Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

Co třeba https://www.czc.cz/asus-geforce-tuf-gtx1 ... gddr5/257117/produkt ? Ovšem to už by zdroj nestíhal... takže radši výměna za nějakej 600-700W? Mam u zdroje řešit značku?

@Bursoft (09.12.2019 22:36): Je to 144Hz monitor. Vsync určitě zapínam, bohužel mam takovou zkušenost, že hra, u který neni možnost Vsync zapnout a nepomáhá to zapnout v nastavení nVidia, nemůžu to hrát, protože mi to vadí na oči. Než bych hrál nějakou hru tak, že se mi na to špatně kouká, to ji radši nebudu hrát vůbec ;)
Tak ten zdroj je Enermax MaxPro 400W (takže taky výměna?). GK bych radši novou, takže bych si nejspíš připlatil.
@ntz (09.12.2019 21:21): Polaris RX 590 bych nebral (vysoká spotřeba, teplota), za pár dní je v obchodech povedený Navi RX 5500 XT, který by měla mít výkon jako GTX 1650 Super, takže vlastně výkon o něco lepší než Pascal GTX 1060 6GB + výhody nové architektury (lepší optimalizace v nových hrách).

Jasně proti GTX 950 bude vše jako raketa. :)

@speedevil (09.12.2019 21:04): zdroj, otevři case, vyfoť zdroj z boku kde máš štítek s názvem a parametry. Je taky možné, že budeš muset vyměnit zdroj.
GPU: preferuješ bazar nebo novou?
@speedevil (09.12.2019 21:04): Nebo si kup PS4, cenove se za 5000 urcite poridit da a Wreckfest a jakakoliv jina dalsi hra ti tam pojede vzdycky a bez potizi :)
A nemusis se bat ze to tam vypada nejak zle, to jsou jen bachorky zarputilych PC hracu :)
@speedevil (09.12.2019 21:04): ano i ne ... za 5000 koupis 1650 a ta bude mit cca +33% vykonu, coz mi nepripada moc a v gamingu to bude furt low-end grafika ...

pouzitelna grafika pro gaming stoji imho 8-10 tisic, srovnavas-li to se svoji stavajici gtx950

edit: ackoliv za tyhle prachy s radeon rx 590 budes mit krutoprisnej performance boost oproti gtx 950
@speedevil (09.12.2019 21:04): Na podobne vykonnem CPU (2500k) provozuji mnohem silnejsi GK (GTX 1070) a je to k sobe tak akorat, takze mas urcite sanci si polepsit (tech 8GB RAM neni moc, ale na hry, pokud nemas spusteneho nic jineho, by to stacit melo). Zdroj je dulezity, zjisti nejenom vykon, ale nejlepe presny model.

RX 5500 XT by mohlo byt to prave, pockal bych na uvedeni (snad za nekolik dni) a potom se uvidi.
Ahoj, fňukal jsem vedle na fóru Wreckfest, že mi nejede dobře grafika hry při doporučené konfiguraci, dozvěděl jsem se, že mam jednak špatné info a taky to, že na čem to zkoušim hrát, je pěkná šunka (GTX950). Ano, i když se v tom moc nevyznam, věřim místním pařanům, že proti tomu, na čem tu hraje většina hráčů to šunka je. Ale kdybych se nechtěl rozšoupnout moc, myslíte, že by stačilo vyměnit jen tu graf.kartu, abych viděl rozdíl i kdyby zůstal zbytek PC (Asus H170M-Plus, Kingston HyperX 8GB DDR4, i5-6500... zdroj nevim, můžu zjistit)? Doporučili byste mi nějakou takovou grafiku, třeba kolem 5000,-? Nebo myslíte, že výměnou jen GK za tyhle prachy si moc nepomůžu a mam to radši nechat bejt?
Project Scarlett (proste novej xbox) nabídne GPU s výkonem 12 TFlops, osmijádrové CPU s taktem 3.5 GHz a 16 GB paměti. Jeho slabsi verze by mela mit 4 TFlops grafiku a lehce slabsi cpu. Neovereno, ale pochazi to od zdroje ktery mel mnohokrat pravdu :) (Windows Central )



