Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Charllize (12.06.2020 19:44): Nechci spekulovat nad vlivem Sony o výrobě čipů, ale silně pochybuju, že by někdo vyráběl spešl čipy jenom pro playstation, překopávat linky atd.. Ač se konzolí prodají miliony, pořád si myslím, že by to byla hodně drahá zakázka. Klasicky se disky osazují buď 250 nebo 500 GB čipy.
@Bursoft (12.06.2020 19:29): vypada to tak. Ja jen ze u PS4 udavali ten 1TB a ve skutecnosti tam bylo volneho asi 818. Tak mi prijde divne ze by tady na to sli naopak :) A jestli tam je opravdu nejaky custom disk, muze byt ze ma takovouhle divnou velikost. Coz by pak v praxi ale znamenalo ze tam fakt toho mista bude malo, kdyz by z tech 875 jeste cast ukousnul system.

Eh..sorry je to 825GB..

Co ted tak ctu tak to asi tak bude, porovanavaji to s xbox diskem.
And so, even though the PS5's storage might well look inferior to the Series X's upon first inspection (825GB in contrast to 1TB in Microsoft's console), the specifics of the PS5's SSD gives it the upper hand - potentially, anyway. That's because of its speed: 5.5GHz per second easily outstrips the Series X's 2.4GHz per second. Because of this, the PS5 loading times will be much faster and open up doors previously closed to console machines.
@Charllize (12.06.2020 18:20): 875 GB nedává moc smysl. Jednotlivé čipy na tom PCB mají danou přesnou velikost, 875 je takový neajťácký číslo, není to násobek ničeho, co se v IT používá, pokud se nepletu. Myslím, že vevnitř bude 1 TB s tím, že kus si vyžere systém..
Co jsme tak pochytil tak PS5 bude mit 875 GB custom SSD a rozsiritelne to bude pouze z NVMe SSD, kde 1TB stoji cca 5000kc...nic moc teda.
jen nevim jestli tech 875GB bude cistych na instalaci her nebo si z toho vezme cca 12% system. Jako ze ten udaj vlastne znamena ze tam je 1TB.
Letošní Xiaomi Redmi 9 je větší než loňský Redmi Note 8 a jen o fous menší jak letošní Redmi Note 9. Já nevim... Má smysl se ještě ohánět oním "note", když jde o stejně velké telefony? A má smysl takový telefon pro nenáročné s 6,5 palcovým displejem? Vždyť je to zrůdnost. Kór když se ty krásné obří zakulacené skleněné strany neudrží ani na mírně sešikmeném povrchu a mobily Xiaomi tak padají spolehlivě z čehokoliv na zem. Vstříc "pavoukům". Na druhou stranu tohle dělá i vlajkový Samsung (kamarád si pavoučka na letošní S20 pořídil po pár týdnech - a ani neví odkud). A vlastně veškeré mobily se skleněnými zády. Tedy nejdebilnějším "ochranným" materiálem na světě. Chvíli jsem se bál, že budeme mít i celoskleněné notebooky. Ale zatím dobrý. :)
@Bursoft (10.06.2020 20:08): Jo, to neúplné zhasnutí displeje je jedinou nevýhodou a pokud v době aktivního upozornění telefon položíš displejem dolů, upozornění se opravdu nedeaktivuje, ale není vyloučené, že se to dá nastavit. Místo toho je nutný, pokud zrovna chceš, provést deaktivaci krátkým stiskem vypínacího tlačítka. I přesto jsem nic lepšího, co by bylo jinak takhle spolehlivé, doteď neobjevil.
@Chuck (10.06.2020 16:51): Tak jde o to, že se ti kvůli pár pixelům podsvítí celý displej. Plus těžko říct, jestli to umí pracovat se senzory (např. pokud položíš telefon displejem dolů nebo dáš do kapsy, jestli se to dokáže deaktivovat).
@Bursoft (10.06.2020 16:37): Využitelná je i u IPS displejů, čehož je můj Honor důkazem, ovšem je pravda, že baterku to žrát musí, jelikož ten displej při tom upozornění není stoprocentně tmavý. Já ale předpokládám, že to upozornění člověk nenechá blikat několik hodin a že se na ten telefon přijde občas podívat a zkontrolovat. :-)
@Chuck (10.06.2020 16:23): Toto je ale aplikace využitelná jen u OLED displejů, pro klasické IPSka to musí být vražda. Já třeba diodu nepoužívám, i když ji v telefonu mám, ale Always on displej mám pořád zaplý (Samsung má nativní aplikaci).
Když se tu tak často bavíte o telefonech, chtěl jsem pro ty, které to neznají, zmínit velmi fajnovou a spolehlivou aplikaci "Always on Edge" (odkaz), která různými způsoby nahrazuje LED diodu, zvlášť v dnešní době, kdy se tyto diody abnormálně zmenšují, nebo je už některé telefony ani nemají. Já jsem teda s ní velice spokojen, jelikož coby vlastník Honoru 8X s opravdu miniaturní diodou mi tahle aplikace vytrhla trn z paty. Já si telefon bez diody nebo něčeho, co ji nahrazuje, moc představit neumím.
@Kwoky (08.06.2020 22:43): aha, tak to sorry, myslel jsem, ze se ho chces zbavit ... mam d7200 s 18-140, uz mam nejakou dobu v todo listu koupit si nejakej sirokouhlejsi objektiv s pevnym ohniskem a svetelnosti od tech 1.8 alespon
@mrazikcomp (08.06.2020 19:13): Ač sám majitel zrcadovky Canon, dnes bych si pravděpodobně koupil nějakou bezzrcadlovku od Sony a k tomu Sigma objektiv. Zdá se mi, že Sony má technologicky největší tah na branku. Ale obávám se, že ani to by mi nepomohl dělat umělecky hodnotné fotografie :-)
Tak jsem zase zacal uvazovat o upgradu telefonu. Zeptam se mistnich odborniku, co byste mi doporucili? Pozdavaky: Display s minimalnimi ramecky s co nejmensim notchem/"prustrelem" ci uplne bez (nejlepe amoled), solidni vykon na hry, solidni fotak (nejlepe zapusteny nebo minimalne vycnivajici). Nejaky pekny design, nejlepe ne leskla sklenena zada, ale vim, ze takovy najit je dnes fuska, takze to neni podminka. Cena do 10 tisic, nebo mirne pres. Cim lepsi pomer cena vykon, tim lepe.
Tomato byly desky na přelomu tisíciletí. Nevýrazné šedé myši, nicméně i tehdy se snažili o mírné inovace, například baterku pro BIOS umístili vertikálně. Jak šlechetné :-D:-D. Souhlasím s tím že ASRock je dneska docela top záležitost, ovšem za lidový peníz narozdíl třeba od Asusu.
@Paul (05.06.2020 21:39): Nevím, co je Tomato, ale Asrock dřív patřil pod Asus, než se nějak rozdělili, takže určitě ví, co dělají. Imho na B450/X470 chipsety jsou teď nejlepší MSI desky, ale pokud je nějak utažený budget, asi bude jedno, co vezmeš, nějaký zajímavý fičury jsou od 3k na B450..
No podle tohohle článku se asi potvzuje co jsme si myslel. V toustrech nebude žádná super technologie SSD. Prostě tam bude NVMe disk a celá věda bude o tom, že hry budou konečně optimalizvané, aby ty rychlosti uměli využívat. Tohle může udělat s tím jak hry vypdaj fakt hodně. Každou sekundu 4GB novejch dat. Až se s tím naučej dělat může to bejt velkej přínos.

