Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Charllize (04.11.2021 10:33): "Když pominu to skuhrání o vstupu do života a zjištění ze není na hraní čas, což je věc u které se mi otvírá kudla v kapse, tak mas jinak naprostou pravdu."

Hehe, mám to podobně :).
@Cobot (04.11.2021 09:59): Když pominu to skuhrání o vstupu do života a zjištění ze není na hraní čas, což je věc u které se mi otvírá kudla v kapse, tak mas jinak naprostou pravdu. 
Uvidime az dorazí hry co již zakoupeny PC hw neutahne co se bude dít. Samozřejmě je možný ze ty ceny klesnou, ale vzhledem k tomu jak se zdražuje úplně vše o tom začínám pochybovat.
Komec PC hraní na obzoru :D
Jinak vykonejsi verze PS5 bude možná dřív než si myslíme. Ovšem určitě nebude za 13.5 k.
Ty ceny grafik jsou tak neskutečně směšné napaleny, že tu moji 1060 budu mít ještě hodně dlouho. Naštěstí mě to netrápí. Poslední dobou hraju víc na ps4 a backlog starších her mám dlouhej jak tejden před vejplatou. Naposledy jsem stavěl komp v květnu 2020.kupoval do něj 1660 Super za 6499,-. Dneska když náhodou je, tak stejná karta stojí 10.499,-. Nejsem magor, abych platil 20-30k za novou grafiku i když finančně to utahnu. Naštěstí už moc neparim a tak to pro mě není priorita. Na hry prostě už není moc času.

Za mě je dneska nejlepší koupit nový konzole. Cenově je to naprostej trhák a to i kdybych měl půl roku čekat na dodání. Já osobně ale počkám na jejich Pro verze za dva tři roky. Snad bude PS5 pro vypadat víc normálně. A pokud se situace nezmění, tak na herní komp už asi kašlu.
@Paul (03.11.2021 18:52): souhlasím, pokud nový herní notebook tak s 3060 6GB a DLSS nebo něčím obdobným od AMD. Taky jsem se díval na 3050 a mimo malou VRAM nemá ani bůh ví jaký výkon. Méně náročného hráče by to nejspíš uspokojilo. Za mě buď 1660Ti nebo rovnou 3060.
@Chuck (03.11.2021 11:54): Jak říká Paul. Pokud jsou výkonnostně více méně na stejno, tak je 3050 jasná volba, protože ve hrách s DLSS bude vždycky lepší. Pokud je to ale tak, že je 1660Ti mírně lepší a hry s DLSS (někde na netu je určitě seznam) v dohledné době hrát neplánuješ, tak pak už to stojí za zamyšlení.
@Chuck (03.11.2021 11:54): Ve hrách co podporují dlss má 3050 výrazně navrch. Ale tam kde to není, je to na stejno nebo je kvůli paměti slabší. Takže..prašť jak uhoď. Asi bych volil podle her co bych na tom chtěl hrát.
@Paul (03.11.2021 11:34): A právě tohle je dilema největší. 1660Ti má víc paměti, kdežto 3050 méně, ovšem zas tu jsou ty RT vychytávky. Ale občas mi přijde, že se nakonec možná vyplatí jít do té první, jelikož výkonnostně to možná vyjde dost podobně.
Přátelé, kdybyste vybírali herní notebook, upřednostnili byste grafiku GTX 1660Ti, nebo RTX 3050? Přijde mi, že obojí je výkonnostně dost podobné, a proto nevím, jestli se ten příplatek za RTX 3050 vyplatí.
@Rapier (02.11.2021 22:59): Ta páka byla TH8A. Měla asi nějaký problém s firmwarem, protože když jsem ji připojil do volantu, tak se mi kompletně rozbil firmware i na něm, po čemž se mi pak přestal hlásit, a to i když už jsem páku odpojil. Dokud jsem ji nepřipojil, tak bylo všechno v pohodě. Sice Thrustmaster má na netu nějakou proceduru, jak volant probudit a firmware obnovit, když se tohle stane, a to se mi povedlo, ale bylo to na několik pokusů, vyžaduje to restart PC a když jsem se pokusil nezávisle updatovat firmware na páce a pak ji připojit, tak se to stejně rozbilo zas. To už jsem ztratil nervy...

