Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dynamix

Rok vzniku:
1984
Rok zániku:
2001 (po 17 letech)
Země původu:
USA
Oficiální stránky:
http://
Původní název společnosti Dynamix zněl Software Entertainment Company (změna jména na Dynamix proběhla v roce 1984) a jejími zakladateli byli Jeff Tunnell a Damon Slye, čerství absolventi univerzity v Oregonu. Za sídlo firmy pojali město Eugene v témže státě. Jejich první hra – Stellar 7 – vyšla ještě před oficiálním založením firmy a byla později znovu vydána, tentokrát už pod hlavičkou Dynamix. V roce 1984 do firmy se připojili Kevin Ryan a Richard Hicks, taktéž absolventi oregonské univerzity.

V následujících letech přišlo několik kontraktů nejdříve s Electronic Arts, poté s Activision. Na krátký čas se v Dynamix pokoušeli vydávat své hry sami, ale finanční neúspěchy nakonec vedly k odkoupení firmou Sierra On-Line. Dynamix se opět začal na trhu chytat a z původního počtu třiceti vývojářů se počet zaměstnanců vyšplhal až na sto lidí v roce 1993. I přes všechny úspěchy firmu v roce 1991 opustil jeden ze zakladatelů, Jeff Tunnell, který založil vlastní společnost Jeff Tunnell Productions, (na svědomí měla např. The Incredible Machine). Okolnosti však zapříčinily, že se roku 1995 opět vrátil. Zdaleka nejznámější jsou Dynamix pro své hry ze série Earthsiege a Starsiege a zejména titul Starsiege: Tribes, který se stal velmi oblíbeným hlavně ve hře více hráčů.

Studio Dynamix zaniklo v roce 2001 v rámci restrukturalizace Sierry On-Line po odkoupení firmou Vivendi Universal Games. Jak Tunnell, tak Slye se ale s herní scénou nerozloučili a pokračují ve svých vlastních herních společnostech. Tunnell v PushButton Labs (specializace na webové hry) a Slye v Mad Otter Games (momentálně pracují na MMORPG A Mystical Island).

Nejlépe hodnocené hry