Sid Meier's Pirates!

červenec 1989
1989
1990
říjen 1991

Asi nejznámější hrou Sida Meiera až do příchodu prvního dílu Railroad Tycoon byla tato simulace pirátského byznysu, která následně odstartovala celý podžánr novověkého námořnictví.

Hráč, jako kapitán lodě jedné z karibských mocností, se zde žene za věčným lidským snem - strávit život hledáním nejkrásnější manželky, nahrabáváním si největšího jmění a získáváním co největší moci, aby si toho všeho mohl ve stáří pořádně užít. Kvůli této vizi riskuje život svůj a své posádky v námořních bitvách, pobřežních přepadech, šermířských duelech či prostě obecně snahou vydělat si na moři s největší koncentrací pirátů na světě.

Díky originálnímu designu a kvalitnímu provedení sklidila hra ve své době velký úspěch a získala řadu ocenění. V roce 2004 vyšel remake od Firaxis Games nesoucí stejný název.

Mě to dycky přišlo takový nestylový, bejt vojvoda za všechny národy :)

Většinou jsem jel na Frantíky a ostatní kariéry se snažil ignorovat a škodit, mír mi lezl na nervy.
Ve starý EGA verzi i Gold jsem nikdy moc nebral pozemní přestřelky, v těch novějších 3D comic Pirates (2004) jsem už měl pozemní tahovku moc rád a přišlo mi, že hru dost vylepšuje. A taková Royal Sloop, to bylo pošušnání - řiditelná v málo lidech, ale uvezla dost mariňáků (zejména s triple hamac), palebná síla skvělá, obratnost fenomenální....a cargo dovezly do přístavu kořistní lodě :)

Hóóódně legendární hra. S povedeným remakem od stejného autora. Nelze než obě hříčky doporučit. Nevydrží dlouho, ale stále zábavnější než port roayle(v soubojích a celkově, na obchod je to obráceně).