Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@SilentWolf (03.07.2019 17:20): Tak ještě pořád se neví, co přesně tam bude, ale odhaduje se, že by to zhruba mohlo odpovídat RTX 2060. Výhodou konzolí je, že z nich vývojáři dokážou, když chtějí, vytáhnout více než z jejich PC ekvivalentů (nejlépe to je pak vidět na exkluzivních hrách). Co si dneska zahraješ na ekvivalentu PS4, řekněme GTX 660, GTX 660 Ti, GTX 750? Nic. Např. Detroit, který by teď měl vyjít na PC, má jako doporučenou grafiku uvedenou GTX 1080. Ta je ale dvakrát dražší jak PS4. Takže hardware bych tady vůbec neřešil, na tom můžeš s konzolí jedině ušetřit.
No já jsem zrovna dneska uvažoval nad docela zajímavou věcí. Mám PC s GPU GTX970, CPU Intel Core i5-6500 a 8GB RAM - takže svá nejlepší léta má už za sebou a i když mi vše v podstatě stále běží na vysoké detaily, už si pohrávám s myšlenkou, že v 2020 už začnu ty větší hry kupovat na PS4, a díky zpětné kompatibilitě si to pak třeba zahraji na PS5 - Cyberpunk je samozřejmě jasný kandidát na první takový titul.

Protože nějaké nabušené herní PC se mi v dohledné době už asi kupovat nechce a na PS5 se naopak hodně těším (pls ať to má lepší gamepad). Tak docela zajímavé dilema.. :D :D peasant style avšak jako investice do budoucna. :D

EDIT: nějaký profík na HW by mi tu mohl napsat, jestli bude HW opravdu významný skok oproti tomu mému PC. A jestli tak má úvaha dává smysl.
@Zx Atari 500 (03.07.2019 15:50): dost by mě zajímalo jaký procento klíčů prodávanejch na g2a je z těchto "stolen credit card" zdrojů. Jestli je to aspoň procento. Nebo promile. Nějakej aktivista žurnalista by se toho měl chopit :)
@Strady (03.07.2019 15:41): Steam nikomu klice nevydava. To muze delat jen vyvojar,vydavatel.
A jeste ohledne tech kreditek... Ta situace teoreticky nastat muze. Jsem vyvojar, a dojde mi nabidka na odkup treba 500 klicu...o kupujicim zadne info, platba kartou... casem banka pozada o refund, protoze kradena kreditka, nebo neco v tom stylu. On nema klice ani penize. No pokud to ten vyvojar proda, tak je proste blbej a nic jinyho si nezaslouzi. Nakonec.... vzdycky muze celou tu serii klicu nechat deaktivovat, a jiz aktivovane klice odstranit z uctu na steamu. Jenze tim pak prizna, ze je to hamoun a jeste k tomu blbej hamoun... :) A pak uz by si hlavne neskrtnul. No a takovejch pripadu je urcite nemeritelne minimum.
@Zx Atari 500 (03.07.2019 15:32): Mám to podobně, dokonce jsem před lety i nějaké hry aktivovat přes VPN, teď už to nemá cenu. Ale stejně to nějak nechápu, vždyť když Steam vydá někomu 200 klíčů, tak musí vědět komu a jaké klíče ne?
Na G2A jsem už koupil pár her a nikdy jsem neměl problém, pokud by nastal řešil bych to s G2A ne se Steamem.
@Strady (03.07.2019 14:42): A zase ta urban legend s kreditkama :) Klice nevzniknou sami od sebe, musi je od steamu ziskat vydavatel, vyvojar. Co je pravda je preprodej klicu z jinych regionu. Jenze znovu je to vec vyvojaru. Pokud ma hra lock na jinej region, je nutno si to aktivovat pres VPN a to valna vetsina lidi neudela. J bych si na svuj ucet pres VPN nikdy nic nedal, i kdyz sance na postih je dle meho minimalni, Valve na to kasle , protoze nikdo nikoho, komu by Valve zabanovalo ucet nezna a na netu se o tom v podstate nedoctes. Ti uplakankove maj zatlacit na Valve, at zacne blokovat stem ucty, kde se ty hry pres VPN aktivujou.

