@Kunick (02.02.2024 16:36): Tak jsem ti to DLC přidal :D

Ještě chci napsat jednu věc, která mě mrzela a do komentáře jsem to nenapsal.
Hra působí dost vlastenecky a čekal jsem, že při návratu do ČSR zazní ČS hymna. A nic :(
Nové DLC stojí mimo hlavní kampaň a obsahuje 10 krátkých misí, ale hráč se k nim může vrátit znovu a hrát s jinými podmínkami/výzvami. Každá mise má k prvnímu dohrání nastavenou četu konkrétních postav a poté se odemknou další postavy.
Každá mise se mi líbila něčím jiným a díky neustálému žvanění "vypravěče" působí i celkem živě, ale vzhledem k tématice je dost těžké hledat nějaký opravdu originální námět (nicméně snaha je vidět a cením situace, o nichž jsem četl i v knize - teda aspoň tu jednu). Občas mě pobavil nějaký vtípek, třeba tank reagující na povely hráče, vrčící jako pes, protože v něm sedí pes. Nejraději jsem používal průzkumníka se skillem zóna smrti, která je dost OP. Za mě je to příjemné rozšíření za sympatickou cenu, snad se k DLC zase někdy vrátím.
PS. teď nevím, jestli to bylo i v původní hře, ale jedna častá skladba během misí hraje stejné motivy jako jedna z Robina Hooda. Všiml si někdo? Ještě si to omrknu ze soundtracku.
Vyšel nový patch. Osobně jsem na nějaké velké bugy nenarazil. Dále je zmíněný začátek hry, aby nebyl příliš složitý.
Kromě toho se nyní správně aplikuje výzkum a vylepšení – například pro kuchyňský vůz a nosnost vojáků – spolu s recepty na výrobu. Aktualizace také zlepšuje přístupnost různých herních prvků, včetně zpráv o sběru surovin, úkolů, misí a vlakových zastávek. Schopnosti vojáků, včetně dovedností jako Sprint a Kamufláž či vlastností jako Duch, se konečně aplikují tak, jak by měly.

Aktualizace také přináší nové možnosti, jak mohou hráči upravit chování nepřátel, aby byla hra v případě potřeby těžší a protivníci agresivnější. Toho lze dosáhnout úpravou rozsahů pro sdílení informací, uvědomění si blízkosti a vnímání hlasitého hluku prostřednictvím modifikátorů mise v nabídce možností.

Další novinkou je průvodce vagónu v depu, kde jsou různé informace. Vše mám z článku na Tiscali.
@rikuhahl (30.01.2024 21:31): no, tak mně by u Happy Game ani tak nevadil ten námět, jako to, že mi to herně přijde jako strašná blbost. Stejně jako nechápu, co je tak super na Chuchlovi a co na něm kdo vidí. Určitě jedna z nejhorších her, který jsem kdy hrál, přitom mám jinak hry od Amanity strašně rád..
@Jumas (30.01.2024 19:11): no, tak za mě zmíněná Hobo, FixFox nebo třeba to Happy Game jde úplně mimo mě.

Na Someday mě láká jen to procházení těch lesů do doby, než se to zvrtne.:-D A pak samozřejmě ta edice.:-)
@veselykralicek (30.01.2024 18:58): Já kompletuju, i když FixFox nebo Bzzzt nejspíš hrát nikdy nebudu :) Zbytek jsem buď hrál nebo hrát nejspíš budu. A Someday You'll Return je bomba, procházet se po českomoravských lesích je paráda, ale má to svoje mouchy samozřejmě. Last Train jsem neřešil, protože právě není součástí téhle Xzone edice, ale protože CZ/SK her ve fyzické formě vychází jako šafránu, tak už asi budu brát všechno :) Mrzí mě třeba, že jsem minul Hobo: Tough Life.
@Jumas (30.01.2024 18:51): díky.:-)

