Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sport

e@rikuhahl (13.06.2019 04:49): Super, Bluesmanům to přeju. Za ty roky, co tam jsou, si SC určitě zaslouží, i když zrovna letos to moc nevypadalo, ale těch překvapení v play-off bylo opravdu hodně včetně tohoto. Jak jsem psal, mrzí mě, že se to povedlo už bez Berglunda, kterej se nakonec k hokeji nejspíš ještě vrátí. Každopádně parádní sezona a už mi nebude tolik vadit, když Binnington bude nejlepší nováček, přesto, že play-off by se do hlasování počítat nemělo. Čekal jsem, že dostane Conn Smythe Trophy a Calder Trophy Pettersson, ale když jí daly O’Reillymu, tak Calder asi nakonec tomu Binningtonovi do klína spadne.
Tak nakonec St.Louis Blues, je to celkem překvápko, když na začátku roku byli poslední v NHL, velkej příběh, navíc po víc jak padesáti letech v NHL první Stanley Cup. Boston byl úplně bezzubej dneska.
@Richmond (11.06.2019 21:20): Tak je to dvacítka, ale přeji jim to :).

@paver (12.06.2019 00:34): Také, už v Hamburku byl skvělý a hned jsme ho chtěl do Spurs. Velká náhoda, že v Londýně nakonec opravdu skončil. A návazal na mého oblíbence Youg Pyo Leea. Od doby kdy chytal Robbo se toho hodně změnilo :)). A Super Pav byl velký sympaták. U něj je škoda, že nedostával tolik příležitostí. Podobně jako třeba Holtby, který byl ve své době na stejné startovní čáře jako Eriksen. A Kranjčar byl elegance sama, hodně zábavný hráč.
@Drolin (11.06.2019 16:48): Sona jsem si oblíbil už za jeho působení v Hamburku. Je skvělé vidět, jak moc se za ty roky zlepšil a snad se bude zlepšovat i nadále. Navíc, jak říkáš, je to velký sympaťák a v podstatě je to v současnosti takový ambasador asijského fotbalu :)

Tottenhamu fandit nezačnu, ale odjakživa ho vnímám jako sympatický klub a prošlo jím mnoho mých oblíbených hráčů (Robinson, Keane, Defoe, Young-pyo Lee, Kranjčar, Pavljučenko, Dempsey...).

@Richmond (11.06.2019 21:20): Zasloužený postup, Korejci byli po celý zápas fotbalovější.
Celkem zajímavé semifinálové dvojice MS do 20 let:
Itálie - Ukrajina
Ekvádor - Korea

Ono už i čtvtfinále bylo hodně "vrstevnaté" :) Můj tip je Ukrajina, ale těžko soudit tuhle mladou generaci.
Je to citlivé téma. Nechal bych na něm, kdy s tím vyjde na světlo.
@Richmond (09.06.2019 20:08): U chlapu je mozna dany tim, ze na antuce je to vetsi makacka a zapasy jsou dlouhy, odjakziva tam obcas nekdo hekal, aby si dodal energii, ale programove to delaj jen zensky, i kdyz jsou jinak fresh, coz je extremni vopruz a ja se kvuli tomu na zenskej tenis, kterej jsem jinak v detstvi hraval zavodne, prestal koukat, i kdyz jsou posledni leta cesky hracky skutecna spicka.
@Richmond (09.06.2019 15:58): a teď si vem, že takhle tam hekají dva chlapi při každé výměně. Manželka jen prochází kolem a ptá se co to je. Tenis je to výbornej, výměny dlouhý, o to víc je to "h-ááááá, aaa-ááááh" otravnější.
Koukám na finále RG a jasné jsou dvě věci:
1/ tenis je to znatelně lepší než včerejší ženské finále
2/ zatímco tenistky hrály včera bez řvaní, pánové u toho hekají už od začátku a strašně to ruší
@Samariel (09.06.2019 14:25): Bylo, ale obvykle dlouhodobou koncepcí. Je to jako by u nás někdo koupil Duklu nebo Karvinou, a ta začala po přetáhnutí těch nejlepších hráčů z ligy vyhrávat titul za titulem (vlastně, to už se stalo se Slavii... :)).
José Mourinho je po odchodu z Manchesteru United bez angažmá, to by ale nemuselo platit dlouho. Aktuálně je portugalský manažer spojován se zájmem Newcastlu United, čemuž se údajně sám nebrání.

