Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Incredible Machine

81
92 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
dětská > logická pro děti
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1993 PC
duben 1994 FMT
26.05.1994 PC98
Vývojáři:
Jeff Tunnell Productions
První ze série her TIM (The Incredible Machine), ve které je cílem postavit řadu zařízení tak, aby došlo ke splnění zadaného úkolu. Například míček spadne na nůžky, ty přestřihnou provázek poutající balónek, který vyletí vzhůru, zapne vypínač, který aktivuje motorek s běžící myší napojený na běžící pás, na kterém sedí kočka, pás ji vrhne směrem na akvárium a kočka jej rozbije. Úkol byl splněn (úkolem bylo rozbít akvárium), je zpřístupněn další level.

Pro každý úkol je k dispozici pouze omezené množství předmětů (lana, svíčky, mechanická zařízení atd.). Součástí hry je i "freeform" mód s možností postavit si de facto cokoliv při libovolné gravitaci a pak si výtvor spustit.

Ještě ten samý rok vyšlo pokračování The Even More Incredible Machine a o rok později druhý díl The Incredible Machine 2.

V roce 2014 vyšel moderní remake pod názvem Contraption Maker.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Hru jsem poprvé hrál přibližně 4 roky po jejím vydání, to mi v té době bylo teprve 7 let a vzpomínám si, jak jsem se tenkrát skvěle bavil při vytváření vlastních strojů a tím jsem se naučil hru postupně ovládat a zijišťoval k čemu všemu se dají použít jednotlivé součástky. Hodně dlouho mi tenkrát trvalo něž jsem přišel na to jak se používá provaz a pás.

Až po nějáké době jsem přišel na to že ve hře jsou i rozpracované stroje a k tomu pár součástek co se musí dopnit ke splnění určitého úkolu, v té době jsem anglicky nerozuměl ani slovo, takže bylo u některých úkolů celkem složité zijistit co se má udělat a z toho důvodu se mi hru nepovedlo dohrát až do konce.

Ke hře jsem se před pár lety vrátil a i po tak dlouhé době co jsem ji nehrál mě opět zabavila na pár večerů. A stále se mi líbilo její jednoduché ovládání a pěkné grafické zpracování.

Pro: Grafika, jednoduchost a hodně součástek k výstavbě vlastního stroje

Proti: Pouze absence českého překladu

+34
  • PC 80
Uz je to davno, co jsem hral tuto unikatni logickou hru. Musite spojovat ruzne typy soucastek a dilu, abyste zdarne splnili zadany ukol. Cilem hry je dopravit mic nebo kouli na misto urceni. Hra vyzaduje zejmena logicke mysleni a trpelivost, jelikoz pokrocile urovne uz jsou propracovane a tudiz i tezke. Dnesni decka u hry vzhledem k jeji obtiznosti zrejme nevydrzi. Vse musite vymyslet sami, neexistuji zadni asistenti, kteri vas budou vodit za rucicku.

Pro: kvanta soucastek a dilu, trenink logickeho mysleni

Proti: nic pro dnesni decka

+6 +7 −1
  • PC 80
Dost vtipná a chytrá hra. Vím, že spousta lidí se tímto baví dodnes. Poprvé jsem ji hrál na střední škole a naposled nedávno. Pro dnešního uživatele je ovládání trochu kostrbaté, ale pořád to má něco do sebe.

Pro: Chytrá zábava.

+1 +6 −5