Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Thellwin (29.10.2019 23:51): Tak 1080Ti je neskutečná trvalka. Když si člověk vezme, že se jedná o více než dva a půl roku starou kartu a výrazně (o více než 10%) ji poráží jen RTX2080Ti, tak to není tak zlé. Navíc pokud člověk nehraje v 4K, tak si myslím, že ještě docela dlouho bude držet. Kolik máš Graphics score v Time Spy? Mě to dává tak 10400+. Vidím že máš jádro taktlé o 125MHz a o kolik máš nataktované paměti?
@Luky_Luk (29.10.2019 20:09): podle toho linku s výsledkem z 3D Marku co jsi postnul tam máš RAM nastavené na 2400 Mhz, tedy nemáš aktivní XMP profile. Ten co Ti nastavoval PC tomu očividně moc nerozuměl. Na sletu to když tak poladíme nebo skoč do BIOS a aktivuj si XMP Profile s frekvencí RAM 3333 Mhz.
Pozor mohou tam být 2 XMP profily je nutné se podívat na detaily a vybrat ten správný.
@Rapier (29.10.2019 18:04):
Já na stránkách výrobce teď tu ne-steam verzi nevidím....ale co včera jsem benchmark stahnul odněkud v zipu a nainstaloval (nechtěl jsem steam, pač to pak otravuje v knihovně).
tohle mi hodila bazarová 570...asi nic zvláštího, ale za 2500,- a s rozumným TDP:
https://www.3dmark.com/3dm/40551855
Jsem chtěl taky zkusit něco modernějšího, protože tu mám jen Armu a Falcona na starším DirectX.

Akorát nechápu RAM-mám myslím 3333 MHz a v cpu-Z ukazuje NB frequency 4034MHz a DRAM freq. stabilně 1210MHz...a tenhle time spy benchmark jen 2 420 MHz?
Za 6300 Kč půjde teoreticky v CZ/SK shopech koupit GTX 1660 Super která zabíjí vše od Nvidia do/včetně GTX 1660 Ti, a také zabíjí výkonem vše od AMD do/včetně RX 590 vypadá na fakt dobrou koupi. No snad se jim ty GTX Turingy nekazí jak ty RTX Turingy. Já si ale počkám na testy RX 5500 XT.

Tahle rivalita se mi líbí, konečně se Nvidia (ta hlavně ale AMD pochopitelně také) musí snažit. Tyhle karty by měly stačit i na QHD rozlišení na dnešní hry úplně v pohodě.
For Luk: ano mám stažen 3DMark Basic Edition který je dostupný i na Steamu.
@Kwoky (29.10.2019 12:30): spíše než chlazení jsou tyhle rámečky fajn na tlumení vibrací z disku nebo hluku z chodu. taky s nimi má HDD stabilnější teploty a nedochází k tak velkým výkyvům.
@Luky_Luk (29.10.2019 11:19): vždyť jsem ti postnul link, že 3D Mark mám stažen přímo od výrobce! Tzn. staženo z jejich stránek. Podobně nekupuji DCS World moduly nebo IL-2 Sturmovik Battle of .... moduly na Steamu ale opět nakupuji přímo od výrobce. :)
@MCZ (29.10.2019 11:27): Životnost disku lze vyřešit jednoduše - pomaloběžným ventilátorem v přední části skříně. Pak se disk nemá šanci dostat přes 40 stupňů a mechanicky tedy netrpí.
@Filom3n nerozumím...?

