Diablo

Jenom k té manipulaci s dokumentem postav....při editaci koncovky souboru sv. Na hsv. (Přenos postavy ze základní hry na verzi s hellfire)....se v singleplayeru opravdu smazaly všechny předměty a peníze....jak v multaku....netuším

@90210 (26.07.2017 15:46): Nikde jsem tu nepopíral, že cracklá verze (logicky) zabírá víc, tak nevím, co řešíš. Že pro tebe existuje pouze ta a originál jsi v životě neviděl, neznamená, že nemám s těmi 5 MB pravdu.

@Karasman (26.07.2017 07:14): Wirt je jediný, kdo by tak drahé předměty teoreticky mohl prodávat, ale ten má pevně nastavený strop pro maximální cenu.

Jinak v multiplayeru jsem měl postavy, které jsem hrál několik let, a nikdy jsem problém s mizejícími předměty neměl. Asi proto, že jsem nehrál cracklou verzi vycházející ze staré verze hry. :P Ve starých verzích šly postavy taky přenášet, ale bylo to o něco složitější.

@Terien (26.07.2017 01:54): Diablo se dalo už pár let po vydání pořídit za 599 Kč, byla to moje první originálka.

Těmi cheaty myslím nejrůznější externí programy.

Já mám taky dojem, že jsem viděl dražší item, než kolik zlata šlo mít (u Wirta), ale už je to leta, takže možná kecám. Ale na machinace s multi savama si taky pamatuju, stačilo ho zkopčit a itemy byly pryč.

@special_plan (25.07.2017 21:08):
jůů komentář, jakto že mi to nevyskočí nejaký upozornění že mi někdo píše? tahle databáze je zvláštní..a nebo já slepej :D

jasně že jsem měl cracklou verzi, nepamatuju si nikoho kdo by si tehdy hry kupoval :P
Razor1911 na hrad :D
schválně jsem otevřel Score z roku 1995 a mrknu na ceny inzerovaných her: třeba takovej Doom2 - 1999,- kč...
měl jsem tehdy CD mechaniku? hmm asi jo když sem měl už win
i když je fakt že jsem většinou tahal rovnou disk..takže těžko říct
no každopádně CD verzi nikdo neměl

měl jsem 270MB Hdd, pirátské(!!) win 95 zabíralo do 90MB když jsem tam nic neistaloval a pirátské (hambaa!!!) Diablo bez CD mělo 150MB...a Visual basic ve kterým jseme se učili programovat zabíral okolo 40MB...prostě se mi tam nevešel

ten item ve hře co stál víc než se vešlo do invu jsem opravdu tehdy viděl..ale srcreeny samozřejmě nemám, takže to dokázat nemůžu takže bych to neřešil... :P

nevím jaký cheaty na diablo znáš ale stačilo jen zkopírovat soubor s tou postavou či jakkoliv s tím manipulovat nebo žměnit systémovej čas a smazali se ti předměty v mulťáku
já znal jen duplikování předmětů přes flašky/svitky...a to jsem používal páč mě stejně 2x do roka smazalo posunutí času všechny předměty

edit je 2:38 ráno ještě jsem googlil něco o tom zlatu a marně
že bych si to vybásnil? brnění za víc než 170k? že bych si to jen přepočítal? za kolik to chtěl griswold koupit brnění co jsem dropl a spočítal si za kolik by to prodával? to je taky možný...kašlu na to a jdu konečně spát :D

@Terien (komentář): Na disk se ti vešlo jen Diablo, které zabírá méně než 5 MB?

Paranoia Blizzardu? V prvním díle si mohl člověk cheatovat, jak se mu zachtělo, nijak to nebylo kontrolováno nebo trestáno.

Hra u obchodníků nikdy nevygenerovala předmět, který by kvůli příliš vysoké ceně nešlo koupit.

Levely zhruba do 10. mi trvaly tak pul hodky jeden, dalsi tak 45-60 min.

Grafiku jsem vylepsil nejakym neoficialnim updatem, takze rozliseni bylo vyssi a dokonce widescreen.

