Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

Bude Display Port kabel verze 1.3/1.4 compatible s monitorem kde je DP verze 1.2? Předpokládám že tam je zpětná kompatibilita.
@Thellwin (15.10.2019 11:12): Díky za zkušenost, budu věřit, že tomu tak bude i v mém případě. :c) Jinak skříň působí prostorně a „vzdušně”, na vyjímatelné boxy na HDD jsem zvyklý, takže i zde toto vítám, myslím tedy, že až na ten strohý vzhled, který moc nemusím, bych mohl být nakonec docela spokojený. A nakonec, člověk si časem zvykne (ač někdy nerad) na cokoli. :c)) Hlavně, ať vše bez problému funguje a výsledné PC slouží k všeobecné domácí spokojenosti. ;c)
@samorost (15.10.2019 08:55): Možná se mi to už trochu oběhalo za ty roky, ale case mám na zemi pod stolem vedle sebe a dvířka otevřu i zavřu jednou rukou když je chytnu za ten malý výřez, bez nějakého kroucení nebo nutnosti tlačit na víc místech.
@Falco (15.10.2019 09:03): Na Define R5 jsou na vrchním panelu i audio konektory a tam prach po čase problémem rozhodně je. Nicméně, stlačený vzduch se doma vždycky nějaký najde, takže se to občas holt profoukne.
Porty seshora skříně mám taky a to mám PC v místnosti, kde se hodně práší - porty profouknu možná jednou za 2 měsíce, jinak jsem neměl snad žádný problém, že by kvůli prachu nenajela fleška nebo exterňák...

Meshify se mi líbila víc než Define, ale vzal jsem Define, protože je tišší - na druhou stranu má horší airflow.
@Duchino (14.10.2019 10:28): R6 je podle všeho vcelku solidní skříň, já ale potřebuji alespoň dvě externí 5,25" pozice, takže je pro mě nevhodná.

@Kunick (14.10.2019 10:31): V dnešní době vybírat skříň je za trest, o tom jsem zde už něco lehce psal. Na první pohled to vypadá, že je výběr neskutečně velký, když ale člověk odškrtne světélkující „akvárka” všeho druhu, zůstane jen pár slušných kousků. Pak to zredukuješ na obvyklý midi/middletower, přidáš potřebu interních mechanik a výsledné skříně spočítáš maximálně na prstech obou rukou. Takže chtít ještě tyto zbytky redukovat na kousky s rozumně umístěným ovládáním je prostě „mission impossible”. :c( Takže za mě osobně, taky mi odkryté USB porty umístěné na vrchní straně nevyhovují, bohužel o ničem moc lepším nevím. Aktuální směr vývoje skříní se ubírá pro mě dost nepochopitelným směrem, nic s tím ovšem nenadělám.

@Thellwin (14.10.2019 10:46): Zklamala je silné slovo. V podstatě jsem tušil, do čeho jdu, takže by bylo hloupé kritizovat něco, o čem jsem věděl už před koupí. Zatím jsem ji ještě neosadil, takže plnou funkčnost ukáže až každodenní praxe. Rozbalil jsem ji, lehce omrknul, odmontoval bočnice a nahlédl dovnitř. Vzhled už nebudu rozebírat, výběr prostě moc není, takže je ve finále vcelku jedno, jakou „krabici od bot” člověk pořídí. S tím jsem byl smířen. Na první pohled působí case poměrně robustně, po odmontování bočnic už to ale překvapivě žádná velká sláva není. Takřka se zdá, jako by byly boční plechy jednou ze zpevňujících částí a bez nich je stabilita výrazně nižší. No co už, stejně ji nehodlám provozovat pootevřenou, každopádně je to dost nepříjemné zjištění. Vrchní ovládání, zcela odkryté audio výstupy a porty USB a tedy logickou náchylnost na prach jsme zde už zmiňovali, to ještě nějak zkusím poladit. Z čeho jsem ale mírně na rozpacích, jsou přední dvířka. Že jsou plastová, s tím jsem byl obeznámen. Překvapilo mě ale, jak se při otevírání díky své délce dost kroutí v pantech. Evidentně to na denní používání nejspíš nebude nic příjemného. U své stávající skříně mám čelní dvířka z masivního kusu hliníku a to je jářku jiný pocit. Navíc se zavírají na magnet, vždy to jen krasně lehce cvakne. Zde se musím trefovat a střídavě přitlačovat prsty nahoře a dole, zatím se mi nepodařilo dvířka zavřít jedním tahem. Jedině tedy když jsem s nimi vysloveně „plácnul”, coz mi ale nepřijde kdovíjak šetrné. Možná to chce jen trochu cviku, moc dobře to na mě ale na první dobrou nepůsobí. Umístění zdroje dole je už dnes klasika, sice přínos nechápu, ale tak co už, nemusím všemu rozumět. Alespoň je zde v perforované „podlaze” výsuvný prachový filtr. Suma sumárum, celkově na mě skříň působí (za dané peníze, tedy bezmála tři tisíce) dost lacině, ale tak hlavně ať plní svůj účel. Pokud bych měl něco vyzvednout, má hezké „audiofilské” nožky a bočnice jsou solidně vytlumené. Sice nejspíš bude zvuk z komponent stejně procházet skrz všemožné otvory, něco to ale určitě pohltí. Navíc tak bočnice působí výrazně bytelněji. Uvidím tedy, co přinese dlouhodobější používání, toto jsou jen mé úplně první letmé postřehy. Na zásadní soudy je ještě brzy, to chce čas.

