Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sport

Koukám zase klasická diskuze, Jab hází články z idnesu a dělá že rozumí všemu, i sportu :)).

Přitom by se dnes měl soustředit na evropskou ligu...
@Jab (14.09.2017 19:01): Ech, komik Šídlo, já to věděl už před lety, když byl ještě dvorním politickým komentátorem na ČT, že by mu role šáši seděla nejlépe. Á propos, jsme stále ještě v sekci „Sport”? ;c)
@Jab (14.09.2017 17:51): Co je s nimi? Já tam nebyl, Ty jo?

To, že Babiš něco vlastní posledních pár let, ještě nic neznamená, roky to tam ovládala pro Klausovská klika, později pro Kalouskovská. A diskuzi jsi tam někdy četl? A máš pocit, že jsou tamní diskutující nakloněni Babišovi?
@Jab (14.09.2017 15:15): Tak co očekáváš od diskuze, do které vletíš se skálopevným přesvědčením, že v rámci propagandy celý východní blok sypal do svých sportovců, co se do nich vešlo a své tvrzení podpoříš několika články z dílny notoricky ulhaného fanzinu ODS/TOP 09? Dopadlo to, jak muselo. Pokud si tvoříš svůj světonázor na základě podobných zdrojů, tak potěš koště.

@GodOfTheSick (14.09.2017 16:02): Jak zaplatit, jako ze svého mrzkého platu? Máš alespoň rámcovou představu, kolik dnes stojí rodiče třeba jeden rok hokeje pro jedno dítě? Pokud máš kluky dva, jako třeba já, tak na to s bídou vyděláš. A to je jenom sport, kde jsou další, mnohem důležitější potřeby. A stát nic po socíku neřeší, jsme bezmála třicet let po převratu, stát nevlastní prakticky nic, vše, co se dalo, se rozprodalo, kvůli nižším výdajům se obrovská spousta věcí zrušila, státní dluh takřka 1,8 bilionu, vše podfinancováno, kam se podíváš (viz. zde řešený sport), na každém klandru visí tabulka „financováno z fondů EU” a hlavně, že se vše pořád hází na komunisty. Je to už vysloveně trapné.
@samorost (14.09.2017 13:34): Pokud chcete sport na úrovni jaká byla dříve, tak si ho zaplaťte. Je demokracie a nic vám nebrání finančně podporovat jakýkoliv sport. To je právě to, co pořád nechápeš. Za komoušů byl sport nástroj státní propagandy, šly do něho velké prachy společnost tím žila. Dnes to není možné, protože společnost je jinde a stát musí řešit spoustu jiných věcí, které se dříve ojebávaly. Opravdu nevím, jak by jsi to chtěl zařídit, aby se vrátily zlaté časy. Převýchovou a povinnou daní na sport?
@Kvasa (14.09.2017 13:56): Vzhledem k tomu, že ampule se nepolykají, tak jim to tak velký čoud nedalo. Nikde jsem taky nepsal, že jsem to jel 5 let v kuse. Mimochodem, to, co jsem měl já byla mnoho let povolená látka. Přesto i po zakázání s ní chytli několik top fotbalistů.

@rikuhahl (14.09.2017 13:59): Ohledně presumpce neviny s Tebou souhlasím, ale vzhledem k tomu, že sám jsem malou měrou do toho profesionálního sportu nakoukl, tak vím, jak to zhruba je. Stále vídám a trénují s lidma, co něco dělají na úrovni a vím, jak to mají s dopingem. Tihle se tím ani netají (samozřejmě o tom ani nepíšou někde veřejně), protože jim to nepřináší miliony jako jiným, ale to neznamená, že dřou méně.
@samorost (14.09.2017 15:07): Stejskal nic podstatného neříká prej. :D I se mi líbí ta tvá "projekce", jako že je to vše nedostatkem kritického myšlení. Ale těch druhých. Necháme to fakt být. Za mě katastrofa taková diskuze.
@Jab (14.09.2017 14:47): Ale vždyť ten reportér v tom jednom článku toho Duška vysloveně láme v kole aby se doznal (vidíš, čtu to ;c) ). A další pak (Machura, Stejskal apod.) nic podstatného neříkají, zbytek jsou jen fabulace a rádoby dokreslující historky „z natáčení” (Himlova radost na OH atd.), výroky typu „prý” a bez udání jmen ve stylu „jedna paní povídala”. Ale tak iDnes ví a má v tom jako obvykle jasno, socialismus ve všech bodech blé, za vše můžou komunisti, největší zlo a miliony mrtvých po tisící prvé. Co k tomu pořád psát, vždyť je to stále jako přes kopírák.
@samorost (14.09.2017 14:34): Ježíši prej "přihodit si hnůj na sport". To nejsou nějaký Frantové Vokurkové, ale lidé, kteří ten státní dopingový program vedli. Já ti nepředložil nic k diskuzi. Od nich to pro tebe, mě a kohokoliv dalšího znamená jasná a nezpochybnitelná fakta.

