Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Gordon (14.03.2018 00:12): Áno, útočník musí spustiť svoj škodlivý kód (mikrokód) v niektorom zo zraniteľných čipov. Potom získa okrem iného aj prístup k chránenej pamäti alebo k dátam prenášaným cez sieťovú kartu. Prečítaj si pdf, ktoré linkujú izraelci, je to zaujímavé:
https://safefirmware.com/amdflaws_whitepaper.pdf
The vulnerabilities we have discovered allow bad actors who infiltrated the network to persist in it, surviving computer reboots and reinstallations of the operating system, while remaining virtually undetectable by most endpoint security solutions. This allows attackers to engage in persistent, virtually undetectable espionage, buried deep in the system and executed from AMD’s
Secure Processor and chipset.
Izraelská bezpečnostná spoločnosť CTS-Labs objavila trinásť kritických chýb v čipoch Ryzen a EPYC. Včítane backdoor prístupu, ktorý umožňuje útočníkovi čítanie chránenej pamäte:
https://amdflaws.com/

The Ryzen chipset is currently being shipped with exploitable backdoors that could let attackers inject malicious code into the chip, providing them with a safe haven to operate from.

AMD’s outsource partner, ASMedia, is a subsidiary of ASUSTeK Computer, a company with poor security track record that has been penalized by the Federal Trade Commission for neglecting security vulnerabilities, and must now undergo independent security audits for the next 20 years.

The Chipset backdoors exist on virtually all Ryzen and Ryzen Pro workstations on the market today.
@Rapier (13.03.2018 21:14): OMG :D ... koukl jsem na ty fotky co mas v profilu .... ty jsi fakt simulatorovej silenec :D

ja takovejhle silenec nejsem ... v podstate smazim pouze sturma a sh3 .. ve sturmu litam z 90% bf109f (to fko ma dobry letovy vlastnosti protoze je odlehceny, eg mensi pancir za pilotem, trosku slabsi zbrane) a 10% ju-87 (bavi me, ze je tam fakt treba skill) ... kdyz musim (eg proste to tak vyjde a ja musim litat za spojence) tak beru hurriho .. bavi me ta challenge ... spitfire a ani fw190 me nebavi, pac v tom litaj vsichni ... a kdyz s hurrim sundam fw190, tak je to fakt slusnej pocit :P ...

samozrejme litam na full realism serverech, knipl mam cobra m5 a pedaly mam https://pedaly-happy-mzm.webnode.cz/ + original trackir 5

lital jsem s jednou kanadskou letkou, ale vyhodili me (resp. odesel), protoze bohuzel litali v americkem case navecer, coz je cca 23..04 a na me to uz bylo pozde a ja proste nemel cas davat alespon 2x tejdne trening aby to bylo pravidelny
@Rapier (13.03.2018 21:14): fair ...

ja jen dodam, ze ja vetsinou jak vim co chci, tak kdyz jsem kupoval tedka naposled svyho notase (tenhle pavilion co jsem psal), tak jsem si nastavil na alze filtry hp/dell, i7 a 1050, 1060 (spis se zajmu) + velikost 17'3 a vypadla mi realne jenom jedna moznost .. proste nic jinyho ... nejvic to tam proklestila ta velikost toho lcd ...

jinak ad. ten design .. me to co psal musa, vis ten explicitni herni styl, pripada fakt desnej .. to muj notas je uplna "konzerva" a jsem s nim tak spokojenej ...

https://duckduckgo.com/?q=17-ab201nc&t=ffab&atb=v69-7&iax=images&ia=images

ps. diky za uvitani ;)
@ntz (13.03.2018 16:12): já ale mluvil o Dell Latitude 55xx (cca 30+) což je opravdu tragická řada, plastová, s otřesnými TN panely. To co máš Ty je notebook tak za 40+ a jiná liga. Sám jsem kdysi Dell Latitude měl, starší řadu s první řadou i5 a ten notebook byl kompletně kovový + TN panel ale s barvami jaké jsem už nikdy poté neviděl.

