Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sport

@Richmond (28.05.2019 17:42): Ve Slovanu tužku nehrál, měl jen naprosto tragickou fyzičku. Viz Trpišovo vyjádření po jeho příchodu: „Když na tréninku běháme, máme podle zdatnosti tři skupiny. Pro Komličenka jsme museli vytvořit ještě čtvrtou. Nestačí totiž ani brankářům."

Už tenkrát v Liberci dal v 21 zápasech 7 branek a bylo jasně vidět, že pokud zamaká, bude z něho prvotřídní snajpr. Silou na míči, poziční hrou a kvalitou zakončení převyšuje všecky útočníky u nás. Navíc Weber s ním má v Bolce hodně pozitivní vztah, což v Liberci s Trpišákem neměl.
@Richmond (28.05.2019 17:42): Nevracel se ani Aguero, je to o trenérovi. V Liberci neměl tolik příležitostí a plnou důvěru, v Bolce ji dostal. Přál bych mu ale pěkný přestup. Spíš se bojím, aby Souček nedopadl jako Hušbauer.
@Zx Atari 500 (28.05.2019 00:13): Ono kdyby hrál za Spartu nebo Slavii, je stále na obálce Sportu... určitě velký počin, nasázet tolik branek a ještě za Boleslav. Ale on je výkonností někde jinde (společně se Součkem a Ngadeuem) jinde než zbytek ligy.
@paver (27.05.2019 20:41): Jo podobná zápasy si člověk pamatuje. Když si tak člověk prohrábne paměti a zavzpomíná na svoje zážitkové zápasy, tak se mi dere na mysl např.:

Xaverov - Teplice 0:4 (ve druhé lize, Verbíř zrovna začínal, šel jsem se na Sklo union podívat už jako Pražák do Horních Počernic s kámošem, radost v srdci!)

Viktoria Žižkov - Blšany 1:0 (na stojáka mezi davem lidí, protože na Viktorku zavítala štika ligy a starej Chvalovský v brance)

Teplice - Vítkovice 0:0 (odvetný zápas o postup do první ligy, 20 tisíc diváků, já mezi nimi jako malej kluk. Nepopsatelný zklamání, srovnatelný pouze se závěrem zápasu MS mezi Brazílií a Uruguayí, určitě se tenkrát zatajil počet úmrtí na srdeční infkrt nebo se ututlaly sebevraždy, tak velký význam to mělo!!)

Dukla - Manchester United 1:1 (odveta PMEZ, bohužel v celkovém součtu těsný nepostup, ale Dukla doslova drtila Anglány)

Sparta - Dukla 1:1 (rok tuším 83, ale byl jsem poprvé na Spartě s tátou, bylo tam přes 30 tisíc lidí, v sestavě Sparty Hašek, Chovanec, Lavička, Němeček, Skuhravý, pískalo se na Vízka :)
pár dalších by se asi ještě našlo :)
@Richmond (27.05.2019 20:15): Tak tos bejval stejnej magor jak já :))

@Richmond (27.05.2019 20:13): Jó, tyhle zápasy mají obrovský kouzlo! :) Jeden takový jsem zažil v roce 2006 ve Dvoře Králové, kam přijela v rámci poháru Sparta. Klub zrovna ten rok slavil 100. výročí od založení. Normálně chodívalo na zápasy 200-300 lidí, ale v ten den se do toho pidi areálu narvalo 4 250 lidí! Dvůr prohrál 2:5, ale na ten hukot při gólech domácích nikdy nezapomenu :) Ještě že mě kámoš právě z Dvora překecal ať dorazím, protože to byl fakt zážitek!

@Drolin (27.05.2019 20:32): Samozřejmě, mám permici. Letošní 6. místo je vzhledem k (ne)kvalitě kádru velký úspěch. Trenérský tým z toho vytřískal maximum, EL si letos zaslouží Bolka.
@paver (27.05.2019 20:10): A chodíš pravidelněji na Liberec? Škoda, že nedopadla ta EL, přijet někdo zajímavý, asi bych do Liberce zašel. Aneb památné pohárové utkání s nekonečně pentalty... :)).

