované pohybové infračervené čidla. Na různé časy je nastavená různá citlivost a různé svícení klasických světel na stropě. Funguje to na systému IF a THEN.

Pokud projdu těmito částmi bytu a IF je tma tolik a tolik luxů, a IF je mezi 06:00 až 08:00 (časy kdy vstávám), THEN rozsviť studené bílé světlo na 100 procent. Ráno to dobře startuje :)

Pokud projdu těmito částmi bytu a IF je tma tolik a tolik luxů, a IF je mezi 08:00 až 23:00 (běžný pohyb po bytě), THEN rozsviť teplé bílé světlo na 80 procent. Prostě klasické svícené stylem alá žárovka.

Pokud projdu těmito částmi bytu a IF je tma tolik a tolik luxů, a IF je mezi 23:00 až 06:00 (noční režim), THEN rozsviť světlo barvy svíčky na 1 procento. Náhrada za světlušku do zásuvky.

Pokud jedna z IF podmínek není naplněna, světla se automaticky nerozsvítí. Například, pokud je v předsíni dost přirozeného světla, které tam vniká z obýváku.

Velká výhoda je, že si to jde nastavit přesně dle potřeb, nemusím mít nic v zásuvce, reaguje to na mě dle mých potřeb. Pokud potřebuji rozsvítit jinak, než mám nastaveno dle čidla, tak samozřejmě jsou na zdi i vypínače, které jsou čidlu vždy nadřazené, nebo houknu hlasem na Google Home (třeba když mám plné ruce) a on mi to rozsvítí dle požadavku.

Jak píšeš @RomcaT, levné to není, ale jak si na to zvykneš, nechceš jinak, navíc to právě hodně spoří energii, díky různým intenzitám, které si nastavíš, nebo použiješ. Už jenom taková drobnost, že se mi v bytě rozsvítí světla sama v momentě kdy k němu z venku přicházím (pokud je tma, samozřejmě), nebo to, že se mi v předsíni rozsvítí v momentě kdy otevřu dveře a vcházím, je hodně návykové. :) To, že nemusím řešit, jestli jsem nezapomněl při odchodu něco zhasnout, protože to zhasne samo jak se vzdálím od baráku, je už jenom příjemný detail. Možností je daleko více, ceny pořízení vysoké, úspory za energii poté ale znatelné a komfort jak používání, tak kvalita světla, je někde zcela jinde, než běžné LEDky a klasické vypínače.
@RomcaT (01.11.2020 13:55): mám velkou chodbu, takže když jdu v noci na záchod nebo vstávám na ranní, přerazil bych se buď po tmě nebo bych si rožnul a 2 minuty nic neviděl kvůli světla :-)
@ZephyrCZ (01.11.2020 13:46): ty chytré žárovky jsou parádní nicméně my máme velký byt a hodně světel, takže ta investice by byla děsná. Už ty led žárovky byl slušný ranec. Vtipné je že když jsme je pořizovali, přišlo nám že když se rozsvítí máme doma šíleně moc světla. Teď za léta jsem si na to tak brutálně zvykla že mi někdy přijde že to moc nestivi..

@Garret (01.11.2020 13:47): světlušky do zásuvky vůbec neznám.. ale kdyby mi něco svítilo pořád tak to by mě asi štvalo. V noci chci mít fakt tmu. Na chatě máme na schodech jen takové ty pohybové čidla a už to je někdy děsnej šok ;o)
@RomcaT (01.11.2020 13:34): malé spotřebiče mají minimální vliv na spotřebu energie domácnosti. já třeba používám světlušku do zásuvky, reaguje optickým čidlem na nedostatek světla, takže svítí celou noc. má ale 0,6W, takže za rok spotřebuje asi 15kč. jenže když takhle nechám zapnutý i svůj herní PC, už se ta spotřeba protočí na 1600kč a to je jen v idle :-)
@RomcaT (01.11.2020 13:34): LED žárovky jsou dobrý krok.
Chytré žárovky (třeba Philips Hue) jsou další krok v šetření za spotřebu, ale také pro větší světelnou pohodu. :)
Smart termohlavice na topení také dokáží ušetřit hodně peněz, za jednu topnou sezónu to může být i několik tisíc korun. :)
Já jsem v tomhle docela magor, utratil jsem hodně peněz za chytré věcičky, ale jsem pak nadšený z té nižší spotřeby elektřiny i vytápění, ty rozdíly jsou obrovské, i z toho jak to hezky chytře funguje . :) No, a pak zapnu hru na herním PC a spotřeba jde při hraní do stovek watů za hodinu... :D
@Chuck (01.11.2020 10:47): no nepoužívám...ale začnu ;o)

@Garret (01.11.2020 11:46): tak alespoň něco... My jsme šílený plytvaci elektriky. Nonstop běží chůvička pro dítě, dva notebooky. Přes den většinou zapla televize. Nemyslím tím tv program ale je puštěno Kodi. Nonstop čistička vzduchu a v noci mi jede přístroj na apnoi ;o( alespoň žárovky jsme vyměnili za led, protože jen v obýváku máme 11 žárovek...