@Shoggot (09.12.2019 18:54): tak samozrejme ze to vygeneruje plno penez, ale ten konecnej zisk nemusi byt uplne to prave orechove. I kdyz i s minimalni marzi pri mega prodejich to muze byt dost. Ale samo, hromada penez je fajn a zbozi je z regalu pryc :) U nas v obchode jde ale vetsinou o dost smutnou udalost :)

Taky jsem se setkal z pristupem kdy mensi obchodnik vylozene lidem rozmlouval koupi nejake veci co je v te dobe ve sleve. proste najednou to byla nekvalitni a spatna vec :)



@Cobot (09.12.2019 19:12): nevim, neprijde mi rozumne mluvit o PS5 PRO kdyz by mela vyjit az za rok, znamenalo by to zrejme daleko nizsi prodeje verze zakladni, takze to zas tak za moc duveryhodne nepovazuju. Ale kdo vi treba si Sony veri :) smysl by to davalo kdyby to tak bylo hned pri vydani jako u xboxu.
@Charllize (09.12.2019 18:32): Jak pro které.

https://www.bbc.co.uk/news/business-50644138

https://www.valuewalk.com/2015/11/black-friday-retail-sales/

https://www.retaildive.com/news/the-winn ... -friday-2019/568214/

Malí prodejci to můžou odnést podstatně hůře, ale obecně je to pro velkou většinu obchodníků s elektronikou výhodné a mají masivní nárůst zisku. Black Friday má své poražené a nejvíc na tom vydělají velcí obchodníci a největší riziko propadu mají nejmenší obchodníci, ale tak už to v kapitalismu bývá.
@Shoggot (09.12.2019 15:30): spíš výrobci než obchodníci. Černý pátek je spíš pro obchodníky za trest.
Nakupka i s daní od ofiko distribuce dualshocku 4 je lehce nad tisic korun. Cena na černý pátek byla 999.
Fascinuje mě jak na Alza.cz mají stále Black Friday. Jsem si naivně myslel, že to je jen jeden Pátek. :) Aneb milánkové kupujte co to jde! Už i ten SONY toustovač PS4/PRO se konečně prodává za rozumnou cenu ale že by k tomu dali zdarma druhý ovladač to ne, to jsou u SONY škrti. :)
Taky ho muzes zkusit resetnout. Nahore je knoflik kdyz ho par sekund podrzis až do doby dokud ty světýlka kolem znaku nezačnou rychle rotovat. Po té je resetovany.
@mazar1234 (08.12.2019 22:28): jestli máš xone s ovladač pro win tak ten se tuším prodává jen s wireless adaptérem bez kabelů. Starší xone ovladac byl s kabelem, protože nemel ještě bluetooth.
Ve win 10 to bude taky, nebo na to existuje nějakej program mimo win určitě.
@mazar1234 (08.12.2019 22:14): zrejme sis koupil konzolove baleni, tam kabel neni. U baleni pro pc by mel byt.
Jinak nastavení gamepadu by mělo být někde v zařízeních ve win. U win10 nevím, ale u win7 to kalibrovat normálně jde.
@Charllize (08.12.2019 22:07): Ja viem, že tam tá koncovka je, akurát v balení nebol žiadny kábel, ktorý sa tam dá zastrčiť, takže celý namachrovaný wireless koncept je reálne bullšit.... v roku 2019 ako fakt nechápem, papierovo nadupané technológie sú reálne stupídny bullšit.
@mazar1234 (08.12.2019 20:08): Jeden z důvodů, proč jsem se kdysi zbavil X360 ovladače - tam to ale byla chyba v HW (a zřejmě ne až tak výjimečná). Letmé googlení naznačuje, že ani XONE není imunní. Jestli je možné připojit XONE kabelem, tak bych to nejdříve zkusil.
Mám taký problém s bezrôtovým XBONE ovládačom na PC s W10.

