Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Bursoft (18.02.2019 12:26): To je pro mě novinka, díky za info. A kde to zjistím, jestli M.2 odpálí SATA? Opravdu 6xSATA potřebuji, 2 disky mám zrcadlené + SSD + ROMka, ačkoli na ni už se spíš práší, ale nikdy nevíš, kdy se objeví opožděný klient požadující hotovou práci na CD.
@Gordon (18.02.2019 20:37): Nemám, jsou položeny na komodě vedle sebe. V otevřeném prostoru, jen z jedné strany komody je skříň a z druhé zeď. Co se týče přední a zadní části tak mají prostoru dost, ale z boku mají tak 10 cm místa.
Mám takový divný dotaz :D Nevíte někdo kolik zhruba bych měl mít prostoru kolem konzole PS4 Pro a Xbox one X ?
Dělal jsem úpravu pokoje a mám je na komodě vedle sebe a co se týče místa před a za konzolí myslím že ho mám dostatečné, ale po stranách mám z každé strany tak cca 10 cm. Myslíte že můžu mít problém s přehříváním ?
@MCZ (18.02.2019 19:32): 2x4 + 2x8 GB bude fungovat, pokud mají stejné parametry, nebo aspoň rámcově stejné.

Pokud využiješ víc než 16 GB, tak bych jen přikoupil. Pokud myslíš, že ti 16 GB bude stačit až až, tak 2x4 prodat a koupit 2x8.

Kupovat teď další 2x4 je myslím nesmysl. Tak maximálně z druhé ruky za polovinu ceny. Jinak ne.
@MCZ (18.02.2019 19:32): Já to udělal tak že jsem ty své 2x4 GB prodal za 1400 a koupil tyto: odkaz

vyjde to levněji. Ty co máš teď prodáš tak za 1 000 kč +-, takže výsledná cena upgradu by byla v případě balistixx 1900, a to je podle mě hodně dobré. Dokonce bych řekl, že je to mnohem lepší deal než kupovat ty stejné za plnou pálku.

@Bursoft (18.02.2019 19:45): Wut, to jde takhle kombit 2x4 GB + 2x8 GB? Zajímavé.
Dotaz k RAM. Mám v PC 2×4 GB (konkrétně tyto) a už nějakou dobu uvažuju, že bych přikoupil ještě jeden ten set. Problém je, že je to pořád hrozně drahé (2700 Kč). Ale co mě nejvíce dostalo, jen o 150 Kč dražší je 2×8 GB. WTF.

Zajímá mě tedy, zda je možnost nějak rozumně zkombinovat dva 4 GB a dva 8 GB modely. Anebo prostě koupit ten 2×8 GB a ty starší prodat.

Případně má smysl to risknout a koupit dva stejné modely (kapacitou a dalšími parametry) od jiného výrobce?

Že by ta 2×4 GB varianta v dohledné době zlevnila, už si nedělám iluze.
@Say (18.02.2019 11:55): Myslím, že M.2 SATA a klasickej SATA kabel není žádnej rozdíl.. jen si dej pozor, že když zapojíš M.2, tak odpojíš třeba 2 klasický SATA konektory (každá deska to má jinak, musel bys googlit svoji vybranou). A pokud je tvůj požadavek hodně SATA konektorů, tak nvm, jestli je M.2 dobrá volba..
@Say (18.02.2019 11:55): Mezi SATA a NVME je rozdíl, ale záleží na uživateli, jestli ho dokáže využít. Zatímco SATA dává maximálně asi 550 MB/s, u NVME to jde mnohem výš (i 3 GB/s). Také NVME disky mají větší počet IOPS (operací za sekundu).

Jen pro úplnost - i M.2 disk může být SATA. SATA a NVME mají odlišné konektory, aby je nebylo možné zaměnit: odkaz

Nenáročný uživatel rozdíl nejspíš nepozná a ten příplatek je pro něj zbytečný.
Je rozdíl mezi SSD přes SATA a M.2 tak zásadní? Máte s tím někdo zkušenosti? Bootování OS přes M.2 je den bez problémů?
Čemu mohu vděčit za tak levné ceny SSD disků? Hned jsem jeden vzal. Za 900,- to, co jsem já kupoval za 2 700,- to považuji za fajn deal.

