Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bomberman

Eric and the Floaters

1983
červenec 1983
1984
1987
07.06.2004
73
9 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Bomberman je první hra ze stejnojmenné slavné série. Původně vyšla už v roce 1983 v Japonsku na osobních počítačích značek NEC, Sharp a MSX a pod názvem Eric and the Floaters se s cenzurovaným vzhledem dostala i do Evropy na počítače MSX a ZX Spectrum. Proslavila se ale až v roce 1985 vydáním NES/Famicom verze, která v roce 1987 vyšla i v USA.

Ve hře se zhostíte role robota Bombermana, který musí skrz bludiště a nepřátele najít cestu ke dveřím. Dveře se stejně jako různé pomocné itemy nacházejí pod kameny, které lze podobně jako nepřátele zničit pomocí bomb. Bombermanovou motivací je, že pokud se dostane přes všechny úrovně až na povrch, měl by se stát člověkem.

Série pokračovala hrou Dyna Blaster.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • NES 80
No a když už jsem v těch starších nostalgiích, proč nedát dvě jednou ranou? Po Mariovi další legenda, kterou jsem miloval jako malý.

Opět jsem se s touto hrou poprvé setkal na starých kazetách doma. Vzpomínám na můj první dojem, kdy jsem si říkal, že to je skvělý, Panáček, který dává bomby a zabíjel různé příšerky, aby se dostal dál přes dveře do další úrovně a ještě u toho sbíral žluté itemy.

Prostě další super připomínka toho, že dětství zkrátka má své klady a tento legendární Bomberman je jedna z nich a jsem rád že jsem si to připomněl! :)
+10
  • NES 70
Téměř po 40-ti letech od vydání jsem dostal do rukou praotce Bombermanů s retro konzolí zakoupenou v roce 2022. Políbený jsem byl dosud jen starším Dynablasterem, který samozřejmě pracuje se stejnou myšlenkou labyrintu, překážky se dají odstranit nakladenými doutnajícími dělovými koulemi a nesmí chybět prapodivné entity branících v cestě za dalšími úrovněmi.

S pomocí vylepšení ( časovač je naprostá BOMBA ), skrývajcími se pod určitými překážkami se dají průchody urychlit, protože levelů je úctyhodných 50 a ke konci jsou protivníci už ve značném počtu – 70 %
+4