Ještě je koupí nějaký šejk, jak se spekuluje, a máme zde další City :)). Newcastle je ale smypatický tým, a zasloužil by si úspěchy (někdo by ještě mohl koupit Leeds a Nottihgham :). Konkurence je ale v PL čím dál větší, a TOP4 bude zachvilku o tom kdo investuje nejvíce do kádru.
Teď přepínam v bedně programy a dávaj tam ňákej tenis - normálně na to nekoukam, ale teď na to čumim... jak hekaj při tom... slyšel jsem o tom, jak při hraní tenisu hekaj ženský, ale tvl, že takhle hejkaj i hošani, to jsem nevěděl. Kdysi dávno jsem nějakej ten tenis viděl, ale mam takový tušení, že klucí takhle nehejkali... asi ňáká nová "móda".
@rikuhahl (08.06.2019 10:34): Tak doufám, že bude v hledišti spousta transparentů Kosovo patří Srbsku a že v okamžiku zahájen zápasu přistane dron, který rozvine srbskou vlajku :) To se bohuže ale asi nestane :(
Jestli to St. Louis dotáhne, tak to bude bomba. Od nich bych to fakt nečekal, jsem zvědavý, jestli bude mít play-off vliv na trofeje za základní část a Binnington získá Calder Trophy. Snad ne, Pettersson si to fakt zaslouží, i na MS byl skvělej.
Fotbal zkrátka přináší radost a po celém světě, viz dnešní gól Bhútánu. Ta nefalšovaná radost komentátorů, hráčů a diváků je tak skvělá, pouštím si to pořád dokola :)

Nejhezčí gól dnes padl v Mongolsku. Je vidět, že kapitán má poctivě natrénováno :)
@rikuhahl (06.06.2019 18:41): Tak třeba konkrétně v Kambodži je to dost složité. 80% práce schopných lidí dře v zemědělství a jsou rádi, když si vydělají na své nejnutnější potřeby. Někde jsem se dočetl, že průměrný měsíční plat fotbalisty v kambodžské lize je 20-40 dolarů (!), cizinci pak berou cca dvojnásobek + slevu na vízum. Rok od roku se to zlepšuje, ale stále to pro ně není takové terno, aby se živili čistě fotbalem. S o to větším nadšením však hrají za svůj národní tým! :)

@90210 (06.06.2019 22:00): Je jen otázkou času, kdy se Čína začne na fotbalové mapě výrazněji prosazovat. Zájem o fotbal v Asii (hlavně v té jihovýchodní) roste enormně a již teď se zde vyskytují velice zajímaví hráči.
@90210 (06.06.2019 22:00): Jasně, že vědí, ačkoliv je moc Messi nezajímá na rozdíl od hvězd PL. Jen na přípravné zápasy velkých klubů tam chodí obří počty diváků (i v Číně). V Japonsku například pomohla zpropagovat fotbal manga (a pak Nakamura, Nakata nebo Kagawa), v Koreji zase globální hvězdy jako Park a nyní Son. Ale to jsou skvělé repre.

V zemích jako Indonésie, Čína nebo Pákistán fotbal není důležitý jako jinde po světě, a ani nemají moc fyzické parametry na to se prosadit a mít nějaké hvězdy, který inspirují. I když u Číny se to pomalu ale jistě bude měnit - je otázkou kdy se programy na podporu fotbalu začnou zůročovat, a narodí se nějací ideální fotbalisté, ale je skoro jasné, že se dříve nebo později dostanou na úroven Japonska a Koreji.
@rikuhahl (06.06.2019 22:17): Vsak pisu, je to uplne jina mentalita. Nevidi sport tak jako my, notabene jeste sport, kterej sleduje zapadni svet.

