Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Aktualizace 2019.2: Oficiálně oznámené i zrušené hry, import ze Steamu

Další menší aktualizace je tady... a ona vlastně není ani tak malá. Kromě obligátních oprav chyb přináší i několik změn a novinek, které váš pobyt na Databázi ještě více zpříjemní.

Novinky a změny

 • Do Databáze lze nově přidávat všechny hry, které jsou oficiálně oznámeny (i když ještě nemají oznámeno přesné datum vydání) a také hry, které byly zrušeny - obojí lze nově uvést v přidávacím rozhraní
 • Hra vydaná v early access lze nově hodnotit a komentovat i poté, co je jí nastaveno finální datum vydání v budoucnu nebo je před samotným vydáním zrušena
 • Import her ze Steamu - do své herní knihovničky můžete nově načíst vaše hry ze Steamu, které následně můžete jednotlivě či hromadně zařadit do svých seznamů (nápověda)
 • Přidána nová diskuzní témata:
 • Domovská stránka: rozšířená verze je nyní pro přihlášené uživatele jako výchozí
 • Upraveno (opět) zobrazení hodnocení komentářů; sjednoceno se stylem hodnocení zajímavostí, odkazů a videí
 • Nová možnost vyfiltrovat hry / vývojáře, kteří nemají uvedenou zemi původu
 • Odkaz na poštu přesunut trvale do hlavičky
 • Profil hry: zjednodušení formuláře pro hodnocení hry
 • Z patičky odebrán odkaz na již neexistující last.fm DH skupinu

Opravy

 • Opravena chyba našeptávače štítků (http://dbher.cz/dp250292)
 • Opraveny chyby v počtech záznamů v hlavičce uživatelského profilu (http://dbher.cz/dp219742, http://dbher.cz/dp257291)
 • Opravena chyba v poště při přidání hry, když je uživatel na přidávacím whitelistu (http://dbher.cz/dp258991)
 • Opravena chyba s vícenásobným zobrazením her u vývojářů, kteří jsou v profilu hry přiřazený pod více rolemi (http://dbher.cz/dp251969)
 • Opravena chyba s chybně zobrazeným započítaným počtem hodnocení hry v žebříčku (http://dbher.cz/dp254206)
 • Opravena chyba, kdy se z diskuzních příspěvků a odkazů v nich odebíraly speciální znaky (např. "~")
 • Opravena chyba se zobrazením https odkazů v profilech vývojářů
 • Další drobné opravy

Co dál?

Průběžně máme samozřejmě naplánovány i rozpracovány další funkce. Těžko říct, kdy se dostanou finálně "ven", ale asi neuškodí se s vámi podělit o pár z nich. Předně to jsou ty zpropadené štítky (byť zatím ve formě návrhu, nicméně už docela stabilního, který by měl pokrýt vše od témat hry, perspektivy, až po individuální tvůrce a série). V hodně rané fázi vývoje se nachází nový editor textů, který by měl být trochu více současnější a tedy pohodlnější k užívání. Později by pak měly navázat i "realtime" (automaticky aktualizované) diskuze. I nadále také plánujeme vylepšovat začleňování nově zaregistrovaných uživatelů a usnadnit tak orientaci na Databázi nováčkům.

Poděkování

Rádi bychom na tomto místě poděkovali našemu sponzorovi a všem podporovatelům za stále rostoucí podporu, bez vás by tento update nemohl v této podobě vzniknout. Pokud se vám naše práce líbí a chcete urychlit další rozvoj Databáze, budeme rádi, když se k podpoře přidáte - veškeré informace včetně odměn jsou k dispozici na našem Patreonu.

Na betatestu se podíleli následující uživatelé: Bragi, Crash, Eru, Fingon, Jumas, Kwoky, M.a.t.t., Psyx, Raisen, Ronik, Zoltan. Děkujeme.

To je pro tentokrát vše. Doufáme, že vám aktualizace zpříjemní čas strávený na Databázi, a pokud narazíte na nějaké problémy, hlaste nám je klasicky do příslušné diskuze (nebo případně sem).

