Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sport

Tak, slíbené hodnocení sezony Arsenalu:

Může být podivné prohlásit za tragickou sezonu, kterou Arsenal ukončil na druhém místě, což je nejlepší výsledek od sezony 04/05. Herně to byla letos totiž bída, velké množství hráčů bylo totálně z formy a když se k tomu přidaly zranění důležitých hráčů jako Cazorly (27 zápasů), Coquelina (13 zápasů), Wilshera (47 zápasů) a dalších jako je Welbeck nebo Ox, tak se po Vánocích hra Arsenalu totálně sesypala a sny o titulu mohly vyfučet komínem jako každý rok, o úspěchu v LM ani nemluvě. K tomu samozřejmě ještě připočíst Wengerovo protěžování některých průměrných hráčů (Walcott) a ignorování těch, kteří jsou zrovna ve formě (Campbell). A samozřejmě prospané letní přestupové období, ve kterém přišel jen Čech, čili hráč sice kvalitní, ale na post, který byl celkem solidně pořešený Ospinou. V zimě pak střed zálohy aspoň trošičku zachránil příchod Elnenyho, což je popravdě docela zajímavý hráč.

Nic se totiž nezměnilo - Arsenal tlačí bota na postu středního útočníka, kde potřebuje Giroud silnou konkurenci, na pozici DM, kde je na to Coquelin sám a ve středu obrany, kde operuje buď zmatkující Gabriel nebo pomalý Mertesacker. Nejhorší je, že po odchodu veteránů Flaminiho, Artety a Rosického je třeba přivést i posilu do střední zálohy.

Kladem je, že Arsenal, pokud se nepletu, letos neprohrál s týmem z top 4, opět skončil nad rivalem Spurs, a skončil v TOP 4. Jupí!

Top 5 hráčů sezony:
1) Mesut Özil - geniální cit pro přihrávku, nebýt nemohoucnosti útočníků, bez problémů by překonal rekord Henryho v počtu asistencí
2) Hector Bellerín - v jeho věku předvádět takové výkony, všechna čest. Letos asi nejlepší RB v Anglii
3) Francis Coquelin - bez něj záloha často hoří
4) Nacho Monreal - defenzivní jistota
5) Santi Cazorla - dost možná nejdůležitější hráč v kádru, není za něj náhrada (maximálně Wilshere, ale to je věčný marod). Jeho zranění bylo pro Arsenal fatální

Další kvalitně hrající hráči: Čech, Koscielny, Sánchez, Campbell, Welbeck
Překvapení sezony: Alex Iwobi, mladý hráč s několika výbornými výkony
Zklamání sezony: Giroud, Gabriel, Mertesacker, Oxlade-Chamberlain
Nejhorší hráč sezony: Walcott
Hodnocení Arséna Wengera: 4,5/10
Zápasy, na které si rád vzpomenu: CHL - doma s Bayernem, 3:0 proti United na Emirates, dva zajímavé zápasy proti Leicesteru, dvojice pěkných derby proti Spurs.

Jestli to někdo dočetl až sem, je magor :D
Hodnocení MU:
Letos jsme měli bojovat o titul, místo toho jsme se nedostali do LM a celou sezonu předváděli nudné výkony, kdy jediným cílem bylo držet míč a hrát vzadu na nulu. Ukázalo se, že LVG totálně nepochopil, o čem United jsou. Vždy jsme hráli útočný fotbal přes křídla, která sypala do vápna centry a s více hráči ve vápně to tam dycky nějak spadlo. Letos to bylo kopání před vápnem, kdy Rooney místo aby stál před bránou a zabíjel, tak stál ve středu zálohy a kopal míč z jedné strany na druhou, bez jakéhokoliv účinku. Dost často jsme měli 2 střely na bránu, což je ostuda. LVG v létě prodal všechny útočníky a nikoho nekoupil (Martial je křídlo a Rooney hraje zálohu), což je taky hroznej fail.

1) Rooney - je jak vylouhovanej čaj, kvalitu má, ale nevidím tam ten zápal. Místo, aby byl celou dobu hladovej po golech jako třeba Ronaldo, tak to má na háku. Odehraje si, co musí a jde domu. Hlavně, že chodí výplata.
2) Depay - největší zklamání. Byl jsem přesvědčenej, že to bude další Ronaldo, ale nepředvedl vůbec nic. Akorát si koupil superdrahý auto a seděl na lavičce. Měl by vrátit výplatu a pálit zpátky domů.
3) De Gea, Smalling, Martial - jediní, se kterými jsem spokojený a měl by se na nich postavit nový tým. Otázka je, jestli De Gea zůstane, když vidí jak tým tápe.
4) Borthwick-Jackson, Fosu-Mensah, Rashford, Varela - junioři potěšili. LVG se bude chvástat, že je vytáhl, ale musel je nasadit kvůli zraněním a jakmile udělali chybu, nedal jim už čuchnout, za což bych ho nakopal.
5) Blind - nemá na MU a hraje jen protože se LVG zná s jeho fotrem.
6) Fellaini - nepochopitelně pořád hraje, i když je tragický

Hráče, od kterých jsem hodně čekal - Schwein, Shaw, Valencia, Rojo, Jones - zastavila zranění. Příští sezonu očekávám, že nás potáhnou.