Obecně: nemám nic proti Lenovu, Asusu ani HP. Je jasné, že pokud máš dobré zkušenosti s HP koupíš si příště HP (dělám to úplně stejně, jsem tak trochu konzerva). Chápu i fakt, že si vybereš 17,3" notebook pokud chceš velký display. Osobně jako MUSA preferuji 15,6" kvůli snadnější přenositelnosti (rozměry + váha).

CPU: výběr notebooku je vždy o osobních preferencích. Někdo dá přednost CPU a vážně ta i7 Kaby Lake je hodně dobrá, ne, že ne, jiný raději zvolí i5 která má stejný počet cores ale nemá HT. Ve výkonu na jedno jádro budeš mít o něco vyšší výkon kvůli rozdílu 3,8 Ghz (i7) v 3,5 Ghz (i5). Určitě to CPU je o něco lepší, HT má podle mě ale smysl spíše u stříhání videa, apod. než u hraní her.

GPU: souhlasím. Každý výrobce používá jiné paměti na GPU a občas jsou i rozdíly ve faktu, že některé grafiky mají 64 bit, jiné 128 bit sběrnici přes kterou jsou připojeny a navíc samotná paměť GPU občas bývá horší, tzn. GDDR5 vs. GDDR3. To vše včetně frekvence pamětí GPU, které opět mohou být rozdílné může mít opravdu vliv na celkový grafický výkon.

Size: proč ne. :) Jinak Tě tady vítám, taky hraji rád simulátory i IL-2 Sturmovika, mrkni se na můj profil.

Když už jsme u těch simulátorů, právě proto, že je hraji chci výkonné CPU, protože CPU počítá AI, matematicko fyzikální model, avioniku apod. Je jasné, že tady se Tvoje i7 hodí jako sůl, ta i5 je prostě cenový kompromis. Také jsem četl v testech že GTX 1050 Ti by dokázala využít výhod rychlejší i7 ale tato kombinace je dražší. Proto bych osobně zvolil kompromis. Většina simulátorů co znám nedokáže více než 4 jádra reálně využít. Lepší se to nicméně obecně to je taky důvod proč AMD s Ryzenem a mnohem více jader ve hrách stále reálně ztrácí. Bohužel o ten výkon na 1 core až 4 core stále jde. A tady je Intel silný.

PS: přiznávám, mám rad Acer, za rozumnou cenu dostanu solidní výbavu, zpracování a výkon za který si u Dellu a HP připlácíš. Z těch notebooku co MUSA specifikoval bych si asi vybral ten ACER kvůli svým dobrým zkušenostem obecně se značkou a lepším servisem v ČR. Oba typy jsou vyrovnané. Je to jen o osobních preferencích. Mě osobně se nelíbí design ani jednoho z těch modelů, mám rád konzervativnější notebooky jako tento Acer Aspire 7, který má ale bohužel pro mě 17" jinak i7 CPU a GTX 1050Ti. Za ty peníze vlastně bezva model jen ta velikost. Za totéž v 15,6" si bohužel připlácíš a to značně. Pro výrobce je mnohem těžší to uchladit v menším těle. To je ale známý fakt a každý výrobce si za to nechá zaplatit.
@Rapier (13.03.2018 15:55):

ad.dell) ted teda dellu trochu krivdis ... mam latitude 7480 (posledni generaci), coz je ntb za $2500 a to provedeni je asi nejlepsi z notasu co jsem mel ..

