Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Botanicula

81

Zajímavosti

Easter eggy

Ke konci hry se vyskytuje meteor, který hráč zničí. Vznikne z něj několik planet ukrývajících easter eggy. Jedna planeta skrývá easter egg na Machinarium. Když na ní kliknete, tak se objeví Josef, který byl hlavním hrdinou zmíněné hry. Jiná planet skrývá Gnoma ze Samorostu a na jiné planetě je muchomůrka červená, která je znakem Amanita Design.
Ke konci hráč narazí na divadlo, zde si může shlédnout několik scének. V jedné z nich může vidět Hurvínka a Spejbla
V jedné z lokací lze narazit na trpaslíka s červenou čepicí. Ten je nejspíše odkazem na předchozí hru Járy Plachého Plachý Trpaslík.
Ve vesničce, kde hráč hledá kachny, se jeden z obyvatel snaží dokoulet kuličku do svého příbytku, vždy se však dostane do místa, kde mu kulička spadne dolů a on musí začít znovu od začátku. Silně to připomíná legendu o Sisyfovi.

Ostatní

Botanicula získala cenu Excellence in Audio Award na festivalu nezávislých her Annual Independent Games Festival (přezdívaný „herní Oscar“).

Hra vyhrála prestižní cenu Red Carpet za nejlepší příběh a World Design.

Botanicula byla zvolena na serveru jayisgames.com za nejlepší hru roku 2012.

V soutěži Aggie Awards 2012, na serveru Adveture Games, Botanicula vyhrála v kategorii Nejlepší animace.

Hra byla na Booom 2012 v zvolena za nejlepší českou hru roku. V kategorii Nejlepší herní hudba hra sice získala nominaci, ale neproměnila ji.

Hra vyhrála na European Games Award 2012 v kategorii Nejlepší evropská adventura.

Hra obdržela na Anifilmu 2013 cenu Česká hra roku za umělecký přínos české herní tvorbě pro rok 2012.
Ve filmu Bába z ledu, v 20. minutě, si Ivánek hraje na tabletu. Podle zvuků lze poznat, že hraje Botaniculu.