V létě out - LVG, Fellaini, Depay, Jones
in - Mourinho, Mahrez, Kroos, Varane, Griezmann / Ibrahimovic / Higuain / Aubameyang
Takže podobně jako Zoltan to také nějak uzavřu a jdu se těšit na ME :).

Zcela fantastická sezona kde je těžké vybírat nejelpší individuality nebo zápasy. Největší kredit ale připadá Pochovi (a to hlavně na učinný systém, a zabudování Diera a Alliho do systému). Nejlepší zápas byl 2:1 na City a Watfordu a rozmetení United a City doma. Naopak co se nepovedlo a stálo to titul byla nečekaná porážka s Newcastlem v poslední minutě a to samé doma s Leicesterem kde to byla i jejich jediná šance, ale na rozdíl od tyček Harryho proměněná.

1. Alderwield - nástupce Kinga a nejspíše nejlepší stoper v Anglii. Jeho zásluhou jsme měli nejlepší obranu v lize.
2. Alli - pokud hrál/nehrál bylo to vždy znát. Pár zápasů nebyl vidět, ale 90 procent sezony byl skvělý a zastinoval utočné spoluhráče.
3. Kane - ani nejde tak o branky jako o to, že pro mužstvo vybojuje spostu prostoru a šancí. Role jediného hrotáka je pro něj jako stvořená.
4. Dembelé - velké překvapení, a ještě o chlup důležitější jak Dier na CM/DM. Konečně začal hrát tak, jak se od náhrady Modriče očekávalo.
5. Eriksen - trochu si pokazil sezonu pár slybými výkony, ale je pro hru strašně důležitý (viz 6 plus 15 stat).

Walker, Lloris, Rose, Verts, Lamela, Wimmer také super. Naopak Mason, Bentaleb a Chadli o mnoho horší sezona než ta minulá, ale to bylo tím že všichni dloudobě zranění. No a Son... je super, ale výkony na hřišti nejsou vyladěné. Ale snad se podobně jako Lamela do toho dostane.
"Balíček specialisté kontrolovaně odstřelili a nakonec zjistili, že šlo o cvičné zařízení, které na místě omylem nechala soukromá společnost po cvičení, při němž se trénovalo hledání výbušnin. "
To si snad dělaj srandu :D
Možná se to už řešilo. Fakt mě mrzí, trenéři nevzali Hemskýho na šampionát. Můj oblíbený hráč. Už v minulosti ukázal, že ve vypjatých zápasech umí hrát. A dobře se na něj dívá.
@M.a.t.t. (16.05.2016 10:18): Nabrat zkušenosti s postupem pro nejmladší mužstvo Premier League, vyhrát domácí pohár, tím se dostat do Evropské ligy, na konci sezony získat nejméně triple za PL, EL a Superpohár. Profit!
Jablonečtí Galácticos :DD česká liga je fakt kentus, ale to, co předvádí Jablonec, hmm, to je mi ale povedený příspěvek do portfolia...

Spurs á la parta klaunů :DDD, neudržet druhé místo proti potápějící se lodi, to snad opravdu muselo být schválně, ale proč? Bože, ještě že má ten tým takový "potenciál", jinak bych se o něj začal snad bát :-)

Až na ten hokej celkem zajímavý víkend :-)
Každopádně Leicester vyhrál ligu o parník. Opravdu neuvěřitelný výkon. United mají dobrý tým, tak snad jim přijde i dobrý trenér.
Tak LM je stopro pryc a s tim i LVG. Je to k nasrani dalsi sezona bez ni, ale aspon je jasne ze bude zmena manazera.

Spurs pekne
No to bylo příšerný a gól dstanem za to, že neumíme střídat a vyloučí nám hráče za moc hráčů na ledě. To je otřesné.
Budeme muset porazit Švýcary aby jsme uhájili první místo. Dokonce by jsme mohli zkončit i 3 pokud by jsme prohráli se Švýcary a Rusové porazí Nory a Švédi porazí Švýcary a poslední zápas Rusko Švédsko by Švédi vyhráli v prodloužení nebo na nájezdy. Pak by jsme byli 3 a hráli by jsme čtvrtfinále s Finy nebo Kanadou. To by jsme určitě nechtěli.

