Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

Marketplace je peklo. Tak 9 z 10 lidí se tam ozvou jsou nějakým způsobem divný, dementní, hloupí, asociální ... většinou to stačí filtrovat na vstupu podle pravopisu a hned je zájemců o polovinu méně.
@MCZ (01.07.2021 19:52): Na bazoši. Na marketplace dávám vše, co dávám i na bazoš a nikdy jsem tam nic neprodal. Hlavně lidi velmi rádi používají ty předpřipravené otázky, takže komunikace jak s opicema. Na bazoši ti musí psát buď do mailu nebo smsku, takže to má aspoň nějakou formu většinou.
@MCZ (01.07.2021 19:52): já vše prodávám na Facebooku na marketplace.... Mám s tím dobré zkušenosti a už jsem úplně upustila od všech možných sbazaru a podobně. Tohle je mnohem uživatelsky příjemnější a neměla jsem s tím žádné problémy. Btw kolik za něj chceš?
Tip: pokud někomu stačí GTX 1650 Super tak na alza.cz za 7,3k, nicméně v ceně je dobrý zdroj za 1,3k.
Ve finále za 6k to není španá koupě, obzvláště pro někoho kdo potřebuje i zdroj. Myslím, že tyhle karty se slušným chlazením se prodávaly před krizí okolo +/- 5,5k?!
Stejně lidé berou o 3 stovky levnější GTX 1650 bez Super, alepoň mají GDDR6 paměti. :)
odkaz
Já pořád nerozumím tomu, proč je takový rozdíl v cenách karet se stejným čipem od jiných výrobců. Okay, pokud je přetaktovaná a má vodní chlazení, tak pochopím, že to nějakou roli hrát bude. Ale pak mi přijde, že je tady milion stejných RTX 3080 Ti, které mají to stejné třívětrákové chlazení a pohybují se od 40 do 80k. V čem je tam ten rozdíl?

A když jsme u toho, máte s vodním chlazením na GPU zkušenost? Můžete to někdo doporučit?
@TombSpirit (30.06.2021 11:44): btw, už to zmínil @ZephyrCZ: alza i czc jsou korporáty jak vyšité. :)

Co se týče grafik, tak je otázka zdali lokální prodejci alá fa. výše jsou skuteční scalpeři, nebo to nakupují od dodavatelů za takové ceny, že nižší nemohou nasadit. Respektive kdo ví jak prodej GPU v reálu funguje, třeba je to jako v Globusu, veškeré zboží tam dodá dopředu dodavatel a ten dostane zaplaceno až když zaplatí zákazník za koncové zboží v regálu. Pokud chce být dodavatel v letáku se slevou, za to zaplatí také + za to že své zboží vystaví v kamenné prodejně.
Jen hádám, nepohybuji se v oblasti nákup/prodej HW.
Taky jde o to, že pokud by vraceli za porouchanou kartu peníze, ty by měly putovat zpět na účet toho, kdo si kartu koupil.
@TombSpirit (30.06.2021 12:17): Vyreklamuji ti to nejspis v pohode, ale mohou obcanku pozadovat a reklamaci odmitnout, byt se to asi casto nedeje. Vetsi problem je jak zminil Thellwin, cena na fakture. Pokud si koupis od skalpera kartu za 30 a na fakture mas 15... :D

Ale spis jsem to myslel tak, jak to zminil Bursoft, kdyz uz se naskladnuji, tak by mohly zacit postupne zlevnovat.
@TombSpirit (30.06.2021 11:44): Nikdo netvrdí, že je to ok. Ale už se naskladňují, tzn. scalpeři brzo utřou, Alza zlevní. Nicméně kdybych si měl vybrat, komu ten dvojnásobek peněz nacpu do chřtánu, tak Alze, páč mám aspoň fakturu na svoje jméno.
Tak jsem koukal na alze, ze to s temi grafikami zacina vypadat lepe. Sice se stale prodavaji za dvojnasobek doporucene maloobchodni ceny, ale alespon uz jich maji peknou porci skladem.
Na drátu z konektoru jsou dvě dvojice drátů - levý signál + zem, pravý signál + zem.
Na drátu z repráků je levý signál, pravý signál a společná zem omotaná kolem nich jako stínění.

