Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

Rozhodl jsem se dokoupit si k notebooku Xbox One S wireless controller a udělat si z toho občas trochu konzoli (po připojení k TV). Pár věcí mně zvedá obočí, tak se chci optat, zda vše dobře chápu.

1) Standardně se controller nedodává s dobíjecími bateriemi, right? Ve 21. století mi to přijde trochu wtf, tak se raději ptám...
2) Po připojení k notebooku kabelem předpokládám tento utáhne napájení a já tak nebudu plácat ty pitomé tužkovky uvnitř? Je to zase logické, jen se ujišťuji...
3) Pokud bych si dokoupil tu dobíjecí baterii, je nějaký problém ji dobíjet přes kabel z notebooku/počítače? Na stránkách MS zmiňují zase jen dobíjení po připojení do Xboxu. Přijde mi zase logické, že s notebookem to půjde též. Ptám se tedy opět pro ujištění. ;)
@Paul (06.08.2017 20:26): Můj aktuální PC se pomalu odebírá do křemíkového nebe a Ryzen je pro mě zatím jasný favorit cena/výkon do toho nového. I s pohledem na to, že to je z části i PC pracovní a nejen na hry.
Co říkáte na cenu Threadrippera? 12 jader za 23 000, 16 jader za 29 000. odkaz

Teda ne, že bych běžel hned do krámu, ale přece jen to stojí za zamyšlení.
@Paul (06.08.2017 20:26): Rozhodně dobrá zpráva. Já bych uvažoval spíš o i7, ale každopádně v dnešní situaci (pokud by nebylo třeba pořídit PC ihned) bych určitě počkal, jak se vše usadí (a samozřejmě doufám, že Ryzen na tom bude čím dál tím lépe).
Kvůli té situaci s grafikama se obávám, že na vánoce žádnej upgrade nebude. Asi ho odložím (zase). Ledaže by výrobci poslali do obchodů velkou várku.

Aspon že ten měnový kurz jde dolu a Ryzeny zlevnují :P
Teď koukám na ceny hardwaru a docela depresivní že grafika kterou jsem před rokem a dvěma měsíci kupoval za 12K dneska stojí 12K.
Já bych volil jakýkoliv eshop s dobrým hodnocením na heurece či tu Alzu. Vybíral bych pak podle přidaných goodies a ceny. Na Kase jsem dostal navíc Office 2016, což je fajn.
Mám dotaz. Kde byste radši koupili notebook? S Alzou mám dobré zkušenosti, ale bohužel nemá v Klatovech pobočku a případné reklamace pak musím řešit v Plzni. V CZC ho mají za stejnou cenu, ale ještě nikdy jsem tam nic nenakupoval, i když jsem slyšel spoustu pozitivních reakcí. Co je tedy podle Vás lepší Alza nebo CZC, případně nějaký jiný obchod?
@ugraugra (31.07.2017 17:42): Ano, ta spotřeba je ok, ale u high endu. Co jsem četl, tak Vega bude takový "high end za každou cenu", takže totálně na hraně technologie. To bych jako zákazník rozhodně nechtěl.
@Kwoky (31.07.2017 17:25): hi end grafiky mely vzdy 250 az 300 W. Spotrebu dani zakaznici neresi a uchladi se to tim vodnikem. Ale tim to neomlouvam, cekal jsem lepsi vlastnosti a je to spis prusvih.

@mazar1234 (31.07.2017 16:52): od te doby vzniklo X dalsich men. Ethereum se da nejlepe tezit na novejch Radeon kartach, zadnou spesl mit nemusis. Jinak samozrejme i vzhledem ke spotrebe se to vyplati, jinak by lidi nezakladali minersky farmy se stovkama karet.
EH?
Mineři?
Snáď skôr dementi, nie?
Veď už pred cca 10 rokmi som čítal o tom, ako je spotreba elektriny drahšia než hodnota ťažby, preto sa vyrábajú tie špeciálne karty na mining, ktoré sú na hry bezcenné ale ťažia maximum za minimum elektriny.
@ugraugra (31.07.2017 11:50): Už predvčera som čítal, že spotreba sa vyšplhá k 400 W, to aby si človek kupoval jeden zdroj len pre grafiku.. Stačí mi trojgigová GTX 1060, kupoval som ju za 200€, spotreba do 120 W a chýbajúca stovka shaderov oproti 6 GB verzii ma pri mojom hraní na 19" monitore neobmedzuje. Akurát mi v zime nevykúri kumbálek ako VEGA. :-{}))
Tak AMD Vega zklamání.

Sice konečně konkurence k GTX1070 / 1080, ale na 1080Ti to nemá a ani cenově to nebude nějak extra zajímavé + obavy ohledně vysoké spotřeby.
Zítra budou informace o AMD VEGA. Konečně ty vole. Jsem na to zvědavej, ale asi to bude propadák :)

Co mě sere je, že chci pokračovat v upgradu počítače (tentokrát celé střeva) a kvůli těm posraným minerům jsou grafiky nedostupné, nebo za nesmyslné ceny. Jako 1060ka za 10k? Wtf?
@kuler91 (30.07.2017 10:12): Záleží, co od toho čekáš. Pokud máš rád interaktivní filmy, tak určitě. Navíc já osobně mám slabost pro lidské příběhy a sedlo mi, že ty hry jsou takové civilní a umí vyvolat různé emoce. Nejsou to jen další hry s vesmírným mariňákem na 101. způsob. A osobně nerozumím tomu,, že Beyond obecně v recenzích tak propadl. Já si ho užil velice a určitě si ho někdy lupnu znova. Za mě spolu s LIS TOPka mezi interaktivními filmy.
@JohnCZ (28.07.2017 17:42): Mám teď suché období a nutkání něco si zahrát. Heavy rain a Beyond jsem ještě nehrál a včera jsem koukal na store a je to tam dohromady asi za 400 kč, takže mám to tedy vzít ? :D Until dawn bylo celkem fajn.
Jinak obecně si myslím, že je momentálně investice klidně do obyč Slimáka super volba. Těch her, které se dají zpětně hrát je dost a do budoucna to je celkem taky solidní vyhlídka. Hraju na tom tak 3-4 hry ročně, ale furt to beru jako super investici.
@7c (28.07.2017 20:33): U mňa podobne, vždy mám v desktope minimálne dva fyzické disky. Momentálne tri, dva fungl nové a jeden presunutý zo starého PC. Plus externá záloha, čert nikdy nespí.. (Pro tip: Do NAS-ka sa oplatí kupovať disky enterprise určené do serverov, najlepšie rovnaký typ od jedného výrobcu pretože majú rovnakú veľkosť block-size a menej trpia pri synchronizovanom zápise. Dobré je ale vybrať kusy z odlišných výrobných sérií, ak by niektorá mala vadu, neodídu všetky naraz.)
@valcik (28.07.2017 19:46): Tak jde o velikost - jestli má pod terra, tak je stejně čas na výměnu nebo alespoň přeřazení na odkladní prostor. I když - pokud má jako já 5+ disků, jde spíš o obměnu konkrétních kusů nezávisle na zbytku PC.
@Paul (28.07.2017 16:13): Beyond i Heavy Rain mám taky projeté na PS3, ale chtěl jsem si to střihnout znova. Beyond je náhodou solidní, dost mě to překvapilo. vím, že si mě od Killzone odrazoval, ale když já furt koukal na ty gameplay videa a nakonec jsem to za těch pár peněz vzal a uvidim. vím, do čeho jdu, zklamaný být nemůžu :-)