@Rapier ...no a na stránkách výrobce vidím free Steam verzi, tak jsem se ptal, jestli to testuješ na ní. Pak jsem našel ještě nějakou 5GB v zip, o který jsem psal.
Tak testuješ to na té Steam verzi nebo ne?
@MCZ (28.10.2019 21:45): Už dlouho jsem to v žádném shopu neviděl. Já mám v PC disk v Silentmaxx HDD Silenceru a je to super věc, není slyšet, je studený. Z podobných už si vzpomenu jen na Scythe Himuro a tuším, že nějaká čínská firma dělala v podstatě identickou kopii toho Silentmaxxu.
Jak tak koukám, chladiče pro klasické HDD jsou už asi minulostí, což?
tak já ten benchmark neznám, ale ssd má vliv na načítání textur do vram a případný microstutters (plynulost 3d scén)....ale dá se předpokládat, že s tím ten benchmark třeba umí zacházet a nějakou iniciační fázi nepočítá
@Kwoky (26.10.2019 16:08): tady krome prvniho - aranzerstvi katuska je vsechno foceny nex3 (vetsina s objektivem
Sel1855 - nema moc dobrou svetelnost nebo jak tomu profici rikaji) je to myslim 90-100 procentne foceny s rezimem toycamera (dělá to tu vinetu) a zadna fotka nebyla dodatecne upravovana. Koukam ze nejak delsi dobu nefotim. odkaz myslím že je to hlavně tím že od ty doby už mám mobily co mi staci a mam porad u sebe (vlajkovky sony, od sony t, prez z1, z5compact, z5 xz1, xz2 compact, plus ted zase z5 - xz2 compact je v servise) i kdyz podle recenzi to nejsou zadny fotobomby mam bohuzel uchylku na sony. A ac iphony se stejnyma snimacema (sony xmor) delaji hezci fotky tak dokud bude sony k sehnani tak budu mit je...
@Cobot (27.10.2019 16:34): Pokud ti něco zbyde, vraž to do lepšího procáku, bez taktování nepotřebuješ ani lepší chladič. Sice chápu že tam vidíš tu možnost upgradu, ve skutečnosti mi ale přijde jako naprosto iracionální, protože ze stejného označení si přilepšíš maximálně o deset procent.
@Gordon (27.10.2019 16:09): jo asi se tam nikdy ten ryzen měnit nebude, ale rád mívám otevřený dveře do budoucna. S 16Gb souhlas. Pak už se tam paměť asi nikdy řešit nebude.

@Rapier (27.10.2019 14:03): s tou grafikou od AMD mám bohužel osobní problém. Už takhle jsem se dost odvazal, že jdu do ryzenu. Ale prostě se mi ty procaky libej víc. Jsou modernější a díky AMD se to teď zas hnulo. Tak jim chci dát šanci. Ta varianta s I3 9100F asi nebyla špatná., ale já si prostě myslím, že šest jader s HT navíc bude prostě do budoucna lepší. Taky beru tenhle komp jako generálku na svůj, kdy chci do ryzenu taky jít. Jen do R7. Kdyby byl o chlup větší rozpočet jdu samořejmě hned do třetí generace. Každopádně budoucí uživatel hrál doteď na nějakém pentiu s integrovanou grafikou. S tohohle kompu bude úplně vyřízenej.

Bohužel musím ještě zohlednit to RGB. Prostě chce nějakou bednu co to umí. Já bych to v životě neporidil, ale jsem docela zvědavej co to při montáži obnáší. Jen škoda těch peněz navíc. Za ten litr co utratím na debilní světýlka h by mohl bejt třeba už ten Ryzen 2700X.
@kuler91 (27.10.2019 13:12): Tak zalezi s cim to kombinujes. Mam take 2600 a na GTX 1060 mam i v Odyssey v 95% pripadu vytizeni grafiky 100% (resp. nejakych 97%, proste max kolik jde). Takze 60 fps udrzi urcite (pri vyssim nastaveni grafiky stoupa vytizeni GPU, ne procesoru, se zvysenim rozliseni take).
@Cobot (27.10.2019 12:53): neber v úvahu čipset X470, pokud nechceš max. výkon a hodně PCI-E linek pro vícero rychlých SSD. B450 s přehledem stačí na vše. B450 desky od těchto výrobců určitě plně podporují Ryzen 3000.

Tu grafiku bych ale zvážil, a pokud nejsi zatížený na Nvidii, počkej na vydání nové NAVI RX 5500 s GDRR6 které je doslova za dveřmi (a na to Nvidia reaguje Super verzemi svých GTX/RTX), podle mě nabídne velmi zajímavý herní výkon za lepší cenu a ten RIS by zrovna u grafik této kategorie hodně prodloužil životnost u nových DX12 her.
@Cobot (27.10.2019 12:26): nevím jaký máš finanční limit ale:
1. Kup si Ryzen 2600X, za ten příplatek vyšší single Core výkon stojí.
2. RAM 16GB v kitu 2x8 frekvence 3000-3200 MHz CL16
3. Desku od Asus nebo Gigabyte s čipsetem B450, čipset umožňuje plně taktovat vše.
Buď tuto odkaz nebo tuto odkaz
Konečně už budu stavět ten počítač na který jsem se tu nedávno ptal. Teď jsem ve fázi kdy potřebuju vybrat jednotlivé komponenty. Nakonec jsem se rozhodl pro Ryzen + gtx 1660.

Bohužel aktuální třetí generace Ryzenu je už dražší, ale díky slevám Ryzenu 2 si myslím, že poslouží taky víc než dobře. PC se skoro určitě v budoucnu taktovat nebude.