@Strady (15.05.2016 18:59): Byl úplný nesmysl do skvěle fungujícího týmu cpát nesehraného hráče který právě přiletěl z NHL. Vůjtek tím rozhodil tým. Faksa na ledě nic nepředvedl. Ty nájezdy byly zklamáním. Brankář nechytil ani jeden nájezd Dánů.
Dnes hokej přesně podle přísloví : nedáš prohraješ. Proměnit šance mohl to být úplně jiný zápas. Jinak Faksa neviditelný, Furch skvělý jen nájezdy vůbec nevyšly .
Nejlepší tým, Spurs :)

Byla to fantastická sezona, nějaké pěkné mančafty v CHL a cover za Harryho a o rok to bude ještě lepší.
Jde už o kulové, ale Spurs tedy občas zvládnou být mimořádně zábavní.
@90210 (15.05.2016 12:59): Tak to jestli maj na Viktorce dobrou klobásu, se prakticky zjistit nedá. Ono stát poločas (a víc) ve frontě na pivo a klobásu můžou jen blázni :D

Já to beru a i s tím souhlasím, že fotbal je pro region jedna z důležitech věcí. Nicméně Baníček spadne poprvé po padesáti letech. Možná jim to jenom pomůže. A to v jakejch podmínkách a s jakým rozpočtem se dá fotbal dělat bychom mohli na Bohemce napsat román. Teď se snad konečně začne dařit. Konkurz je vyřešenej a snad se přepíše na město i stadion (což ale stále může zhatit P10 a zákulisní dohody). Jako klub jsme si prošli bafuňářským dnem.

@Drolin (15.05.2016 13:07): nejhorší fans .. To porovnáváš s tou vaší řechtačkou, "chorálem Jablonec, Jablonec.." a aspoň u nás vaší výjezdní skupinkou v řádu několika kusů?

O kvalitě fotbalu se bavit dá. Ano mnohokrát to stojí za vyližp.. Ale trend je zatím vzestupnej. Uvidíme na podzim.
@90210 (15.05.2016 12:58): S tou Ostravou, která je celá proteklá špinavými penězi a podovody s městem bych se moc neoháněl. V Praze to bude ale nejhorší, jen tam to není vidět pod nánosem panáků všech kalibrů (Slavia, Sparta a jejich vedení je speciální případ). Prdel Plzen se také sama od sebe nedostala od pokraje druhé ligy během pár let do CHL. Příbram jasně, Jablonec také. Bohemka, Tepláky, Hradiště bezezbytku.

Jeden horší jak druhý, jen něktěří jsou blbší než ti druzí. A zrovna Jablonec, Plzen nebo Příbram mají to vedení v tomto směru chytřejší než zbytek proto také sestupují Ostrava a olomouc a ne jiní.

No a Bohemku také rád uvidím co nejdříve z ligy, nejhorší fans a nejnudnější výkony když přijedou do Jablonce.
@Zoltan (15.05.2016 12:37): Dík za opravu! :-)

Jste blázni že se dokážete bavit o naší kapr lize! Pelta to mu dal klobouček, když Ivánka vzal k sobě. Nejlíp vystihuje naší ligu ten ožralý rozhodčí, (snad Slavie vs Příbram) jedině takhle se dá na to koukat :-)
@Drolin (15.05.2016 12:52): To je na delší debatu.

Rozdil je treba v tom, je mensi krajsky tymy typu Liberec, nebo vylozene prdele typu Pribram a Jablonec jsou dlouhodobe stabilne vedeny mistnimi sibry , kteří si umi sahnout na prachy z mestsky poklady a proprat pes ten tym spinavy peníze z mistnich stavebek vymenou za dohozeni zakazek, coz v Praze, Brne nebo Ostrave uz davno nejde. Tak co je vlastne lepsi?
@90210 (15.05.2016 12:50): Když to dělají blbě tak není pomoci. Brno, Ostrava a Olomouc mají ve vedení fotbalu blázny, protože ten potenciál je větší jak u většiny českých týmů a oni naopak sestupují.

Příbram je na nic, ale umí si poradit.
Zasrana Pribram a Starka, rok co rok jim preju sestup (spolecne třeba s Bohemians, na Prahu staci 3 tymy v první lize), ale oni ne a ne spadnout, místo toho padaj tradicni velky tymy jako Ostrava a Olomouc, je to spatny pro celej region.
Dnes se těším na hokej s Norskem, jsem dosela zvědavý na Faksu. Ještě jsem ho neviděl hrát.
To je fakt komický ovlivňovat zápasy v tý naší pralesní lize :) chlapci si hrajou na mafiány a přitom jsou to jen nějaký bafuňáři, co určitě nosej roztrhaný fusekle :D ách jo
@Jumas (14.05.2016 23:00): Tak toto bylo jasné od začátku :). Olomouc byla bez procenta naděje, jen prý Mingazov nevěděl že je dohodnuté tak se snažil a raději byl střídán :)).

Rozstřílet Bolku a jede se na Evropu. Nicméně změny to chce velké, předně ale odstavit rozhodčí v rozhodování pro Spartu a Plzen.