Dušek (tehdejší místopředseda ČSTV) rovněž v tom svém rozhovoru uvedl:
"Kdyby tehdejší reprezentanti nedopovali, obsazovalo by Československo dvacátá nebo čtyřicátá místa."

Glorifikuješ tu systematizovanou faleš, podvod a hazard se zdravím profesionálních sportovců.
@Jab (14.09.2017 13:59): Ale o tomto problému už bylo napsáno mnoho a mnohem dříve, je to hodně kontroverzní a tedy i populární téma. A ano, iDnes klasicky vybral jen ty, kteří jsou ochotni si přihodit hnůj na soc. sport, byť i oni sami to komentují s výhradami. Mnoho sportovců by Ti zase řeklo něco úplně jiného, o tom nepochybuj. Sto lidí, sto názorů a zkušeností. Nicméně se nedělo nic, co by nebylo běžné i jinde. Rozhodně je hloupé debatu o úspěších soc. sportu shazovat stylem: úspěch tehdejších našich sportovců = doping. Ano, doping určitě přispěl k některým tehdejším výkonům, ale určitě to nebyl stěžejní důvod, proč jsme byli v té době v mnoha sportech tak skvělí.

A s tím RVHP to byl samozřejmě vtípek, směřující na tehdejší spolupráci a sdílení zkušeností v oblasti vědecko-technického rozvoje mezi spřátelenými zeměmi. Když už jsou dnes lacině házeni všichni tehdejší sportovci východního bloku do jednoho pytle, tak že jim třeba i nějaká ta rada, či komise určovala doping direktivně pro celý blok. Třeba z Kremlu, ať je to z pohledu dnešní propagandy stylové... Tolik tedy na vysvětlenou. ;c)
@mvp23 (14.09.2017 13:52): Podle sebe soudim tebe, to neni dobrej přístup, ale nijak ti ho nevyvracim.

V dopingu ctim presumpci neviny, tak jako v životě. Hledat za vším špatnosti nikam nevede a akorát to kazí život. Ale každý má náhled na svět trochu jiný ;)
@samorost (14.09.2017 13:34): Ty tvoje slohovky jsou přesně v té sféře améba diskuze. Tvrdil si, že zde nebyl státem kontrolovaný doping. Ty moje úryvky nejsou nějaké "bláboly z idnesu", ale doznání lidí, kteří se na fungování státního dopingu ve sportu podíleli, ba jej přímo vedli.

P. S. RVHP byla původně reakce na Marshallův plán. Její význam v průběhu desetiletí upadal. U RVHP mi pak je ještě méně jasné, co má s dopingem.
Já už to tu kdysi psal... Měl jsem problém přes půl roku s ramenem. Opravdu to hodně omezovalo a bolelo. Prášky, odpočinek, cviky... Nic nepomáhalo. Chtěl jsem trénovat a to mě sport neživil!! Začal jsem tak přemýšlet o sypce, ale měsíce se nedokázal rozhodnout. Lidi, co sport znali jen z televize mi říkali, jak mi vypadají vlasy, přestanu chodit a podobné nesmysly. ;) Pak druhá strana, co dřela, ať už amatérsky, nebo profi jen a jen doporučovala. Vzal jsem 20 ampulí za směšných 100 éček (zdravím některé zloděje z řad doktorů, u kterých by se člověk nedoplatil a to bez výsledku!) a po pár týdnech rameno jako předtím! Lituji, že jsem do toho nešel dřív.

