Právě se mi povedlo aktivovat Cenega kolekci klasiky na steamu. Kupoval jsem v Tescu buď za 29,- nebo 99,-.
To byla jízda! :)

nejlepší bylo to jak vylezl z portálu, řekl že je to na posrání. Poté se naproti vyprázdnily gigantické střeva... "Ne, tohle je na posrání!" :D :D
Víc než ten samotnej trailer mě láká to, že na tom pracujou Arkane, který se jakž takž snažej emulovat Looking Glass, navíc jim tam na něčem dělá i Chris Avellone...

S prvním Prey či původním konceptem dvojky to asi nebude mít společnýho nic, ale s trochou štěstí by to mohl bejt solidní nástupce System Shocku.:).
Dávám si to.Bolí mě prdel, kroutím se u toho, nadávám.Jedenáct hodin a stále to samé..:/
@Crash (22.10.2015 14:40): No právě, proto jsem to chtěl ověřit... No as si to koupím - 87,- Kč kdyžtak za podtácek...

@účet smazán (22.10.2015 11:14): Právě že některé krabicovky jdou aktivovat i když hra na steamu není (když tam někdy byla). Vycházel jsem právě z diskuze odsuď. Klíč na Prey by měl jít aktivovat pokud je ve formátu AAB1BB2C345CDD6E E7 (viz.)
@Cobot (22.10.2015 11:01): Koupil jsem krabici asi před třemi lety na Alze, kód to uvnitř normálně mělo, a aktivovat to na Steamu šlo. Je otázka, zda se ten dotyčný co ti odpovídal, jen nekoukl na krabici z venku, nenašel tam informaci o aktivaci a napsal ti to co napsal. Protože o tom, že to jde aktivovat na Steamu se na krabici samozřejmě nic nedovíš. Ale ruku do ohně za to samozřejmě nedám.
@účet smazán (22.10.2015 11:14): To, že momentálně nelze danou hru na Steamu koupit (např. byla z nějakého důvodu stažená z prodeje), ještě neznamená, že není možné aktivovat příslušný klíč (koupený třeba na aukru, G2A nebo jinde).

Samozřejmě za předpokladu, že se jedná o klíč, který je možné na Steamu aktivovat (ne třeba klíč z DVD verze Fable III, Kingdom of Amalur Reckoning a podobně). Zrovna DVD verze Prey šla časem aktivovat na Steamu (vlastní zkušenost). A píší o tom i uživatelé na Steam fóru
Nekupovali jste někdo v nedávný době Prey na Surtepu? http://www.surtep.cz/prey-pc-1199/

Ptal jsem se v jakém formátu má CD keykvůli možné aktivaci na steamu a napsali mi, že verze co prodávají žádnou aktivaci nemá. Můžete to někdo potvrdit?
@PavelU (11.05.2015 14:57): U Alpha Prime mě také zaujala možností zaregistrovat hru na Steamu. Ale problém bude asi v tom, že CZ/PL verze používala Starforce, zatím ostatní verze SafeDisk/DVD-Checks a proto jdou registrovat asi jen ty ostatní verze.
Zkoušel jsem klíč z české verze GTi Racing, neúspěšné. Ten klíč je zřejmě v jiném formátu, než jaký mají jako příklad uvedený na Steamu. A k Alpha Prime jsem teda žádný svůj produktový klíč nenašel. Přitom manuál tam tištěný byl, CD též.
Hm, čakal som od toho blbú strieľačku s mimozenšťanmi ale nie je to zlé, physics puzzle a spirit mode sú zaujímavé a konečne tu máme hru kde hráme indiána a nie obyčajného belocha. Škoda toho hlúpeho prostredia, FPS s mimozanšťanmi miu lezú na nervy viac ako moderné CoD hry a ich klony.
Dost dobrej závěr to má. Hratelná potitulková sekvence se moc často nevidí.
Jsem rád, že to nezrušili. Jedničku jsem nehrál (možná se k ní někdy vrátím), ale vypadá to dobře... Inspirace Blade Runner na to já vždy slyším:))
@HolyMeatball (19.04.2012 17:13): Kdyby Bethesda rozmetala Prey 2, sotva by se jí chtělo financovat ještě Rune a pro Human Head by to znamenalo konečnou. A nebreč Rune nebylo o nic větší "hit" než Enclave - tedy žádná škoda, když to ještě chvilku nechají spát. Nic zvláštního prostě, good but not great, to že Prey 2 dostal zelenou neznamená, že Rune 2 se nezačne dělat hned vydání Preye 2.
Tak to je škoda, Prey 2 vypadal zrovna fakt docela zajímavě. Zbývá jen doufat...
Jestli je to pravda, tak to znamená jediné - že nad tím zlámal hůl vydavatel. Ale vývojáři s pořád můžou najít nového vydavatele...
Heh, jestli je tohle skutecne pravda, pak pracuje v Bethesde a Zenimaxu vic kokotu nez jsem si vubec kdy myslel. Pro me pouze tri skutecne zajimave hry letos. Takhle by to byly uz jen dve.
Ještě bych to nebral za hotovou věc, ikdyž pozitivně to nevypadá. Každopádně by to byla hrozná škoda, Prey 2 vypadalo skvěle. Pokud by něco podobnýho potkalo i Dishonored tak už by to stálo za vynukování Zenimax HQ from the orbit, the only way to be sure...
Tak dohráno. Nakonec přece jen velká spokojenost. Jsem zvědavý, co přinese dvojka...:)
@GodOfTheSick (15.01.2012 09:27): V YMK to nejsou děti, ale teenageři, a hra hráče u žádného z nich nenutí, a pokud si pamatuju ani nepovoluje, zmíněný akt znásilnění provést osobně. Je jedna věc, když se hra tématy šikany, drog, znásilnění atd. zabývá, a je naprosto něco jiného, když k nim hráče popohání. Pokud si správně pamatuju, YMK spíš ukazuje "špatnost" daných aktů.