Koupil bych tedy Ryzen 2600. Má smysl kupovat 2600X? Strašně mě láká i 2700X, ale 4800,- už je pak v součtu moc. Pak potřebuju desku. Jakej čipset zvolit. B450 nebo X470? Určitě chci, aby se použil M2 disk. Uvítal bych i USB-C, ale úplná nutnost to není. Co ale chci je 100% jistota, že tam budu moc v budoucnu dát Ryzen 3. Je někde seznam desek, kde je garance, že mají k dispozici upravený BIOS? Výrobce desky nevim. Já mám léta Asus, ale nevim jak jsou na tom teď. Co byste doporučili?

V pamětech se nevyznám vůbec. Určitě by stačilo 8Gb, ale 16Gb už není takový rozdíl. Myslel jsem, že když bude rozpočet na štíru kopim jen jeden modul s 8GB. Nadruhou stranu 16Gb bude na věky a ono i pochybuju, že třeba za dva roky seženu stejný kompatibilní modul k tomu prvnímu 8Gb. Každopadně nemám páru jakou frekvenci.

Disk 500Gb asi Samsung SSD 970 EVO nebo levnější Crucial MX500, M.2. Teď jsem zjistil, že je něco jako formát disku M.2 2242 nebo M2 2260 nobo M.2 2280. To je délka?

Grafiku tedy gtx 1660. Určitě stačí základní. Ne tedy "Ti" nebo ta nově "Super" co vyjde. Naopak na tu Super čekám, že možná o pár stokorun spadne ta základní 1660.
@Kwoky (26.10.2019 16:08): MSI X99S Power.

Ještě jsem zapomněl zmínit jednu nemilou skutečnost, kterou jsem si blbec opomenul dopředu ověřit - můj monitor má buď VGA, nebo DVI-D, nebo HDMI výstup. Svých 144hz zvládne jen přes VGA a DVI-D. RTX 2080 Super má pro vstupy jen DP, HDMI a USB-C. Tudííííííž VGA kabel, na kterém jsem běžel předtím, jsem hodil do šuplíku, a fičím přes HDMI. A povím Vám, přechod zpátky na 60hz po zvyku na 144hz je už jen na ploše strašně jarring.

Takže teď vyhlížím ještě i novej monitor, ideálně s tím DP. Ale spíš to vidím tak, že si zase zvyknu na 60hz, protože měnit monitor se mi zatím ještě určitě nechce. :)
@Kwoky (23.10.2019 10:04): sony delalo i radu nex to se da bazarove prez inzerat za par tisic. Mam tu prvni nejnizsi radu nex3 a foti to hezky, je to skladny malicky. Cip je velkej asi jako palec. Myslim ze obcas vidím inzerat na nex 5 s objektivama treba kolem 5tisic
Ahoj, tak jsem si taky pořídila fitnes náramek nebo chytré hodinky. Jelikož jsem nevěděla jak to budu nosit nechtěla jsem za to utrácet. Mám Xiaomi tak jsem chtěla ty Mi band. Nakonec jsem na Ali našla takové co vypadají jako mi band i ze zadu ;o) staly 300 Kč a zatím se jeví dobře. Chci je pak zkusit do bazénu tak uvidíme jestli to přežijí, ale mají tam možnost tréninku v bazénu.

Překvapilo mě jedna věc. Věděla jsem se podporují angličtinu a a tím jsem si je i kupovala, čínský jsem je mít nechtěla. Takže menu v angličtině bylo ok a pak čumím že po tom co hodinky prijmuly první SMS tam je vše česky. ;o)

Mám Giuasa M4 kdyby se o to někdo zajímal. Co máte vy a jak vám vyhovují?
@Garret (26.10.2019 15:31): Ihned po instalaci se komp ani vůbec nezapínal, zapl se až po cmos resetu. Pak se ale nechtěl bootnout, protože whateverthefuck se zbláznil sata kabel.

Teď už ale všechno cajk. Do hdd jsem píchnul kable z ROMky, kterou stejně nepoužívám, a voila.

EDIT: ssd zůstalo v klidu, v jednu chvíli jsem se úspěšně dostal do windowsu, ale hdd se nenačetlo. Velmi bizarní zážitek. :)
Byl to včera boj, který zahrnoval resetování CMOSu a následné experimentování se sata kablíky (po resetu mi komp odmítl bootnout hdd, přestože bios jej normálně registroval), ale po dohromady nějakých 5 hodinách tedy od včerejšího večera úspěšně také jedu na RTX, konkrténě 2080 Super.

A Rapíre, jak jsme teoretizovali v Pubu - pochopitelně jsem to hned prohodil několika stress testy, a přestože v určitých bodech (Control na Max 1440p >_>) to už nedrželo framerate zcela stabilně, i v takových bodech zůstává dokonale tichá.