Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kultura

@Charllize (08.07.2018 23:59): sežeň to od toho znamého safra :) , vypadá to strašně dobře, ikdyž je to jen interpolovaný. Mě hrozně štve že se filmy dělaj furt v 24fps, jasně, těch 48 či 60 působí nezvykle, ale to je daný jen tím nezvykem, jak se to překoná tak to má samý výhody. Štve mě jak moc je na 24fps vidět stutter kamery kdykoliv dělá panning shot.

@AlieN (08.07.2018 23:57): jsem nekonečně rád, že jsem v kině měl možnost shlédnout T2 3D, což byla taky dokonalost, ale tedy missnutí Titanicu mě mrzí hodně. Díky za tip na extended avatara, než vyjdou sequely tak ho zkouknu, viděl jsem jen kino verzi, dokonce jsem kvůli tomu jel do práglu na imax.

@Charllize (09.07.2018 00:04): jo ale obecně všechny DC verze Alienů jsou lepší. Dvojka přidává 20 minut dobrejch scén, trojka toho mění spoustu, čtyřka má lepší intro a parádní záběr na konci na post-apo paříž.
@Gordon (08.07.2018 23:45): A ta prodloužená verze Avatara taky dost zlepšuje. Není to až tak velký rozdíl jako třeba u Leona, tam je kinoverze vyloženě vykleštěná, ale i tak - tu by si měli dát všichni co tvrdí že ten film nemá žádnou hloubku.

@Paul (08.07.2018 22:13): Asi neda. Ja to videl u znameho novinare co to mel pujcene od nekoho z redakce. byl to klasickej rip z BR nejak upravenej aby bezel tech 60 a nejak kvuli synchronizaci byl rozdelenej na 25 minutovy bloky.. Obecne hodne lidem se to takhle nelibi, vetsinou tem co nehrajou hry. Je to na ne prilis realne a asi je to desi nebo co. Co vim tak snad Avatar 2 by mel mit 60 fps, jestli to Cameron neodpiska.
@Paul (08.07.2018 22:50): Birdman si to podľa mňa zaslúžil, aj keď to bolo miestami trochu "Self-indulgent", z toho, čo vyhralo za posledných 10 rokov by som povedal, že je to najlepší film.
A dosť mizerný je ale aj Shakespeare in Love.
@Coldplaz (08.07.2018 22:45): Shape of the Water je mnohem horší než Crash. Crash mě aspoň neuspával. Ale co tak koukám na oskarový vítěze poslední dekády, skoro nic jsem neviděl. Birdman mě nenadchnul, Argo ok.
@Coldplaz (08.07.2018 22:16): LA confidential jsem nikdy neměl potřebu vidět znovu. Titanic jsem viděl odhadem patnactkrat a je to jeden z mých nej filmů... Škoda, že jsem ten film nikdy neviděl v kině... (a to ani při znovuuvedeni v roce 2012...

Na druhou stranu, udělování Oscarů nemá až tolik společného s kvalitou filmu. Občas vyhrají filmy, po kterých ne za deset, nebo dvacet let, ale ani za rok pes nestekne. Pravidla mostarny? Americká krása? Slumdog millionaire?
Tak Abyss shlédnuto a ano, je to další perfekcionistická desítková dokonalá Cameronovka. Fakt mi přijde že se takhle vypiplaný filmy už dneska moc nedělaj, snad jen Nolan se snaží. Nádhernej konec! Ty vlny..
A Silvestri taky odvedl dobrou práci. Majestátnost sama.

