Frogger

1983 PCApple IIAtari 2600C64
1998 SNESGBGBCSegaMD
12.07.2006 X360
28.04.2016 XOne
Konami, Sierra (PC verze, Atari 8-bit verze, Apple II verze, C64 verze), Parker Brothers (Atari 8-bit verze, Atari 2600 verze, C64 verze), Morning Star Multimedia (GB verze, GBC verze, SegaMD verze, SNES verze), Konami Computer Entertainment Tokyo (GB verze), Tose Co. (GB verze)
V roce 1981 byla hra vyvinuta společností Konami a licencována Segou pro řadu platforem. Na PC hru portovala a vydala Sierra On-Line pod labelem SierraVision.

Ve hře ovládáte žabáka, který se snaží přejít dálnici a překročit řeku a vyhýbá se přitom projíždějícím autům na silnici, a v řece hopsá po želvích zádech a přes splavované klády. Mezi silnicí a řekou si žabák může na chvilku odpočinout a připravit se na druhou polovinu trasy. Žabáka musíte dovést do jedné z pěti jeskyní na druhém břehu. Povede-li se vám obsadit všech pět jeskyní, level se opakuje. Na každý level má hráč omezený čas.

Originál neznám ale s podobným konceptem jsem se setkal v "televizních hrách", hlavně se dalo hrát na dvou joysticích proti sobě. V jednom by…

V jednoduchosti je síla ;) Spolu s tetrisem je to moje asi nejhranější hra (mám jí na mobilu). Nedávno jsem i vyzkoušel port na Live Arcade a vytvrdnul jsem u toho zase docela na dlouho.

Pro: Jednoduchá hratelnost, návykovost

Proti: Možná až moc jednoduché ;)

K téhle hře se váže jedna vzpomínka. Byli jsme tehdá u někoho na bytě (čti "Chlastali jsme u kámoše v kvartýru."), bylo to asi pět, možná šest let zpátky. Samozřejmě, že jsme taky hráli na jeho počítači, na kterém měl celkem dobré hry, ale my jsme samozřejmě vytuhli u té nejjednodušší, u Froggera. Teda, vlastně to byl nějaký novější klon, ale je to celkem jedno, koncepčně je to to samé. U těch novodobějších klonů bych se ještě pozastavil. Hrál jsem jich celkem dost a některé byly opravdu zajímavé, měly v sobě příběh, lepší grafiku, jiného hlavního hrdinu... Prostě pokud něco takového uvidíte, určitě si to zahrajte, aspoň na pár minut to každého musí zabavit.

Tahle hra je ještě z doby, kdy nebylo třeba super foto realistickou grafiku, ani nějaké příběhové špumprnákle. Stačil jednoduchý herní koncept a hrálo se. I když, původní Frogger by mne dnes asi už nebavil a za celý život jsem ho hrál asi dvakrát a v poslední době na nějakém emulátoru Nintenda. Každopádně klasika všech klasik, podobně jako Tetris, Arkanoid, či Pacman.

Pro: Tehdy návyková hratelnost, jednoduchý koncept

klasika, ano. zabava... no... ne. Vim ze tuhle hru nektery decka v mym veku hrali uz ve skolce kde meli obcas nejake to jedno pitome pc, ale uprimne receno tenhle koncept jsem nikdy nepovazoval za buhvijak zabavny a porad nechapu co na tom kdo vidi, urcite byly primitivnejsi a zabavnejsi hry.