No, když nebude, nebude. Ta edice mě láká víc než ta hra. A těch her už v té edici vyšlo víc, takže asi stejně nebudu kompletovat úplně všechno, i když jdou některé hry úplně mimo mě.:-)
@veselykralicek (30.01.2024 16:42): Když se něco vyprodá, tak se to tam nebo na Sbazaru a Bazoši většinou objeví. Viz to Someday, co jsem nakonec sehnal 2x :) Každopádně na tebe myslím, a když ho zase někde objevím, tak ti pošlu odkaz.
@veselykralicek (30.01.2024 15:56): No nejlepší je, že jsem to chtěl dva dny před oznámením nových kusů vydražit, ale limit jsem měl dvojku :) Kdyby se to povedlo, tak bych si rval vlasy, že jsem někoho nechal zbytečně vydělat. A sranda je taky to, že mám na Aukru stejné první a poslední písmeno, jako ten výherce, akorát mám J velké. Jumas už byl zabraný :(
@Brasikona (25.01.2024 20:07): hmm naše jediná námožní bitva a hned vítězná? Super :)
A pochopil jsem správně, že to bude na příběhu hry nezávislé? Ještě jsem se základ nerozehrál, tak jestli je lepší počkat.
Konečně jsem hru rozehrál. Ty 3 hodiny hraní utekly jako voda. Poprvé jsem dostal na prdel v misi, kdy mám zlikvidovat první velký tábor Rudých. Vše šlo hladce do doby, než na mé vojáky začaly padat bomby :D Tak to musím restartovat a zkusím to znovu a lépe. Hrají to na obtížnost velitele tak, jak zamýšleli tvůrci hry.
Jinak se mi hra hodně líbí. Ze začátku mi bylo divné proč mizí mrtvoly vojáků, když mrtvoly civilistů ve hře jsou. A ejhle, ono to jde v nastavení změnit.
@7c (21.12.2023 14:50): Jako v zásadě za mě jo, Elden Ring jsem od srpna nehrál, nemám potřebu se k němu vracet a celkově je to imo nejslabší Soulsborne hra. Last Train Home krapet zklamání z poslední třetiny, bo je to pak už nemlich to samý, jen konečně dorazí zima, ale do tej doby jsem nadšeně tlačil mašinku nejednou od rána do večera.
@pipboy (21.12.2023 00:31): Tak toho neznám, ale už jen to, že ho v angličtině dabuje DiMaggio, mi cosi naznačuje... :D

Jako ve výsledku hru hodnotíš o 5 % výš než já (až to tedy dohraju a plesknu sem, ale hádám, že po 60 hodinách už mám jasno), a přitom tu víceméně pěju chválu :D (a v hlavě si dělám seznam věcí, co mě tak mooooc štvou...)
@pipboy (komentář): Ty jo, ten komentář zní dost drsně, že se docela divím tomu hodnocení :D

Jinak souhlasím s tím, že se mohlo aspoň fakt brát v potaz to, že se mi daří, a tedy by Langer nemusel tolik pičovat, když už se tolik snažím, aby cesta probíhala hladce :D Vlastibor mě taky štve, ale na Barboru (předpokládám, že tu jsi měl na mysli tou Kamilou) nesahat, tu mám ráda, a Jozef je svými pyrotechnickým průpovídkami vyloženě můj oblíbenec a spřízněná duše :D