Za mě hodnocení Cameronovek:
Terminator - 10/10
Aliens - 10/10
Abyss - 10/10
Terminator 2 - 10/10
True Lies - 9/10
Titanic - 8/10
Avatar - 7/10

Piraně jsem neviděl a nechystám se na ně :)
@mazar1234 (08.07.2018 20:57): Cameron vzdycky, i kdyz treba Titanic neni pro me, posunul pomyslnou hranici filmu, aspon v nekterych urovnich. A Avatar v 60 fps na opravdu velky TV je neskutecny zradlo (i kdyz samozrejme smoulove:)
https://www.youtube.com/watch?v=e_BUK0u-s2U

@Paul (08.07.2018 10:13): Abbys je super. Obvzlast ta prodlouzena verze, ktera na rozdil od kino verze dava smysl, ale dokud jsem ji nevidel tak mi to ani neprislo:)
PS: asi to chce videt obe..hmm

@mazar1234 (08.07.2018 20:57): na Titanic mi prosím nesahej.

Pocahontas umře na konci Malickova Nového světa za doprovodu Wagnerova Rheingoldu. Úžasná hudba. Jinak doporučuji disneyovsky sequel, kde Pocahontas zcela proti disneyovskym pravidlům skončí s jiným chlapem, než na konci jedničky.

Avatar jsem viděl v kine ve 3d a o rok později na DVD, možná zkusím ještě jednou, než ten film definitivně odepisu jako v případě Blade Runneru.
@Fingon (08.07.2018 20:52): Mňa sklamal už natočením tej srágory Titanic. Odvtedy ho v podstate ignorujem, byť Avatara som videl, aspoň bol dosť múdry aby tam hrala Wívrová, tým odrbal srdcia niekoľkých generácii, ktoré mu potom v zombie-móde naklikli o 20% viac, než by naklikli keby tam nehrala :-D

A pritom Pocahontas (ako tá čo reálne bola) - chúďa, nech je jej zem ľahká - zomrela pár rokov po tom ako sa priženila do anglie na tuberu, ale to už tam neukázali.....
@Paul (08.07.2018 10:13): údajně maká na dalších třech Avatarech, bohužel. Ale trvá mu to déle, než obvykle. Taky mě mrzí že režisér, který stojí za několika z nejlepších filmů když ne všech dob, tak alespoň osmdesátých a devadesátých let, se zahazuje vykradackou Pocahontas.
@Paul (08.07.2018 10:13): Myslím, že to ničemu neuškodí. Pokud bych jen mírně SPOILERoidně naznačil, tak původní verze, pokud si pamatuju dobře, zanechává motivy mimozemšťanů skryty, zatímco v SE ti přímo řeknou, o co jim jde. Obě verze filmu mají ale něco do sebe.
@Paul (07.07.2018 21:52): Skvělý film, jedno z mých vůbec nejoblíbenějších sci-fi a special edition je vyloženě "special," protože tam jsou docela zásadní přídavky a úplně to mění celé vyznění filmu (řekl bych k lepšímu, i když ta doslovnější pointa nemusí sednout každému).
@7c (07.07.2018 23:50): Mňa skôr serie, že sa o existencii SE edície dozviem až dnes, ale tak nakoniec nič nie je stratené a download je na 88%.

Aspoň si pripomeniem tú kučeravú sexicu a hlavne Biehna, což je Cameronov superherec, pripomína mi Carpenterovho Kurta Russela.
@Paul (07.07.2018 21:52): Je zajímavé, že takový film tak trochu "zapadl" - ve smyslu, že se o něm moc nemluví. Z trojice Terminator 2, Aliens, The Abyss bych těžko vybíral, který je (v jejich žánru) lepší (a popravdě není důvod vybírat). Retrospektivně škoda, že lepší filmy od té doby nejspíš nevznikly (nebo lépe řečeno tenhle filmový styl/žánr zanikl).
@Red (03.07.2018 00:04): Rozhodně s tebou mohu souhlasit v tom, že se jedná o film odlišný od běžné naší tvorby a že je to velmi dobrý námět. Tím to ale končí, neshodneme se dále v ničem. Ne, nelíbilo se mi to ani trošku, nejsem pro tyto filmy asi rostlý.
A díky za tip, neviděl jsem a když to zrovna vyjde a vzpomenu si, tak to zkusím :-)