V jednoduchosti je síla ;) Spolu s tetrisem je to moje asi nejhranější hra (mám jí na mobilu). Nedávno jsem i vyzkoušel port na Live Arcade a vytvrdnul jsem u toho zase docela na dlouho.

Pro: Jednoduchá hratelnost, návykovost

Proti: Možná až moc jednoduché ;)

K téhle hře se váže jedna vzpomínka. Byli jsme tehdá u někoho na bytě (čti "Chlastali jsme u kámoše v kvartýru."), bylo to asi pět, možná šest let zpátky. Samozřejmě, že jsme taky hráli na jeho počítači, na kterém měl celkem dobré hry, ale my jsme samozřejmě vytuhli u té nejjednodušší, u Froggera. Teda, vlastně to byl nějaký novější klon, ale je to celkem jedno, koncepčně je to to samé. U těch novodobějších klonů bych se ještě pozastavil. Hrál jsem jich celkem dost a některé byly opravdu zajímavé, měly v sobě příběh, lepší grafiku, jiného hlavního hrdinu... Prostě pokud něco takového uvidíte, určitě si to zahrajte, aspoň na pár minut to každého musí zabavit.

Tahle hra je ještě z doby, kdy nebylo třeba super foto realistickou grafiku, ani nějaké příběhové špumprnákle. Stačil jednoduchý herní koncept a hrálo se. I když, původní Frogger by mne dnes asi už nebavil a za celý život jsem ho hrál asi dvakrát a v poslední době na nějakém emulátoru Nintenda. Každopádně klasika všech klasik, podobně jako Tetris, Arkanoid, či Pacman.

Pro: Tehdy návyková hratelnost, jednoduchý koncept

Tak jsem to tady na databázi vzal úplně od začátku a samozřejmě jedničkou je starobylá záležitost žabáka snažícího se přehopsat k cíli určení tak, aby ho nerozmašírovalo žádné vozidlo a neutopil se při souboji s kládami a želvami.

Nedal se čekat žádný zázrak, je to opravdu primitivní srandička, kterou zmáknete během chvilky, podobně laděných her znám z pozdější doby dost, ale nejspíš tedy primát patří tady Froggerovi, jak fotrovi zakladateli.

Podprůměrná hra, která nezanechá žádný zásadní dojem a je mnou už prakticky zapomenuta - 40 %
klasika, ano. zabava... no... ne. Vim ze tuhle hru nektery decka v mym veku hrali uz ve skolce kde meli obcas nejake to jedno pitome pc, ale uprimne receno tenhle koncept jsem nikdy nepovazoval za buhvijak zabavny a porad nechapu co na tom kdo vidi, urcite byly primitivnejsi a zabavnejsi hry.