Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Gordon (01.10.2017 21:22): Ale GTX 760 už na dnešní hry moc nestačí v 1920x1080, pokud člověk nechce hrát na medium. Slušnou grafikou bych to tedy v dnešní době už nenazýval. Já bych šel minimálně do GTX 1060.
@Gordon (01.10.2017 21:22): nevim jak ryzeny, ale ja mam FX 8350 a treba 4k videa na YT zvlada celkem v pohode. jedina hra o ktery vim ze tomu procesoru davala strasne zabrat je No Man Sky (vsech 8 jader na 100% ). Jinak zadny problemy nemam. Samo je to uz krapet vykopavka procesor, takze ryzen budes mit zrejme lepsi. Leda ze bys nekde sehnal hodne levne 8350. (chce to fakt dobry chlazeni :)
Do vánoc plánuji nový komp (konečně!). Slušnou grafiku už mám (GTX 760), Problém je v procesoru, rozhoduji se mezi ultra levným osmijádrem fx-8000 s pořádným chladičem, ale nové ryzeny mě velmi zaujaly, nechci za procák s chladičem dát víc jak +- 5500 kč. Takže se ptám, jak moc výkoné tyto procesory jsou? Utáhnou dnešní procesor killer hry? Jaký jsou ve srovnání třeba s mým dosavadním fx-4300 a mezi sebou? Ptám se protože nevím zda li se vyplatí investovat do ryzenu, o intel nemám zájem, nezaujal mě v poměru výkon/cena.
A ještě... jak moc jsou výkoné oproti Inteláckým vlajkovým dělům?

Jinak u ryzenů bych upřednostnil spíše tu X verzi s vyší frekvencí.
@Kvasa (30.09.2017 19:13): samozrejme ze smi, a samozrejme me to muze srat:) Nijak me tim neomezuji ani nic takoveho, ale proste me to irituje, tot vse. Mam dojem ze nekde v nejakem casopise o tom pred rokem ci dvema vysel clanek, jmenovalo se to blbky s termoskou, ale mel trosku obsahlejsi tema o tom jak mladi nic neumi ale maji vysoky zivotni styl treba v tom ze si ve starbuck kupuji kafe za 150 korun a tak dale, ty termosky byli zase spis znakem jakesi zeny workoholicky co nema cas si to kafe udelat doma, tak ho taha vsude sebou aby bylo kazdemu jasne ze tvrde a nekompromisne pracuje :) Me to irituje spis proto ze pak sedi 20 minut v tramvaji, napit se poradne nemuze pac to drnca a drzi to celou dobu v ruce jak pitoma, musi to byt strasne nepohodlny a otravny, ale kdyz holt maka, tak se neda nic delat, kafe musi s ni uplne vsude. chlapi to delaj vyjimecne, ale obcas taky, vetsinou jsou to takovy ty typy co jim koukaj nahy kotniky z kalhot.
@mazar1234 (30.09.2017 00:39): To je jasné, že za tu značku se dost platí, ale pochopil bych tak 50 USD maximálně. Ale i tak by mi celkově 100 USD jako příklad přišlo hodně.

Osobně bych dal max tak 50, ale budu se opakovat, že to nepotřebuji, ale designově to zase tak hrozné není. Takže pokud někdo chce vyhazovat, jeho věc.
@Charllize (29.09.2017 23:36): Jo jo, hrnek mi ke compu též moc nepřijde, ale spíše mi přišlo, že se ostatní zamýšlí nad tím designem.

@Coldplaz (29.09.2017 23:52): Tak to už je jiná. Pokud jde o cenu a stojí 300 dolarů, tak to už je fakt moc. Jako z již zmíněných důvodů bych si to nekupoval ani za méně, ale taková cena je fakt přestřelená.
@CrocoRay (29.09.2017 23:31): podobne reakce byli kdysi na mysi co ruzne svitili, dneska to uz nikomu neprijde. Ale je fakt ze hrnek a pc ma malo spolecneho..mys k nemu preci jen patri. Ale kdyz se to nekomu libi...idealni nadobi pro youtubery..
Mně spíše přijde špatné pít u PC, když se může stát nehoda a může to někam chrstnout. Ale co se týče designu, tak mě překvapuje, že tu na to tak nadáváte. Však pokud si to někdo chce koupit, tak ať si to koupí. Je to jeho věc.
@Coldplaz (29.09.2017 20:21): Tak... Přece si nedáš na stůl obyčejný hrnek bez RGB světel? Co kdyby k tobě přišla nějaká krásná neznámá a viděla tě s tím, že to jako nemáš sladěné se zbytkem počítače? To by z jinak jistého sexu určitě sešlo a nemohl by ses vůbec divit.
@Charllize (25.09.2017 20:13): Jo, tak to nakonec fakt blokovali. Port 3074.