Ale teď jsem se trochu vyspal a říkám si, že jestli mi to zboží v Alze vymění za jiné kusy, tak bych tomu možná ještě šanci dal...
Provozujete někdo domácí 2,5GbE síť nebo rychlejší? Zajímaly by mě praktické zkušenosti.
@AiMLEzZz (02.11.2021 21:04): cca před půl rokem jsem kupoval Trustmaster TMX, instalace drivers včetně update firmware trvala okolo 10 min a pak už jen spuštění závodní hry a jízda. Jakou řadící páku jsi kupoval?
Osobně jsem za ty prachy (3,5k) spokojený, a když mám pocit, že by to chtělo něco lepšího, tak zajdu navštívit bývalého kolegu a zajezdíme přímo u něj. :)
Tak jsem si dneska koupil volant s tím, že se pořádněji ponořím do automobilových simulací... a zas jsem se ho rozhodl vrátit. Byl to Thurstmaster T300 RS. Instalace asi na dvě hodiny, podivné problémy s firmware, přídavná řadící páka se ne a ne nechat zprovoznit. Nakonec jsem to až na tu páku rozjel a byla to docela zábava, ale ne zas taková zábava, aby to stálo za ty peníze a úsilí. Moc nechápu, proč tyhle simulační záležitosti stojí takovej majlant. Kdybych si měl kupovat PC čistě na simulaci se vším, co bych k tomu ideálně chtěl, tak to stojí pomalu jako nový auto...
@ZephyrCZ (01.11.2021 16:13): Nojo. Každý má nějaký zkušenosti. Za posledních 6 let mám třetí varnou konvici, zehlicka vydržela tři roky, telefon Samsung 2.5 roku . Ale jinak jo, ledničku mám 10 let a TV se mi nerozbila snad nikdy, dřív jsem koupil jinou :)
@Charllize (01.11.2021 15:29): Jednu z TV co mám, jsem kupoval před 6 lety. Jedna z prvních AndroidTV. Běhá do dnes bez problémů. Pračka to samé, i když tu chci nahradit, byť šlape zcela bez problémů. Lednička? Tu starou mám schovanou ve sklepě, pro případ nouze, šlapala téměř 6 let a je pouze ve stavu hybernace. A i ve svém okolí si nějak nevzpomínám, že by lidem odcházeli věci po skončení záruky. Byť neříkám, že se to stát nemůže.
@Charllize (01.11.2021 15:29): Lednice... kdyz jsem kupoval predposledni lednico, chtel jsem neco co malo zere a hlavne nema skoro zadnou elektroniku a vejde se mi do rozmerove blbe navrzenyho koutku. Nakonec jsem nasel. Dva mesice po zaruce klekla :)
@Naginata (01.11.2021 15:20): Já jenom, že mám doma běžně věci, které jsou rozhodně starší jak 2 roky a že bych pozoroval, že by mě někdo tlačil do nových, protože ty dva roky staré se rozbijí, to rozhodně ne. Zcela bez problémů drtivá většina toho co používám. Neříkám, že to tak je u všeho, některé věci obměňuji častěji, protože chci, ale co nepotřebuji vyměnit hned po skončení záruky, v drtivé většině používám k vlastní spokojenosti ještě dlouho poté...
@Naginata (01.11.2021 14:44): Další klasický trik v rukávu mají prodejci tohoto zboží: "Když si koupíte XY, dáme část výdělku na podporu nějaké ekologické snahy." Jinými slovy, zachraň prostředí tak, že si budeš kupovat víc věcí, které ho znečišťují.
@Naginata (01.11.2021 14:44): Jasne, ale co s tím? Většinu te elektroniky lidé potřebuji a alternativy moc nejsou. Teda jsou, prát ručně, místo telefonu chodit vše oznamovat znamym osobně, místo TV si číst knížku atd. Není cesta ven :)
Vždy když uvidíte nějakou elektronickou společnost předstírat, že jí záleží na životním prostředí, vzpomeňte si, že velká většina z nich má obchodní praktiky, které aktivně podporují znečištění. Ať už jde o jejich extrémní nevraživost vůči opravárnám aby vás donutili koupit si celý nový mobil nebo notebook kvůli jedinému rozbitému čipu nebo špinavému nabíjecímu portu. Nebo vám záměrně prodávají produkty nízké kvality se známými konstrukčními nedostatky, které způsobují, že se snadno rozbijí, takže si musíte každé dva roky koupit nový, i když dříve byla technologie navržena tak, aby vydržela deset nebo více let. Nebo plánovaná zastaralost, kdy vám záměrně dávají věci, které jsou pod specifikacemi, které je výrobce schopen poskytnout, takže musíte kupovat nové věci, abyste získali produkt nejvyšší kvality.

Pamatujte si tedy, že pokud společnost jako Apple, HP, nebo Samsung, atd. vede kampaň o znečištění nebo změně klimatu, vězte, že téměř všechny tyto společnosti aktivně podporují nadměrné množství znečištění, aby vydělaly peníze a zároveň postupně odváděly vaše vlastnictví zakoupených zařízení. A nejde jen o počítače a mobily, ale o všechny elektronická zařízení. Samsung vyrábí i pračky. Nebo i ledničky. Auta. Traktory. Cokoli s elektronickým zařízením.
Premyslim o koupi Dual Rank pameti s oznacenim 2Rx16 ale moje zakladni deska tenhle udaj v popisu 'supported' neuvadi, to znamena ze nejsou podporovane nebo jak tomu rozumet? Myslel sem si ze je to omezenost me A520 desky, ale ty stejne udaje maji i B550....

