Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Jan Čáslava • 38 let • SŽ • Poříčany (ČR - kraj Středočeský)

Komentáře

The Walking Dead: Michonne - Episode 1: In Too Deep

 • PC 40
Hodnocení všech tří epizod: V této kvalitě naprosto zbytečná hra. Velmi slabý příběh. Nejhorší Telltale. Škoda hodnocení. Jen pro ty největší fanoušky The Walking Dead.

Pro: Pěkná titulní píseň, podle komiksu

Proti: Krátké - 3h (každá epizoda - 1h), předvídatelný již mnohokrát viděný děj, ošklivá grafika, nuda.

+6 +7 −1

Child of Light

 • PC 80
1)Umělecký zážitek.
2)Jeden souboj za druhým, všechny dosti podobné, přesto díky velkému počtu postav, které můžete v boji vyměňovat (bojují pouze dvě), zábavné. Na každého platí něco jiného.

Herními algoritmy je to hra pro mladší generace, příběhem však spíše pro dospělé lyricky smýšlející.

Dohromady skvělá rpg tahová plošinovka oddychovka na pár večerů.
+17

Broken Age

 • PC 80
Nechápu nízká hodnocení. Možná je to přílišným očekáváním. Já se bavil mnohem více než takové Syberie. Potěšilo, že jsem po dlouhé době měl trpělivost vše vyřešit sám. Velmi dobře jsem se bavil. Krátkost mi v současném světě vůbec nevadí, zvláště, když se mohu těšit na pokračování.

Pro: Design, příběh, nadsázka a naivita

Proti: Nevím kdo je ten vlk.

+12

Rogue Legacy

 • PC 90
Je to prostě herní zážitek v ražení těch nejlepších her dob dávno minulých. Pokořeno pěkně v klidu a pomalu za 36h 42minut na lvl 168 v 261 reinkarnaci :-)
+8 +11 −3

Deadfall Adventures

 • PC 65
Hra s nižším hodnocením v recenzích, přesto se velmi dobře hraje. Hezké odreagování. Je to vtipná a na nic si nehrající střílečka.
+3 +6 −3

Broken Sword 5: The Serpent's Curse

 • PC 70
Hrálo se mi to velmi dobře, první epizodu jsem si moc užil, tak nějak cítím, že druhá polovina bude ještě lepší. Jen to tlačítko s nápovědou bych omezil.

Edit: Tak bohužel. Druhá epizoda, kdy jsem si již nevybavoval detaily první (net pomohl), je horší. Mnoho divných zvratů (viz padouch z epizody I), kdy se to již nedá vymluvit sebeironií hry. Málo předmětů, vždy se dá řešit pouze jedna věc. Příběh mně sice hodně táhl, ale konec jsem čekal s nějakým příběhovým přesahem, když už se dostanete na takováto bájná místa.
+6 +9 −3

Scorched Earth

 • PC 90
No než jsem tehdy sehnal worms nejlepší hra toholhle žánru. Perfektní byla její upravitelnost a nastavitelnost čehokoli:)
Počítačový protivník na nejtěžší úroveň bezchybný:)
-4 +3 −7

Dark Earth

 • PC 100
Moje naprosto srdcová hra (spolu s Prince of persia). Dohrál jsem to snad 15x. V té době nádherné kreslené pozadí. Supr popěvky. Huná atmosfera.
-10 +2 −12

The Godfather

 • PC 75
Mě se to líbilo. Ten příběh je prostě úplně perfektní a hudba taky. Ono to zas tak moc nesouvisí s hrou no. Ke konci zoufale stereotipní. Ale zas si na tuto hru občas vzpomenu a střílečka to nebyla zlá. Díky postarší grafice jsem si to mohl tehdy zahrát, takže ani to mi nevadilo.

Mimochodem naprosto nechápu to stálé vyzdvihování "naprosto geniální" Mafie. Znám milion lepších her a nikdo je tak nevyzdvihuje.
-4 +3 −7

Atomic Bomberman

 • PC 80
Ve více lidech jedna z nejnávykovějších her vůbec. K tomu není co dodat. Těch power upů a power downů. Jako když máte nejvíc bomb a plně vylepšenej plamen a chytíte prdlavku :)))
-2 +5 −7

Prey

 • PC 85
Tak nevim, mám na to úplně jinej názor. Vtipy na mě fungovaly. Téma ožralého indiána v casinu je taky fajn. Celá ta část ve vesmíru je bomba. Třeba jak je tam nabořenej te boing 747. Hra s portály je nejoriginálnější věc co jsem za posledních 5 let viděl. A taky byla super nízká hardwarová náročnost samotné hry. Pro mě jasnejch 90%
+16 +17 −1

The Elder Scrolls IV: Oblivion - Shivering Isles

 • PC 95
Nečakaná legrace. Ta mánie(ty barvy), ta deprese(to psycho).Ten hrad a blázen co ho vede:). Pěkné řešení některých questů několika způsoby ve stilu mánie či deprese.
+4 +8 −4

Sid Meier's Pirates!

