Tak lokace jsou vesměs jako v Doomovi 3, ale o cosik hezčí. Najde se tu ale i hodně originálních (třeba ten bar obklopený slizem a furt tam hrajou ten rock v jukeboxu). Ty portály, chodníky apod. jsou též docela fajn. Drastických momentů, kterými se tato hra trochu vymyká od ostatních, je tam zatím celkem dost (a to nemyslím jen to násilí, které je skoro v každé hře, ale tady je docela dobře zpracováno) Hlavní hrdina zapne smrtící stroj a hned reaguje "Panebože, co jsem to udělal" Malé děti se snaží dostat pryč z místnosti a jeden řve "Bacha je za tebou" a hned je nestvůra nabodne na nějaké bodáky. Násilí na dětech v moc hrách opravdu není a ještě v takových emocích, jak se snaží dostat pryč za každou cenu :-).
Základem je sice klasická střílečka, ale i tak už ten příběh a všechny ty věci, co se zdají být jako pouzhé detaily, dělají hru docela originální.

Příběh sice není něco, nad čím by si autoři lámali nějak hlavu, ale originální svým způsobem trochu je. Ne všude odnáší vystrašeného Indiána z jeho hospody. Navíc ty hlášky jsou docela fajn :-)
Náhodou je tam hromada zajímavých věcí které se jinde nevidí.Chodníky, portály, zmenšování....
To není pouhá výměna. Už celý ten charakter po celou dobu je jiný a navíc ten stylový začátek, který nezačíná tím, že letíš v nějaké lodi s úkolem vraždit. Ten začátek má navíc pár takových situací, které v každé hře nevidíš Rozloučení se s dědou. Jinak tam jsou i ty portály, které oživí prostředí.
I i ta "pouhá" výměna dokáže změnit tvář celé hry, pokud se na tom zapracuje ;-)
Krátkost nevadí a vlastně ji mám i rád. Po dlouhé době většina fps začne nudit. Ten začátek je ale fajn a i možnost hrát za "čerokýna" se mi nezdá špatná. U her vyhledávám každý originální prvek oproti tomu neustálému střílení emzáků neohroženým mariňákem, či záchrana celého světa.
Až se na to vrhneš, pravděpodobně uznáš, že hra je to vcelku konvenční a hlavně sakra krátká.
Je to takové netradiční a to se mi právě líbí. Už se těším až se do hry dostanu v plné síle. Zatím ještě musím něco dohrát a pak se na Prey vrhnu.
Tak jsem to zkusil a docela mě to chytlo, hlavně ty pasáže ze startu. Jak to tam toho dědu hlavního hrdiny totálně zmasakruje jakésik zařízení a zbyde po něm jen mastný flek. Nebo tam má svoji borku, kterou chce zachránit. Romantika jak cip :-D
I když jsem týpek co se skoro ničeho nebojí, tak bych nechtěl být na jeho místě :-)
Parada, asi se dockame 2. dilu :)

Vlastník Bethesdy a id Software získal práva na značku Prey od zkrachovalých 3D Realms.
Ale tak pobavil no :-)

