Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
watchOut

watchOut

 

Komentáře

« Novější Starší »

Tag: The Power of Paint

  • PC 85
Tak Tag: The Power of Paint je po Perspective druhá hra, po jejímž dohrání lituji, že jsem taky nestudoval na DigiPen. Mají tam dobré nápady, které v krystalické podobě bez zbytečných přívěsků taky zrealizují.
V tomto případě se jedná se o FPS (first-person sprayer), ve kterém se hráč snaží dostat z místa na místo s pomocí stříkání barev měnících vlastnosti povrchů - něco jako WS Platinum. Minimalismus ze hry jen, ehm, odkapává: všech devět map je stejně hranatých a černobílých, nastavit lze jen citlivost myši a příběh není ani na stránce hry.
A to je dobře, protože už 20 sekund po spuštění hry řešíte jen to, jestli to zelené je kyselina a jestli se na to dá šlápnout. Boing! Jak obtížnost pomalu rostla, víc a víc jsem se těšil na velký finální koktejl ze všech ingrediencí, ale hra bohužel skončila trochu dřív.
Herní doba je ani ne hodina, což je při absenci trvalého ukládání vlastně dobře. V rámci levelů jsou pak k dispozici checkpointy, takže se jedná o příjemně strávený oddechový čas.
U srdce mě zahřál historický aspekt hry: rozlévání tekutin bylo převzato do Portal 2, a to včetně vývojového týmu Tagu. (Podobně jako samotný koncept portálů pro Portal o rok dříve)
S hodnocením je to svízelné - kdybych hodnotil jen to, co ve hře je, bylo by to jasných 100 %. Když ale přihlédnu k tomu, co tam není a být mohlo, musím sáhnout o trochu hlouběji.

Herní výzva 2017 - 9. "Kamarád doporučuje"

Pro: Zajímavé herní mechanismy, přímočarost, historický význam, zdarma

Proti: Nevyužitý potenciál na konci hry

+8+8 / 0

Plane Arcade

  • PC 20
No, to mi ta Herní výzva 2017 pěkně začíná, když jsem ji otevřel touhle slovenskou freewarovkou - budu se muset poohlédnout po jiné hře, protože tuhle se mi rozhodně nepodaří dohrát. První pozvednutí obočí způsobila hardwarová náročnost - opravdu musí mít hra z roku 2004 na notebooku z roku 2010 15 fps, a to i na minimální detaily a v 640x480? Vždyť v celé scéně je dohromady přibližně dvacet polygonů! Ale dobrá, hrajeme.
Po pár misích typu „leť rovně” a „hoď dolů bombu - výborně!” na mě vybafl první ostrý úkol s ničením protiletadlových děl a dalších pozemních cílů, který mi zabral přes půl hodiny, protože házet bomby z výšky je nepřesné, ale těsně nad zemí mě zase hned sestřelili. Hned další mise je čistě letecká - klasický dogfight, zde ovšem asi proti patnácti protivníkům. Mohou výše než já, takže když vystoupají, nejdou zasáhnout, protože stíhačka střílí vždy ve směru letu. Když už se mi podařilo dostat se do palebné pozice, narazil do mě někdo další. Když jsem pak obdržel varování, že mi zbývá poslední minuta, ale časovač ukazoval posledních 25 sekund, bylo to opravdu posledních 25 sekund mé hry.

Pro: Freeware, příjemné ovládání myší

Proti: Nepříjemné nezábavné úkoly, uživatelské rozhraní, hardwarová náročnost

+8+9 / -1