Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@AiMLEzZz (03.10.2021 12:56): Protože to je jeho druhý účet, tommywise se tu proslavil tím, že všude spamoval NWO satanistický sračko-konspirační teorie, ban dostal myslím za zakládání vícero účtů.
@Rapier (01.10.2021 09:38): nn dival sem se na YT gameplay benchmarky a fakt v nekterych hrach bylo o 10-15 fps vice, jinde samozrejme jen treba 1-2 fps


jinak ja tam vubec nemam number of banks....

SMBus address        0x53
    Memory type        DDR4
    Module format        UDIMM
    Module Manufacturer(ID)    Patriot Memory (7F7F7F7F7F0200000000000000)
    SDRAM Manufacturer (ID)    SK Hynix (AD000000000000000000000000)
    Size            8192 MBytes
    Max bandwidth        DDR4-3200 (1600 MHz)
    Part number        PSD48G320081
    Serial number        1104011F
    Manufacturing date    Week 45/Year 20
    Nominal Voltage        1.20 Volts
    EPP            no
    XMP            no
    AMP            no


ale na 99% to bude single rank, vzhledem k tomu ze je to levnejsi 8 gb modul
@Bravewolf (30.09.2021 22:17): v CPU-Z stačí udělat a uložit .TXT report a tam máš další podrobné informace včetně dual/single rank memory.

Hledej:
DIMM #                1
    SMBus address        0x50
    Memory type        DDR
    Module Manufacturer(ID)    Infineon (C1000000000000000000000000)
    Size            1024 MBytes
    Max bandwidth        PC3200 (200 MHz)
    Part number        AED760UD00-500B98Z
    Serial number        CC851C12
    Manufacturing date    Week 16/Year 06
    Number of banks        2 <-----------------------------------dual rank

@Bravewolf (01.10.2021 00:45): 15% na papíře v testech, to je jak plivnutí do rybníka. Dokáži si představit, že místo 30 fps máš 31-32 fps. _:)
tak neni to jedno jestli je to single nebo dual rank, vyhradne pro zen3 je lepsi mit dual rank, resp. bud 2x2 moduly dual rank, nebo 4 moduly single rank, ale vzhledem k tomu ze drtiva vetsina desek je daisy chain, je lepsi mit osazene jen 2 sloty, 4 osazene sloty muzou snizit casovani nebo omezit XMP. A te fps boost je u nekterych her az 15 procent. Takze pro me jasna volba https://www.czc.cz/g-skill-ripjaws-v-16g ... _gqnHO4aAmixEALw_wcB
@Bravewolf (30.09.2021 20:10): single rank (single side) a dual rank (double side) RAM moduly nejsou totéž co RAM v single channel nebo dual-channel. Můžeš mít oboje v dual-channel. Dražší RAM než 3200 Mhz bych asi nekupoval. Přínos je zanedbatelný. Podle mě je více méně jedno zdali koupíš single nebo dual rank paměti. Výkon bude +/- na chlup stejný.
Premyslim o upgradu Zakladni desky MSI MAG B550 TOMAHAWK - AMD B550 500GB SSD disk HDD | CZC.cz , ktera bude mit 4 sloty na Ram, jelikoz jsem v tomto laik rad bych se zeptal, jestli je lepsi osadit vsechny 4 sloty single channel pameti nebo osadit 2 sloty dual channel pameti? Co sem se dival na herni benchmarky lip si vede osadit 4 sloty, ale jak poznam jestli deska podporuje single nebo dual moduly? a pokud budu pouzivat XMP vzhledem k tomu ze pameti maji 3600mhz a deska defaultne podporuje 3200mhz, nebude nejak 4 ram moduly limitovat jejich vykon?
No já čekal alespoň full HD display. Taky se musím podívat na výdrž baterie. Co mě třeba láká, je to, že je to na Linuxu, a mělo by tam jít dát emulátory.

Takový to handheld bude zkrátka velmi rychle zastarávat, se obávám. Ale jako žito do pušky ještě nehazu.
Cyberpunk na handheldu na medium na stabilních 30fps je luxus. Je to kurwa handheld :)
Do 15W se zázraky fakt narvat nedaj. Ale hry typu Cyberpunk budu chtít hrát prioritně vždy na PC/TV. Ale třeba takový to Diablo 2 nebo Ascent bych si hrozně rád hrál už na steamdecku, mít ho..
@ZephyrCZ (30.09.2021 09:07): 50 fps bych rozhodně nepočítal, takový skoky v presetech u této hry nedáš. Zajímavější bude si to naštelovat sám, ale i tak bych počítal 30 fps jako max. A třeba Doom na střední detaily je dost slabota i těch 60 fps, vždyť je to snad nejlíp optimalizovaná hra za posledních pár let. No uvidíme pro kolik lidí to bude studená sprcha, až to fakt vyjde a začnou se na tom testovat hry :D
@Fatality (30.09.2021 08:57): Mám též předobjednanou tu nejvyšší verzi. A pokud to utáhne Cyberpunk 2077 na střední detaily při takových cca 50 fps, tak za mě spokojenost. Nečekám od toho výkon stolního PC, ale krabičku, na které budu moc hrát hry i mimo domov, což dle všeho bude splněno bez problémů.