@Richmond (27.05.2019 20:13): No, musíš udělat nějaké ty výjezdy na Tepláky, Motorlet se asi nevrátí :/

A Lafi by měl skončit s hraním a jít do Jablonce (nebo Sparty) na nějaké to místečko.
@paver (27.05.2019 20:10): V 80.letech jsem doslova hltal fotbal, mám doma všechny výtisky časopisu gól od roku 1980, kdy jsem to začal kupovat. PRavidleně jsem sledoval tabulky až do krajských přeborů a nejvíc mě bavily články o rýmech, které bojují o postup z divizí. Vůbec netuším, jestli ty časopisy nyní mají cenu, asi ne řekl bych. Po roce 89 jsem to postupně přestal kupovat.
@Drolin (27.05.2019 19:50): Co říkáš na Lafatu? Chudákovi zlámali v krajským přeboru nohu, rozhodčí na to koukal z metru a ani netasil žlutou :)

Já kdysi dávno pravidelně chodíval na Motorlet. Hrál ve své slavné epoše druhou ligu! Chodilo tak průměrně 500-800 lidí, stadion prťavoučkej, tribuna k sezení pro asi 60 lidí, zbytek poházenej okolo. Když přijela Zbrojovka, co hrála tenkrát druhou ligu, tak se tam narvalo 2500 lidí, ale měl jsem pocit, že na tom stadionů se děje něco extra, něco, o čem musí vědět celej svět :) Motorlet dřel, prohrál 0:1, a svou první a jedinou sezonu zakončil 15.místem a sestupem do 3.ligy...TeĎ hraje divizi a furt čekám na postup, abych mohl začít chodit :)
@Drolin (27.05.2019 19:50): Mám to stejně. Proto taky tak rád (vedle 1. ligy) pravidelně navštěvuji krajský přebor / divizi.

V televizi je těch 100 tisíc lidí super, ale přímo na místě z té hry pak člověk nic nemá. Nicméně jednou na nějakou akci tohoto typu určitě vyrazím.
@paver (27.05.2019 19:46): Fandí, protože tam právě rodinky moc nechodí, v drtivé většině mládež. Navíc tam hrajou dechový orchestry (povětšinou nějaké aktuální fláky v dechovém provedení). Sborově se zpívá, fandí. Je to ale jiná atmosféra než na ostrovní kopané samozřejně. Tady jsou klidně fanoušci soupeřících týmů vedle sebe, idiocie tam ještě nedorazila :) A na basketbale (paradoxně v March Madness to není už tak dobré, hraje se totiž na neutrálních hřištích) to je úplně nej, tam se fakt vyřádí a řvou jak pominutý. Takže nehrozí trapárny, co ted vidím v NBA, tam se stydím někdy, že jsem člověk.
U toho studentkýho fotbalu taky hraje roli fakt, že v základní části hraje tým 12 zápasů, z toho 6 doma...A pak 7 měsíců pauza. Takže divácí jsou logicky natěšení jak stepní kozy.

@Drolin (27.05.2019 19:47): V tomhle se prostě neshodneme. Poslední MS bylo ve skupinách jedno z nejdnudnějších MS co jsem zažil (a že jsem jich zažil). Zachraňovalo to povedené playoff. Na Íránce nebo Saudy se rád podívám, až to bude mít nějakou úroveň. Tyhle týmy stejně povětšinou betonujou nebo předvádí legrační fotbal. Chápu, že v rámci Mistrovstív Asie, kde jsi jsou všichni rovni, to může být exotický podívaná, ale mě to vesměs na tom MS nudilo fest.
@paver (27.05.2019 19:46): Já jsem radši když je v Jablonci méně lidí (než když je plno na Spartu, Slavii a Viktorku). Takže já jsem rád, že u nás je to klidnější. V TV je to pěkné když je plno, ale jako divák na stadionu preferuji prázdno a náhodné výkřiky.
@Richmond (27.05.2019 19:43): To mi nepřišlo, fotbal hraje nějakých dejme tomu 200 zemí. I kdyby hrálo MS 52 států tak to je stále dobré. A poslední MS se povedlo skvěle (na příštím snad ale zase s naší účastí). Já se rád kouknu na Írán nebo Saudy, nebo minule Severní Koreu.
@Richmond (27.05.2019 19:04): Zajímavé. Fandí se tam nebo tam choděj hlavně rodiny na "čumendu"?