Díky za tu radu s instalací, jsem myslel, že se to nainstaluje samo jako na PS4. Každopádně dneska jsem celej Xbox rozebral, abych umyl plasty (to je nové? ne to je umyté v pervolu) a vyfoukal kompresorem prach. Po se sestavení se mechanika docela utišila. Jako viníka bych viděl ty secvakané plasty bez šroubků, prostě to stačilo rozebrat a složit a ono si to lépe sedlo a už to tolik nevibruje.
@Luďa (25.09.2017 20:01): Ale jo muze ti to blokovat provider. takovych pripadu mame v praci dost a nedavno znamy resil to same u PSN, ale stacilo mu kdyz zavolal a behem chvile mu to slo. byva to obvzlast u mensich poskytovatelu internetu. Ale jestli ti jde PSN tak to je divny, ale kazdoapdne bych kvuli tomu zavolal tvemu poskytovateli internetu, pro jistotu. Taky muze byt vadny ten xbox. To ho pak jedine vzit k nekomu dalsimu a zkusit to u nej.

Kazdej xbox huci, at slim nebo ty stary bily. Trik je v tom vzdy instalovat komplet hru na hardisk, potom jede z nej a mechanika vubec nepracuje, nejen ze si ji tim setris ale vyhnes se tak i tomu hluku. Xbox umoznuje kompletni instalace vsech her co na nej jsou. Myslim ze kdyz zmacknes zlutej nebo modrej knoflik na ovladaci a mas zvolene okenko s hrou tak se ti obejevi menu kde mas install. Samozrejme i po instalaci musis mit disk v mechanice, ale ta se po chvili zastavi a nehluci. Ovsem jestli mas 4GB model tak neudelas nic, leda dokoupit HDD.
Koupil jsem si na aukru Xbox 360 Slim kvůli Red Dead Redemption. Nedaří se mi to připojit k Xbox Live. Furt to nadává kvůli nastavení routeru a tak, ale k internetu se to připojí, jenom ty MS služby to odmítá spouštět. Bohužel nemám od providera login k routeru, takže se na porty nepodívám, ale docela pochybuji, že by provider zablokoval port potřebnej k Xbox Live. PSN na PS4 mi funguje, používá teda Xbox 360 nějaký debilní porty, který jsou většinou defaultně vypnutý, nebo je to prostě scam a někdo mi prodal nějakou namodovanou nebo zabanovanou konzoli a proto se nepřipojí?

Jo a má ta DVD mechanika po spuštění hry znít jako rozbitá stíhačka? Prej jsou ty slim modely o dost míň hlasitý jak ty původní, ale na můj vkus je ta mechanika až nechutně hlasitá. Jsem si kvůli tomu vzpomněl, jak jsem kdysi instaloval hry z disket, rámus je to podobnej. :D
Bezva chlapi, díky za Vaše postřehy. Takže pořídím LCD a dále se uvidí. Pokud to alespoň trochu půjde, ušetřili jste mi nějaké tři tisíce a to se počítá. :c) Vzhledem k tomu, že hraji především starší věci, mělo by to být nejspíš v pohodě. A těch pár novějších titulů, které mě zajímají, počká na nové železo. ;c)
@mrazikcomp (25.09.2017 15:40): Mám ViewSonic G90Fb a ano, umí 1600x1200/77Hz. Pokud tedy myslíš, že GTX 260 zvládne svým výkonem v pohodě full HD (tedy nejen prostředí, ale i nějaké ty hry), pak by nebylo co řešit. Moc se mi tomu ale nechce věřit, vidím, jak se občas chová už teď, je třeba brát v potaz, že karta je devět let stará a má už něco naběháno. Nicméně, asi to tak udělám, koupím panel a uvidím, jak to bude fungovat. Nějakou grafiku mohu nakonec koupit kdykoli, nemusím ji mít hned.

Jinak ale nic kuchat nehodlám. :c)) Jak už jsem psal dříve, toto PC neplánuji primárně pro prcky, nýbrž ho ponechám časem jako záložní. Kluci si na něm samozřejmě hrát mohou (a nejspíš i občas budou), ti ale dávají stejně přednost především PS4 Pro. Takže nemám zájem už nic extra překopávat, prostě pořídím LCD, případně nějakou adekvátní grafiku a hotovo.
@samorost (25.09.2017 14:31): a nebo teda pokud planujes vlastne dva pocitace jeden pro prcky a druhej pro sebe, tak z tohohle staryho vykuchej desku, pamet , procak a grafarnu , to prodej na bazaru a do krabice narvi novou levnou desku s celeronem g4560 , pamet ddr4 a grafarnu RX 550 , s tim ten rok prezijes v pohode a kluci te s tim za rok nevyhodi
@samorost (25.09.2017 08:42): upresnujici dotaz - na ty tvoji 19" crt jaky mas rozliseni? mam dojem ze ty lepsi umely 1600x1200 coz neni o moc min jak 1920x1080 tudiz pokud to 260 zvladala doted tak fhd zvladne taky, pokud za rok hodlas stavet novy pc tak bych ted koupil jen monitor , ten rok to jeste na starym pc vydrzis , jinak 19" crt nejspis taky viewsonic muzu za kilo prenechat , zcela urcite umi 1600x1200 , akorat sem ho nedavno odvezl na chalupu tak bych ho zase musel privezst spatky do prahy
@Kwoky (25.09.2017 14:17): Jasně, rozumím, mám zkušenost podobnou. Nicméně, já ani tak neměl na mysli monitor na později, jako spíše, že už teď koupím panel dle svých představ a pak jej pouze přesunu k novému PC. A kdybych měl čekat na stále dokonalejší technologie a hltat každou novinku, to bych taky nemusel koupit nikdy nic. :c)