A teď se zamysleme, jak přemýšlí takový fotbalista, boxer, whatever, když se tím živí a logicky při té zátěži má takových bolestí i několik do roka? ;)

@Všivák (14.09.2017 13:20): A co síla, fyzička, nabírání/shazování potřebných kil, regenerace...? Dále prevence proti zranění a nebo naopak urychlení zahojení? Vždyť to jsou často ty samé látky, co se používají po operacích. Jde přece i o to, aby to tělo vydrželo tu tréninkovou/zápasovou zátěž, což v dnešní době bez sypání není možné, ať máš sebevětší talent.
@Jab (14.09.2017 12:15): Jabe, je s Tebou docela těžká diskuze. Nutíš mě číst bláboly z iDnesu, který celé ty roky jednostranně kritizuje vše, co se okolo bývalého režimu byť jen otře a hromady věcí si vymýšlí, vyzobáváš, co se Ti hodí, sám na to, co jsem Ti napsal ve svých „slohovkách”, nereaguješ vůbec. Tak jaký to má celé smysl? Pokud chceš mít jen svou pravdu, tak jsi to měl napsat hned, mohli jsme si ušetřit fůru času. Diskuze má smysl jen tehdy, pokud si z ní lidé něco odnesou. Stát jako osli na svých místech a nepohnout se o píď, to je vážně úplně k ničemu. V pohodě si tedy ponechej svůj názor, já Ti ho neberu, konečně, jak už jsem psal, my to tady nevyřešíme. Jestli tedy vůbec je co řešit na desítky let starých událostech.

Ad P.S. - tomuto moc nerozumím, v jakém ohledu je RVHP v sedmdesátých a osmdesátých letech mimo?

@mvp23 (14.09.2017 12:35): Opět jsem s Tebou zajedno. Jinak já hrál léta právě hokej a trénoval i třikrát denně, ovšem pravda, nikdy jsem nedosáhl Jágrovy úrovně. :c)) Důležitá je především správná relaxace, člověk časem sám pozná, co mu svědčí.

@GodOfTheSick (14.09.2017 12:55): Jako diktátor mluvíš především Ty sám. Já psal o tom, že si společnost sama musí stanovit priority, tedy, že je na lidech, jak to chtějí mít. Kde čteš něco o tom, že to chci určovat já? A návrat starých pořádků? To už je vysloveně komické, kde jsi to vzal? Jak tak čtu Tvé názory, Ty bys nejraději zrušil i tělesnou výchovu, ne? Však na co, viď? A kde je problém, co komu vadí a co je smyslem tohoto fňukání? Fňukají zde někteří proto, jelikož by chtěli náš sport minimálně na úrovni, na jaké jsme ho dříve byli zvyklí vídat a přitom si neuvědomují, že zde o něm mnohdy rozhodují lidé s podobnými názory, jako máš Ty.
@samorost (14.09.2017 11:42): Tuhá diktatura neexistovala, ale přitom mluvíš jako tuhý dikrátor, který by chtěl určovat priority společnosti a vracet staré pořádky. Co je ti potom? Je svoboda, lidé jsou svéprávní a pokud nesportují, tak je to jenom jejich věc. Pokud chce někdo sportovat profesionálně, tak ať mu to platí rodiče nebo si najde sponzora - soukromý sportovní klub. Stát tady není od toho, aby financoval rizikovou firmu, kterou každý mladý sportovec je.

Kde je problém? Co komu dnes vadí? Co má být smyslem toho fňukání? Aby naši sportovci zase pravidelně vozili medaile a papaláši se s nima mohli na žranicích fotit? Není potřeba. Sportovat může každý rekreačně pro zábavu. Pro blaho společnosti a rozvoj ducha to bohatě stačí.
@Všivák (14.09.2017 12:00): Vždyť tak už to víceméně funguje. A čím lepší tým doktorů, tím hůř se na to příjde při těch sranda kontrolách. Ta ruská tenistka je dobrý příklad toho, že když takový tým nefunguje ani po byrokratické stránce tak, jak má, tak z toho může být průser a to si nemyslím, že sype méně, než ostatní. Ten tým doktorů tam je také třeba k tomu, aby docházelo co nejméně k vedlejším účinkům.