Mě ale stejně nejvíce fascinuje, že v sotva 5 milionovém Irsku, přijde na finále tamní nejvyšší soutěže galského fotbalu 82 300 lidí! Něco takového je u nás v současnosti naprosto nepředstavitelné :)

V Austrálii zase na finále australského fotbalu bylo 100 022 diváků, také parádní podívaná.
@Drolin (27.05.2019 19:41): Tak MS a ME v kopané se ale začíná také samo degradovat tím neustálým rozšiřováním, rozmělnili to v myriády naprosto trapáckých zápasů, - viz poslední MS/ME. Nebýt playoff, kde se to trochu rozhýbalo, tak je to velká ostuda.
@Richmond (27.05.2019 19:10): Stadiony na hokej v Evrope maji vetsinou kapacitu okolo 10 000, O2 Arena je dokonce 2. nejvetsi stadak na kontinentu, ten uz ma parametry haly v NHL, kde se ta kapacita jinak blizi k 20 000, ale areny na hokej nemuzou byt tak velky, protoze musi byt kryty a navic by ten puk nikdo nevidel. Samozrejme by se to asi nezaplnilo, i kdyz na Winter Classic, co se hraje venku prave na stadacich americkyho fotbalu, tech 80 000 lidi taky chodi.
@rikuhahl (27.05.2019 18:44): Samozřejmě v Evropě ty stadiony logicky nejsou dělaný na obří návštěvy, to by se zaplnilo tak pouze u domácích týmů a to je u těch hokejových zemí a navíc u těch, kde nejsou přesycení hokejem. Takže Švédsko určitě ne.
@paver (27.05.2019 18:38): Pěkná návštěvy! Taky přidám :-D
Návštěva finále studentských týmů v basketbale: 72 062
Počet stadionů, kde průměrná návštěva za celou sezónu studentskýho fotbalu v roce 2019přesáhla 90 tisíc: pouhých 9 (průměrná návštěva v Michiganu - 115 589)
Finále play-off anglické League Two (4. liga) --> 25 217 diváků
Finále play-off anglické League One (3. liga) --> 76 155 diváků
Finále play-off anglické Championship (2. liga) --> 85 826 diváků

Finále hokejového MS --> 9 085 diváků
Gratulujem Fínom k víťazstvu, tí by u nás mohli vyhrávať aj naďalej

[url="https://www.youtube.com/watch?v=uCqUM9D6RRQ"]Otvorený list pre Sharks[/url
@90210 (23.05.2019 10:42): Sharks mi je ľúto, ale pre toto me ten tím už dlho frustruje, v poslednom zápase nenastúpili Hertl, Karlsson a Pavelski, ale aj s nimi mali Sharks značné problémy. Jones bol práveže slušný brankár, len bol horší v prvom kole, pradoxne je to jediný člen Sharks, ktorý má Stanley Cup. A Couture bol fantastický, určite hlavný dôvod prečo sa Sharks dostali tak ďaleko. Hertl bol tiež skvelý a z Meiera sa stáva nová hviezda. Zato veľkým sklamaním bol Evander Kane, preplatený hráč, ktorý sa veľa bil, ale nedával dosť gólov, Karlsson nebol zďaleka taký dobrý ako pred 2 rokmi tak pravdepodobne z tímu odíde, Thornton asi skončí kariéru, ale Pavelskiho si myslím nechajú. Už im ale na ďalšie roky moc šance nedávam.

Vo finále je pre mňa jasne favoritom Boston, aki si Rask a Marchand udržia formu tak ich porazia do 6.

@90210 (27.05.2019 11:32): Vy ste stále na tom výrazne lepšie ako my. Náš najlepší brankár Halák na Majstrovstvá skoro nikdy neprišiel
@90210 (27.05.2019 11:32): Ješte si zapoměl na Hnilobu. Škoda, že Rittich dohrával sezónu se zraněním. Hodil by se.