 • PC 85
Hóóódně legendární hra. S povedeným remakem od stejného autora. Nelze než obě hříčky doporučit. Nevydrží dlouho, ale stále zábavnější než port roayle(v soubojích a celkově, na obchod je to obráceně).
+4 +6 −2

Shadow Warrior

 • PC 70
Asi nelepší demoverze(shareware) všech dob. Rozsáhlé 4 levely nacpané nápady, humorem a krví. Build engine ve své nejlepší formě. Králíčci,atomovka,granátomet,brokovnice,hvězdice,katana,příchytné miny. Jaj. Avšak plná verze hry(alších 16 levelů) je už bez jakýchkoli překvapení a novinek. Hlevně design levelů pokulhává(no spíš ani nechodí). Naprosto otravné hledání(až nenalezení)klíčů. Ke konci obtížnost a panika.
+13 +14 −1

Quest for Glory IV: Shadows of Darkness

 • PC 100
Moje nejoblíbenější rpg/adventura ever. Geniální angličtina s ruským přízvukem!!! Mordavia:) Duchové, divoženky,cikání, rusalka, tajemný hrad, ožralý starosta, cech lupičů. Spousta zajímavých chrakterů, skovek a kvetsů. Nádherná(snad i teď) kreslená grafika.
+6 +7 −1

Quake 4

Prince of Persia: The Two Thrones

 • PC 90
Taková kompilace kompromisů z jedničky a dvojky. Za začátku totální nářez, pak si na to člověk zvykne a na konci pro mě neřešitelnej boss. I když jsem věděl jak na něj, tak bez traineru neřešitelná záležitost a stejně mi to trvalo snad půl hodinu. Pěknej konec.
+7 +9 −2

Prince of Persia: Warrior Within

 • PC 90
Temnější pokračování. S nad s nejlepší rock-metalovou hudbou ve hře co jsem slyšel. Supr kouzla. Perfektní bossové. Dva konce. Chybka na závěr: dvakrát se mi stalo, že jsem se dostal někam kam jsem ještě neměl(nepustil se nějaký skrit či ci, následně ani videjko), hra dál fungovala,ale nešla diky nenabytým vlastnostem dohrát.
+9

Prince of Persia: The Sands of Time

 • PC 90
Na něco takového jsem čekal snad 13 let. Užasná pohádka, v hezké grafice pokreslena milou hudbou. snad jen obtížnost ke konci je zbytečná. Pěkný příběh.
+9 +10 −1

Kingpin: Life of Crime

 • PC 90
Dobrá násilná akce plná špíny a šlapek. Plamenomet!!! a Teˇžkej kulomet. Výborný multy player. Ty jo, to bych si ted z chutí dal znovu.
-7 +4 −11

Jazz Jackrabbit

 • PC 80
Kuli téhle hře a její sharwerové vezri jsem dostal na základce poznámku přes celou stránku o šíření nelegálního softu vnitřní počítačovou sítí, že jsem mohl ohrozit chod této sítě bla bla bla. :)
+9 +15 −6

Football Manager 2008

 • PC 95
Nejhorší nejhorší nejhorší návyk posledních 3 let jsou verze téhle hry. Ještě jeden zápas a pak ještě jeden.. no tak to dotáhnu do zimní pauzy. A tak to de dál, den za dnem. Nic takového jsem od puberty (krom Oblvivinu a Kotoru) nezažil. Třaba dostat tým z 6. anglické ligy do ligy mistrů, když mám ze Slávii vyhráno vše co se dá. Jééé. Pak se tam vrátím do Slavie a po sezóně mě vyhoděj, nevyhrál jsem ligu. Řev na celej barák, když červené kolečko pošle míč kolečko do obdélníků :)

Pro: Vytrvalost zábavy

Proti: Pokud nejste fanda, tak to tu ani nečtete

+5

Dungeon Master

 • PC 90
To byly hry. Hra která se s vámi prostě nemaže, jedna chyba a nazdar. Některé patra bcyh nakreslil asi i teď.
+3 +11 −8

Dune II: Battle for Arrakis

 • PC 95
Na dnešní dobu otravné ovládání. Supr hudba. Základ jedné herní kategorie.
-7 +1 −8

Dune 2000

 • PC 85
V podstatě remake duny 2. Hratelnost za všechny národy stejná. Supr hraná videa. Melanž a modré oči:)
-9 +1 −10

Doom 3

 • PC 90
Moc tmy, moc strachu. Návrat legendy. Přepínání baterky a zbraně mě dovádělo k šílenství(myšleno v dobrém). Nejtěžší úroveň a boj o každý náboj a procento života rulez. V jedné větrací šachtě se pohne kostra a násteduje pekelný smích (u mě pekelný řev a kropení rotačákem do tmy :) ).

Proti: Možná až moc tmy.

-1 +8 −9

Aliens versus Predator

 • PC 85
Málo zbraní, nic moc grafika. Naprosto legendární pocit strachu. V některých částech jsem se tak bál, že část za mariňáka jsem prostě nemohl hrát. Strach dělal hru ještě obtížnější. řev když máte aliena na těle. Super obtížnost. Pamatuju si jak jsem hltal každou novou demoverzi co vyšla na levelu či score. To pípání radaru mě viděsilo ještě včera, když jsem náhodou koukal na film avp2. Nemožnost ukládat(pak vyšel update) vše ještě víc vypsychovala.

Pro: Atmosféra strachu, kde co zas vyskočí. Solidní zážiky s mp.

Proti: Ne pro slabší povahy

+10

Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura

 • PC 90
Další legendární rpg. Naprosto perfektí hudba(ty housle nezapomenu). kombinace magie a střelných zbraní je super. Ke konci však godlike postava, dál se už nezlepšuje(ono ani není proč).

Pro: Originalita

Proti: Jen 50 lvl postavy.

+2 +6 −4

The Elder Scrolls IV: Oblivion

 • PC 95
Pro mě naprosto jedinečná hra. Jasnejch 95%. Hra má třebas spoustu chyb či nedokonalostí, ale to k téhle serii tak nějak patří. Nikde jinde mě nebavilo, jan tak bloudit světem a užívat si počasí. Jedno z nejlepších rpg spolu s Fallout2,K.O.T.O.R. I a Buldurs gate 2.

Pro: Žrout času.

Proti: Dříve hardwarová náročnost.

-15 +2 −17