Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Parker Brothers

USA
Založeno 1950, zrušeno 1998
Parker Brothers byl americký výrobce hraček s historií již od roku 1883, který byl později odkoupen značkou Hasbro Gaming. Za svou existenci vyprodukovala společnost Parker Brothers více než 1.800 převážně deskových her. Mezi produkty patřily například Monopoly, Cluedo Sorry!, Risk, Trivial Pursuit, Ouija, Aggravation, Bop It and Probe. Obchodní název je nyní již zaniklý; bývalé výrobky jsou uváděny na trh pod označením "Hasbro Gaming".

Společnosti se dařilo a začínala být velmi úspěšná. V roce 1906 publikoval Parker Brothers hru Rook , jednu z nejúspěšnějších karetních her dodnes rychle se stala nejprodávanější hrou v zemi. Během velké hospodářské krize, kdy mnoho společností zbankrotovalo, vydala společnost Parker Brothers novou stolní hru s názvem Monopoly.

Společnost začala vyrábět elektronické verze svých populárních deskových her koncem sedmdesátých a na počátku osmdesátých let. Vyprodukovali videohry pro různé systémy, s domácími porty mnoha populárních arkádových her jako: Sega's Frogger a Gottlieb Games. Nebo také první video hry založené na Star Wars filmech: The Empire Strikes Back, Jedi Arena, a Death Star Battle. V roce 1985 se společnost General Mills sloučila s dceřinou společností Kenner; tato nová společnost, Kenner Parker Toys Inc., získala společnost Tonka v roce 1987. Společnost Parker Brothers, byla koupena v roce 1991 za zhruba 516 milionů dolarů společností Hasbro, která vlastnila také firmu Milton Bradley.

Nejlépe hodnocené hry