Jinak komentář dobrý, jenom jsem párkrát měl problém něco pochopit - jak tam chybělo písmenko "pipnti", tak jsem musel dočíst celou větu, abych pochopil :-)
Ale jo, dobré a ta chyba, co nakonec uvádí, tak tu u her vážně nemám rádi, i když mě snad od hry neodradí.
LiberX evidentně nemá úplně jasno v kulinářskejch schopnostech naší fauny :)
Tak uz jsem v polovine hry, teda to to pekne odsejpa a zatim zadny hluchy misto
Měli něco od NIN dát do toho jukeboxu na začátku, Trent by IMO neprotestoval se svým pozitivním přístupem ke hrám : ).
som to v noci rozohral druhýkrát a až vtedy som si všimol, že jeden level sa tam volá Downward Spiral hehe :)
Jo, za dva týdny to jedu koupit. Pak napíšu, jak se mi tam ta čeština povedla, jinak se každopádně těším na netradičního hlavního hrdinu. Většinou když se hodně lidí shodne, že je nesympatický, tak mě se právě líbí :-)
ja mam prave tu kolekci klasiky a cestina tam neni, jen cekej manual, no jak ja byl nasranej, jestli s ji poridis tak tam zkus narvat tu cestinu, at vidim, jestli sem jedinej blbej, ze mi trvalo hodinu, nez sem prisel na to jak ji tam dostat :D :D
Tak cestinu jsem konecne rozchodil...Musim rict, ze zacatek me nadchnul, takovej ve stylu Half-Life, to ja rad
Tak to netuším, já s tím neměl problém, a co třeba to nastavit v menu? u některých her se to tak musí udělat. nebo dneska jsem instaloval Hl2 a ten si zas vytvoří speciální soubor přes kterej se to spouští, takže si přečti návod
ja to nechapu, uz jsem zkusil naistalovat 2 ruzny cestiny a hru mam porad komplet v anglictine, poradi nekdo?
pamatuju si jak jsme s kamosem meli zachvaty smichu po uzdraveni hlavniho hrdiny a jeho vylevu "i feel ....... gooooood" xD
NateLogan: Já bych naopak řekl, že kvalitními texturami se nikdy nic nezkazí a životnost hry se prodlouží. Vezmi si např. HL2 a HL2 Ep 2. Nejznatelnější rozdíl je snížení počtu vyblitých low-res textur a na mě to rozhodně zabralo :)
Podle videí se mi zase Prey líbí více než Doom 3. Ale musím si dohrát oboje hry a pak budu soudit.
Je jen málo her, které i po letech zůstanou graficky velmi pěkné. Spousta her sází na detailní textury, různé efektové udělátka a tak podobně (Ureal Enginy, zvlášť ten třetí), jenže to časem chtě nechtě vyjde z módy a zestárne (budou lepší technologie, lepší textury). U mě takové hry jsou třebas Jak and Daxter a ZoE2 z PS2, podobný třetí Spyro na PSX, Max Payne 2 (díky vymazlené komplexnosti prostředí), vlastně i ten Doom 3 bude nejspíš vypadat v interiérech pěkně i dlouho po vydání díky promakaným stínům. Ale zase třeba Prey na mě osobně moc nezapůsobil, jen nedokážu říct přesně proč.
Hmm. Skvělé? To muselo být hrozné :-)
Ale na nejvyšší se mi demo docela líbilo. Teda na noťasu, když jsem měl starý comp jsem se málem posral z té nádherné grafiky. Teď když mám nový comp a zahrál jsem si to, tak si říkám: "No na svou dobu fajn, teď jsou mnohem hezčí hry"
Už u více lidí jsem si všiml, že se jim nelíbila grafika Doomu 3... Divné :) Já hrál hned jak to vyšlo, na 640x480 a nejnižší detaily při 15-30 fps a vypadalo to skvěle :)
H34D: no mňa obe hry bavili zhruba rovnako, ale z iných dôvodov, ale ten doom 3 proste graficky napriek náročnému enginu nič moc a nebol ani poriadne strašidelný a na druhej strane ani "doomovitý" ale hrať to nebolo zlé, len ten prey s tou pestrosťou a grafikou a rýchlym postupom ma bavil, bez toho aby som (až na tie vozítka) pocítil stereotyp.
No člověk stereotyp dokáže přecházet, pokud ho herní náplň baví. U prey jsem si všiml nádherné grafiky, fajná rubačka na odreagování. Myslím, že u mě má docela velké šance.
Jedi - Pro mě byl Doom 3 lepší než Prey a to vyšel dřív. Měl lepší atmosféru, propracovanější monstra, byl záživnější a i když později upadl do stereotypu (z každýma dveřma Imp), tak Prey bylo stereotypní skoro pořád. Ale jako špatná hra to nebyla...
počítačem to není, na podobným jsem to hrál (akorát slabší procesor), jen si to s tím prostě asi nějak nerozumí, zkusil bych nějáký patch či ovladače
Jaktože? Vždyť nemáš zase tak špatný comp ne? A ta hra také není nejnovější.
Další suprová hra, kterou si musím zahrát. No mě to určitě nadchne. Design ať si je klidně klišovitý, ale rozhodně není nejdebilnější a mě se líbí. Stejně i tak se mi zdá lepší než u jiných her.
no pokiaľ viem, tak pôvodne mali určité nápady, časom to nejak ulahlo a nič sa nedialo a okrem nejasnej myšlienky "dáme tam úfonov, indiánov a teleporty" to zmietli celé zo stola a začali odznova. Multiplayer som nikdy nehral, ale až an tie vozítkové pasáže sa mi to veľmi páčilo, celkovo ten design a pekná grafika, konečne hra v Doom 3 engine, na ktorú je radosť sa pozerať. :)
ale jinak to byla docela dobrá hra (koupil jsem si jí hned po vydání) a multiplayer byl taky pěkný, no možná oni že když hru vyvíjeli už před těmi 13ti lety, tak to měla být komplikovanější hra, pěkně propracovaná.. jenže pak svůj původní nápad asi předělávaly, ubírali.. až se jim naskytla možnost to převést na Doom3 engine a udělali z toho takovou normální střílečku
Tak mna prey bavil, vypadal pekne, ale co suhlasim s Misadlouhy je fakt, ze tie pasaze v tom "Vozitku" boli hrozne zdlhave a nudne, ked sa islo "peso" tak to bolo ovela zabavnejsie.