MCZ & Memphis

Diskuze ke článku

@Jab (03.08.2019 12:13): tyjo co pak děláš s těma našetřenejma milisekundama? :O Jk, zvyk je zvyk no. Celkem zajímavý, jak se liší zvyky lidí u něčeho tak banálního, jako je prohlížení internetových stránek.
@Jab (03.08.2019 09:50): Tak ofc jsem to vyzkoušel :D Ale je pro mě nemyslitelný změnit zvyk jak dělám dost jednoduchej úkon, kterej opakuju 100x za den. Ale řekni mi prosím, v čem je to přínosný. Já chápu klávesový zkratky, když nemám ruku na myši, ale gesta myší mi prostě přijdou technicky jako to samý jako kliknout na tlačítko.
@Garret (02.08.2019 22:40): No mě zase přišly vždy lepší prostě standardní tlačítka v okně prohlížeče. Resp. nic oproti nim nezískáš, místo pohybu myší a kliknutí děláš... kliknutí a pohyb myší :D Ale je to samozřejmě o zvyku. Já jsem asi nikdy žádný fancy prvky nepoužil, protože už mám všechno nějak moc zažitý.
A to nepoznáte klávesové skratky na tie veci? Veď to je rýchlejšie tak. + na dopredu a dozadu v rámci webu využívam tlačítka myši pre palec.
@Gordon (02.08.2019 18:56): "Malování" pravým tlačítkem myši ve stránce, které vyvolává různé funkce. Zejména zpět, vpřed, zavřít tab a otevřít odkaz v novém tabu, alespoň u mě. A ještě znovu otevřít zavřený tab.:)
Jsem taky na Vivaldi, a to z jediného důvodu - gesta myší. Když jsem se koukal naposledy, tak pro Chrome bylo jedno jediné rozšíření, které ale otevřeně říká, že prodává data o prohlížení.
Firefox zase - když jsem ho ještě používal - tu a tam zpomalil tak, že se musel restartovat. Jistě se od té doby zase něco změnilo, takže až mě nějak zásadně zklame Vivaldi (což zatím nevypadá), půjdu právě tam.
Kór dnes je vše chromium (až na firefox)
Vivaldi je vlastně více opera verze opery (a nadto také chromium). Ty široké možnosti nastavení byly tím, co mě k Vivaldi přitáhlo. Pár patchů přineslo nestabilitu, ale poslední měsíce už je vše v pořádku a Vivaldi drží jak helvétská víra.

Nějaký ten necelý rok zpět jsem prohlížeč vyzkoušel kvůli tomuhle zhodnocení.
@Garret (01.08.2019 18:31): Tak zase přechod na jiný browser je dnes bezbolestný.. já používal hodně let Firefox, ale pak mě tam něco naštvalo. Přejití na Chrome bylo úplně v pohodě. Záložky vyexportuješ a to co máš integrovaný v Opeře, řeší pluginy v jiných browserech. Tím ti to nevymlouvám nicméně..
@Gordon (01.08.2019 08:16): kromě toho, že jí používám už přes 10 let a mám tam všechny záložky? např. má integrovaného messengera i whatsup... rychlost bych asi tolik neřešil, v době SSD a 300Mbit internetu. Chrome mám v práci a Firefox mi bez rozšíření přišel úplně nepoužitelný.
Chválím nové ikonky pluskování komentářů, konečně něco smysluplného.
V rámci po-updatových úprav jsem provedl ještě nějaké optimalizace, speciálně načítání domovské stránky a diskuzí by tak zase mělo být znatelně rychlejší než před updatem.
@MCZ (31.07.2019 16:02): tak jen dát do backgroundu modrý a bílý pruh. Ono to působí dost komicky. Kdyby to nebylo šoupnuto do základu tak bych si toho ani nevšimnul. Ale když už se tu rýpá.
Jen idea: Proč se se změnou šířky domovské stránky nezmění i šířka hlavičky? Nevypadalo by to líp?
@Steve (31.07.2019 00:36): Pokud neaktivuješ ty neznámé hry, co se občas někde objeví někde zdarma, tak věřím, že toho moc nebude. Většina z toho, co tu není a Romča má v knihovně jsou kraviny :)
@Jumas (31.07.2019 00:15): Jo tak to zas ne, myslím označoval, ne přidal :) Co se nenachází na Databázi, to si ukládám jen do konceptů a přidávám pomalu průběžně. Ale moc toho není, tak kolem 10 kousků
Já jsem třeba vždy všechny hry ze Steamu poctivě přidával i tady a přesto jsem zřejmě asi 20 kousků minul :)
Skvělá práce - tak dlouho jsem se přemlouval sem nacpat všechny moje hry ze steamu, až jsem teď fakt rád, že jsem to neudělal :D
Nice job, konečne je preč tá last.fm ikona :)
Už je tak veľa hier, čo som sem chcel pridať, ale nemám na to ani náladu ani čas.
Už už jsem s DH chtěl seknout, páč tu jsou na mě lidi zlý, a založit si vlastní blogýsek. Ale teda ještě zůstanu no...

Btw mám teď nově zobrazení ve třech sloupcích (pohoda - přenastavím si). Hádám, že je to z toho důvodu, že jsem i v té testovací verzi DH.
Pecka. Já jsem nejvíc rád za možnost přidání zrušených her a her s neoznámeným datem vydání :)
Nevím, jestli mě těší víc import ze Steamu, nebo Esportová diskuze, ale rozhodně je to nejpřínosnější update od dob grafického overhaulu stránky! :D
Díky za update, každopádně mě teda mrzí, že v "Co dál?" není ani zmínka o mobilech... ach jo.