-----
Koukám teď ještě zpětně na svůj předchozí příspěvek a vidím, že jsem zapomněla zmínit, že hlasů pro legionáře je celkově 12, přičemž jsou děleny – 4x YoungMale (1, 2, 4, 5); 3x MiddleAgedMale (1, 2, 5); 2x OldMale (1, 2) a 1x YoungFemale (3); 2x MiddleAgedFemale (3, 4) – tak čistě pro zajímavost a doplnění. Taky jsem měla pocit, že jich je víc, zvláštní. A to jsem navíc jeden ženský a mužský hlas poprvé slyšela až o víkendu. Budu si muset udělat čistě pro zajímavost statistiku jednotlivých postav, kolik legionářů sdílí jeden hlas, osobně cítím, že tam bude dost nepoměr, což je škoda.
Tak už mám vytažený dabing a docela zírám. Těch replik legionářů je tam mnohem víc, než jsem čekala, každý má přibližně 300 replik :D Většinu jsem nikdy neslyšela, protože furt stealthuju, nic moc neházím a tak, plus některé legionáře zatím "neznám". Fakt zajímavé na poslech. Naopak jsem překvapená, že nepřátelé mají pouze 9 hlasů a cca mezi 30 až 40 replikami, měla jsem z hraní pocit, že tam je těch hlasů třeba takových 15, zajímavé. Civilové mají všichni 7 replik, ale ti jsou podle mě naprosto zbyteční, bez urážky :D Dabing jednotek má necelou hodinu a půl, dabing příběhové části má něco málo přes hodinu a půl, takže to ve výsledku fakt dá ty avizované tři hodiny. Ale furt si myslím, že by té hře prospělo víc dabingu, respektive víc příběhových sekvencí mimo texty. Chápu, že je to takhle podstatně jednodušší (a úspornější), ale některé ty situace by si zasloužily "rozehrát". Snad v DLC...?
@pipboy (16.12.2023 22:50): Koukám, že jsme tedy ve stejné části hry, taky jsem u toho dneska zabila celé odpoledne... Ale zrovna kaňon mě bavil :D A zatím se tedy nenudím, naopak mě docela mrzí, že se pomalu blížím ke konci. Každopádně to s tím psem zkusím, to je zajímavé, zatím mě ještě nikdo nenaprášil, tak jsem neměla možnost na něco takového narazit. Já mám dílnu a lékařský, a jsem v depresi z toho, že mám 36/36 legionářů, protože dva už jsem musela nechat jít...
Tož jako chytlavé to je, dneska jsem u toho zabil celý den. Celkově atmosféra je na tom asi to nejlepší, kéž by to bylo napsaný tak přesvědčivě, jak to zvučí a vypadá.

Dopoledne jsem konečně koupil kuchařský vagon. Večer na mě hra začala sypat nové legionáře, tak jsem ho po 2 guláších zase prodal a pořídil čtvrtý obytný, ale upřímně doufám, že další už potřebovat nebudu...

A teda ještě bych asi pochopil, že pes nějak zazvoní na zvonici, ale když vidím čokla, jak běží morseovkou vyťukávat SOS... no... je to vskutku země neomezených možností.

Mise začínaj bejt krapet otravný. Obrana kempu Bílých bylo celkem fajn osvěžení, ale průzkum trati (kaňon) byl po překročení řeky už celkem za trest.
Dnes jsem stáhnul hru a při zapnutí se objeví pouze úvodní obrázek dole v levém rohu se hra jakože načítá ale nic se neděje. Už jsem tady četl že měl někdo podobný problém. Nemáte někdo nějakou radu jak to vyřešit ?
@Indian (15.12.2023 17:31): neni kurva o tom, co dělal bolševik, ale jak je to prezentovaný. (A zatím teda nic, ale třeba se ještě nějaký ženštiny přivázaný ke kolejím dočkám - však se to vyloženě nabízí.)

Ad český texty - chvíli jsem si pohrával s myšlenkou že to vypotila AI, ale upřímně řečeno, AI by imo nikdy nic takhle prkennýho nenapsala...

Btw cíl současné kapitoly: Pomáhejte Bílým, abyste se dostali přes Sibiř. Tak mám kousek před koncem poslední bitvy v kapitole a nepotkal jsem ani jednoho... Ale tak alespoň obtížnost začíná stoupat a některý výpravy se vracej s prázdnou.

