Já si to už asi dvakrát pustil v práci a byl jsem možná efektivnější než v tichu :) Ale na nějaký to domácí klidný poslouchání to moc neni no :)
@Jumas (19.04.2023 19:40): Jo, ze stejného důvodu jsem ten vinyl nekoupil, ač už jsem měl vyplněnou adresu a už stačilo jen zaplatit. :D Je moc hezký, ale pak jsem tak přemýšlel, že bych si to asi stejně nikdy nepustil, neb jediná poslouchatelná skladba mimo hru je Juchu.
@ripper (komentář): Si schvalne zahrej Chuchel, pokud pro tebe byla Botanicula zklamanim, tam Chuchel bude nejspis propadak. Ostatne nebyt toho trapneho skandalku s negrimi stereotypy, by se na hru skoro zapomelo ani ne rok od vydani. Beztak to IMHO udelali kvuli zviditelneni a nakopnuti skomirajicich prodeju.
Na základě Crashova Juchů commentu jsem si Botaniculu koupil v zimním výprodeji, dneska ji rozehrál a první dojmy jsou: je to opravdu super hra. Milá, s mimořádnou porcí fantazie a hravosti, opravdu zábava.
No, ono tech komentaru je uz celkem dost a receno uz bylo vse. To se pak tezko dava dohromady neco zajimavyho.:)
@Walome (komentář): Naprostý souhlas. Když vidim tu hromady hodnoceních 90+, tak si říkám, za to jako je? Já byl fakt rád, že mám tuhle infantilní blbinu za sebou...
Tak koukám na Xzone profil hry a, proboha, co je to "Herní žánr: Párty hra"? To jako vážně? :-o
Prejdené a bola to paráda!

Krásna, nápaditá a veľmi vtipná hra. Som rád, že našinci vytvorili jednu z najlepších adventúr vôbec. Za mňa to je momentálne najlepšia adventúra, akú som hral. Aj na adventuregamers je to jedna z najlepšie hodnotených adventúr http://www.adventuregamers.com/articles/view/21246

Jediný mínus je ten, že to krásne dobrodružstvo skončí tak rýchlo.

P.S.: Nechápem, prečo som si to po veľmi dobrom Machinariu hneď nekúpil a tak dlho som to odkladal a odkladal by som to ešte dlho, keby mi to Mazar nekúpil na Vianoce. Díky
to už čo bolo, hojdačka vystrelí hlavných hrdinov do kozmu a tam je mesiac na ktorom prvýkrát pristanú kozmonauti a po zapichnutí vlajky ich chytí chápadlo :D

no ten humor mi tu sedí úplne, radosť to hrať....a tie nadabované zvuky hmyzu od autorov - bzzzzz, brrrrrm :D
Som len na začiatku, ale už je to láska na prvý pohľad :) krásne, milý humor, perfektná hudba.
@RomcaT (08.12.2015 21:28): Tak už jsem na to přišla a naštěstí bez návodu...sice nemám plný počet bodů ale určitě si to někdy zase znovu zahraji...moc pěkná hra to je :) Samorosta mám také v plánu si zahrát :)
@Laurona (08.12.2015 21:01): no já už si to právě moc nepamatuju ;o) tak lepší kouknout na návod - já se koukala u té "paní" s tím dítětem jak brečí, tam jsem nějak netušila ;o) jinak zahraj si ještě Samorosta od Amanita Design, je na netu zadarmo a je to krátké na pár minut - dvojka trochu delší, ale taky je to takové milé ;o)
Poradil by mi prosím někdo, jak získám od akrobatů oko viz printscreen: odkaz
možná to souvisí s úkolem který je hned v místnosti napravo, kde je smutný akrobat jenž touží po helmě - kterou mimochodem také nevím kde hledat :/
@Drolin (07.07.2014 23:31): Kdybych ji vyretušoval, nebylo by to autentické, GfWL pruh je boží. .D Jazz taky nebude retušovat "first edition" u Sacred 3, byť by bez toho cover působil lépe nebo tam prát download "cover" když prostě hra vyšla v krabičce. Dějiny videoherních coverů, to jsou ve velkém dějiny nevkusnosti jejich zhotovitelů a je třeba je brát takové, jako jsou.
@RNDr. Gunár Pavel (07.07.2014 23:19): U Meat Boye si mohl vyretušovat tu velkou žlutou hvězdu a Goo je změna k horšímu. Vážně, u takto malých rozměrů záleží zvláště na střídmosti - tedy volit to, co má nejméně dodatečných prohlášení a PEGIů, nejlépe prosto i od horních GFW nevkusných pruhů :).
Co je to za radioaktivní obal s padesáti nálepky? Jsem pro návrat staršího.
Zdravím Vás... Hra je pro mě naprosto úžasná.. začala jsem před dvěma dny, vždycky se na "pár" hodin do toho pustím. Taky jsem se zasekla v kaštanové kuchyni, prostě se to seklo. Myslím že to zvládnu bez nápovědy. Asi si koupím celou hru, i když jsem tak daleko. Bez kuřat se dál nedostanu......
Jakoze nic moc pro me, malejm se to libilo, prozivali to az moc. Roztomile ulitly, ale hratelnost slabsi.
@Gerret (12.09.2012 10:43): já si právě říkám, že je to pro děti a já se v tom plácám...vždycky na chvíli se k tomu vrátím, nadávám, zkouším a nic... přijde mi, že moje beruška běhá pomalejš, asi jsem vyfásla nějakýho lenocha :D
Zkusím se do toho ještě dneska večer pustit a kdyžtak bych ti napsala ;) díky moc
@Gerret: díky, ale jde mi o tohle: cca 5.minuta
odkaz