Afrika je samozrejme jina, tam je to v tomto smeru vic zkolonizovamy.
@90210 (06.06.2019 22:00): nejde jen o fotbal, tyhle státy nedělaj žádnej sport prakticky. Když nic, tak by ty děti měla táhnout vidina, že je možnost (samozřejmě naprosto minimální), že pokud vydržej a budou dobrý, tak si něco vydělaj a maj možnost tak opustit ten nuznej život svejch předků. Takhle mi to přijde třeba u Keňanů. Jako samozřejmě sport se nemá dělat pro peníze, ale pro radost, ale víme jak to je (aspoň v západnim světě).
@rikuhahl (06.06.2019 18:41): Protoze je to uplne jina mentalita s jinym pristupem ke sportu obecne a fotbal tam nema takovy postaveni, jako v Evrope nebo LATAM.

Vim, ze treba v Cine ted maji velkej projekt Ministerstva skolstvi nebo nejaky podobny institucce, kdy cpou prachy do treninkovych center na fotbal a kluci si tam chodej zakopat, klidne i obden, ale nenese to zadny vysledky co se tyce kvality, protoze se tam ty deti o sport vubec nezajimaj a nevi, kdo je treba Messi, coz je pro nas neco absolutne nepredstavitelnyho, protoze fotbal se samozrejme od detstvi dela i tak, ze obdivujes hvezdy v TV a napodobujes je druhej den venku a trener se te hned v pripravce pta na to jakej je tvuj vzor, ja jsem se napriklad cely detstvi po vstreleni golu pokrizoval, protoze to delal Romario.
@paver (06.06.2019 18:09): pěknej report ;) Já nikdy nepochopím, jaktože tyhle stamiliónový země nemaj nejlepší mančafty v Asii, vždyť tam nemaj pořádně do čeho píchnout, obvyklý zaklínadlo smartphonů a počítačů tam tolik nehrozí, protože na to jednoduše nemaj a ty kluci místo, aby někde dělali za barákem nějakej sport, tak nevim, co tam dělaj :/ Z tý lidský základny je prostě blbost nenajít pár desítek světovejch hráčů.
Dnes začala 1. fáze asijské kvalifikace MS 2022 v Kataru. V ní se utkává 12 nejslabších mužstev (Mongolsko, Brunej, Kambodža, Pákistán, Laos, Bangladéš, Macao, Srí Lanka, Bhútán, Guam, Malajsie, Východní Timor), které jsou nalosovány do dvojic a hrají klasický dvojzápas doma-venku o postup do 2. fáze kvalifikace.

Nejzajímavější zápasy se bohužel hrály ve stejný čas, proto jsem dosti váhal, který mač živě sledovat. Volba nakonec padla na utkání mezi Kambodžou a Pákistánem. Před samotným začátkem byl k vidění rozhovor s kambodžským trenérem, kterým není nikdo jiný než stále aktivně hrající bombarďák Keisuke Honda. Tato japonská superstar navázala spolupráci s kambodžským fotbalem koncem loňského roku s tím, že za celou dobu svého působení nepobírá žádný plat. Do své základní jedenáctky nominoval několik mladých debutantů, oproti tomu značně zkušenější Pákistánci do zápasu vstupovali v roli favorita.

Kambodžané od začátku působili fotbalovějším dojmem. Míč si dávali na jeden-dva doteky, kolmými přihrávkami se dostávali za obranu soupeře a přízemními centry se snažili dostávat do zakončení. Na druhé straně Pákistánci těžili ze své výškové převahy a sázeli na vysoké nakopávané balony. V tomto duchu se odehrála celá první půle, ve které gól nepadl a k vidění byla jedna vyložená gólová šance na každé straně.