Na druhou stranu celkem se snažím šetřit vodou, třeba si vypínám sprchu když se mydlim. Snažím se splachovat jen málo aby neproteklo moc vody. (Tedy splachnu pořádně ale nedrzim to splachovadlo zbytečně dlouho). Třídíme odpad. Taky asi dost protopime, máme malé děti a máme rádi teplo. Nicméně pořídili jsme termohlavice na topení aby jsme topili co nejefektovneji, máme kondenzační kotel.

O té elektrické energii se musím vážně zamyslet....taky peru jako magor alepson jednou denně a většinou i se sušením....no nic to jsem už dost OT
@Garret (31.10.2020 18:16): Aha já si spíš tak trochu rejpnul. sry.. :D

Nový buildy dělaj "komplet reinstal". Dřív se kasali, že už s tím přestanou, ale i když mám pocit, že se něco zlepšílo, tak velký aktualizace jsou furt na dýl.
aktualizace 2004 pro W10 mě včera teda pěkně zasekala. místo vypnout jsem dal restartovat s aktualizací, omylem. no nic, odcházel jsem na noční, taxem se šel chystat, po 10 minutách se vrátím, že to vypnu napodruhé a bylo tam 20% a "nevypínejte počítač"... naprogramovat hlášku "hele, teď to bude hodně dlouho aktualizovat, fakt to chceš?" by pro MS byl asi moc velký problém.
Tohle je asi nejkrásnější chybová hláška, jakou jsem kdy viděl :)
Btw netušíte, co to znamená? :)

Nastavení oprávnění specifické pro aplikaci neuděluje oprávnění Místní Aktivace pro serverovou aplikaci COM s identifikátorem CLSID {2581F8B9-4EAF-457C-B68B-50F6B8EA6B54} a APPID {15D30B67-12E7-4BB6-13BB-7AFF07997402} uživateli DESKTOP-NHEVQNRKwoky (SID: S-1-5-21-2649419242-4184597480-2721144540-1001) z adresy LocalHost (pomocí LRPC) běžící v kontejneru aplikací Není k dispozici – SID (Není k dispozici). Toto oprávnění zabezpečení lze změnit pomocí nástroje správy Služba komponent.
Software - Obecne o nehernim software je asi spravna kategorie na nasledujici:

umel by mi nekdo prosim doporucit set software pro zpracovani fotografie aby to bylo opensource a zaroven pouzitelny ... nejak jsem tedka v dobe korony si zacal vic hrat s fotakem, jeste po diskusi s par lidma tady (cures @Adieu ;)) .. protoze jsem proste magor, uprednostnuju co je mozne tak pouzivat opensource ..

co se tyce digitalni fotografie tak pro me neprofesionalni potreby by to melo byt naprosto dostatecne, v soucasne chvili pouzivam

rawtherapee - to je imho fakt dobrej program, s nikon NEF raws, s jakozto skoro nejrozsirenejsima raws (nebudu resit jestli je rozsirenejsi nikon nebo canon) umi fungovat v pohode, to co nemam v RT tam nejak naimportovat ty colours profily z nikonu (nevim jestli je vubec treba) + nejake ty dalsi profily asi toho fotaku

gimp - jakozto nahrada za Corel nebo PS, dle ruznych reviews a recenzi by gimp mel byt v dnesni dobe a pro neprofesionala nahrada plnohodnotna (to s tim neprofesionalech naznacuje, ze gimp je horsi nez PS, to nechci tvrdit)

?? - a chybi mi nejakej nastroj na *blendovani kompozic a HDR (mergovani fotek z bracketingu)

budu rad za kazdou radu, diky
Ještě to shrnu pro ty, kteří přišli později a nebo prostě jen hůře chápou psaný text: nešlo ani tak o to, kdo warezí a kdo ne, ale o to, že je někdo ochoten dotovat tyhle pijavice - poskytovatele sdílených úložišť, jejichž hlavní příjmy, byť se na oko tváří, že si toho nejsou vědomi (a vědomi jsou si toho moc dobře), pramení z šíření warezu skrze jejich služby. Filmy, narozdíl od her, z důvodu horší nebo nulové dostupnosti stále pirátí každý druhý a dokud nebude pohodlnější a uplnější varianta, než warez, bude tomu tak dál - jak podotkl Zephyr níže. Ale skutečně není potřeba se tím chlubit. Každý to má asi nastavené morálně jinak, stejně jako každému vyhovuje jiná forma sledování. Argument "nezkusils, neuvěříš" mi na fóru plném ajťáků nebo alespoň lidí s určitým přehledem přijde poněkud úsměvný.