@Kwoky (14.10.2019 10:47): Ano, taky nejspíš celý horní panel překryji tenkou fólií a přilípnu na bocích izolepou. Krytka přímo z výroby by ale byla samozřejmě lepší, co si budeme povídat. Navíc, jak trefně píše Kunick, u nové skříně za slušné peníze řešit takové nedomyšlenosti je fakt na palici.
Tak jsem nakonec vzal Fractal Design Meshify S2 Solid (bez DVD mechaniky). Jak jsem zjistil najít dnes case bez tempered glass za ještě rozumnou cenu je opravdu problém (nevěřím, že to sklo vydrží navždy).
K tomu jsem přihodil 1.3/1.4 DP kabel, teoreticky to snad pomůže vyřešit tu issue s DP porty na RTX. Když ne tak ho prostě vrátím.

Nvidia:
Hello Pavel,

Your case is being escalated to our Level 2 Tech Support group. The Level 2 agents will review the case notes and may attempt to recreate your issue or find a workaround solution if possible. As this process may take some time we ask that you be patient and a Level 2 tech will contact you as soon they can to help resolve your issue.

Best Regards,
Syed
NVIDIA Customer Care
Podle rumors Intel zabalí pokusy o 10nm čipy a půjdou rovnou na 7nm. Které budou nejdříve v roce 2022... To vypadá na roky dominance AMD (znovu tedy nefunkční tržní prostředí - jen si herci vymění role).
@Kunick (14.10.2019 11:28): Jsou tam dvířka, což znamená, že když bych to chtěl použít, případně dokonce něco nechat déle zapojené, tak by musela zůstat dvířka otevřená. Mě to vyhovuje takhle, ale chápu, že někomu ne.
Mám R6 a ohledně toho prachu to je tak asi hodně povyku pro nic. Navíc když už, tak se dají koupit záslepky v Číně vyloženě za pár korun.
@samorost (14.10.2019 08:39): U R6 mě hrozně štve rámeček a dolní komora pro zdroj - vždycky když chceš něco změnit v casu, musíš to celé odpojit a vytáhnout. To jen na okraj, jinak odhlučnění a teploty (s otevřenými předními dvířky) jsou excelentní.
@Rapier (13.10.2019 20:38): Pokud ti stačí pouze jedna externí 5,25" pozice, pak se asi jako nejlepší jeví „Fractal Design Define R6” (existuje i varianta s USB-C na předním horním panelu). Já koupil „Fractal Design Define R5” (má dvě externí 5,25"), doporučovat ti ji ovšem nebudu.
Hm, takže reklamace case je vyřešena dobropisem. Na to jsem musel čekat měsíc?! :( Tak zas abych si vybral novou case. Jaký že ten Fractal Design stojí za to? Asi si teď koupím přeci jenom s DVD mechanikou.
@Rapier (10.10.2019 16:30): vlastním podobnou Define C a taky jsem spokojenej, ale na to, že to je skříň vyšší třídy, mi tam otravně vibroval spodní filtr, vyřešil to kus gumy - to bylo asi největší mínus za mě u této skříně
@ntz (10.10.2019 17:26): v tech kseftech s repasovanyma kompama mi ted nedavno vyskocila nejaka reklama v mejlu na workstation nebo server, byl to asi terra store, nebo gigacomputer, mozna jeste jinej kseft, je jich minimalne 5 vetsich, obcas se tam vyskytnou zajimavy veci, ale byvaj taky hned fuc
@Jab (09.10.2019 21:28): Design by mel byt elegantni a vesmes neutralni, aby zapadl do kazde domacnosti a ne neco, co se budes snazit zavrit do skrine. Rozhodne by take nemel byt design duvodem, proc by lide uprednostnili tu ci onu konzoli na ukor jine. Copak se Sony uplne zblaznila? :)
Mam cluster ze dvou serveru 2U Dell PowerEdge 2950:

2x Intel(R) Xeon(R) CPU E5345 @ 2.33GHz
32GB RAM, (4x 8GB modules // ddr2 667MHz)
PERC 5/i se 4ma slotama na SAS/SATA 3.5" disky (aktualne mam sys volume 136GB/sas a data volume 1TB/sata, obe v raid1)

na obou nainstalovano ESXi ...

Potrebuju to upgradnout takze budu kupovat nove servery, takze mam 2 otazky:

1) chce nekdo me stavajici servery za slusnou cenu ? pocitam tak ?3000 za jeden
2) nema nekdo nekde v zaloze nejake novejsi servery, co bych si mohl koupit ? :D Chtel bych asi 1U a nebo mozna dokonce i Towers .. Jedina podminka je 2-3 stejne .. V pripade nejakejch dobrejch asi 3 (ten 3ti na nahr. dily) .. Na fungl novy v zaruce nemam, takze vzdy pro sebe kupuju pouzite servery po zaruce a bez supportu
Nedávno jsem montoval PC do case Armis AR5, viz odkaz. Teď už vím proč jsem si připlácel za Fractal Design Define S, a v čem je rozdíl mezi skříní za 1,2 tis a 2,3 tis Kč.

Co se mi líbí:
Velký vnitřní prostor snad i pro ty nejdejší GPU na trhu, výborné air flow ve skříni. To se povedlo.
Zdroj umístěný dole v samostatném prostoru (oddělen o zbytku přepážkou). Fajn nápad.
2x 120 mm poměrně tiché větráky (PWM).
Cable management alá Fractal Design a další, tzn. veškerá kabeláž skrytá za prostorem kde se montuje základní deska.
Manuál. Ehm.
Solidní dílenské zpracování, nikde nic nevrže, čelo skříně je z plastu. Vcelku robusní konstrukce skříně.
Snadné zapojení led power, power reset + power on díky symbolům +/- .
Mnoho šroubů, gumové podložky pod HDD, SSD, apod. Ovšem mám výhrady, viz. mínusy.
Prachové filtry všude!

Co se mi nelíbí:
Manuál - tak je fajn že když jedete dle manuálu tak Vám nejprve radí namontovat základní desku a zdroj a až pak HDD a SSD. Jenže když máte 2x HDD tak jeden musí být pod základní deskou z druhé strany přepážky. Blbost ale tohle pořadí mohli přehodit. Než mě to došlo nechal jsem se nachytat.
Uchycení SSD na levé straně u čela skříně. Proto aby jste jej připevnili musíte odmontovat čelní ventilátor, v opačném případě nemáte šanci nasadit a utáhnout šroubek.
Šroubky: chybějící šroubky na montáž přídavných karet do PCI-E, PCI, apod.
Jen 3 dodatečné PCI záslepky, pokud máte jedno-slotovou GPU tak máte smůlu. To asi většina lidí neřeší pokud nemá GT 1030, apod.
Tenké plechy, poměrně dost se prohýbají při montáži HDD/SSD. To platí i o bočnicích + žádné odhlučnění. Zlatý Fractal. Tichá skříň to zrovna není. HDD slyším víc než bych si přál.
Prachový filtr pod zdrojem bude velmi zajímavé vytáhnout bez poškození v případě čistění.
Nejhorší bylo namontovat 2 šroubky pro zajištění HDD dole v prostoru zdroje a na opačné straně základní desky. Jaksi tam nebyly závity, musel jsem si pomoc kovovým šroubkem a závit si tak udělat manuálně. Nemluvě o tenkém plechu, vše se náležitě prohýbá.
Cable management s výhradami: vzhledem k tomu kde jsou otvory v přepážce a kde se dá umístit SSD je to vše hrozně moc na těsno a zrovna pohodlně se to nemontuje. Pokud máte jen jeden HDD a SDD tak asi v pohodě ale s 2 HDD a jedním SSD to není zrovna ideální.
Power reset nefunguje. Tlačítko místo něj je normálně pro vypnutí/zapnutí barviček ventilátorů ve skleněné skříní. Nepřišel jsem na to jak to zprovoznit.
Lehké vibrace od HDD.
Chybějící speaker dle manuálu. Čert to vem, stejně to už nikdo nepoužívá.