Also, kdyby to byla Valkyria Chronicles a ne "historická", tak si ty tanky a obrněný auta vozím s sebou. Sakra doufám že si tutej hry u Segy někdo všimne a začne konat. (S neschopností netrefit tankem auto na 15 metrů mám sice problém, ale jinak je to fajn hračka.)
@pipboy (10.12.2023 15:56): jsem koukal na rozhovor (vortex) s šéfem ashborne a říkal tam že ze začátku jsou bolševici až "komiksově zlí" ale později v příběhu se to trochu zšediví.
No zatím mě na tom nejvíc vadí ten writing. Musíme být neutrální, ale od druhý mise jdeme po rudejch jak slepice po flusu. Opouštím Samaru, Langer furt pindá cosi o neutralitě. A taky o otřesný morálce, protože já jsem prej napiču velitel, ale morálka je už delší dobu na 100%, materiálů je dost a jediný, co by bodlo, jsou prachy na ošetřovnu. A jinak teda já si rád střelím do komouše jako každej druhej, ale tady to vyobrazení toho kdo je dobrej a kdo zlej působí už fakt vyloženě komicky...
Tak jsem se ráno dozvěděla, že budou přece jen ještě další krabicovky. Ovšem už ne číslované, nicméně ti, kteří nestihli, budou mít druhý pokus.

@Pluto (04.12.2023 15:10): Také dávám přednost textu, ale tady jsem to překonala :))
Ohohoh, začíná jít do tuhého! Se trochu bojím, že to nestihnu dohrát před těmi DLC do Shadow Gambit: The Cursed Crew, ale pauza se mi dělat nechce, asi budou muset piráti počkat... Jen se modlím, aby se Ashborne dařilo víc než Mimimi a THQ bylo spokojeno...

EDIT: Nový rozhovor s Petrem Kolářem po vydání, došlo i na zajímavé téma ruských a čínských recenzí: https://youtu.be/m39Dm-hAIPg EDIT2: A THQ je prý zatím spokojené, ufff... A přišla řeč i na konzole.
Já vám nevím, mně to zní přirozeně, co se týče těch legionářských replik, napříč všemi jazyky (i když jsem si po angličtině musela na češtinu chvíli zvykat). Připadají mi tak akorát a adekvátní situaci, nejeví se mi jako přehrávané a nejdou na hranu parodie (na rozdíl od jiných her/dabingů, kde to bylo žádoucí), hlasy jsou výrazné a dostatečně odlišné... Osobně mám s tím dabingem úplně jiný problém, ale překvapivě jsem se v tom zatím s nikým moc neshodla, což mi připadá zvláštní :D

Nicméně... Právě jsem dokončila Omsk, pro mě zatím nejdelší mise, na stealth to bylo už hodně tuhé, trvalo mi to asi pět hodin, ale nechtěla jsem se prostě pustit do přestřelky, ale počítám s tím, že na to bude muset dojít, ale schválně to zkouším :D Zatím se bavím neskutečně. A dopoledne jsem si pustila soundtrack rovnou do žíly... Úžasný kousek.
@Brasikona (03.12.2023 19:35): Bo z toho, co jsem slyšel, zněj zase všichni přirozeně jak ten cyp, co každý vánoce okecává reklamy na lego, autíčka a další podobný hračky - tj. vůbec. Až z toho dostávám flashbacky CZ dabingu WoT.

Ale teda akorát koukám na první dialog s Morozovem a to (odevzdejte zbraně - lol nope - ...k) bolí číst i bez zvuku. Vlastně i jinak docela zvažuju přepnout do angličtiny i texty - přece jen je to takovej primitivnější jazyk, tak by se v tom snad mohlo něco ztratit...

Btw, dívám se blbě, nebo tam není mouse sensitivity slider?
@pipboy (03.12.2023 19:31): Ty uvozovky chápu, ale mohu vědět přesný důvod, proč ses hned uchýlil k angličtině? Díky :D Každopádně šťastnou cestu!

Mimochodem, zkuste si to schválně přepnout alespoň na chvíli i na francouzštinu nebo němčinu, zaujalo mě, jak moc jsou si některé volby hlasů podobné. Až si říkám, zda se to prostě tak sešlo, nebo to byl opravdu záměr. Je zvláštní hrát za Čechy a Slováky v těchto jazycích, ale poslouchá se to jinak fakt dobře.
Tak jsem do toho skočil taky. Bod 1 - po shlédnutí řady gameplay videí s "autentickým" dabingem přepnout přepnout dabing na ingliš.
Dá se nějak hodit zpátečka, nebo vlak může vždy jet jen dopředu? A tu cestu v jednom runu podnikáte jen jednou?