Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Jab (21.12.2022 10:11): Jestli to znamená vrzání, velký spáry a plastový zobáčky, který se při desátým vysunutí zlomí, tak díky, ale nechci. Poslední telefon, co jsem měl s vyměnitelnou baterkou byl pracovní Samsung J5, tuším 2016 rok. Levnej tenkej plast, kterej šel promáčknout a když jsi telefon víc stiskl, tak celý vrzal. A když mi spadl na zem, tak se rozpadl na 3 kusy.
Hele... Proč řešíte výrobu náhradních baterií? Co na tom tohle změní? Baterie se mění i teď. Jen je to těžší pro uživatele.

Ještě jednou návrat uživatelsky vyměnitelných baterií nemá jedinou reálnou nevýhodu pro uživatele. Že se baterie nafukují nebo sami degradují přece s tou možností uživatelské výměny nesouvisí. Nafoukne se vám i teď a ještě s tím jdete do servisu nebo jej rovnou vyhodíte, neb vám to napevno spojený telefon zničí.

@TombSpirit (21.12.2022 08:51): Ono to půjde tak i tak. :) Buď ji vyrobí původní výrobce nebo někdo jiný. Stejně jako teď.

@Garret (21.12.2022 09:42): Mě více z hlediska odolnosti telefonu zasáhlo použití krásných skleněných konstrukcí. Což také přišlo po konci vyměnitelných baterií. A ty "skleněnky" jsou na houno z hlediska výdrže při pádu. Naopak že ti odletí zadní kryt se nemusí vůbec rovnat jistému poškození.

Byly i vlajkovky s vyměnitelnou baterií a vyšší odolností. Jako LG V10 či V20. A zase budou. Žes neměl odolný telefon, který tu vyšší odolnost ani nedelegoval, ti ale věřím. Ale s ničím diskutovaným to imho nesouvisí.
@Jab (21.12.2022 06:51): jo tak kecám, ještě u jednoho telefonu jsem měnil baterii. Nokia Lumia 820 - zbytečně vyhozené peníze. stejný problém, kdy nová baterie měla oslabenou kapacitu, její degradace byla tak velká, že po nějaké době vykazovala podobnou kapacitu, jako ta stará. a to nepočítám ten benefit, že po pádu na zem se to rozstřelilo na 3 kusy (baterie, zadní kryt a display). odolnost (jako doslova to mělo popis "odolnost: ne") to samozřejmě nemělo žádnou a v dešti jsem to raději ani nevytahoval. jinak já ti jen prezentuju svoje osobní zkušenosti, nepotřebuju se s tebou handrkovat o tom, co bych si měl kam dát nebo jestli jsem marketér telefonů...

@TombSpirit (21.12.2022 08:51): samozřejmě, že ty baterie vyrábět nebudou. každý model telefonu má svou individuální baterii s konkrétní kapacitou, tvarem a velikostí. takže buď je budou muset unifikovat nebo ty baterie prostě budou držet na skladě několik let, což se podepíše na jejich stavu. pak jsou tady čínští výrobci, kteří ti vyrobí cokoli - sice to často nemělo ten správný tvar, zadní kryt byl kvůli tomu nafouklý a občas se nafukovala i baterie, ale hej, mohl sis ji vyměnit ;-)
@Jab (21.12.2022 06:51): To je pěkné, ale pokud se ta baterie už několik let nebude vyrábět, tak ti možnost výměny moc nepomůže. Nebo bude další regulace, aby výrobci vyráběli baterie minimálně x let?
@Garret (20.12.2022 23:28): Měnil. Voděofolné telefony s vyměnitelnou baterií existovaly a budou zase existovat. Je třeba si před takovými výroky dát zarážku, zda spíše neopakuješ řeči marketingových oddělení výrobců telefonů. Na vyměnitelné baterii není pro zákazníka nic špatně. Ani "ň".

