Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Keep Talking and Nobody Explodes

08.10.2015
13.10.2016
10.11.2016
16.08.2018
17.08.2018
21.05.2019
01.08.2019
kompatibilní
81
31 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Unylá poblikávající záře z jediného zdroje osvětluje tikající časovanou bombu. Na číselníku neúprosně probíhá odpočet až k nule. Pyrotechnik si jednou rukou otře čelo orosené kapkami potu, které mu též pomalu stékají po zádech. Zbývá už jen jedna minuta a z jeho interkomu se stále nikdo neozývá. Je tu modrý a červený drátek. Světlo zhasne zcela a v celé místnosti tak jde vidět pouze zlověstné odpočítávání posledních několika málo vteřin. V tom se z interkomu ozve, že je to ten červenej. Na otázku, jestli si je kolega jistý, mu hlas, ve kterém je slyšet malé zaváhání, odpoví, že zcela jistě ano. Deset vteřin. K červenému drátku se přiblíží pyrotechnikovy nůžky, sedm vteřin. Poslední výdech, tři vteřiny, a ostří nůžek zaklapne. Za okamžik z pyrotechnika začne opadat napětí a stres. O vteřinu později dochází k výbuchu. Byl to ten modrej.

Keep Talking and Nobody Explodes je logická party hra, kde jeden hráč v roli pyrotechnika se snaží zlikvidovat nastraženou výbušninu, která má však více zádrhelů, než jsou jen výše popsané drátky. Druhý hráč (hráči) je s ním ve spojení a právě on má k dispozici manuál, kterak problémy s bombou vyřešit. Oba musí spolupracovat, pokud ji nechtějí nechat explodovat.

Keep Talking and Nobody Explodes je hra, u které je zábava zaručena, pokaždé existuje jiné rozložení a složení jednotlivých bomb, jejich obtížnost se zvyšuje ať už menším počtem špatných pokusů či větším časovým tlakem. Po zneškodnění několika nástrah se navíc může aktivovat ochranný mechanismus, který musí pyrotechnik řešit i při samotném zásahu u zmíněné výbušniny.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Na tuto hru jsem narazil čistě náhodou. Hra ve které jde o zneškodnění bomby a spolupráci s kamarádem, mě rozhodně nenudila., bavila mě.

Ve hře jde o to, že jeden hráč sedí před obrazovkou a vidí pouze na bombu a musí o ni říct vše, co jenom jde svému kamarádovi, který zase pro změnu na tu bombu nevidí a má v ruce jen manuál na zneškodnění bomby. Modulů je na bombách nespočet. Od jednoduchých kabelů až k pozdější fázi, kde už je například otravná morseovka či diagramy. Tam už začíná peklo. V pozdější fázi už přijdou opravdu těžké záležitosti, kde půjde především o čas.

Mohl bych tu popisovat detaily, ale většina tu byla řečena. Hra mě opravdu bavila, nenudil jsem se ani chvíli. Jediné mínus dávám pozdější velmi náročné obtížnosti, kde už jde opravdu o kejhák.

Ale celkový dojem je velmi kladný.

Pro: Logika, spolupráce, kooperace, moduly

Proti: V pozdější fázi obtížnost

+16
  • PC 90
Jeden hráč má před sebou bombu, druhý zas manuál k tomu, jak ji zneškodnit. První sleduje, jak se odpočet neúprosně blíží nule, a zoufale se snaží nechápajícímu spoluhráči vysvětlit, jak ta zatracená bomba vypadá, zatímco druhý panikaří a pokouší se v třicetistránkovém manuálu najít správné řešení. U manuálu se opravdu zapotíte, občas možná budete chtít jeden druhého uškrtit, každopádně nudit se určitě nebudete :)

Pro: nutnost vzájemné spolupráce, zábava, logické úkoly

Proti: nutnost přemýšlet pod tlakem :D

+14
  • PC 80
Koncept této kooperativní hry je skvěle vymyšlený. Jeden člověk sedí u počítače a má na starosti deaktivaci bomby. Druhý člověk má návod, jakým způsobem bombu deaktivovat. Vtip je v tom, že prvně jmenovaný hráč vidí na bombu, ale nesmí se dívat do návodu a druhý vidí do návodu, ale nesmí se dívat na bombu. Hráči pak mezi sebou komunikují a musí si předat všechny potřebné informace k tomu, aby nakonec danou bombu deaktivovali.
Samotná bomba se skládá z několika modulů, které je potřeba postupně deaktivovat. V pozdějších fázích hry se objevují tzv. "Needy" moduly, které se mohou postupem času samovolně znovu znovu aktivovat, případně vyžadují trvalou pozornost.
+ Skvělá zábava
+ Řešení modulů je obvykle jednoduché. Největší problém mi dělala morseovka
+ Podle všeho je možné stáhnout mody nabízející nové typy modulů. Tuto možnost jsem ale nezkoušel.
- Deaktivování pozdějších bomb je opravdu velmi těžké, obvykle z důvodu nedostatku času.

Pro: Zábava, jednoduchost

Proti: Obtížnost v pozdějších misích

+12
  • PC 85
Stačí se podívat na pár (i vtipných) videí na youtube, aby jste si udělali obrázek o této společenské hře, jenž vyplní, vskutku zábavně, hluché místo na chatě s přáteli.

Pro: Kooperace

+5 +8 −3