Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Frogger

The Official Frogger, Arcade Archives Frogger

Konami •  Sierra (PC, At8bit, Apple II, C64) •  Parker Brothers (At2600, C64, At5200, Coleco, Intelli) •  Morning Star Multimedia (GB, GBC, SegaMD, SNES) •  Konami Computer Entertainment Tokyo (GB) •  Tose Co. (GB) •  Upstart Games (J2ME) •  The Cornsoft Group (TRS80) •  HAMSTER Corporation (Switch, PS4)
1981
srpen 1982
duben 1983
červen 1983
listopad 1983
srpen 1998
1998
20.11.2003
12.07.2006
27.08.2008
08.11.2010
16.12.2010
28.04.2016
12.12.2019
kompatibilní
66
44 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V roce 1981 byla hra vyvinuta společností Konami a licencována Segou pro řadu platforem. Na PC hru portovala a vydala Sierra On-Line pod labelem SierraVision.

Ve hře ovládáte žabáka, který se snaží přejít dálnici a překročit řeku a vyhýbá se přitom projíždějícím autům na silnici, a v řece hopsá po želvích zádech a přes splavované klády. Mezi silnicí a řekou si žabák může na chvilku odpočinout a připravit se na druhou polovinu trasy. Žabáka musíte dovést do jedné z pěti jeskyní na druhém břehu. Povede-li se vám obsadit všech pět jeskyní, level se opakuje. Na každý level má hráč omezený čas.


Poslední diskuzní příspěvek

Originál neznám ale s podobným konceptem jsem se setkal v "televizních hrách", hlavně se dalo hrát na dvou joysticích proti sobě. V jednom by mě to asi moc nebavilo.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
V jednoduchosti je síla ;) Spolu s tetrisem je to moje asi nejhranější hra (mám jí na mobilu). Nedávno jsem i vyzkoušel port na Live Arcade a vytvrdnul jsem u toho zase docela na dlouho.

Pro: Jednoduchá hratelnost, návykovost

Proti: Možná až moc jednoduché ;)

+6 +7 −1
  • PC 70
K téhle hře se váže jedna vzpomínka. Byli jsme tehdá u někoho na bytě (čti "Chlastali jsme u kámoše v kvartýru."), bylo to asi pět, možná šest let zpátky. Samozřejmě, že jsme taky hráli na jeho počítači, na kterém měl celkem dobré hry, ale my jsme samozřejmě vytuhli u té nejjednodušší, u Froggera. Teda, vlastně to byl nějaký novější klon, ale je to celkem jedno, koncepčně je to to samé. U těch novodobějších klonů bych se ještě pozastavil. Hrál jsem jich celkem dost a některé byly opravdu zajímavé, měly v sobě příběh, lepší grafiku, jiného hlavního hrdinu... Prostě pokud něco takového uvidíte, určitě si to zahrajte, aspoň na pár minut to každého musí zabavit.

Tahle hra je ještě z doby, kdy nebylo třeba super foto realistickou grafiku, ani nějaké příběhové špumprnákle. Stačil jednoduchý herní koncept a hrálo se. I když, původní Frogger by mne dnes asi už nebavil a za celý život jsem ho hrál asi dvakrát a v poslední době na nějakém emulátoru Nintenda. Každopádně klasika všech klasik, podobně jako Tetris, Arkanoid, či Pacman.

Pro: Tehdy návyková hratelnost, jednoduchý koncept

+6
  • PC 40
Tak jsem to tady na databázi vzal úplně od začátku a samozřejmě jedničkou je starobylá záležitost žabáka snažícího se přehopsat k cíli určení tak, aby ho nerozmašírovalo žádné vozidlo a neutopil se při souboji s kládami a želvami.

Nedal se čekat žádný zázrak, je to opravdu primitivní srandička, kterou zmáknete během chvilky, podobně laděných her znám z pozdější doby dost, ale nejspíš tedy primát patří tady Froggerovi, jak fotrovi zakladateli.

Podprůměrná hra, která nezanechá žádný zásadní dojem a je mnou už prakticky zapomenuta - 40 %
+5 +7 −2
  • PC 60
klasika, ano. zabava... no... ne. Vim ze tuhle hru nektery decka v mym veku hrali uz ve skolce kde meli obcas nejake to jedno pitome pc, ale uprimne receno tenhle koncept jsem nikdy nepovazoval za buhvijak zabavny a porad nechapu co na tom kdo vidi, urcite byly primitivnejsi a zabavnejsi hry.
+4