Pro mě největší naše překvapení určitě Kovář. Hrál dobře. I když, pomalej je pořád a díky tomu nikdy NHL nedá. Jsem hodně zvědavý na Kubalíka. Toho by si letos mohl někdo vytáhnout. Vypadá to, že z Hronka roste elitní ofensivní bek. Jen ta dál.
@90210 (27.05.2019 11:32): Já bych doplnil, že i naše liga nemá takové hráče jaké měla. Patera, Procházka, Dopita, Výborný atd. Nojo Guláš to vlastně byl pěkný. Kvalita ligy klesá, i když Buchards (Třinec, Sparta) hrál ohromnou tužku a pak hraje super hokej za Lotyšsko.
@90210 (27.05.2019 11:32): Domácí poháry jsou spíše takové srandy, ekonomicky se to (jejich výhra) ani zdaleka nepřiblíží výnosům ze skupiny CHL. Je to jen něco na umlčení fanoušků, často po méně povedené sezóně. A EL je na tom podobně, ale aspoň jsou tam populární klání s kluby mimo vlastní zem.

CHL je zcela zásadní pro posun klub, takto to právě Lazio asi zase schytá, ale Atlanta by mohla opory udržet. Imho je tedy cenější být v lize třetí a nevyhrát pohár než hrát EL a vyhrát bezcenný pohár.
@Drolin (27.05.2019 09:30): Atalanta hraje super fotbal, ale bojim se, ze se jim to v lete trochu rozpadne. Gasberini mozna pujde za lepsim, i kdyz zrovna AS, o kterym se spekukuje, je aktualne totalni apokalypsa. Lazio ma EL a hlavne zase vyhralo pohar, takze jsou vysmati.

@rikuhahl (26.05.2019 23:06): Podle me je vsechny do roka uvidime v NHL. Kakko bude jednicka nebo dvojka draftu, golman uz ted chyta v Rockfordu a predpokladam, ze si ho Hawks vytahnou nahoru. Super tym.

@Zoltan (26.05.2019 22:50): Podle me nam strasne chybi spickovi golmani, kteri by nam ukradli ty 2 az 3 dulezity zapasy na MS, tj. ctvrt, semi a finale/o bronz pro sebe. Vychytat nulu ve skupine proti Italii neni zadny meritko. Oba goly proti Rusum byly chytatelny a ta starsi generace golmanu tj. Cechmanek, Turek, Vokoun a samozrejme Hasek by nam klidne mohla vychytat zlato. Mozna i Hrazek s Rittichem.

Hokejova velmoc jsme porad a TOP 6 vzdycky budeme, celej turnaj MS v hokeji je nejpopularnejsi u nas. K uspechu staci malickost - mit stesti ve 2 zapasech a je medaile. My uz jsme ho bohuzel pomerne dlouho nemeli.

Proti Rusum jsme zahrali dobre a prohrali se cti. Ty najezdy jsme ale zahrali otresne, tam se projevila ta prevaha talentu u Rusu.
@rikuhahl (27.05.2019 08:57): vidíš, moje chyba :D, ty bratrské dvojičky, někdy i trojčky :D... každopádně jsme z toho těžili takový ten základ pro reprezentaci a určitě to bylo fajn... česká liga je prostě na evropskou špičku slabá a poslední dobou se hráčům moc do KHL týmů moc nechce, páč to je život celkem na prd...

taky bude zajímavý sledovat ten přechod Evropy na zámořská kluziště, jestli to bude mít na něco vliv, přeci jen ten styl hokeje je prostě jiný, tak uvidíme, jak to sedne...
Hodně zajímavý finiš v Serii A. V CHL se můžeme těšit na Atlantu (a z Německa na Leverkusen). Inter jako minulou sezónu (zápas s Laziem) s obrovským štěstím, ale asi je tam raději uvidím jak AC Milán. Škoda, že sympatické Lazio končí pod vrcholem - čekám, že Immobile a Savič už půjdou za lepším.
@S4TW (27.05.2019 08:31): počkej, počkej, Dominik Kubalík ve Lvu nikdy nehrál, když ten tým existoval, tak byl ještě moc mladý pivo. Jeho brácha Tomáš tam asi 11 zápasu dal, ty nasbíral i v NHL, ale teď je v Jihlavě, takže nastartování tam moc nebylo.
@Zoltan (26.05.2019 23:07): lepsi to je, ale porad v porovnani i s temi Finy to je slabe... u mas je to jeste umocneno nizsi kvalitou ligy, takze postavit to, jako letos Finove u nas take neni cesta... rekl bych, ze je i trochu skoda, ze se tu ten KHL tym neudrzel, preci jen je to dobra cesta i pro mladsi, treba prave Kubalika Lev docela nastartoval, ac tam zas tolik nenastupoval, tak se meril s temi nejlepsimo v Evrope...
@ntz (26.05.2019 22:53): Jo, třeba jednou za tři roky bronz aspoň :D