Rozdíly oproti Fractal Design Define S
Zde stačilo rukou odšroubovat plech na který se namontoval pohodlně HDD/SSD a pak opět rukou připevnit k přepážce. Efektní a jednoduché.
Odhlučnění skříně je fajn věc, pokud jste nároční na ticho. Rozdíl je značný.
Tlusté plechy, robusnější konstrukce. Žádné vibrace od HDD.
Mnohem lepší cable managament. Nikde nic nevadí.
Tišší 120 mm ventilátory.
Žádné chybějící šroubky nebo záslepky PCI, apod. Prostě vše vymazlené.
@Jab (09.10.2019 21:49): Řekněme, že za ty roky už jsem pochytil určitý postup, jak řešit HW problémy. Málokterý problém je tak unikátní, aby v dnešní době postihl jen jednoho jediného člověka a pokud se jedná o problém u více lidí, tak je velmi pravděpodobné, že už to na internetu minimálně někdo řešil ... a možná (částečně) vyřešil.

Tohle byl velmi jednoduchý dotaz "AOC Q3277PQU with RTX displayport issue" ... je to hned ten první odkaz co google vyhodí. Kdyby nebyla informaco o tom, že to zkoušel s Pascal grafikou, kde to fungovalo, tak by fungoval i dotaz "AOC Q3277PQU displayport issue" tam to je tuším druhý odkaz.

Ale asi bych to neměl Rapierovi za zlé, přece jenom, tohle je hodně nečekané, sám bych podezříval hlavně monitor/kabel.
@Garion (09.10.2019 21:44): Nah. Ale trefil si to snížení obnovovací frekvence z jiného důvodu a byl to jen takový nástřel. Bez konkrétní frekvence. Ten odkaz od Thellwina už měl celý popis problému pro konkrétní monitor i s řešením.

V jádru ale... To je fuk. Pro mě je gró, že to bylo "na internetech" a tudíž se to dalo vyzkoušet místo toho očistce, kterému se rapier vystavil.
@Garion (09.10.2019 20:55): jak jsem předpokládal nefunguje to. Update je určen je pro GPU v tom linku.

@Jab (09.10.2019 21:00): je to stále jen provizorní řešení, jsem bez 10 bit barev. Jsem rád že Ty bys to rozpoznal na první dobrou. Já teda fakt ne, obzvláště když všechno ukazovalo na monitor. Ale ano negooglil jsem to. Poučení pro mě z toho plyne. Nekupovat příště Nvidii.
@Rapier (09.10.2019 20:29): Nic ve zlém, ale je trochu úsměvné, že se řešení našlo tak, že to někdo jiný vygoogloval. Jako informace je to určitě hodnotné. Jen... Poučení z toho plyne snad i pro tebe. ;)
@Paul (09.10.2019 20:47): o tomhle update vím, týká se to jen Maxwell a Pascal GPU. Ale protože já koupil GTX 1060 mnohem později než byla vydána nikdy jsem to s DP nemusel řešit! Teď mě nejvíc mrzí absence 10 bit barev na výstupu z GPU, když už to umí monitor, který jsem si extra kvůli tomu koupil.

Doufám v dobro Nvidie že ten firmware update vydají snad konečně i na RTX Turing GPU! Neboj chystám se jím hned zítra napsat osvěžující email, respektive založit support ticket. A aby to neměla Nvidia jen tak chystám se to reportovat nejednomu HW webu ať se o tom začne mluvit veřejně! Doufám, že se toho nějaký redaktor chytí.