hraju to na noťasu s klávesnicí i s myší jsem to zkoušela, ale to je snad ještě horší..prostě tu proklatou berušku nikdy nepředběhnu...když už to vypadá,tak do ní narazím...
Oběma díky, jdu to prolézt celé znovu. Brouka na odhánění mám, děcko zatím žádné, z čehož plyne, že jsem někde blbě odbočil. Kraba, žáby, žížalu jsem nepotkal, takže mám v postupu hrou zjevné mezery :) ~ PS: Jsem ze staré školy, hledal jsem psané/vytípávané návody, videa mě nenapadla. Nejdřív to ale zkusím bez nich :)
@MartinezZ (27.05.2012 21:23): To sme zrovna s mladou řešili. Ten opičák nic nedělá, taky jsem se nad tim vztekal:).

Kolik máš nalezených těch dětí? Jedno dostaneš u těch zpívajících žab (už nevim přesně jak, ale vím, že to šlo celkem samo). Na tom samém místě se musíš dostat ještě níž (nechat se shodit takovým tim krabem z vedlejší obrazovky - podruhý, když na tebe vybafne, tak teprv spadneš) a pak jít doprava, kde najdeš žížalu, který budeš muset dát rybářovi, kterýho jsi určitě viděl. Díky tomu dostaneš malýho kraba a s tím budeš moct přestřihnout pavučinu pavouka zase na jinym místě mapy (prostě normální pavouk co visí hlavou dolu). Uff, tam je asi někde další dítě.

Pak je ještě nutný naplnit takovýho zplasklýho šneka na kraji mapy, kde ti poletuje brouk, saje zelenou šťávu z listů a kape to z něj (OMG, to jsou popisky, já vim:)). Když se šnek tou šťávou naplní, přeleze vedle. Tam na něj dlouze klikni a vypustí bublinu, kterou vyděsí takový ten černý kokon, který visí na větvi, na které je další brouk:). Toho brouka díky tomu dostaneš dolu a použiješ ho o pár obrazovek výš na odehnání létajícího hovnivála/roháče/prostě kua velkýho brouka, který tě nechce pustit přes takovou natáhlou věc - hmyza, který má nohy jak čárky a jde přes něj přelézt...

No zní to fakt hrozně, ale věřim, že když si prolezeš všechny sekce tohohle levelu, bude to dávat smysl.
Doprkvančic krucinál, proč já si tyhle hry kupuju, když vím, jak jsem na logický hry blbej jak štoudev!? Jsem u nějaké "skákající opice", která vždycky zaleze dolů do dírky ve větvi a tam ochroupává nějaké jadýrko, či co. "Dlouhán" dírkou k tomu stvoření strčí své periskopické oko. Na třetí "zoom" ho vyruší, stvoření pustí jadýrko a zakousne se dlouhánovi do oka. Chvíli skákají a ječí a stvoření znovu vleze do dírky. Cestou nahoru je pavouk, co mě nechce pustit, cestou zpět pro změnu brouk, co mě nechce pustit a tak nějak netuším, kam dál :(

Hra je to pěkná, moc hezky vypadá a zvuky (zvuky a hudba, která jsou také zvuky) se k tomu hodí. Celkově se mi zatím ale mnohem viac páči Machinárium. Tam jsem totiž alespoň tak nějak věděl, co mám kde dělat. Tady začínám tápat. A to mj, i proto, že nevím, co za zvěř je to okolo, jaký pro mě má ve hře smysl a proč mám v inventáři karty těchto stvůrek, které jsem již potkal. Jediné, co vím, je, že mám zachránit semínko. Prostředí je ale tak nápaditě imaginární, že se v něm ztrácím a nevím, co a proč mám vlastně kde jak dělat. Vzlyk ;(
Pro odpůrce digitální distribuce - dnes ráno jsem viděl v trafice Botaniculu na DVD za 149 Kč.