ad.hp) nechci se moc poustet do debat o ostatnich notasech protoze proste nejakej velkej expert na to nejsem - resp. chci tim rict, ze pouzivam pouze hp a delly, ostatnim moc neverim ... mohu ale slouzit tim, ze si na hrani porizuju 17'3 paviliony a jsem s nima spokojen a zatim zadnej se mi nerozbil .. proste slouzi kazdej dlouha leta, na svem predchozim hp jsem jen nechal vymenit klavesnici, psal jsem nize a mam tedka tohle

ad.vykon gpu) je to zvlastni, ber to prosim s rezervou, ale mam zkusenost, ze stejnej model GPU muze mit na notasech ruznych vyrobcu ohromne rozdily ve vykonu (treba +/- 10-15%) .. muj starsi nostas s nvidi 230M (taky pavilion dv7-3190ec) mel prave tech +15% ve vykonu oproti "bezne 230m" u vyrobcu jako acer a nebo msi (explicitne jsem si to meril s nekolika kamaradama)

ad.size) me se blbe hraje pri 1920x1080 na 15'6 .. hraju hodne simulatory aka litani ve sturmu a nebo silent hunter a to mensi DPI je fakt znat .. v nekterejch hrach jsou fakt ta pismenka v tom UI titerna, pac ty hry jsou optimalizovane na klasicke 21' LCD panely
@ntz (13.03.2018 15:28): ale on si oba notebooky vybral s GTX 1050 Ti. :) A rozdíl me Ti a ne Ti je značný ve vysokém rozlišení a ultra detailech. Takže za mě určitě spíše Ti. Ta rezerva v FPS v HD ready jednoznačně nahrává opět Ti verzi. Pokud bych mohl zvolil bych si určitě Ti.

To jsi řekl velmi pravdivě, záleží na provedení a i zde světe div se už HP a Dell není zdaleka co býval.
Tady se nebavíme o profi třídě business notebooku ale herních/multimediálních notebooku. Jak už tady psal jeden uživatel níže není Dell jako Dell, v práci u nás má téměř každý Dell, hodně z nich má stále TN display, mizerné plasty a je to business řada Latitude. Teprve až nyní 2 roky potom co mám business TravelMate s IPS Dell dává do business řad IPS jako standard.
HP Elite Book má můj švagr a když mě to ukazoval tak nezářil zrovna nadšením pro HP, překvapivě dílenské zpracování bylo (dle jeho slov) na úrovní mého multimediálního o 10 tis levnějšího Acer Aspire V 15 Nitro. No musel jsem uznat, že za ty peníze (cca 35+tis) jsem taky čekal více. Ale třeba Dell XPS 13 to je jiná liga ale taky za 40-45+ tis.

Tu 4 jádrovou i5 Kaby Lake bys nechtěl proč? Protože nemá HT? Na druhou stranu notebook stojí přijatelné peníze a nejsem si tak úplně jistý zdali to HP tu I7 uchladí tak abys mohl běžet v 4 cores + HT a grafikou na max. na plný výkon CPU dlouhodobě. S tím má řada notebooku problém. I když ty herní to asi uchladí. Nic proti HP ale vše je to jen o penězích.
Pokud bych si měl vybrat i7 nebo i5 a GT 1050 a GT 1050 Ti tak volím kombinaci i5 + GT 1050 Ti. Přeci jenom hry stále potřebují výkonnější grafiku. Nemyslím si, že ta i5 bude limit ve hrách. Jasně že bych se nezlobil kdyby Intel udělal i5 Kaby Lake referesh s 6 cores. Třeba časem bude.
@musa (13.03.2018 13:34): o pár příspěvku níže zmiňuji český web, který píše dlouhodobě výhradně o noteboocích a jehož moderátoři co testují ty notebooky Ti rádi odpoví. Je tam zmíněné i forum, kde se můžeš konkrétně zeptat na oba modely a také se nezapomeň mrknout do fora na zkušenosti s reklamacemi do sekce Acer a Lenova.
Už jsem to zmiňoval o pár příspěvku níže, Lenovo dle uživatelů v ČR má pravděpodobně nejhorší servisní středisko a není náhoda, že neposkytuje notebooky v ČR dlouhodobě k recenzím, např. v časopise Computer pravidelně v testech chybí (chybělo) Lenovo (i když nyní už tam bývávají).
Opět nejlépe když se zeptáš zde forum.notebook.cz

Můj názor z níže uvedeného znáš. Osobně bych si Lenovo nevybral, protože:
1. nemám rád ten jejich design zaměřený na náctileté (no dobře uznávám že tento konkrétní typ vypadá ještě přijatelně). Mezi námi děvčaty ani ten Acer mě zrovna designem moc neoslovil.
2. mám nepřímou ne zcela dobrou zkušenost s notebooky Lenovo a reklamacemi.

