Heart of China

1991

Heart of China je 2D adventura zasazená do Číny 30. let minulého století. Hlavním hrdinou hry je Jake „Lucky“ Masters, neúspěšné eso první světové války, který si na živobytí vydělává skrz svou cestovní kancelář. Celý život se však Jakeovi obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy ho jakýsi bohatý muž požádá o nalezení dcery, Kate Lomax. Kate byla unesena Li Dengem, místním vládcem, jako jeden z dalších kousků do své sbírky. Ve chvíli, kdy se Jake dozvídá o odměně 200 tisíc dolarů za vyřešení případu, neváhá ani minutu a jde do toho. Musí si ale pospíšit, každý den se totiž odměna sníží o desetinu.

Na své cestě Jake pozná ninju Chi, Kate, kterou zachrání a následně budou cestovat spolu s ním. Později ve hře je lze i ovládat a týmová spolupráce je nutná pro vyřešení některých hádanek. Těch je ve hře celá řada. Důležité také je, že Heart of China je velmi nelineární a má několik různých zakončení. Hra byla ve své době dobře hodnocena, mimo jiné pro výbornou atmosféru ve stylu Dobyvatelů ztracené archy.

Akční sekvence jsou tam dvě - simulátor tanku, a šermovačka na střeše vlaku. Naštěstí autoři dali možnost po několika neúspěšných pokusech tyhle sekvence přeskočit. Tank mě bavil, tak ten jsem dal, šermovačka byla lame (jak píše mazar1234), tak tu jsem pak s radostí přeskočil.
Jinak ano, má to takové oldschool dialogy, celé to působí jako dobrodružné brakové romány z těch let ^_^.
Ale já si to fakt strašně užil.