Jen teda ty objemy dat budou asi ohromný. Z dnešního pohledu možná až zbytečný. Taky by mě zajímalo jakej to bude mít vliv na životnost disků. A jak se s tím poperou míň kvalitní TLC nebo nastupující QLC disky.
@Thellwin (04.06.2020 18:01): vždyť to říkám taky. Tohle Evo versus tohle A-Data je prašť jak uhoď. Jen do budoucna už bych si ale nebyl jist, že nebude poznat rozdíl mezi SATA s NVMe - až začnou cílit multiplat hry na nextgen konzole. Proto bych dneska šel do NVMe, do herního PC.
@Paul (04.06.2020 17:57): Tady se bavíme o tom, že v nějakém benchamrku nějaké SSD porazilo o pár % jiné SSD. Při hraní tam podle mě nepoznáš rozdíl. Vždyť dneska se nedá ve hrách poznat rozdíl většinou ani mezi NVMe a klasickým SATA SSD ...
@Gordon (04.06.2020 17:54): Na herním PC nemaj studijní materiály co dělat :) To je věc kterou si stejně musíš neustále zálohovat mimo.
Jinak zrovna teď kdy se furt žvatlá o zázračné rychlosti SSD v nextgen toustrech bych raději do PC vybíral rychlejší, než pomalejší :)
(samozřejmě že tenhle a-data nebo evo 970 jsou na tom rychlostně prakticky identicky)
Porážel .... reálně člověk nemá šanci aboslutně poznat, speciálně pokud hraje hry, jestli má v PC SSD o trochu pomalejší nebo rychlejší. Tady bych řešil spíš třeba délku záruky, pokud není stejná atd. než naprosto "nepodstatný" parametry.
@Kwoky (04.06.2020 16:59): tenhle konkrétní a pak stejnej bez toho ozdobnyho chladiče je dobrej ssd. Myslím že v nejekej testech Samsung porážel.ADATA pro mě překvapivě má podle recenzí dobrý ssd.. Samozřejmě konkrétní typy.
@Kwoky (04.06.2020 16:59): jo sám mám taky Ťamťunga, ale ten je o 7 kill dražší než A-data (970 Evo) a co jsem koukal, recenze na ten a-data jsou celkem solidní. Nechce se mi jít víc jak pětikilo přes budget. Ale díky za tip.
@Paul (04.06.2020 08:34): Dal bych pryč ADATA SSD a dal tam raději Ťamťung. Jinak je to velmi dobře navržené a stavěl bych si to pro sebe hodně podobně.
AsRock je obecně solidní značka, jen je potřeba si dát pozor na levné modely s horším chlazením. Pokud z toho člověk neždíme rekordy v OC, tak je úplně v pohodě. Mám s ní dobré zkušenosti (tři desky v průběhu šesti let).
@Cobot (04.06.2020 16:01): s první větou +1, ale nebyl bych tak pesimistickej, toustry jsou převlečený PC, DLSS se bude využívat víc a víc, Vulkan dost příjemně taky zvyšuje výkon (viz DXVK).
Ale hodně záleží na tom jakej framerate budou targetit na konzolích no..pokud 30, tak bude 60 na PC trochu problém (ale bottleneck bude CPU, ne grafika).