Taky bych si určitě pročetl recenze na notebook.cz a notebookcheck.net

Lenovo Review
Acer Review
Acer v testu vyšel o chlup lépe. Rozhodoval bych se podle servisu v ČR.

Lenovo CZ recenze
@musa (13.03.2018 13:34): rozdil mezi Ti verzi a ne-Ti verzi je zanedbatelnej, zkontroluj zde

https://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... mark-List.844.0.html

(eg zaskrtni benchmarky co chces a napis do vyhledavani 1050) .. acera bych asi nechtel .. ja osobne verim HP a Dellu a nicemu jinemu ... podle me je mnohem dulezitejsi provedeni notasu, CPU, jak rikas chlazeni, hlucnost, klavesnice a pod, nez jestli budes mit Ti a nebo ne-Ti

a) rozdil mezi Ti a ne-Ti ztratis uz jen na cpu, to i5 bych urcite nechtel
b) urcite bych nechtel na hrani 15'6, ja osobne pouzivam 17'3
Tak se zapojím do diskuze a rád si nechám poradit. Plánuju nákup noťasu a cílem je, aby měl GTX 1050 Ti. Jako dva finalisté se mi jeví:

https://www.czc.cz/lenovo-legion-y520-15ikb-cerna_2/206128/produkt
https://www.czc.cz/acer-nitro-5-an515-51-565d-cerna/220488/produkt

Co byste doporučili, máte zkušenosti? Oba modely jsou co se komponent týče prakticky identické, takže mi jde spíš o kvalitu zpracování, účinnost chlazení, řešení reklamací atd.
Třeba u Y520 se minulý rok hodně řešily problémy s klávesnicí, ty jsou už dle Lenova ok, u současných kusů problém vyřešen.
Mě vyhovují jen Asus notebooky. U ostatních mi vždy něčím vadí klávesnice.
No, já myslím, že to co bylo dřív braný jako záruka kvality, dnes už není zdaleka pravda. V bývalým zaměstnání jsem měl pracovní Leninovo (think pad, ale nějakej "levnější" do 30 litrů) - děsnej shit. Těžký jak kráva, odolnost nula (omylem jsem s ním vrazil do zábradlí u schodů a odštípl se mi kus plastovýho krytu z displeje), divný barvy displeje, pevnej disk tragickej (ale to asi není chyba přímo lenova). Teď v jiným zaměstnání mám Dell (cca 25k cena + 3k SSD disk, co jsem si doobjednával) a taky hrůza. Je to jenom těžký, ale jinak v tom člověk přidanou hodnotu nevidí. Má to nějaký blbý kontakty mezi displejem a grafikou, takže sem tam začne blikat displej, všechno je až nepříjemně plastový (jenom položím dlaň vedle touchpadu a celý šasí se prohýbá..). Nejlepší noťas, co jsem měl za poslední roky bylo HP elite book ještě v bývalým zaměstnání, který jsem dostal za Leninovo, cena 20k, HW totožnej jako v současným Dellu, mělo to hliníkový šasí, podsvícenou klávesnici, pěknej obraz a ještě byl v ceně i ten SSD disk.

S tou kvalitou to platilo možná před 10 lety. Mám 9 let starej Dell noťas (Core 2 Duo 2,2 Ghz, grafika nějaká GF 8400) a pořád jede a je použitelnej, pokud tam nezapnu 10 karet v Chromu, dokonce i baterka 15 minut vydrží, když to náhodou vypojím ze zásuvky..
@Jab (12.03.2018 10:14): hlavně je třeba netrpět nějakou averzí vůči konkrétní značce, přesně jak píšeš.