@Bursoft (20.12.2022 23:44): Zastará spíše jen kvůli omezené softwarové podpoře. Ještě tady hodit limit aspoň na 5 let a vše bude dobré. :)
@Garret (20.12.2022 23:28): Taky mi to přijde jako zbytečnost. Telefon stejně zastará rychleji jak ta baterka :D Servisní výměny nejsou až tak drahý, pokud bych po těch 3+ letech potřeboval vyměnit anebo s plastovou lopatkou a fénem to člověk zvládne sám i teď.
@Jab (20.12.2022 22:59): už si někdy měnil baterii v telefonu? Já dvakrát, nějaká Motorola a Siemens C65. V obou případech naprostá zbytečnost, protože ani jedna baterie neměla výdrž té původní a telefon jsem stejně musel měnit za nový. Je to výměna voděodolnosti za špatně sedící zadní kryt, který možná otevřeš jednou za tři roky, abys tam vrazil baterii, která byla vyrobená před těmi třemi lety spolu s telefonem a výrobce jí od té doby držel na skladě...
@Cobot (20.12.2022 09:03): Jsi mel rict rovnou k cemu ty bezdraty na televizi chces, bych ti to poradil hned. :) Ja to takhle jel na PS4 Pro celkem dlouho, nez jsem konecne sehnal repraky (tedy soundbar), ktery ma optiku.
Včera jsem zkoušel hrat na ps4 s drátovýma sluchátkama, který byly zapíchlé v dualshocku a naprosto v pohodě. Žádné zpoždění jsem tam nevnímal. Moji aktuální situaci to zatím řeší. Celkem sranda, když člověk hledá jak by to vyřešil a ona mu to ta ps4 nabízí jako vlastní funkci :).
Vyhodou je, ze pokud bys sehnal ten MS dongle, tak pres nej udajne bez latence pripojis i ten jejich bezdratovy headset.
Jinak osobne mam pres nejaky noname BT dongle k PC pripojeny dualsense i xbox ovladac (ten stary z minule generace) a zkousel jsem pres nej i pro controller Nintenda a bez problemu. Jedine v minulosti mi pripojeny dualshock na PC rusil wifi.
Na prvotní potíže mi taky controller funguje s oficiálním dongem jak na PC tak na ntb.
@MCZ (19.12.2022 20:14): Jj, zkoušel jsem všechno, prolezl jsem desítky různých fór a všude se radí to samý. Taky už fakt nevim. A ten wireless adapter stejně neni nikde k sehnání. Ono mi to ve finále zas tak nevadí, stejně budu hrát jen na kompu, který mám hned vedle sebe, ale tak když už to tu funkci má, tak jsem to chtěl využít...
Já používám nějaký 3rd party BT dongle a vyjma prvotních potíží s párováním funguje spolehlivě.

@Karasman (19.12.2022 18:31): Ještě jedna věc, i když jsi možná zkoušel - ve Windows nastavení Bluetooth, po kliknutí na přidání zařízení, se objeví tři možnosti (BT, monitor/doc a ostatní). Úplně už si to nepamatuji, ale mám za to, že se mi to podařilo přidat právě jako tu první možnost (myši, klávesnice atd.) a ne tu třetí, která k tomu popisem svádí (anebo naopak...). Před každým pokusem je taky dobré odebrat controller ze známých zařízení. Ale víc už žel neporadím.
Já teda mám ten nový Series ovladač a už ho bez problému používám na druhým PC bez toho jejich ofi donglu. Frčí mi to přes BT.
Tak jestli musíš koupit více věcí od Microsoftu, aby ti fungovala věc od Microsoftu, tak mají minimálně slušně zmáknutý systém. :)
@Karasman (19.12.2022 18:31): i kdyby se ti to podařilo připojit, je dost pravděpodobné, že to bude blbnout. mně se podařilo připojit na BT na desce ovladač DS4, ale občas měl opožděné reakce a bylo potřeba ho propojit kabelem. ten MS adaptér je opravdu flawless a budeš mít jistotu, že se ti to nebude bít s jiným BT příslušenstvím. je to sice pětikilo, ale zase ti to udělá královskou službu
Tvl tak člověk nechce mít problémy, tak koupí ofiko Microsoftí controller a ani ťuk. Zkusil jsem BT na desce (externí anténu nemam), dva různý BT dongly, dva kompy, několikery drivery a nic. Fakt jebat MS do ucha...
@Rapier (19.12.2022 15:31): Jo tohle mi vzdy prislo zajimave. Vim, ze Xbox ma vlastni protokol pres ktery ovladace na konzoli pripojuje, nejde o klasicke BT, ale jak to ma PS nevim. Kazdopadne i na Playstation 4 pri pripojeni sluchatek do dualshocku nedochazi ke zpozdeni, takze predpokladam, ze to take nebude bezne BT, jinak by tam ta latence byla. Nahrava tomu take fakt, ze pres BT pripojeny ovladac nepodporuje pripojeni sluchatek do ovladace na PC zadny ovladac - dualshock, dualsense ani xboxovy ovladac (ten jen pres ten xbox dongle). A dualsense nepodporuje adaptivni triggery a pokrocilou haptiku pres BT na PC, pouze pres kabel.
@Jab (19.12.2022 13:29): potvrzuji, připojení sluchátek přes 3,5 jack na XS/XO nebo PS5 ovladači je naprosto plynulé, žádné zpoždění nepozoruji. Navíc je to nejlepší metoda jak připojit např. drátová slucháta s krátkým 1 m kabelem alá Koss Porta Pro. :)
@Cobot (19.12.2022 13:22): Tak u her a videí vidíš zpoždění mezi obrazem a zvukem. Jen u hudby samotné logicky nic takového není.