Problém s analogovým výstupem by v případě nového LCD a třeba oné GTX 1050 odpadl, každopádně díky za upozornění.
@Garion (25.09.2017 13:54): Pokud toto PC přežije do doby, než koupím nové, pořídím k němu klukům jiné LCD, zaměřené především na hry. Navíc je docela možné, že mě už kluci v té době s takovým PC pošlou někam a já si ho ponechám opravdu jen jako záložní. :c)) Osobně mám ve výběru panelu lehce jiné priority, nechci vysloveně herní dělo. Ať tak, či onak, nějaký ten panel koupit musím a z druhé ruky jej rozhodně nechci. A podstatné je, že mi šlo opravdu jen o pomoc s výběrem oné grafické karty. Zatím to tedy vypadá, že buď pořídím tu GTX 1050, nebo si ještě promyslím nějaký ten bazar. Každopádně děkuji za snahu pomoci, cením si toho. Vím, že to se mnou nejspíš není snadné... :c)
@samorost (25.09.2017 13:42): Já bych viděl ještě jeden problém. Plánuješ koupit LCD "na později". Jenže později se může rozšířit G-sync, Freesync nebo se rozjede výroba OLED, nebo nějaké jiné intergalaktické technologie. A tvůj pracně vybraný monitor "budoucnosti" bude zastaralý taky :)

Moje zkušenost je, že kupovat něco do budoucnosti nemá smysl, pokud je ta budoucnost vzdálená víc jak rok. Udělal bych to tak, jak nastínil Garion. Kup grafiku a LCD z druhé ruky, aby to "nějak jelo", a až budeš kupovat nové PC, tak LCD prodáš a koupíš lepší - nějaký aktuální model.

P.S.: Nezapomínejme prosím na to, že GTX 10x0 už nemají analogový výstup.
@Garion (25.09.2017 12:43): Vysloveně protichůdné asi ne, ale je pravda, že jsem na vážkách, jak z nastalé situace co nejlépe vybruslit. :c)) Takhle, LCD panel chci rozhodně nový, později ho pak použiji k novému PC, konečně, už s tím počítám při výběru. Jde mi jen o tu grafickou kartu, tam váhám, co má pro mě smysl. Je pravda, že nějaká bazarovka by nejspíš byla taky řešením, mám jen obavy z toho, v jakém stavu bude a jak by to bylo s případnou reklamací, pokud by se vyskytl nějaký problém. S tím full HD jsem měl na mysli, že mi přijde hloupé koupit panel s nativním rozlišením 1920x1200 a pak jej kvůli slabé kartě provozovat interpolovaně třeba v 1440x900 a koukat na rozmazaný obraz. Pokud by toto nebyl problém, klidně zůstanu u té své GTX 260 až do její „smrti”, resp. do postavení nového PC. ;c) S LCD panely nemám nijak velké zkušenosti, vím jen, že v jiném, než defaultním rozlišení vypadá obraz většinou dost mizerně, tedy alespoň co jsem měl možnost občas vidět. Ale třeba jsou na tom některé panely lépe, nevím, CRT monitor byl v tomto směru skvělý.
@samorost (25.09.2017 12:19): Mas trochu protichudne pozadavky. Tak bud to chces nechat dozit "jak to je" nebo chces udelat upgrade tak, aby to "utahlo" full HD. Pokud to chces nechat dozit, tak jdi na Aukro a za nejakou rozumnou cenu vydraz displej (treba tohle nebo tohle) a k tomu nejakou GK (treba tohle nebo tohle), utratis za vse dohromady maximalne par tisic a rok nebo dva by to jeste mohlo vydrzet.
@Kwoky (25.09.2017 12:05): Díky moc za nabídku, jsem bohužel z Ostravy. A myslíš, že mezi těmi CPU bude opravdu tak výrazný rozdíl? Co jsem tak mrknul v rychlosti na benchmarky, tak E8600 nijak výrazně za Q9400 nezaostává. Ano, je to 2 vs 4 jádra, ale zase frekvence 3.33 GHz vs 2.66 GHz. Asi pak bude záležet na konkrétní hře, co bude právě výhodou. Ale to jen tipuji, zase až tak moc tomu nehovím. :c))