Nicméně např. Lenovo neni IBM a ThinkPady pracovní jsou dobré notebooky ale např. jejich herní notebooky mě neoslovují vůbec. Jednak jsem konzervativní, tzn. nemusím moc notebook který na první pohled vypadá jako pro náct-tileté. Všechny ty naleštěné lišty a "úchylné" cool tvary mě dost odrazují u naprosto čehokoliv (manželka říká, že jsem konzerva :) ). Lenovo svého času v tomto ohledu drželo první místo a mám pocit, že stále drží.
V neposlední řadě kolegyně v práci si vybrala 2 roky zpět, jako pracovní fa. notebook, jedno poměrně dost nadupané herní Lenovo. Mělo to ale jednu vadu, pominu ten šílený cool design s naleštěnými chromovými lištami (řekněme věc názoru a vkusu). První vadou byl TN display (v roce 2015/2016 kdy Acer dával už běžně ve stejné ceně velmi slušné IPS, jasně že jen 6 bit). To mě málem urvalo, no tak hlavně že si nechala dobře poradit jedním hráčem z fa., za druhé se ukázalo, že to Lenovo ze záhadného důvodu po Windows updatech šlo pokaždé do modré smrti (cca po 2 měsících) a bitlocker úplně zablokoval přístup na disk.

Zkrátím to: fa. to reklamovala 3x u Lenova a 3x ji to servis vrátil s tím, že žádný problém nenalezen. Měli to tam pokaždé měsíc, muselo to totiž do Německa. Nedávno jsem ji potkal a zeptal se jak na tom notebook je. Odpověděla, že stále stejný problém. Holka už z toho je celá nešťastná. Tak samozřejmě že ten model neměl TPM čip ale i tak opakovaný problém s diskem Lenovo nebylo schopno vyřešit. IT oddělení si s tím už taky neví rady. A tak po 2 letech se vsadím, že si vezme raději Dell. Jistě tento specifický problém se týkal asi jen této řady ale nepotěší to. A tak ji z hraní Witchera 3 na GTX 950 zbyly oči pro pláč....

Hernímu ASUSu bych se nebránil. Nicméně třeba to Acer Aspire Nitro V15 Nitro co mám byl svého času velmi oblíbeným a dnes už téměř legendárním herním modelem (já mám jeho spíše multimediální herně nejslabší sestavu). A přitom má tak hezké konzervativní tvary za které bych se nestyděl ani v kanceláři plné kravaťáků.
@Rapier (12.03.2018 10:02): Koukni u toho laptopmag pod ten graf, kde píši o jednotlivých značkách. Hodnotí i "value for money" a jen díky tomu je Apple tak nízko. Stran modelových řad atp. souhlas. Nicméně i tak je Acer celkově dole. Člověk se může zkusit spolehnout na recenze. Nicméně spousta problémů vyjde najevo až po letech. Poměr ceny a výkonu má každopádně Acer většinou dobrý. Je otázkou, kolik lidí si kvůli potenciálně mírně vyšší kvalitě připlatí za Dell či HP či třebas thinkpady od Lenova (nebo dokonce Apple - ale macbooky nemají pro hráče v podstatě smysl).

Ve výsledku mně osobně nejčastěji přišly jako dobrý kompromis Asusy a Lenova. Ale vybíral bych vždy nehledě na značku a pak bych výběr zúžil pročtením recenzí a až ve třetí fázi bych vzal k ruce nějaký podobný graf jako ten z laptopmagu
@Jab (12.03.2018 08:14): tak podle toho co jsi postoval na tom je ACER jako Apple, což si myslím je hodně dobrá vizitka. :)
K těm notebookům obecně. Např. v ČR má dlouhodobě (poslední roky) nejlepší servis právě Acer v Brně a např. servis Lenova je dle zkušenosti useru nejhorsi.
Ostatně doporučuji si pročíst zkušenosti userů zde CZ forum.