Jinak přes controller jde často připojit drátová sluchátka. Nevím, jak to má PS. Ale xbox tam zdířku (3.5mm jack) má. Zpoždění k obrazu přes BT controller nepozoruji. A rozhodně to není něco samozřejmého ani u BT sluchátek obecně. Některá stíhají. Jiná ne.

Z drátů nedávno byly ty Audio-Technica MSR7b za 3,1 tisíce. To byla fantastická cena. Jinak AKG K371 či i 361 velmi mezi audiofily letí (ale jen jejich drátové verze!). Za tu cenu.
@Gordon (19.12.2022 12:52): aha chápu, něco jako rozdvojka na zvuk. Kouknu díky.

@Bursoft (19.12.2022 12:58): já se hlavně zaměřoval na možnosti připojení. Koukal jsem na ty radiofrekvenční, aby se eliminovalo zpoždění. Ale teď mě nápadá, že jak psal Gordon, pokud bych sehnal krabičku co má např jack, tak bych takhle mohl dostat zvuk z TV do sluchátek přes tu krabicku a následně kabel a u PC bych je mohl mít jako bezdrátové se základnou. Co jsem koukal tak spousta bezdratu má možnost kabel použít. Na gauči u TV by to tak omezující nebylo i když ideál to není. To by mohla být cesta. Škoda tedy, že to BT má zpoždění, protože to je extrémně praktické připojení. I když nikdy jsem ho na vlastní uši neslyšel. (to zpoždění) .

I tak mě ale napadá jak je tedy možný, že se prodává bambilion sluchátek i drahejch na hudbu na ven co jsou na BT. To je tak, že na hudbu to nevadí, ale na hry jo?
@Cobot (19.12.2022 12:27): Konektory můžeš vyřešit externí krabičkou, nevím, jak se jim říká, ale princip je, že z tv natáhneš jeden zdroj zvuku a z toho hardweru si to už vedeš do více výstupu podle sebe.
Koukal jsem po těch radiofrekvencnich sluchátkách pro připojení k televizi. Jasný chápu je to lepší než připojení přes BT. Máte je někdo zapojené v TV? Koukal jsem že se ty sluchátka (jejich základna) připojuje asi logicky na výstup zvuku. Tedy RCA, 3,5mm jack nebo optika. Moje TV má jen tu optiku a pak ještě jedno hdmi je arc. Do jednoho z téhle dvou portu budu v budoucnu dávat (asi) nějaké jine zvukové zařízení (soundbar nebo domácí kino). Nemám s tím zkušenost. Takže tím že si sluchátkama zadelam tu optiku zbyde mi to hdmi. Na sounbar asi dobrý ale na něco ostatního nevím.

Už jsem vzdal, že bych našel univerzální sluchátka co bych používal na hrani u televize, hraní na kompu a mohl mít možnost je i tahat ven. Už jen to hraní na kompu a TV by vyžadovalo dvě radiofrekvencni základny což asi žádná sluchátka nemají takže to budu muset prehazovat? Dvoje kvalitní sluchátka jsou i trochu drahá sranda.

V budoucnu sice budu dávat komp do obýváku k TV ale to mi řeší problém jen částečně. Hraní z Playstationu mi sice přidá druhý výstup na zvuk. Mám pocit že PS má optiku i jack, ale stále budu mít jednu základnu. Kua je to nějaký složitý.