Pokud s tím nebudeš spokojený, tak myslím, že to prodáš bez problémů. Dostupnost aktuálně objednaných kusů je až H2 2022, kupců bude tedy jistě dostatek. :)
@ZephyrCZ (30.09.2021 08:49): jako já mám předobjednanou tu nejvyšší verzi. Nečekal jsem, že to utáhne nový hry na max. Ale přece jen testovat na tom rok a více staré hry (dota wtf?) je dost o ničem. Za 15k si to 720p na medium detaily hrát v klidu přes remote play na telefonu. Ještě uvidím, co to nabídne.
První úniky výkonu Steam Decku.

Shadow of the Tomb Raider udrží na nejvyšším nastavení stabilních 30 fps. Při high detailech hra běžela údajně na 60 fps. Doom při středních detailech 60 fps, při vyšších 46 fps. Cyberpunk 2077 při High nastavení grafiky 20 - 30 fps, což je málo, ale na krabičku do ruky za mě fajn výsledek. Předpokládám, že při snížení na Medium se bude hra pohybovat 50+ fps. To by při nárocích Cyberpunku na cestovní mini počítač bylo hodně slušné. Uvidíme, těším se až dorazí domů. :)

https://www.tomshardware.com/news/steam- ... reasonable-eye-candy
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a52s_5g-review-2323.php

Imho dobrá volba za ty peníze. Přesvědčila by mě i ta softwarová podpora. Tři OS updaty je víc, než dostane můj vlakový Zenfone 8. O dalším roku bezpečnostních aktualizací nemluvě. A hlavně ten telefon nemá vyloženě slabé místo. Ušetřit se tak dá jinde jen pokud něco oželíte (třeba jack). Počítaje v to i čínské telefony btw.

Viz https://www.gsmarena.com/results.php3?nY ... =selected&s5Gs=0

Můžete kliknout na refine search, abyste viděli, jaké parametry jsem zadával (jsou jen čtyři: optická stabilizace, 5G, rok výroby 2021 a jack).
Nevite nekdo cim to muze byt? uz po druhe Po delsim hrani cca 5 hodin zacina byt obraz hry neplynuly, do te doby pokud pominu omezenost enginu hry v usecich kde ji neomezuje, jede vse plynule se zaplym FreeSync, ale po teto delsi dobe to zacina byt takove...tezko to slovy popsat, neni to klasicky stuttering, ale jakoby vibrovani,mihotani pri pohybu mysi. Prijde mi ze kdyz se to deje vzdy az po delsi dobe ze je to spis HW problem ale nevim vubec co to muze byt, Mam ted novy procesor,ktery ale pri hrani jede jen na 25 procent, ale bez OC mam novou i grafiku, ktera ale nejde ve hre na 100 procent a mam nastaveny lock na 239 FPS, ramky jedou OC z 3200mhz na 36000mz, zakladni deska je sice relativne nova(2020) ale kancelarska, je mozne ze je to nejaka nestabilita desky tim ze vykonna grafika a i procesor po takto dlouhe dobe hrani zkratka nezvlada? Pokud ne co jineho by to mohlo byt?

btw: Ryzen 5 5600X, RX 6700XT a deska Gygabyte A520 M H
@Red (26.09.2021 22:45): je to tak. Z automobilové a letecké komunity vím, že VR má dnes kde kdo z mých bývalých nebo současných spolubojovníků, tedy až na mě. :)
Mnohokrát jsem VR v simulátorech zkoušel, a lze si na to bez potíží zvyknout. Jak zmiňuješ svou roli tam hraje ukotvení v kokpitu.
Dojem z 3D hloubky tam je, osobně mi stále vadí složitý setup (rozmístění, kabely) + nároky na chlazení - nemluvě o zahřívání v teplém letním počasí (tohle na hlavě mít dlouhodobě nechcete), stále nízké rozlišení displejů a v neposlední řadě stále velké HW nároky na GPU, vlastně celé PC. Když se k tomu přidá špatná optimalizace VR, třeba takové DCS World by mohlo vyprávět, tak je výsledný dojem o ničem. A upřímně osekávat detaily u leteckého simulátoru co se tváří jako nej na planetě zemi nechcete. Hra potom vypadá jak 10 let stará.