K té kvalitě notebooku, kolem sebe mám lidi z různými značkami a kazí se úplně všechny, i Delly. Obecně platí, že každý výrobce má lepší a horší řady, např. ASUS a Lenovo notebooky od 10 - 15 tis nemá zrovna moc kvalitní (mírně řečeno) ale jako všude je to o konkrétní sérii a typu.
@Rapier (12.03.2018 08:06): Za poslední rok se prý ale o něco zlepšili:

https://www.laptopmag.com/articles/laptop-brand-ratings

Starší ratingy:
https://www.nbcnews.com/technology/best-worst-laptop-brands-124153
https://www.rankingthebrands.com/The-Bra ... nkingID=203&year=601
https://www.pcworld.com/article/244419/l ... n_macbooks_rule.html

Souhlas s tou MX150. Super karta pokud hodně pracovně cestuješ a chceš si něco zahrát ve svém lehkém notebooku.
@Jab (12.03.2018 06:55): dle čeho soudíš, že má největší problémy s kvalitou a nejnižší zákaznickou spokojeností? Protože se jich nejvíce prodá?

Osobně jsem dosud měl 2 Acer notebooky. První Extensa 5620 G, 15,4" TN LCD (barvy a kvalita displeje BTW lepší než co se dnes dává jako TN do notebooků) C2D 1,66 Ghz, 2GB RAM, ATI HD 2400 XT funguje dodnes, i přesto, že po cca 6+ letech se mi ulomil roh na LCD, přesněji řečeno horní plastový kryt u kovového závěsu displeje (a při zavírání víka je nutné na to myslet a ten roh opatrně zatlačit prstem, plastový kryt tam stále drží, byť je zlomený) a baterka pochopitelně vydrží už jen hodinu.
Druhý je notebook v profilu, už ho mám 5 rokem a bez závad, baterka pochopitelně jako spotřební zboží vydrží už jen cca 3 hod z 6. A díky grafice a faktu, že CPU je schopno při vytížení 2 cores běžet na 2,2 Ghz trvale, lze na něm např. hrát v HD ready Battlefield 4 na medium nebo ten první Battlefront Star Wars na medium v HD ready plynule, tzn. 45-55 fps.

Ono vůbec když se dívám co dávají notebooků za 16 tisíc, tzn. GTX 940MX, která je jen o chlup rychlejší než má GTX 840M, tak si tak říkám, že jako rozumné min. co ma přeci jen vyšší grafický výkon je Nvidia MX150 (prakticky výkon téměř jako stolní GTX 1030).

I proto se prohlížím po GTX 1050 nejlépe s 4GB ale ty zas nejsou za 20k nebo lepší GTX 1050 Ti 4GB, což už by na nějaký ten rok na HD ready měl stačit i na novinky co vyjdou za 2-3 roky s přehledem.

Nakonec mám i pracovni Acer, profi třídu. (Carbon, IPS) TravelMate 14" s Broadwell CPU už 2,5 roku a zatím bez závad. Baterka stale drží 10 hod a jediné co mohu říci je fakt, že jsem nedávno notebook nebyl schopen zapnout a musel jsem 2x použít reset baterky, který problém vyřešil. Softwarová diagnostika baterky ok.