Takže červený na červený, bílý na bílý a dvě země z konektoru na jednu zem z kabelu.

Snad je to dobře :)
Výhoda 15 let starých repráků za pár korun, kterým vypadává levý kanál, je v tom, že si na tom může natrénovat pájení i prase jako já. Už podruhé jsem na tomto pacientovi prováděl operaci s výhledem na to, že se změní v pitvu. Ale světe div se... hrajou :) Snad nás čeká ještě hodně společných let.
@Rapier (23.06.2021 08:48): Tak problém je, že FSR nedělá nic, co bysme už neviděli a je nutnost to naimplementovat do konkrétní hry. Myslím, že nvidia si pohlídá, aby ty největší hry měly DLSS. A tu rok a půl dlouho ztrátu nedoženou v AMD. Myslím, že třeba konzole toto používat nebudou, když mají checkerboard, který funguje dobře.
@Bursoft (23.06.2021 08:47): Monitor. Pokud to bude. Je kolem toho najednou ticho. Bral bych i menší, ale ten nikde není. A já 4K bez HDR nechci. A OLED televize v tom stále vychází nejlépe. U monitorů je situace drasticky špatná.
@Gordon (23.06.2021 07:55): jo naskladněné Nvidia a AMDéčka. Jenže za RX 6700 XT (pro mě nevhodný upgrade), což je defacto nástupce populární RX 5700 XT chtějí místo 12-14k nejméně 24k, a jisté obchody czc.cz klidně i 29k. @marwel: má pravdu, než si ceny sednou na +/- normální ceny tak ještě uplyne hodně času. Ale kdo ví co bude po prázdninách.

@Bursoft (23.06.2021 08:47): a nezačínalo náhodou DLSS verze 1 podobně? Taky to nikdo "nechtěl". :) Podobně skeptičtí byli lidi ohledně AMD implementace Ray Tracingu v současných GPUs, a jak jsme teď všichni rádi, že si jej můžeme užít alespoň v konzolích. Pokud je FSR otevřený standard, tak věřím že se prosadí.
@Jab (23.06.2021 08:14): To budeš mít jako monitor nebo TV? Protože na monitor mi to přijde už velký, na TV zase malý :D

@marwel (23.06.2021 08:23): Je to nejspíš zaintegrovaný do posuvníku resolution scale, v nějakým videu o tom mluvili, ale už nevím, kde.

Jsem zvědavej jestli se FSR chytne, když už existují technologie, který umí něco podobnýho a DLSS už je zas o parník dál, jak technologicky, tak podporou her. Nevím proč, ale myslel jsem si, že to bude nějaká fičura pustitelná z driverů a bude to fungovat obecně všude, ale musí to hra podporovat, takže zatím mají 7 her, z toho 2 dejme tomu větší, to je bída.
@Gordon (23.06.2021 07:16): Pul mesice je opravdu hodne optimisticke. Ja cekam nejdrive podzim, spis ale pristi rok. 3070ti se mi zda silne nevyhodna. Radeji pridej a kup 3080. Az budou za rozumnou cenu (tj, MSRP).

@Paul (23.06.2021 07:02): Ve Village nic takoveho neni, Ve Valhalle pokud vim take ne. Tedy pokud to nefunguje nejak pasivne.
Tak aj ten xbox series x se najde už. Pro mě se ale hvězdy musí sejít. Ten 42 palcový LG oled stále nikde. A do 4K hraní budu investovat jen s ním.
@Gordon (23.06.2021 07:16): Půl měsíce mi přijde jako optimistická představa, já bych to viděl tak na konec léta. Ale doufám, že se pletu. Zajímalo by mě, jestli nepřijde ještě další vlna zdražení / nedostatku karet, až ty ceny klesnou na nějakou přijatelnou mez a ti, kdo na grafiku od Vánoc čekali, si je konečně začnou kupovat.