Red Baron

simulátor > letecký simulátor *
19.12.1990 PC
1992 Amiga
Red Baron je prvním dílem série, která se věnuje leteckým soubojům v dobách první světové války.

Proletět se hráč může v 28 letounech pocházejících z obou stran konfliktu, tudíž nechybí německé, francouzské nebo třeba britské modely. Jmenovitě je k dispozici například Fokker Dr.I, SPAD S.XIII nebo Sopwith Camel. Letouny jsou v rámci tehdejších možností detailně vymodelovány a popsány. Stejně tak obsahuje i popisy tehdejších slavných pilotů.

Hra nabídne několik druhů misí, ve kterých se hráč například pokusí sestřelit vzducholoď v modu Zeppelin hunt, Dogfight nabídne souboje hráčovy letky s tou nepřátelskou nebo jeden na jednoho, v Bomber/Reconnaissanc Escort ochraňuje bombardéry či průzkumné letouny před sestřelením a v módu Scramble se zase snaží zabránit útoku na letiště. Mimo jiné hra nabídne i rekonstrukce reálných historických bitev a nechybí ani střet se samotným Red Baronem, tedy Manfredem von Richthofenem.

mrazikcomp: Tak uprimne, zostrelil som aj Richthofenovic bratra Lothara, ale to nebola nahoda! Ten zasrany zmrd sa mi drzo natlacil pred…

Epická létající záležitost.. Simulátor dost na to, aby se letadla chovala uvěřitelně a arkáda dost na to, aby se z ovládání nestal boj s nedostatkem prstů / končetin. Mód kariéry jse bezchybný. Okamžitou uchopitelností ční jednička vysoko nad svým pokračováním, či jinými pokusy typu Flying Corps.
Tahle hra je velká část mého dětství. A po vzoru kapitána Bigglese bylo povinně mé nejoblíbenější letadlo Sopwitch Camel.