Tady si fakt někdo myslí, že třeba Jágr se ničeho nikdy nedotkl, hraje víc jak 30 let 70-100 zápasů ročně a nikdy neměl vážné zranění? Trénoval tu někdo 2x-3x denně?
@samorost (14.09.2017 11:15): Ani ty dva články si nebyl schopen přečíst. Jen tak pro legraci sem z nich nahážu pár citací. Stejně to nikdo nebude číst...

"Na každém hlášení se nahoře skvělo červené razítko TAJNÉ! Jak si Stejskal připadal?

"Dnes je mi to k smíchu! Tenkrát to byla tajná politika, stát se za podporu dopingu styděl, my měli strach.""

"Ústav byl založen 1. ledna 1985. Nebylo to tak, že Stejskalovu ústavu nezáleželo na tom, jak sportovci přežijí. Doktoři jim neházeli "bobule" plnými hrstmi, snažili se o limitované dávky při kontrole ledvin a jater.

Snaha po mírnější kúře ostře narážela na požadavky trenérů. To nám nestačí, protestovali. "Bylo to neustálé dohadování," říká Stejskal."

"Laboratoř klinické biochemie a fyziologie byla zřízena 1. srpna 1983. Čermák se stal o dva roky později předsedou Komise pro výzkum, která měla kontrolovat doping. "Já si říkal, proč ne?" vzpomíná MUDr. Čermák. "Pak jsem to prokoukl. Nebyla to komise pro kontrolu dopingu, ale pro kontrolu dávkování dopingu.""

"To probíhalo ve vzájemné spolupráci.

S kým?
S jinými odděleními. Podívejte, podpůrné prostředky byla jen malá část z celé specializované péče. Odhadem nějakých deset patnáct procent. Proč pořád vytahujete jen ten doping?"

"To víte, že to svinstvo bylo. Jediným východiskem byla kontrola, trošku to srovnat. Aby to dopování nebylo živelné a nikým nekontrolované."

Btw rovněž se v těch linkovaných článcích píše, že kdo doping odmítl, byl vyloučen z repre.

P. S. Jo. RVHP si psal, ne Varšavská smlouva. To v předmětné době 70. a 80. let dává smysl ještě méně.
@mvp23 (14.09.2017 11:07): Dle mě velmi rozumný názor, společnost si musí uvědomit, co tak nějak chce a podle toho jednat. Se všemi důsledky.

@GodOfTheSick (14.09.2017 11:10): Co k tomuto rozumně a stručně (!) napsat? Hele, toto nesouvisí se svobodou a nesvobodou. Je to hodně o prioritách společnosti, každá země k tomu přistupuje jinak. My zde máme, co jsme chtěli, nebo tomu alespoň jdeme vehementně naproti. Jak tehdy, tak dnes. A stejně jako tehdy, je i dnes jen v našich rukou, co se v této zemi bude dít. Žádná tuhá diktatura zde neexistovala, to je jen alibi lidí, neochotných se podílet na věcech okolo sebe. Raději se vždy přizpůsobit a lézt servilně mocným, momentálně vlivným, či úspěšně jdoucím po kariéře jako slepice po flusu do pozadí. To zde bylo, je a bude, taková je přirozenost většiny lidí. A je jedno, co kdo hrdinně tvrdí v diskuzích na internetu, reálné chování lidí vidíš všude okolo sebe každý den. A demokracie, co to je? Vláda lidu, já vím, ta zde ovšem rozhodně není. Nebo máš pocit, že si dnes opravdu sami vládneme? Ale to už jsme od sportu hodně daleko...