Hlavně kvůli Total War: Warhammer 2, který se bez SSD nedá hrát a jakýkoliv update této hry vyžaduje 50GB volného místa. O.o
@Jab (18.02.2019 08:18): Pak se není divit těm cenám.. AMD si neumí svoje čipy vyrábět samo, spolíhá se na třetí stranu a takto to dopadá.. A pokud je Radeon 7 předzvěst toho, co přijde, myslím, že se nic moc nezmění na trhu..
AMD seems to be pushing hard to launch Navi, the successor to Vega, in the same July 7 timeframe as Ryzen 3000. The issue, however, seems to be with TSMC's manufacturing capabilities. Sources seem to indicate that TSMC could delay Navi to October if it cannot produce the required number of chips before July. However, AMD might still be able to get limited supply in shelves by July to counter the NVIDIA GTX 1660 Ti.

Zdroj: https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen- ... pected.409691.0.html

Tak... Jak se těšíte na další rok s "bezkonkurenční" Nvidií? :(
@Gordon (17.02.2019 23:30): To platí v případě, že ta "práce" využije více jader. AMD je hlavně hodně výkonu za rozumnou cenu. Intel je o něco víc výkonu za o dost vyšší cenu. Je to jako vždy o penězích.

@Say (17.02.2019 23:29): Odezva se asi nedá exaktně změřit, proto ji tam nemají. Jinak Puget je firma, která vyloženě staví pracovní stroje pro odborníky ze všech možných oblastí (Smarter every day). Takže vědí, o čem píšou.
@Kwoky (17.02.2019 23:11): Jo, v cenové kategorii se nabízí ta i5-9600K. Jenže ty testy jsou primárně pro export a úlohy, mě se jedná hlavně o práci a odezvu software. Zase někde píšou že takový Lightroom neumí pracovat s více jak 10 jádry... Těžko říct, co ve finále přinese rychlejší práci=( Totiž když si spočítám, kolik času ztrácím čekáním na loading nové fotky, modulů, tagování a vůbec organizací hromady a hromady složek, kterých bude víc a víc, začíná to trošku lézt do peněz.
@Garret (17.02.2019 18:33): Jo, v těch prvních srovnání jsem si říkal, že to skoro stojí za to. Ale rychle ten pocit šel do čerta. DLSS mě ale zklamalo více. Ale to se snad týká jen téhle hry. Uvidíme, co ty nízké prodeje RTX karet udělají s jejich cenou. Mám trochu pocit, že se Nvidia stala obětí vlastního Pascalového úspěchu a teď už neumí nastavit ceny, které by odrážely stávající méně inovativní (ech, stran výkonu hlavně tedy) RTX karty. Nebo se bojí vlastních akcionářů a představy, co by s nimi udělal zpráva, že firma nevykáže zdaleka takový profit a růst jako v minulých letech.

@Gordon (17.02.2019 18:11): Tu od Nvidie jsem neviděl. Obecně představení nového produktu je vždy plné nicneříkajících volovin typu, že nějaký marginální graf teď ukazuje o X desítek/stovek více procent, než předcházející generace.

@Paul (17.02.2019 18:09): JJ, on to říká. Ale pokud to uměl kdysi Stalker, tak by to mělo umět i Metro bez ray tracingu.
@Kwoky (17.02.2019 17:09): Co se frekvencí RAM týče, tak zrovna u Ryzenů prý vyšší frekvence mají velký vliv na výkon (u her, ale o práci nikde moc jsem se nedozvěděl). Na druhou stranu jestli v konečném důsledku přidání pár korun do více jader CPU (s nižším taktem) a RAMek s nižší frekvencí bude znamenat rychlejší práci (jde mi hlavně o odezvu software, např. loading komprimovaných rawů v Lightroom, render timeline v Premiere, kresba komplexními štětci v Photoshopu...), tak do dražšího CPU klidně půjdu. Ale nechci nic přetaktovávat ani mít nestabilní systém. To je hlavní důvod, proč v tomhle Intelu věřím víc, protože mě v tomto ohledu nikdy nezklamal. Ale AMD očividně nabízí víc...
@Jab (17.02.2019 17:46): ta absence stínů z baterky je teda bizár. STALKER to měl před dekádou naprosto geniálně zpracovaný a Metro dělaj lidi co dělali engine STALKERA. Wtf.