Bridge Builder

simulátor > nezařazeno *
logická > nezařazeno
freeware
18.12.2000 PC
Bridge Builder přišel jako první hra s konceptem budování železničních mostů. Později byl následován mnoha pokračováními z dílen Chronic Logic (kam autor Alex Austin přešel).

Hráč dostane za úkol postavit železniční most přes řeku nebo rokli na dvourozměrné mapě ve velmi jednoduchém barevném provedení. Celý most je tvořen železnými traverzami, konstrukce se uchytí na speciální body na zemi. Cílem je postavit co nejlevnější most (každý díl stojí 100$ a cena mostu nesmí přesáhnout rozpočet pro danou úroveň), který umožní vlakové soupravě dojet na pravou stranu mapy.

Hra těží z věrohodné simulace zátěže jednotlivých dílů (napětí je možno barevně znázornit) a velké volnosti ve stavbě mostů.

Ačkoliv se hra tváří jako shareware demo jen s 15 levely, plná verze nebyla nikdy vydána. Namísto toho byl vytvořen editor úrovní poskytující nekonečnou zábavu...

Bridge Builder jsem hrál již mnohokrát a musím říct že je to hra která vždy pobaví. Komcept hry je jednoduchý, stavět mosty pro vlak. Na každý most máte určitý rozpočet, který nesmíte přesáhout. Pokud po vytvořeném mostu vlak přejede můžete do dalšího levelu, pokud ne tak musíte most postavit trochu jinak. Graficky je to velmi jednoduché, zato perfetně přehledné. Navíc můžete zjistit kde je největší zátěž a tam most ještě zpevnit. Ze začátku hra moc tšžká není a mosty máte za chvíli, později je to ale peklo a některé levely je vyhrát téměr nemožné

Pro: Freeware, zábavná simulace stavění mostů, díky jednoduché grafice přehledné

Proti: některé levely je téměř nemožné vyhrát, v základní verzi pouze 15 levelů

Zajímavý počin na poli freeware, který jasně dokazuje, že jednoduchý koncept a hratelnost k sobě nepotřebují uberextra grafiku. Graficky je to opravdu jednodušší než leckterá hra na mobil a když tak nad tím přemýšlím, než začnete stavět, vypadá obrazovka jako nějaký graf. Do toho naskládáte pár kostrbatých tyček, proženete přes ně čtyři kostičky a je vymalováno. Vlastně vymalováno, někdy člověk vymýšlí dlouho most, pak se modlí aby vlak přejel, sleduje jak most červená a červená, až někde povolí. Občas je ale zábavné sledovat, jak si vlak rozbije ústa.

Tahle hra šla vždy tak nějak mimo mne, ale jednou jsem se hecl a dokončil všechny levely. Fanouškům logických her mohu vřele doporučit!

Pro: V jednoduchosti je síla!

Proti: Slabší grafika

Tato opravdu zábavná hříčka opět ukázala, že jednoduchá, ale svým způsobem geniální myšlenka dokáže často víc, než desítky milionů dolarů utracených za vývoj nákladného AAA titulu. Z navrhování reálných mostů by se asi 99.999 % populace spíš opupínkovalo, jaký to je neskutečný opruz, ale když se vše řádově zjednoduší, přidá se k tomu jakástakás fyzika a zabalí se to strohého, ale účelného grafického kabátku, úspěch je najednou na světě.

Také jsem u toho strávil nějakou tu hodinu a z pozorování z posluchárny vím, že Bridge Builder patří k velmi oblíbeným činnostem, kterým si studenti krátí čas do konce přednášky, pokud je její obsah příliš nezajímá :)

Pro: Opravdu zábavné

Proti: V době vydání jen málo levelů.

Geniální nápad na jednoduché hrátky s fyzikou. Pamatuji si, že jsem u hry trávil hodiny času a to i přes to, že samotný koncept je tak jednoduchý (nejspíš právě proto). Je až k nevíře, jak challengující / vyzivující efekt může mít Bridge Builder..