@Gordon (26.10.2020 12:02): Kliiiid, bráško. :D Nadávat si tu nemusíme, akorát tím shazuješ sám sebe.
Aby bylo jasno, mě také warez nevadí. Podle mě by přístup k formě umění měl mít každý, pokud na tom nechce "zarábat", (viz. ty poplatky) což se samože nevztahuje na spešl programy. Vlastně ta nynější situace, jaká je teď, je svým způsobem ideální. Vývojáři, filmaři vydaj titul, první dva týdny se jim to zaplatí a později k tomu získají přístup i ti, co za to nechtějí platil. Ideální stav kdy se všichni nažerou, Studio má titul zaplacený, všichni k dílu mají přístup, nikoho to nenutí jít do radikálnějších cest. Status quo.

@Zx Atari 500 (26.10.2020 12:32): Dnes už jen příležitostnej. :)
@RomcaT (26.10.2020 08:34): sorry ale tebe mít doma tak si vycitam že jsem nešel dát do babyboxu. Takhle mluví otevřeně o warezu snad jen pubertaci aby machrovali ne? Co si tady chceš dokazovat? To že jsi pako už dávno víme všichni.

Přeji aby byla Stream služba v pořádku. Když už má doma takového warezáčka tak snad bude mít alepson štěstí v akciích. (přepis z vědy a techniky.)
@ZephyrCZ (26.10.2020 11:40): Tak kdyz si zaplatis vsechny ty stream sluzby co v dnesnich TV jsou tak se da rict ze budes mit taky skoro vsechno, jen se nedoplatis :) nemyslim ze se ofiko nekdy objevi sluzba na ktere budou vsechny filmy a serialy, to je dost utopie. Takze tyhle ruzne workaround zpusoby jsou zrejme normalka. A kazdy dle potreb, vkusu a casu.
Obcas mivam taky u filmu co mi za to stoji se na nej podivat v nejvyssi mozne kvalite, coz byva treba 30-50GB, nevim jestli tohle jde jinak nez pres USB uloziste nebo primo z PC, priapdne original z BR.
@Charllize (26.10.2020 11:37): Jsem IT vzdělaný více, než většina lidí. Stáhnout film je to nejmenší. Ale, když si večer sednu před TV, zmáčknu jedno tlačítko a mám perfektně udělané seznamy filmů, s možností třídění, dávání do oblíbených a se schopností vidět vybraný film vteřinu po stisku tlačítka, právě bez nutnosti to stahovat, tak jo. Tenhle komfort se mi fakt líbí. A jo, takhle bych to chtěl mít ofiko.
@ZephyrCZ (26.10.2020 11:26): Tak nevim od kdy je neco stahnout slozite. Slozite je rozebrat auto a zase ho slozit dokupy nebo postavit dum, treba :) Mozna jsi z te IT bubliny v ktere jsi prilis zpitomely, tot vse :)
Ale chapu ze lidi v casovem pressu hledaji k jeho usetreni kdeco.

pripojovat PC k TV uz mi jako opruz prijde pokud to nekdo tak nema na stalo. Ale pichnout disk do TV je docela hned :)
@Fritol (26.10.2020 11:28): Samozřejmě že ne, nebuďme alibisti. Jde pouze o to, jestli ten film chceš stahovat půl dne "zdarma", nebo zaplatíš 599 Kč/rok, tedy 50 Kč měsíčně za přístup k tomu úložišti, a stahuješ bez omezení. Jasně, to že využívám to úložiště i pro své soubory, je vedlejší. Mě jde jenom o to, že komfort obsluhy, výběru, vyhledávání a shlédnutí filmů, je oproti stahování na flashku/do PC a pak to přes USB/HDMI přehrávat na TV, o světelné roky vepředu. A jak jsem psal v té slohovce, až mi podobný komfort a možnosti dá nějaký komerční subjekt, velmi rád to zaplatím, tak jako platím vše ostatní, od hudby, přes hry, až po SW.
Mně teda přijde úplně praštěné platit si něco, abych odtama mohl stahovat/streamovat nelegální obsah. Nebo si to úložiště primárně platíte kvůli něčemu jinému? Pochybuju. Když už kradu, tak kradu zadarmo. :D Naklikat torrent a stáhnout titulky zabere půl minuty a aspoň člověk ví, na jakej rip se dívá.

Kodi jsem v chodu viděl, ale nevidím v tom nic tak zazračného. Ale yea, kdo na TV zároveň přes PC nehraje, má TV daleko od PC a tudíž nechce táhnout kabel, ale streamovat, tak budiž no. Ale osobně bych za možnost stahovat, případně streamovat kradený obsah, neplatil. Tvůrci z toho nevidí ani korunu.