Takze cele to je jen o tom, ze G2A ma agresivni trzni politiku a to se holt jinym nelibi... :) To, ze je na g2a dost vykuku, co ti prodaj nefukcni klice a pak to nekde res.... to je vec jina. Neobhajuju G2A, nikdy jsem tam nic neprodal ani nekoupil, ale tyhle breky...

Ad rozdavaj na potkani klice kazdymu paku na YT, do sebezapadlesiho webu o hrach, cpou to ke kartam, k toaletnimu papiru, do zubni pasty..... :D
Na Bonuswebu jsou dva docela dobré články.
První Epic doplatí refund u hry Shenmue III
Druhý: Vývojáři žádají hráče aby hráči nenakupovali na G2A
Já myslim, že aspoň na jedné věci se všichni shodneme - Vlak se zaslouženě drží v první pětce! :)
@Zx Atari 500 (02.07.2019 07:26): A je to pryč. Já se přiznám, že tahle anketa je vlastně testování konkrétního anketního pluginu kvůli soutěži, např. teď jsem zjistil, že můžu pohodlně smazat logy i s hlasy, plus filtrovat dle IP, takže na tři kliknutí bylo hotovo :) (Chci tu anketu co nejvíc otevřenou, ale záchranná brzda na tyhle kretény je zjevně nutná.)

Jinak nic proti Horkému létu, je to sice slabomyslná věc, ale třeba Polda je mnohem horší. Když už nic, tak má Honza Majer má aspoň dobrou představovací hlášku, a pak je tu ještě ionizační chemomorfní galvanizátor, že...
Horké léto, aneb Majer v akci tvl... a proto jsou vsechny tyhle ankety k nicemu, protoze hlasujici jsou moroni... :)
@Charllize (01.07.2019 22:18): No, když jsem se nad tím teď zapřemýšlel, tak vlastně ani nevím, proč jsem s psaním začal a pořád ještě píšu. Navíc mě psaní samotné až tak úplně nebaví a vždycky se k tomu musím nutit (hlavně k tomu prvnímu kroku - konečně ten článek začít).
@Pluto (01.07.2019 22:14): ja taky nepsal pro penize, ale ani proto ze by me to bavilo, nerad pisu (je to i videt na moji gramatice na ktery si vubec nedavam zalezet) ale duvod tam byl, akorat nebyl ani z vasne a ani z bohatsvi :)
@Paul (01.07.2019 21:46): díky, psal jsem to na ústní dohodu. Řešit to s Xzone kvůli jednomu článku nebudu, nestojí mi to za to, nicméně to hezky vypovídá o stavu herní žurnalistiky u nás. Výjimkou jsou games.cz, tam mě řekli rovnou kolik za článek. :)

Tohle je skvělý job pro někoho kdo se spokojí s menším platem a nemá závazky. Ideálně pro studenty nebo částečné důchodce co mají spoustu času. BTW ze zingu polovina redakce skončila psát pro herní odnož alza.cz. Dostal jsem tam jednoho člověka a ten si tam přetáhl další, protože jim neplatil. V alza.cz jim za články zaplatí, což je pro některé dost rozdíl. :)

Ono psát o hrách je hezké ale neuživí tě to. Když děláš programátora, IT architekta nebo prostě správce sítě máš vždy víc. :) A nebo musíš být Dan Vávra a spol. a pak šikovně prodat co jsi vytvořil. Asi by mě bavilo (ne asi ale určitě) dělat třeba na leteckých, námořních, vrtulníkových simulátorech ale nejsem programátor ani 3D grafik.
@Rapier (01.07.2019 21:12): moc hezkej článek. Ale nechápu to. Přeci jsi to nepsal načerno ne. Měli jste nějakou dohodu. Tak jak ti mohli nezaplatit? Bych to řešil s xzone. Schovanec je řekl bych férovej člověk. A ten Burian na mě taky vždy působil sympaticky, tak mě tohle zaráží.