Za měsíc budu mít na Falcon BMS sletu znovu na hlavě po 2 letech pauzy VR, nějakou tu poslední verzi Oculus, tak jsem zvědav. Zatím to na mě dojem neudělalo. U aut to je lepší, tam nejsou takové nároky na HW.

Pokud se chce někdo v simulátorech bezbolestně rozhlížet hlavou jako v reálu, ten jde určitě do Track IR nebo jiného freeware head tracking řešení. Není to sice VR, ale nepotíte se, nemusíte zapojovat kably, min. nároky na HW, slyšíte co na Vás mluví manželka, vnímáte dění okolo sebe, vidíte na poznámky na stole, všechny ty přístroje. VR je z mého pohledu simulátorového nadšence stále v plenkách.
@Charllize (26.09.2021 15:41): Ještě k tomu VR - ačkoliv se taky považuju za nadšence, tak musím souhlasit. Když chce mít člověk opravdu immersive zážitek, tak to musí chvilku štelovat - vzít ovladače do ruky, headset se chvilku zapíná, člověk řeší popruh, pak připojuje sluchátka, PC občas nezaregistruje headset na první pokus atp. A pak v tom stejně vydrží maximálně hodinu, protože se mu pak začne zvedat kufr, začne se vybíjet nějaký ovladač nebo headset, bolí ho za krkem z toho, jak je ten headset přetížený dopředu a tak :). Navíc za velkou slabinu považuju, že většina ovladačů pro VR je dost neergonomická a hlavně chybí snímání nohou. V současné době je to dobré spíš na statické záležitosti - simulátory, závodní hry, nějaké adventury a tak. Třeba HL: Alyx mám už nějakou dobu rozehrané, ale i když mě to docela baví, tak se mi k tomu popravdě moc nechce vracet z důvodů výše uvedených.

@Chuck (27.09.2021 21:59): Já používám Noctua NH-D15 a jsem maximálně spokojený. I při velké zátěži o něm prakticky nevím, nijak zvlášť nekolísá a i podle recenzí patří k tomu nejlepšímu, co si můžeš koupit. Samozřejmě je bohužel dražší.

BTW, jakou máte zkušenost s HDR? Máte to někdo, používáte to? Vypadá to u vás out-of-the-box dobře a naplnilo to vaše očekávání?
@Jab (28.09.2021 19:25): "Dolby" pro me byla vzdycky zahada. Dolby Digital, Dolby Atmos, Dolby Vision... Naprosto netusim k cemu je to dobre, co to dela. A to asi nevi tak 95 procent lidi, jen, ze je to asi neco lepsiho. :D
@Bursoft (28.09.2021 10:06)@Garion (28.09.2021 10:20): Tehdy před dvěma roky, kdy jsem tenhle Arctic pořizoval, mě naopak nenapadlo, že je to ojedinělá funkce a měl jsem za to, že ji má většina chladičů. Pravda je, že když jsem si včera prohlížel současné modely, tak těch 0 dB jsem objevil jen u pár kousků. 

@Gordon (28.09.2021 11:06): Já teda nikdy spotřebu u PC neřešil a řekl bych, že na úkor kvalitního herního požitku ani nikdy nebudu. :-) Ale tu tichost řeším hodně, zvlášť když jsem si za ty dva roky zvykl, že mi v bedně prakticky nic nehučí, samozřejmě kromě grafiky, ale taky jen při její zátěži. Na druhou stranu je ovšem fakt, že když při surfování najedu např. na YouTube a CPU v určité zátěži na chvilku je, tak se mi větrák na pár vteřin roztočí, což je ale možná paradoxně horší jev, než kdyby běžel trvale, ale potichu.
@Chuck (27.09.2021 22:39): CPU větrák se nikdy nepřestane točit, ale jde nastavit křivka od min po max otáčky. Jinak mám zkušenost s Be Quiet 4 pro a SilentiumPC Fera 3 a obojí pecka. Poměr cena/výkon Silentium válcuje.
@Chuck (27.09.2021 22:12): Obecne jsou Noctua dobre, urcite vsechny, co maji 14+cm ventilator(y). Chladic CPU, ktery by se mimo zatez kompletne vypinal, jsem jeste nevidel. Automatickou regulaci otacek maji v dnesni dobe snad uz uplne vsechny.
Ahojda, s jakými chladiči CPU s chlazením vzduchem máte nejlepší zkušenosti? Zajímají mě konkrétní modely, nejlépe se socketem AM4, které jste měli, nebo je dodnes máte.
Já moc nechápu, co myslíte tím propojováním, snad je to tak, že mobil má bluetooth podporu od určité verze (třeba 4.0) a sluchátka by tak podle té verze měli fungovat prostě jako sluchátka bez ohledu na software, který vysílá data.