Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Red Baron

19.12.1990
1992
78
51 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Red Baron je prvním dílem série, která se věnuje leteckým soubojům v dobách první světové války.

Proletět se hráč může v 28 letounech pocházejících z obou stran konfliktu, tudíž nechybí německé, francouzské nebo třeba britské modely. Jmenovitě je k dispozici například Fokker Dr.I, SPAD S.XIII nebo Sopwith Camel. Letouny jsou v rámci tehdejších možností detailně vymodelovány a popsány. Stejně tak obsahuje i popisy tehdejších slavných pilotů.

Hra nabídne několik druhů misí, ve kterých se hráč například pokusí sestřelit vzducholoď v modu Zeppelin hunt, Dogfight nabídne souboje hráčovy letky s tou nepřátelskou nebo jeden na jednoho, v Bomber/Reconnaissanc Escort ochraňuje bombardéry či průzkumné letouny před sestřelením a v módu Scramble se zase snaží zabránit útoku na letiště. Mimo jiné hra nabídne i rekonstrukce reálných historických bitev a nechybí ani střet se samotným Red Baronem, tedy Manfredem von Richthofenem.


Poslední diskuzní příspěvek

@mrazikcomp (25.08.2020 02:14): upřímně Flying Corps zrovna moc hezky vizuálně nevypadá, ačkoliv je modernější. Chvíli jsem to zkoušel a přišlo mi to takové nehezké. Hrozně moc omezený dohled (horizont i obloha). Samotné letadlo OK, zem +/- ale ty oblaka mě zrovna nenadchla. Nakonec jsem to odinstaloval. RB II se mi vizuálně líbí víc a je paradoxně i složitější na pilotáž. Rowan Software neměli u her nikdy bombovní grafiku ze které by člověku spadla čelist ale tady jsou ty tehdejší technologické limity hodně znát. Nějak jsem tomu nepřišel na chuť.
Obecně na pilotáž jsou ty WW1 stroje dost složité. V dogfigtu není žádná sranda někoho sundat. AI v obou hrách, ať už je to RB II nebo FC, lítá dost dobře, pokud nastavíš vyšší obtížnost a max. realismus.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Epická létající záležitost.. Simulátor dost na to, aby se letadla chovala uvěřitelně a arkáda dost na to, aby se z ovládání nestal boj s nedostatkem prstů / končetin. Mód kariéry jse bezchybný. Okamžitou uchopitelností ční jednička vysoko nad svým pokračováním, či jinými pokusy typu Flying Corps.
+22
  • PC 90
Tahle hra je velká část mého dětství. A po vzoru kapitána Bigglese bylo povinně mé nejoblíbenější letadlo Sopwitch Camel.
+4 +7 −3