Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Red Baron

78
49 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > letecký simulátor *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
19.12.1990 PC
1992 Amiga
Vývojáři:
Dynamix
Red Baron je prvním dílem série, která se věnuje leteckým soubojům v dobách první světové války.

Proletět se hráč může v 28 letounech pocházejících z obou stran konfliktu, tudíž nechybí německé, francouzské nebo třeba britské modely. Jmenovitě je k dispozici například Fokker Dr.I, SPAD S.XIII nebo Sopwith Camel. Letouny jsou v rámci tehdejších možností detailně vymodelovány a popsány. Stejně tak obsahuje i popisy tehdejších slavných pilotů.

Hra nabídne několik druhů misí, ve kterých se hráč například pokusí sestřelit vzducholoď v modu Zeppelin hunt, Dogfight nabídne souboje hráčovy letky s tou nepřátelskou nebo jeden na jednoho, v Bomber/Reconnaissanc Escort ochraňuje bombardéry či průzkumné letouny před sestřelením a v módu Scramble se zase snaží zabránit útoku na letiště. Mimo jiné hra nabídne i rekonstrukce reálných historických bitev a nechybí ani střet se samotným Red Baronem, tedy Manfredem von Richthofenem.


Poslední diskuzní příspěvek

mrazikcomp: Tak uprimne, zostrelil som aj Richthofenovic bratra Lothara, ale to nebola nahoda! Ten zasrany zmrd sa mi drzo natlacil pred…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Epická létající záležitost.. Simulátor dost na to, aby se letadla chovala uvěřitelně a arkáda dost na to, aby se z ovládání nestal boj s nedostatkem prstů / končetin. Mód kariéry jse bezchybný. Okamžitou uchopitelností ční jednička vysoko nad svým pokračováním, či jinými pokusy typu Flying Corps.
+20
  • PC 90
Tahle hra je velká část mého dětství. A po vzoru kapitána Bigglese bylo povinně mé nejoblíbenější letadlo Sopwitch Camel.
+4 +7 −3