Tož tak ke kvalitě značky Acer.
Vzhledm k tomu co dnes stojí konzole tak není co řešit. A pak GTX 1050Ti 4GB se sehnat dají, běžně se dávají do herních notebooků za 22-26 tisíc Kč. :) Zrovna jsem pokukoval po slušném notebooku na hry za rozumný peníz a vyšly mě 2 varianty:
1. Nitro
2. aspire
@mazar1234 (11.03.2018 19:05): Osobně jsem docela zvědavý, zda mi něco podobného neudělá ten notebook, hned jak půjde do čerta záruka. Poněkud by mi to tu preferenci notebooků zošklivilo. :) Kupovat grafiku by se mi každopádně při těch cenách nechtělo. Natož kupovat k tomu celý počítač. :P
Zdrc, kámošovi blbne komp. Po nějaký době ve hrách mu přes obrazovku začnou lítat pruhy nebo mu zbělá obrazovka. Tipuju, že začíná jít do kopru deska nebo karta...
Xbox One S + s druhým ovladačem zdarma + hrou v ceně za 5500Kč! To je hodně dobrá cena pro někoho kdo by si chtěl užít např. Forzu Motorsport 7 ve Split Screenu s přáteli a využít zpětné kompatibility z řadou titulů z XBOX 360/XBOX.
Viz. Xbox Ones akce
Nova revize PS4 PRO je znatelne mene hlucnejsi, zrejme proto ze ma vetrak od jineho vyrobce a mozna pouzily nejakou lepsi metodu chlazeni celkove. V obchode je poznate podle toho ze nova revize ma na krabici zlutou znacku 4K HDR, coz starsi revize nemela. Novy model ma oznaceni CUH - 7116b. Predchozi model byl 7116.

Test hlucnosti.
https://www.youtube.com/watch?v=mQKLPTur8HQ

Evropska Sony kdyz je PRO velmi hlucna uznava reklamaci, nektere modely jsou vadne a skutecne hluci jak letadlo, pokud to tak nekdo ma, sance na reklamci tu je, a mozna se vam dostane nazpatek ta nova revize.

Vadna PS4 PRO.
https://www.youtube.com/watch?v=pm9hq5Bt3OA
@samorost (10.03.2018 01:03): ja zkousel nekolik her a znat to je. Propadu fps jsem si nevsiml. Co me potesilo je to ze pismo/font je vice vyhlazeny a tim padem i lepe citelny. Nektere texty jsou v dnesnich hrach priserne mrnavy . Skoda ze to nejde aplikovat i na hry ktere nepodporuji ps4 pro, coz je logicky ze to nejde ale bylo by to fajn:)
@Charllize (08.03.2018 22:55): Včera jsem nainstaloval, tak jsem zvědav, jak moc to bude znát. ;c) Prý to ale u některých her může snížit framerate, uvidíme. Hrajeme doma právě „Everybody's Golf” plus se konečně chystám na „The Last Guardian”, tak hned omrknu výsledek, těchto her by se to mělo právě týkat. Knihovna her by měla být nyní na PS4 údajně také přehlednější, zatím jsem to ještě blíže nezkoumal.
PS4 dnes dostala update 5.50. Zajimave je na nem to ze PS4 PRO ted muze vyuzivat supersampling. Coz znamena ze dynamicke 4K rozliseni je pouzitelne i na 1080p televizich. U podporovanych her tak je detailnejsi a ostrejsi obraz i na Full HD televizi.
Mám taký problém s notebookom, že keď hrám hru a beží na batérii, ide plynulo, ale keď je notebook na nabíjačke, tak seká. Zatiaľ mi to spravil Rise of the Tomb Raider a L.A. Noire.

Vedel by mi s tým niekto poradiť?
@Korbitch (04.03.2018 14:19): Je to čistě o preferencích - jak ti který gamepad "padne" do ruky. Z hlediska funkcionality jsou vesměs stejné (na PC) DS4, XB1, XB360. Moje volba je DS4 (oproti XB360 výrazné zlepšení - i co se týče kvality provedení, ale to je asi i otázka štěstí). U XB1 jsem jednu dobu uvažoval o Elite, ale bez dlouhodobého vyzkoušení bych do téhle investice asi nešel.
@Korbitch (04.03.2018 14:19): Xbox One S controller pravidelně používám u Windows 7/8.1 přes USB kabel. Je výborný, Forza Motorsport 6 se na něm jezdí jedna báseň. Také jsem zvažoval koupí volantu ale prostorové nároky a fakt, že nevím jak často a jak moc bych ho využíval mě donutily zůstat u gamepadu. Charllize má pravdu pro starší PC hry je určitě lepší mít Xbox 360 gamepad, nicméně já se nesetkal s žádnou nekompatibilitou, namátkou: F1 2012, Dirt3.