Dá sa nejako nastavovať/kalibrovať páčka pohybu?

Lebo stáva sa mi ako v Dark Souls tak aj vo Witcher 3, že postava zrazu ide dopredu napriek tomu, že sa ani nedotýkam páčky, u drôtového X360 sa mi to nikdy nestalo, smrdí mi to nejakým bugom v blutúťe,
Hi boys. Byl jsem zaúkolován, abych se poohlédl po bezdrátových náhlavních sluchátkách na hudbu do 1500,-. Jako pár jsem si jich dal stranou, ale radši se zeptám. Doporučí někdo něco konkrétního?
@7c (08.12.2019 18:21): Pokud bych bral známější shopy, tak to vycházelo zhruba okolo rozdílu 1000,- ve prospěch 3700X.

A co se týče 3900X vs 9900K tak podle testů co jsem viděl, to vychází výkonově taky hodně podobně včetně třeba toho Metra.
@7c (08.12.2019 17:44): Kde mají 9700K levněji, než se dá sehnat 3700X?

Solidní náskok je diskutabilní, jsou hry, kde Intel trochu vede a jsou hry, kde je to plichta, nebo lehce vede AMD. Pokud bych necílil čistě přímo na konkrétní hry, kde má Intel nějaký náskok a chtěl bych víc futureproof CPU tak bych dneska rozhodně šel do 3700X.
Ještě k Intel vs AMD - něco mi uniká (kromě hypotetické budoucnosti)? Protože aktuálně jsou 9900K i 9700K levnější než 3900X a 3700X, přitom ve hrách má Intel solidní náskok.
Šroubování je zlatý ... ty různý přítlačný spony a nacvakávače jsou šílený,
@Gordon (08.12.2019 14:17): Tak zrovna ten jejich "AMD patent" na chladiče je totální zhovadilost.. když jsem montoval u kámoše ten topovej AMD chladič, myslel jsem, že ho rozmáčknu nebo zlomím desku, jak jsem na něj musel tlačit, abych mohl zaklapnout druhou stranu, takže za mě šroubování rozhodně lepší varianta..

@7c (08.12.2019 14:27): Já bych řekl, že ty rozdíly budou minimální. Říká se, že sweetspot pro Ryzeny je 3200 MHz/CL16 časování, poměrem cena/výkon. Teoreticky 3000 MHz bude taky ok, s tím, že si je ručně přetaktuješ třeba na těch 3200. Ale v akci kolikrát jde sehnat levnějc rychlejší paměti.
@Kwoky (08.12.2019 14:12): A co ty RAM? Vybral jsi 3600/C17 - optimální je podle tohohle článku 3600/C16.

I když - záleží na tomhle vůbec? Ve smyslu, je nějaký znatelný rozdíl mezí tím, když si člověk bude hrát s různým časování a frekvencí, nebo prostě koupí náhodných 16/32 GB RAM, strčí je do desky a nechá to všechno na výchozím nastavení? :)
@marwel (08.12.2019 14:10): Tak třeba tenhle: odkaz

U mě Intel nejvíce zdrahá spíše z důvodu nepochopitelných značení procáků:
- vůbec nevím, co je to zač a kde se to výkonostně či generačně pohybuje.
- Přijde mi, jako kdyby na každý procesorový čip měli zvlášť deskovou patici.

Zatímco AMD je v pochopení jejich řad a desek tak jednoduchý, že jsem dokonce nemusel chladič na CPU nijak šroubovat, bylo to udělaný na zaklapnutí, žádný šroub, neuvěřitelně jednoduché. (Věžový Silentium, jen jsem měl u instalace pocit že tu desku zlomím nebo čip promáčknu, no, takže zas tak jednoduché co se týče použití svalů nebylo)

@Kwoky (08.12.2019 14:12): Dit máš 1700, nechápu, proč chceš tedy jet na 1200? To ho jako dáš tomu bratrovi jako dárek?