Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Wolf

Wolf

43 let • ČR - kraj Moravskoslezský

Momentálně rozehráno


Profil

Herní výzva 2016

Jelikož jsem se neprozřetelně také přihlásil do této akce, níže je můj plán jak s touto výzvou zamést :)

1) hra dle počátečního písmena přezdívky, co jiného by to mohlo být, že?
- Wolfenstein: The Old Blood
- Wolfenstein 3D , dodatkově, chci si zopakovat celou první epizodu
2) hra vydaná v roce 2016, tak tohle bude složité, jelikož na takové novoty zase až tak nejsem, tož sa ukáže :)
- jéje, vždyť von letos vyšel XCOM2 , no tak jak to bude někdy ve slevě, koupím, zapařím a výzvu tím splním! :-)
3) jedna ze sta nejlépe hodnocených her na DH, tak to s prstem v nose..
- Dune II: Battle for Arrakis
- Broken Sword: The Shadow of the Templars
- [chybný odkaz na hru]
4) Něco od českého týmu, jasná volba níže, chystal jsem se na to už dlouho
- Original War
5) dohrát něco za jeden den, hmm...
- Full Throttle
- Prince of Persia
6) Oblíbená hra z mládí, no jééje, těch je, ale nejvíce asi vzpomínám na tyto ...
- Lands of Lore: The Throne of Chaos
- Indiana Jones and the Fate of Atlantis
7) Hra z neoblíbeného žánru, tak to bude buď něco sportovního, nebo šílená hudební nesmyslnost nějaká anebo vizuální román .. inu uvidíme..
8) něco freeware, inu na tohle já nikdy nebyl, natož nějaké flashové šílenosti, takže bych to spíše viděl na nějakou náhodnou volbu odtud..
9) Hra s datem vydání nižším, než je 2006, che cheeee..
- Indiana Jones and the Last Crusade: The Graphic Adventure, 17.1 jsem zhruba někde před polovinou, 4.2 dohráno, komentář
- Bio Menace , 17.1 takže jest rozehráno a první epizoda ze tří hotova.
- Death Knights of Krynn
- Phantasmagoria: A Puzzle of Flesh
- Ravenloft: Stone Prophet
- Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds
10) Prvotina herního studia, nakonec jasná volba od spol. LUCASFILM GAMES
- Maniac Mansion

Těžko říct, jestli opravdu zvládnu vše, ale chtěl bych z každé kategorie dopařit alespoň jeden kousek, abych výzvu splnil!


Co se týká her, dá se říci, že hraji vše dobré :) jsem ale spíše zaměřen na klasiky herního žánru (viz můj blog), než na novodobou tvorbu, i když i zde mám své favority jak jde vidět v seznamu mých her.
Veškeré mnou hodnocené hry jsem hrál dostatečně dlouho nato, abych jim mohl vyjádřit své hodnocení, dá se říci že hodnotím až po dohrání.
Mými favority jsou tzv. "hry na hrdiny" tj.RPG a DUNGEONY , adventury (hlavně ty z produkce Lucasu, Sierru až tak moc nemusím :) ), strategie tahové či realtime a simulace (dá li se tomu tak říkat - např Mechwarrior série). FPS jsou u mne spíše tak na okraji, ale co se týká "trilogie" z Černobylu a jeho okolí to je pro mne vyloženě srdcová záležitost.

Jsem velice rád že jsem zažil tu správnou éru 8mi bitů, začínal jsem na ATARI800XE a ZX SPECTRUM 48+, z této doby mám pořád nezapomenutelné zážitky na SABOTEUR,LOTUS TURBO ESPIRIT,JET SET WILLY,MANIC MINER,MISJA,PIT STOP,INTERNATIONAL KARATE,NETHER EARTH ..... bla bla bla.... tak bych asi mohl pokračovat do nekonečna! :) Poté jsem díky rodičům postupně přešel na 286XT,AT,386SX,DX,K5,CYRIX/IBM,CELERON,K6. Každá tato éra měla své favority a herní klenoty, kvůli kterým se simulovala chřipka,nachlazení,bolesti břicha a v pozdějších fázích se pak "bulala" škola :-D .Tato doba se však už nikdy nevrátí a tak se různé resty snažím dohnat nyní v podobě nákupu originálů (které jsem si tehdy nemohl dovolit) a znovuhraním. Proto vznikl i můj blog a stal jsem se uživatelem fóra na oldgames viz.odkaz

V současné době mám jako pařanské železo již obstarožní mašinu do které jsem kromě nákupu 2GB paměťového modulu (kvůli WIN7) za posledních 6 let neinvestoval, ale zatím mi to na to co hraju stačí. Update: už to tak není úplně pravda, chtěl jsem 8GB paměti, tak jsem kvůli toho musel koupit novou desku (btw. stejně mi to hovno pomohlo :))) )

Jedná se o CORE2DUO @ 3GHz, 4GB DDR2 800 a k tomu GeForce 8800 640MB GTS, obrázky mi běhají na "starém" 19" LCD s poměrem stran 4:3 (což je pro mne jako hráče starých her velká výhoda). Dle 3D MARK06 dosahuji cca 10 700 bodů, což je na takového "dinosaura" si myslím dobrý výsledek.
Update: V posledních šesti měsících jsem provedl trochu upgrade, jako hlavní disk jsem si pořídil 128GB SSD disk, dále přikoupil 22" IPS monitor a grafiku povýšil na úroveň GeForce GTX650Ti

Tomuto "BIG ONE" stroji sekunduje minibook HP MINI 2133, ve kterém srdnatě tepe VIA C7 na 1,6GHz, doplněný VIA CHROME grafikou, který zvládá emulaci 3Dfx a to celé zastřešují WIN XP se 2GB DDR2 RAM. Vzhledem k malému 8,9" displeji jej mám zapojený do výše zmíněného LCD monitoru (díky za 2 vstupy do něj :) ). Tento "miník" je provozován k účelu pařby starých her, jelikož jeho výkon je někde na úrovni P3 800-1000Mhz ( výkon v 3D MARK06 je cca 0 :-)) ) Update: to už také není pravda, miníka dostalo mé vlčí mládě, které na tom teď prohání pohádky či animáky na youtube :)

Nedávno jsem si ještě pořídil jeden minibook, který je už postavený na novější architektuře BRAZOS od AMD, což je výkonově úplně někde jinde (cca 2200 bodů v 3D MARK06), tento mi slouží na hraní i novějších her, když jsem někde na cestách či dovolené :)

Update Momentálně na staré hry používám nějaký Acer netbook s Celeronem 1,3GHz, 4GB paměti a WIN10, ty dva předchozí leží někde, někde, prostě někde v bordelu :)

a co že to vlastně je to vlčí doupě? :) odkaz

Moje sbírka herních klasik http://vlci-doupe.blogspot.cz/p/moje-sbirka.html