Ve druhém poločase se hra více otevřela. Nebezpečných situací na obou stranách přibývalo a zvláště na Kambodžanech bylo vidět, že chtějí utkání strhnout na svojí stranu. Jenže byli to právě oni, kteří mohli vinou svého přemrštěného ofenzivního snažení inkasovat jako první. Hosté se totiž v 62. minutě dostali do rychlého protiútoku, na jehož konci pákistánský útočník nebezpečně pálil z malého vápna, ovšem mladý debutant Soksela v bráně Kambodži předvedl zákrok večera a dokázal zabránit i následné dorážce. V konečném důsledku to byl zlomový bod zápasu, protože od té chvíle domácí jasně převzali iniciativu a Pákistánci začínali fyzicky odpadat.

Odměny v podobě gólu se Kambodžané dočkali v 81. minutě, kdy přetížená obrana hostů špatně odvrátila centrovaný míč a střídající Chanthea napálil míč do sítě. Hráči a fanoušci mohutně slavili, komentátor radostně křičel "góóól". Pro tyhle okamžiky člověk sleduje fotbal. Pákistánci byli definitivně zlomení a o tři minuty později inkasovali znovu, tentokrát po pěkné akci středem hřiště, 2:0. Poslední pětiminutovka byla sice ze strany Kambodžanů drobně nervózní, ale nakonec svůj dvoubrankový náskok dokázali udržet a do odvety tak jdou, navzdory předzápasovým předpokladům, se slibným náskokem.

Nutno ještě dodat, že zápas se hrál v pořádném lijáku a hřiště bylo ve špatném stavu. Přesto byl stadion velice solidně zaplněn a diváci se starali o skvělou atmosféru.

Na závěr ve spoileru dodávám výsledky všech dnešních zápasů:

Mongolsko 2 - 0 Brunej, Laos 0 - 1 Bangladéš, Macao 1 - 0 Srí Lanka, Bhútán 1 - 0 Guam (největší překvapení)
St. Louis predviedol včerz výborný zápas a ešte stále má šance vyhrať, hlavne v 3. tretine boli výrazne lepší.
Chára dotal ranu pukom do zubov tak nie je isté či nastúpi do ďalšieho zápasu.
A vlastně po finále by mělo přijít za chvilku to zábavné. Aneb přestupy.

Real by to mohl slušně rozhýbat, pokud dostane Zidane warchest a vezme Hazarda a další.
@M.a.t.t. (03.06.2019 12:28): Určitě, i tak Spurs by nedali asi branku. Ale to asi ani Liverpool. Byl opravdu slabý směrem dopředu. Toto šlo určitě písknout, pokud bylo toto. A finále s oblíbeným týmem je to nejvíce pro každého fanouška, navíc po letech nudy s Realem a Barcelonou je prostě i toto daleko lepší.

A fotbal je z principu o zaujatosti, proto zmíněnou trojici klubů nemá skoro nikdo rád a jejich úspěch je tak i tak brán s větší rezervou, než u týmů, co si to vybojují dlouhodobou koncepcí. Proto má daleko větší váhu treble MU z 1999 nebo neporazitelná sezóna Arsenalu, než spanilá jízda City s rekordnímy body a Chelsea s 1:0 výsledky. Každý ví, že to bylo v první řadě draze zaplacené a kouč (asi ten nejlepší co šel získat) si mohl ukázat na koho chce.
@Drolin (03.06.2019 11:17): "Atlético a Dortmund jsou velkokluby, stejně jako Spurs, naopak Chelsea, PSG a City jsou hračky bohatých jednotlivců. To ale víš sám a jen provokuješ."

Nie neviem, skôr mi príde, že tento prístup zastávaš ty. Všetky menované sú veľkokluby, pochopiteľne aj Tottenham, ale pokiaľ to odopieraš Chelsea, alebo City (je úplne jedno, akým spôsobom si to vybojovali), tak iba preukazuješ svoju zaujatosť. No tú si dal nakoniec najavo i svojim označením aktuálneho finále LM za najlepšie vôbec - pretože ti stačí, že tam bol tvoj obľúbený klub, čo na tom, že podľa nezaujatého diváka bolo údajne skôr nudné.