@RNDr. Gunár Pavel (15.01.2012 09:14): Ne tak úplně - ty zrůdy dětských proporcí v Dead Space rozhodně nejsou (a nikdy nebyly) děti. Jsou to ohavnosti, které je "správné" zabít už jenom proto, že jsou monstrózní karikaturou toho, co dítě představuje - nového života a nevinnosti.
Je rozdíl nutit hráče střílet po něčem takovém, a nutit hráče střílet po něčem, co zjevně je, nebo bylo, dítě. Velký rozdíl.

@Tulareanus (15.01.2012 07:26): Pro surovost atmosféry by naprosto stačilo, aby tam ty děti byly, klidně v té podobě těch přízraků - ale jen pobíhaly okolo, pokřikovaly a tvořily tu atmosféru už jen svojí existencí. Když mě ale hra donutila proti nim zvednout zbraň, šla většina atmosféry do háje, protože se z nich náhle stala "otravá nepříjemnost, kterou můžu odstranit".
@Marcusss (15.01.2012 02:43): Děti zpravidla v žádné podobné hře (kde je jednou z hlavních herních náplní zabíjení lidí) nejsou. Já si vybavuji jen Silent Hill a Dead Space 2, kde by se to dalo zpochybnit, a Fallout 2 + nesmrtelné děti ve Fallout 3.
Kvůli tomu, že mě zaujal trailer na dvojku, jsem si řekl, že jedničce dám šanci. Vůbec to není špatné, ale to zabíjení dětí si mohli odpustit. Nebo přinejmenším by neměli nutit hráče s nimi bojovat (i když jsou to jenom přízraky).
Jsou v takovém L4D atd. zombie děti? Mám pocit, že ne...
Fg: To bude asi ono! :D

Jedničku Ti můžu doporučit. Jde o klasickou Doomovku obdařenou o nějaké zajímavé vychtávky - zejména hrátky s portály a gravitací. Později je to už sice krapet stereotypní, ale já to vydržel až do konce a skvěle se bavil. Architektura vesmírné lodi se mi dost líbila.
JohnCZ: to kvuli te hudbe :)

tohle se mi moc libi, takove moderni metropole ja rad :) uvidime(btw tady i v novem Tomb Raiderovy krasne filmecky ve hre to bude ovsem jina kava), ma cenu hrat jednicku, kdyz jsem ji nikdy nehral? Koukal jsem na gameplaye a je to jakesi suche...

btw trailer na novy Silent Hill z cech nevypada vubec spatne
Me tedy prilis nezajima co ze hry ponechali a co ne, ja na to koukam jako na velmi zajimavou sci-fi zalezitost. Abych rekl pravdu, tak takovou atmosferu nikdy Mass Effect nemel a osobne jsem na Prey 2 mnohem vic zvedavej nez na Mass Effect 3.

Ale souhlasim s Pavlem, rozpacite a bezduche jsou hry od Bioware, Prey 2 by mel byt lepsi.:-)
To poletování bylo hlavně v té poslední třetině a už mě to tolik nebavilo. Jinak ta poslední část nebyla špatná, akorát konec mi moc nesedl, ale ještě tam byl takový ten bonus, ten byl fajn :-)
Ono posledna cast bola celkom fajn, ale zrovna to poletovanie tam bolo fakt nudne... keby sa z toho vyrezala hodinka - dve tak to je super.
Tak druhá půlka hry už mě trochu nudila, to létání ve strojích apod. a konec se mi moc nelíbil. Ale zase ten úplný konec byl docela dobře vychytaný (doporučuju nevypínat titulky a nechat je do konce).

Jinak stále dobrá hra, která za to stojí a vesměs jsem se u ní dost dobře bavil.