@S4TW (26.05.2019 22:54): Jo, o úpadku našich hráčů v NHL vím, na střední jsem dokonce NHL sledoval, ale teď už přehled moc nemám. Ale právě takhle zpovzdálí mi přijde, že je to teď trošku lepší než před pár lety a objevilo se tam pár zajímavých talentovaných hráčů, sice nic superhvězdného, ale přeci jen. Ale chtělo by to víc Pastrňáků :)

@Richmond (26.05.2019 22:58): Jo, to je velká bída.
Finum jsem letos moc nevěřil, ale o to krásnější pohádka to je :) (když už tady bylo nadhozený naše vítěztví v roce 2010, tak si dovolím tvrdit, že i my tehdy jsme měli podle jmen o něco lepší tým než Fini letos). Co s tímhle kádrem dokázali je fakt neuvěřitelný. Kaapo Kakko je můj novej idol :)
@Zoltan (26.05.2019 22:50): šance je, ale pravidelně určitě ne... Švédsko, Kanada, Rusko... ti jsou daleko před námi... Finsko má kvalitnější ligu, Švýcaři jsou na naší úrovni, USA dokáže postavit taky jeden z nejlepších týmů, tam je spíš problém s motivací... jako urvat to semifinále bude pro nás vždy hodně těžké... a do budoucna se to moc měnit nebude... schválně si projeď nějaké statistiky hráčů NHL kolem roku 2000 a dnes, uvidíš, jak jsme šli dolů :-)

navíc reálně to ani nemůže být jinak... základnu jako Kanada a Rusko mít prostě nemůžeme a prachy jako Finsko či Švédsko do toho asi taky rvát takový nebudeme , takže to musíme uhrát na to pověstné srdíčko :D
Finové mi trochu připomněli naše vítězství ve 2010 :) Taky jsem jim to přál. Jinak fajn turnaj, bavil mě.

Škoda zápasu o třetí místo, nedat takové šance... :/ Ale český tým mi přišel dost slušný, do budoucna tam je na čem stavět. Vy co sledujete hokej více - jaká je šance v příštích letech? Bude to spíš jako doposud, tedy tým někde na hraně čtvrtfinále/semifinále, nebo tam je naděje trochu se velmocem přiblížit a vozit medaile častěji?
heh, ten pocit,,, keď je Bratislava najobľúbenejšie Fínske mesto v galaxii.... (HEHE) naposledy som to zažil, keď tu boli prieskumníci SOG v zložení Kwoky&Victor.
vida a jde to i bez hráčů NHL :) Ale tedy ten tlak posledních 10 minut to byl slušnej masomlejn.
super !!!!!! finsko je muj nejoblibenejsi zahranicni team (slovaky nepocitam) ..
Blonďáci, natrite si tú javorovú chcanku na toust, strčte ho do tousteru a nastavte teplotu na 300000000000 stupňov Celziových!!!!!!!!!!!!!!!!!
@Paul (26.05.2019 18:26): celkově mě tu Hrubec příjemně překvapil, slabina mi u něj přijde místo mezi betony, góly i poslední nájezd dostal mezi ně.

Placka by byla zasloužená, celkově bych hodnotil MS jako povedené, výkony nejlepší za několik let. Stydět se ten tým nemusí, perspektiva do dalších let tam je. Plno hráčů je ještě mladejch a porostou, třeba Hronek se mi líbil.