Za elixiry na atributy jsem taky utracel hodne, ale porad mi zbyvalo cca 20-30 tis.

@Tyrael (09.03.2017 15:37): jj, elixíry, kouzelnické knihy, já jsem měl co kupovat do konce hry.

Grafika dvojky je IMHO horší než v jedničce, ale jsou na to mody (a minimálně to vyšší rozlišení je pak sakra znát).

@special_plan (31.01.2017 13:45): No, vzhledem k tomu, že těch zajímavých předmětů bylo jen pár, tak nebylo moc z čeho vybírat. Možná jsem rozežraný z Diabla 3, ale přišlo mi to jako bída. Ale i tak téměř všichni nepřátelé šli na 4 zásahy, teda kromě bossů.
O klávese shift vím, ale spíš jsem měl opačný problém, že nestřílela za chůze a potvory se furt přibližovaly. Ale to už si moc vymýšlím a jsem rozmazlený moderními hrami.

Ha. Mně zase přišel nejlepší ten mág. Problémy měl. Ale díky kouzlům také nejvíce způsobů, jak je vyřešit.

Problém je, že lučišnice se vždycky zastaví než vystřelí, tak jsem většinou střílel na blízko, protože ke mě nepřátelé stihli dojít. Na Sucuby jsem používal kouzlo Fire Wall (nebo tak nějak). Souboj s Diablem byla spíš naháněčka kolem schodů do vyššího patra, kam jsem se vždycky schoval kvůli vyléčení.

@Všivák (31.01.2017 08:32): ona rogue je obecně lepší, že dává fyzickej damage....s takový mág si proti soul burner ani neskrtne, protože jsou imunní proti fireballum..ja jsem tak vždycky musel jednu zkamenet a s manashieldem ji rychle rozsekat a utéct

@Chark (30.01.2017 19:59): Přesně jak píše Tyrael, záleží, co se ti namíchá za zmetky. Když jsem to kdysi hrál za warriora a v jeskyních na mě vybafla hora spitterů, jejichž kyselina mě dostala, než jsem se k nim vůbec přiblížil, případně v pekle tě obklíčí hora blood knightů, tak to bych za lučištnici dal všechno... :-)

@Chark (30.01.2017 19:59): záleží na alternativě nepřítele, který se objeví a jakej seženes equip...za každou postavu jsem to hrál asi třikrát....a v místech, kde jsem za wara neočekávál problémy, jsem najednou nemohl projít a naopak.....a třeba bez lachadanovi přilby, jsou poslední patra doslova peklo..... jinak souhlasím, hratelnost je stále parádní

Potřetí dohráno. Tentokrát za lučišnici a asi je to nejtěžší postava na dohrání. Všechny postavy kompletní. Po 20. letech je to pořád hratelné. Náročné byly levely od 12 a výš.

Není už možnost hrát na vyšší obtížnost v singlu jako u dvojky? Mně se moc nelíbilo to oškubané singl hraní přes jakože multiplayer, páč člověk tím přicházel o docela pěkné questy.. Normálně to šlo v Hellfire, ale to je zase z jiných důvodů "meh".

Po dlouhé době jsem to rozehrál znova a zatím všechny neduhy na moderním operačním systému (W10) jsem vyřešil aplikací patche 1.09 a pak patche umístěného zde. Všechno funguje, lze měnit i rozlišení. Prošel jsem několik pater bez funkčních problémů.

@FildasCZ (17.01.2016 18:32): Tak na Diablo Awakening tu máš odkaz, ale to je v podstatě pokračování, takže to má i jiný příběh a je tam pár nových vychytávek, např. truhla na schovávání lootu.

@Walome (03.07.2015 18:19): A já tehdy tak 2-3 patra před Diablem :) Nedávno jsem se snažil konečně Diablo dojet, ale nějak mi na sedmičkách nefungovalo (nejdřív problém s barvama, pak se to úplně sesypalo :D)

@Matthias (09.03.2013 13:04): jinak konkretne k magovi si pamatuju, ze tam byl palcat, co zvysoval vsechna kouzla o 1 lvl. Cepice na hlavu, ktera je zvysovala o 2, zbroj o 1 lvl vsech kouzel, takze potom ve finale s magic 250 fireball za 2000:). Nepamatuji si, co jsem nosil za stit, ale kazdopadne je dobry na block a pripadne resity/ac.