Tá penalta bola určite prísna, no i tak nemôžeš jednoznačne tvrdiť, že by šlo o zlé rozhodnutie. Pokiaľ sa na tom nezhodnú všetci, v zásade nie je čo riešiť, nehovoriac o tom, že pravidlá sa obmieňajú takmer každú sezónu a laická verejnosť o niektorých zmenách ani nemusí tušiť. Chápem, že penalta v prvej minúte môže narušiť koncentráciu, no stále platí, že pred sebou mali celý zápas. A nevyťažili z toho absolútne nič, pretože Liverpool ich do ničoho nepustil. Skrátka si priznaj, že to finále rozhodli skúsenosti, ktoré "najlepšiemu klubu na svete" momentálne chýbajú.
@90210 (03.06.2019 11:50): To vyloupení Saints a AS se povedlo, i když jen Allison, Salah a Dijk je 200 mega, takže obrovské peníze. Tomu může konkurovat jen City (ti to dělají ještě o fous lépe) a United (ti naopak hrozně). Jediní Spurs sází na odchovance, levné nákupy z nižších lig a pár hvězd z ciziny. I když toto léto čekám velké investice, jinak to v boji o titul v PL ani nejde. V rámci 38 kol to chce širokou a kvalitní lavičku, takže velké platy a nákupy. Nicméně titul sám o sobě důležitý není, chce to stabilitu s růstem.

Chelsea byl takový lepší průměr, nějaké ty tituly a domácí poháry. Spurs naopak i evropské trofeje. Nicméně po koupi jim vše vyšlo, jako i City, ale velkokluby to pro mě nebudou pokud jde o z drtivé většiny koupené triumfy. Logicky tam ale patří, jako všechny kluby z nejhodnotnější top 25.
@Drolin (03.06.2019 10:51): Chelsea byla dobra i pred Abramovicem, Man City byl pravda druholigovej tym, ale pokud koupis tym v PL, napumpujes ho penezi a uplatis bafunare z UEFy, takze se na tebe nevztahuje FFP, vyhrajes tituly, domaci pohary a pravidelne zacnes hrat CL, postupovat v ni daleko a drzis tu konstatni vykonnost po dejme tomu 10 let, tak uz jsi mas regulerni velkoklub, minimalne v mych ocich.

Spurs bohuzel chybi ten titul, ale je treba uznat, ze to z tech TOP klubu v Anglii delaj po sportovni strance nejpoctiveji, ostatni tam akorat bezhlave utraceji prachy a dal deformuji uz tak totalne pokrivenej fotbalovej trh, i kdyz treba Liverpool to ted uz taky dela lip, vyloupili AS Roma a maji z toho vyhru v CL. Pokud nejakej TOP tym v PL, tj. tym hrajici CL projevi zajem o hrace v Serii A, tak ho nejde udrzet, protoze mu samozrejme nabidnou nasobne vyssi plat, agent uciti prachy z provize a hrac jde pryc klidne po roce, i kdyz ma jeste 4 roky smlouvu, na to se dnes uz uplne sere.
@M.a.t.t. (03.06.2019 11:03): Podle všeho nebyla, většina odborníků se shodla, že ne a za takových okolností. Primárně nebyla úmyslná (Sissoko ukazoval Trippsovy kde má vykrát prostor), a odrzaila se od ramene. Takové penalty se určitě v první minutě nepískají, a zvláště, když ani nekoukne na video. Když měla být například penalta proti Poolu, rozhodčí také ani nekoukl na video a UEFA nepustila ani záznam té situace. O faulech a rukách v obličeji (což je někdy červená) ani nemluvím.

Atlético a Dortmund jsou velkokluby, stejně jako Spurs, naopak Chelsea, PSG a City jsou hračky bohatých jednotlivců. To ale víš sám a jen provokuješ.