A teď ještě jsem koukal že sluchátek je milion a 5tis za sluchátka je tak startovní cena..
@Karasman (18.12.2022 19:05): Musíš BT namáčknout i na controlleru. U zdířky na napájení. Jak dáš vyhledávání BT zařízení ve Windows, tak tlačítko zmáčkni dvakrát, aby controllor rychle problikával. Pak už bude nalezen.
@Karasman (18.12.2022 19:05): A máš vestavěný bluetooth nebo nějaký dongle? Páč já kdysi koupil dongle s BT5, widle si nainstalovali ovladače, přes který jsem jiný zařízení viděl, ale ovladač ne. Pak jsem doinstaloval ovladač přímo pro ten dongle a fungovalo to.
Potřeboval bych poradit - koupil jsem si bezdrátový Xbox controller, ale ať dělám co dělám, Wokna ho prostě nevidí. Bluetooth ve Windows mi najde všechno, včetně telefonu, ale ten controller ne. Chyba ale není v controlleru, protože třeba telefon ho naopak najde hned. Zkusil jsem i update firmwaru controlleru, ale pořád nic. Neřešil jste to někdo?
@7c (18.12.2022 11:01): Tak když nemáš žádnou konzoli tak ps5 je jasná volba. Ale třeba zrovna ten Horizon 2 fakt na ps4 běží a vypada skvěle, mimo další hry. I když teda v tvém případě moc nechápu co te k němu táhne :D
@7c (18.12.2022 11:01): Tak co se to zdražilo, plus bundly, tak to není moc dobrej deal. Ale za původních 10,8k je to dobrá koupě i pro PCčkaře. Za takovou cenu nedáš ani aktuální middle end CPU s deskou.
@Charllize (17.12.2022 22:42): Za sebe bych do PS4 rozhodně nešel - stabilní fps a nahrávací časy jsou myslím solidní důvod. Solidní bundle (digital only, Horizon, druhý ovladač) by mě nějspíš přesvědčil o koupi :) Naštěstí neexistuje (minimálně za nízkou cenu), protože bych toho určitě litoval (jsem na to příliš PC-centrický). Obzvlášť, když mě zajímá jen Horizon (snad brzy na PC) a Demons' Souls (stále doufám).
@Charllize (17.12.2022 22:42): to je docela zajímavá úvaha a tím se dostáváme k fenoménu, který mě také potkal v minulosti. Když jsem v roce 2010 koupil po dlouhé době kompletně nové PC s Intel Core i5-2400 + ATI HD 3850 (do té doby jsem přežíval s one-core AMD Athlon 64 3000+), tak jako jednu z prvních her jsem na něm hrál pochopitelně Battlefield: Bad Company 2.
Hra vypadala skvěle, FHD rozlišení, vše na max. zážitek. Po nějaké době DICE ohlásili Battlefield 3, a po veřejné betě jsem měl pocit, že dostávám jen lehce vizuálně vylepšený Bad Company 2. Kamarád mi tenkrát říkal, to se ti jen zdá, ve skutečnosti je BF3 technologicky lepší hrou v tom a v tom. Nejspíš měl pravdu, ale na mě to působilo, přes všechno to hype, jako další Bad Company díl, no s o něco více fotorealistickou grafikou.

Mimochodem běželo to tenkrát obstojně i na HD 3850, nicméně nakonec jsem kvůli BF3 měnil GPU za R9 270X.

Tudíž, Tě chápu, neboť jsem se v roce 2010 díval na nové hry stejnou optikou. :)

@Paul (17.12.2022 22:37): ok, tak nevyšel, zvláštní na Xbox One vyšel (verze 4.0).
@Rapier (17.12.2022 22:34): Ale to mas u spousty her. To není jen Horizon 2. Jediny rozdíly jsou lepší fps a víc trávy 30 metru od tebe, když to zjednodusim. Samozřejmě ze jsou výjimky kdy to na ps5 vypada na první dobrou lip ale na to ze má jít o next gen to moc přesvědčivé není. Ja nevím pro příklad: Elex 2, SO: Divine Force, Crisis Core, Pathfinder Wotr, Valhalla atd, jsou co se kvality tyče skoro totožný a proste když to PRO mas a nejsi vyloženě 60 fps junkie tak duvod kupovat ps5 je skoro na bodu mrazu. Samozřejmě když jsi citlivka a rozhodí te nižší fps, o par stébel trávy min a při 300% zoomu ( Digital Foundry TM :) mas na hraně baráku o tři zuby víc, tak je ps5 nutnost, to je jasný :)
Jako jasne až mi chcipne PRO nebudu si kupovat další, koupím ps5. Nebo až tam bude konečně hra kterou budu muset mít. Ale zatím, meh.
@Rapier (17.12.2022 22:34): PS4 nextgen update ještě nevyšel, a i až vyjde, tak bude obsahovat jenom obsahový a QoL vylepšení, nejspíš nic grafickýho. Protože to není nextgen konzole a běží to tam už tak jak to je, jen tak tak.
@Charllize (17.12.2022 22:09): tu koridorovou rubačku prosím ani nezmiňuj. Tohle není měřítko nextgenu.
PS4 samozřejmě next-gen upgrade TW3 dostala, jen toho nezvládne z hlediska HW tolik jako PS5 a proto vypadá jak vypadá (rozlišení, textury, a další detaily výrazně horší).

Uznávám, Horizon to je jiná liga, tady připouštím, že by vývojáři mohli z PS5 verze vytřískat více, ale už tu v jiné diskuzi myslím padnul validní argument o 120+ mil prodaných PS4/Pro, a tak proč by se někdo zabýval optimalizací na nový a stále nedostatkový HW PS5, že ano? :) Tohle podle mě bude důvod proč hra vypadá na PS4Pro jak vypadá.

@Bursoft (17.12.2022 22:12): tak vyjít by mohly o tom nepochybuji. Cyberpunk 2077 nebo TW3 next-gen si zahraješ na intergované Intel iGPU Iris XE Graphic stejně jako na Tvé RTX 3080. Ve finále rozdíl bude "jen" v rozlišení a detailech, které si můžeš navolit ve hře. 60 fps na konzoli je příjemných, zvykl jsem si rychle. :)