@Matthias (09.03.2013 13:04): jde o to, jak dlouho si to hral. Do cca 25. lvl si davas, podle toho, co padne, ale pak jsi donucen premyslet o vybave a zaroven mas moznost si zajit znova (lootit) potvory v normal modu. Takze si zajdes vse, co uz si prosel nekolikrat a nasbiras hromadu predmetu. A to je prave jedna ze zasadnich veci, ktere diablo uvedlo "na trh".
Potom zjistis, ze se ti u carodejnice objevuji lektvary a tak muzes 150x dat new game a vsechny je vykoupit a zvysit si vsechny staty na max, krome vitality, ktera se neprodava. Teda pokud se nechces snizit k lamerskemu klonovani.
atd atp, l2p:)

@Crash (09.03.2013 11:18): To nevadí, trochu flameware neuškodí :-p

Vím, že Warrior měl pár předmětů, u kterých štít vzít do pracek mohl, ale mně přišlo, že jich byla prostě menšina... :)
Jinak u kouzelníka některé hole dělají zbytečný věci - třeba, že z nich můžeš vystřelit 5 blesků atd. Ale když jsem narazil třeba na hůl, co mi zvýšila +10 magic atribute, tak ji dám kouzelníkovi do pracek radši, než meč a štít... :)

@Matthias (komentář): No nebyl bych si tak jistý, že tím přeformulováním se vyhneš dalšímu flameware... Diablo prostě na starý RPGčkáře působí jak červenej hadr na býka. ;-)

K té zbytečnosti štítů... já zase naopak za warriora nevyužil ty dvouruční zbraně, vždy se mi zdálo výhodnější použít dva magické předměty (meč + štít) a vytřískat z toho větší vylepšení vlastností, přišlo mi to výhodnější než větší damage z dvouruční zbraně. Dokonce i kouzelníkovi jsem nakonec narval meč a štít a ¨kouzla jsem hrál přes manu a ne přes hole.

Tak jsem změnil už hodnocení doufám, že ke spokojenosti všem, hele nemáte někdo páru jestli existují nějaké addony a mody do diabla 1 ? Případně kde je vyštrachat. Předem díky za tip.

Say: To ale ode mne nebyla otázka na úvahu. Ptal jsem se Charka a Ebba, proč zaměňují image s crackem.

Taky mi tohle není jasné. Co má společného image s crackem?

Kdybych ten počítač furt netahal sebou, tak by to ani nevadilo, mít CD pořád v mechanice. Popravdě je to druhé CD, které jsem dal do mechaniky asi za posledního půl roku. To první byly písničky v MP3 do auta...

@Say (30.05.2012 14:10): Napsal jsem takový krásný, dlouhý příspěvek a ten debilní internet, co máme v práci, zase spadnul. Grrr.

No když to zkrátím, tak jsem Image CD a podobným věcem kdysi řekl sbohem a nehodlám se s tím nadále obtěžovat a zanášet si tím počítač.

Jak říkám, zařazením Diabla 1 do Battle.net katalogu dy to vyřešilo spoustu problémů.

Chark: To jako že legálně vlastníš cd s Diablem a máš morální obtíže stáhnout si z internetu verzi, která cd ke hraní nepotřebuje (tzn. např. práve image a Daemon tools)?

To už by mi totiž přišlo jako kapánek švihlé... :)

@Bodkin (30.05.2012 13:58): To je docela chabý argument. No stejně s tím nic neudělám. Jen mě to zajímalo z toho důvodu, že když si třeba Diablo II nainstaluju z CD tak to chce CD v mechanice, kdežto když si ho stáhnu z Battle.netu, tak to samozřejmě CD v mechanice nechce.
Mít CD v mechanice u Diabla 1 je docela obtěžující. Vím, že se to dá vyřešit pololegální cestou, ale do toho se mi nechce...