Support for ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8 memory modules*
ECC memory (ECC mode) support varies by CPU
Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules
@Garret (29.10.2021 11:13): Dik za odpověď, škyt :)
Me šlo hlavně o to ze ta originální nabijecka pro ovladače je pohodlná, rychlá a bezpečná. Jinak mi to je jedno, nabijejte si to třeba autobaterii nebo slapanim na kole.
tak abych ještě odpověděl na Charlizzeho, který svou odpověď na mě smazal (jak to ostatně dělá často, když se večer ožere a pak tady vypisuje teorie, které do rána zmizí). Vadná nabíječka může opravdu zničit ovladač, telefon, whatever. Nemá to ale nic společného s fungováním nabíjení ovladače a takové případy jsou výjimkou.
Díky všem za tipy. Kde najdu zdali je ovladač nabitý jsem nakonec večer našel. :) SONY má malinko jinou filozofii, u Microsoftu je to viditelné ihned, aniž bych musel někde scrollovat, apod.

Jedna věc se mi nelíbí, ačkoliv jsem četl o tichosti PS5 proti PS4 Pro, tak ano pokud neběží žádná hra konzole je takřka neslyšitelná. Pokud spustím hru už větrák slyším.
V tomto ohledu musím konstatovat, že větrák u XSX je téměř neslyšitelný z blízkosti, ze 2+ metrů prakticky vůbec bez ohledu na zátěž. PS5 je proti tomu poměrně dost hlučná. Sluchátka nebo repro výše to nepochybně přebijí.
@Cobot (28.10.2021 21:51): Taky nabíjím úplně všechny USB-C věci jedním kabelem, co mám u postele :D
@Rapier (28.10.2021 21:19): Nabiješ ho jakýmkoliv USB-C kabelem jakoukoliv nabíječkou. Samozřejmě ho můžeš mít připojenej nonstop ke konzoli, ale to je takovej středověk. Stav baterky vidíš, když na ovladači stiskneš PS button, někde v tom spodním menu se k tomu doklikáš. Že je nabitý poznáš tak, že přestane svítit (pokud u toho nehraješ, to poznáš jenom právě z toho spodního menu).
@Cobot (28.10.2021 22:05): ovladač řekne nabíječce, kolik zvládne ampů. nabíječka mu nemůže dát více, než kolik je schopný pobrat. takže i kdybys používal fast charger, není se čeho bát. degradace baterie nastává až v momentě, kdy používáš fast charge na zařízení, kterého ho podporuje. 

@Rapier (28.10.2021 21:19): stačí USB-C kabel zapojený do čehokoli :-) v rest mode si můžeš nastavit, že USB budou stále aktivní a můžeš nabíjet i přes konzoli po vypnutí.
@Cobot (28.10.2021 22:05): Tak těžko říct, záleží jaký má ta nabijecka napětí, třeba to je v pohodě.
Kazdopadne ps4 ovladač pokud má ok baterku by měl v závislosti na hrane hře vydržet 8 - 12 hodin hraní na jedno nabití. Jestli ti vydrží třeba 4 nebo 5 už je něco špatne :)

Jo občas někde nějaký mají, ale jelikoz se už vzasade nevyrabeji bude to čím dal tím horší. Třeba před půl rokem si je nesehnal za nižší cenu než 2000.
Já teda ovladač k PS4 nabíjím nabíječkou na telefon. K čemu kupovat origo nabíječku?
@Rapier (28.10.2021 21:19): Máme dva ovladače a origos nabijecku. Nabijet to přes kabel při zapnutý konzoli je barbarina pro lamy :)

Nabijecku si kup, má lehce řízeny nabíjení přes spodní port ovladače, super věc. Samozřejmě to je další věc do zásuvky..ale co už.

Myslim ze by to přes kabel mělo nabijet když je konzole ve sleep mode, pokud to povolil v nastaveni, když bys na tom kabelu trval a nechtěl dávat litr za Sony nabijecku.
A to ze je nabitý poznáš ze zhasne. Při zaply konzoli by někde v UI konzole měl být ukazatel.
Sdileni her se u Sony moc nenosí, jedine mít v konzoli kamaraduv účet, pak by jeho hry měli fungovat i na tvém účtu. Ale nevím jestli se něco změnilo, moc mě to nezajima, na půjčování her nejsem zvědavý :)