@Jab (14.09.2017 11:19): odkaz
@Jab (14.09.2017 10:55): Ale vždyť jsem se Tě opakovaně ptal, co máš na mysli tím státem organizovaným dopingem, zatím jsi mi neodpověděl, spíše dáváš otázky a podněty k diskuzi mně. Já státem organizovanou věc vnímám tak, že na to existuje nějaká směrnice, či pokyn z centra, jak se mají všichni zainteresovaní v dané situaci chovat. To zde nebylo, resp. si to nemyslím. Že ale byly tlaky na vzornou reprezentaci státu a někteří sportovci si s pomocí lidí z realizačního týmu pomáhali nedovoleně, to zde určitě bylo. Ale stejná situace funguje i dnes, jen se to děje převážně po soukromé linii, přestože případy sportovců Jamajky, USA, afrických zemí atd. mohou také jevit známky dopingu organizovaného. Nic takového ale nikdy prokázáno nebylo, ani tehdy, ani dnes. Spíše jde místy o vlhký sen patologických kritiků všeho, co se týká bývalého režimu, resp. soc. zřízení. Konečně, kdyby se „centrální plánování” dopingu skutečně prokázalo, byl by z toho tehdy na mezinárodní scéně a u různých odvětvových federací, či dopingových kontrol pořádný hukot. Nezapomínejme, že zde bylo něco jako studená válka, ta se bohužel promítala i do sportu a jedna strana té druhé nic nedarovala.

A Varšavská smlouva byl trochu jiný spolek, se sportem neměl pranic společného. ;c)
@samorost (14.09.2017 07:49): Změna atmosféry ve společnosti...čili stručně řečeno, je to tím, že dřív byla tvrdá komunistická diktatura, která vytvořila pro sport výhodné klima a ke sportu téměř nutila. To co vyjmenováváš nejsou problémy, ale realita vyplývající z demokracie a svobody lidí, že prostě žijí jinak. Jak chceš "klady" z doby nesvobody přenést do svobody bez toho, aby se znovu vrátila nesvoboda? Řečnická otázka, nepiš sem slohovku :-)

Ať klidně doping povolí. Moc by se toho stejně nezměnilo. Jde o prachy a ne malé, takže každý sere na to, co se jako na oko může, nebo ne. Dnešní článek o Neumannové, jaký je to poctivý sportovec je k smíchu.

Nikdo nechce být mrzák jen kvůli tomu, že je nějaký pofidérní papír, co říká, jak by se tohle brát nemělo, když třeba ještě včera mohlo...
@Všivák (14.09.2017 10:21): S tou politikou si nejsem tak jist. Já v té době žil, dělal jsem sport na vcelku slušné úrovni mnoho let a nikdy mě nenapadlo spojovat tyto dvě věci dohromady. A že bych byl díky tomu méně nasraný na tehdejší papaláše, to asi opravdu ne. :c))
@Jab (14.09.2017 10:14): Teď netuším, kam celou tu debatu směřuješ. Ano, doping ve sportu byl, je a bude, stejně tenkrát, jako dnes. Když sportuješ na absolutně vrcholové úrovni, máš vždy možnost po něm sáhnout, stejně tak nemusíš. A stejně tak jej sportovcům na přání jejich týmy obstarají, nebo třeba dokonce doporučí, opět nic nového tehdy, či v současnosti. Nebo Ti jde jen o to, že dříve se na všem podíleli lidé od ČSTV? Ale tak bylo to zde státní a sport byl výkladní skříní každého státu, tudíž se snažili vymačkat ze sportovců maximum. Dnes je vše vesměs soukromé, tudíž je doping spíše v rukou konkrétních klubů, či týmů. Ještě mi napiš, že se na zasedání RVHP dohodlo, že se všem sportovcům soc. tábora bude povinně dávat třeba Stenolon a já se picnu. :c)) A jako když chceš, bavit se nemusíme, beztak my dva zde nic podstatného nevyřešíme. ;c)
@Jab (14.09.2017 09:13): A Ty věříš informacím z iDnes? Ale no tak, buďme alespoň elementárně seriozní. Za každým konkrétním případem je nějaký osobní příběh a nedá se paušalizovat. Jsem jakž takž obeznámen jen s příběhem pana Zaremby, kterého jinak znám docela dobře z mládí a vím, co to bylo za kvítko, o tom bych Ti mohl dlouze vyprávět. Řečeno lehce diplomaticky, intelektem přeci jen poměrně dosti zaostával za svými úžasnými sportovními výkony. Takže za eskapády, které v té době prováděl, si ve velké míře může jen on sám a těžko dnes brečet nad rozlitým mlékem. S tou organizovaností dopingu je to v nejlepším případě asi jako pro běžného člověka s alkoholem. Ano, je dostupný a můžeš se denně opíjet dle libosti. Což ovšem neznamená, že Tě z obchodu nepustí, dokud před nimi nevypiješ sedmičku rumu. Je to každého volba a byla i tenkrát. Jistě, je nejspíš obecně špatně, že v rámci přípravy vrcholových sportovců tato možnost existuje, či je dokonce realizačním týmem nabízena. Ale jak už jsem psal, jde o celkový kontext vrcholového sportu v těch nejvyšších patrech a dnes tomu není jinak. Kdo si myslí, že dnešní praxe je odlišná, je blázen a naivní snílek. Už delší dobu třeba naši biatlonisté poukazují na to, že by se svět měl méně zabývat Ruskem a spíš upřít svůj zrak na reprezentace Norska a Německa, která zázračně v poslední době zvýšila výkonnost a to prakticky u všech svých reprezentantů. A když na to poukazují lidé z oboru, nejspíš o tom něco málo vědí. Jamajka měla pro změnu svou velkou aféru nedávno v atletice, vše utichlo nejspíš jen kvůli Boltovi, neboť hrozilo, že světu se zhroutí další velký sen o legendě. Pokud věříš klukům z Mafry, nebude Ti nejspíš dělat problém ani Bakalovo Aktuálně.cz:

odkaz

...případně něco málo zajímavého o světě dopingu zde...

odkaz

Chceš to vše také označovat za státem organizovaný doping, když se jedná v podstatě o celé reprezentace?
V tom mém odkazu jsou mraky článků pro lepší představu. A ano, státní doping znamená státem organizovaný.

Namátkou z těch článků:

http://sport.idnes.cz/dukazy-doping-spor ... 813_210752_sporty_ot

http://sport.idnes.cz/dusek-bez-dopingu- ... 27_221619_sporty_rou

http://sport.idnes.cz/cary-vzperacskeho- ... 818_080149_sporty_no

http://sport.idnes.cz/treneri-chteli-vic ... 817_175122_sporty_ot

http://oh.idnes.cz/sef-olympioniku-uz-je ... 7_000821_sport_oh_ot
http://sport.idnes.cz/kratochvilova-kras ... 6_103316_atletika_no
@Jab (14.09.2017 08:29): V pořádku, nemohu, než souhlasit, rovněž mi přijde zdravá a spokojená populace jako to zásadní. V tom případě ovšem, pokud se pak nedostávají prostředky pro vrcholový sport v té míře, v jaké by byl potřeba a stát přestane sport de facto účinně podporovat, nemá cenu očekávat nějaké významné úspěchy na mezinárodním poli. Pokud na tomto bude všeobecná shoda, je vše v naprostém pořádku a nemá cenu mít v tomto směru velká očekávání a srovnávat úspěchy dnešní doby s těmi z dob minulých.

Téma dopingu je velmi široké a mohli bychom si zde na toto téma plácat játra ještě mnoho hodin. Navíc v tomto oboru nejsem nijak velký odborník, takže se zdržím „zasvěcených” komentářů. Jistá je pouze jedna věc, že se pohled na doping neustále mění. Co bylo dříve povolené, je z různých důvodů dnes zakázané, medicína se ubírá rovněž mílovými kroky vpřed, tudíž se jednak objevují stále nové způsoby dopingu, na druhé straně se přichází na negativní vlivy dříve povolených látek, do toho tlaky farmaceutických firem a tak by se dalo pokračovat ještě dlouho. Ani mezi lékaři a odborníky na toto téma neexistuje jednotný názor, k diskuzi by rovněž byla otázka, co vlastně společnost od vrcholového sportu očekává a jak si následně stanoví hranice. A státem organizovaný doping? Co si pod tím jako představit? Že by jako sám Husák míchal elixíry, Vondruška mu podával ingredience a Chalupa osobně rozvážel výsledky po tělovýchovných klubech? Tak to zcela jistě nefungovalo, byť mám občas pocit, že to tak mnoho lidí vnímá. ;c)
@samorost (14.09.2017 08:17): Tak za mě hlavně že lidé budou zdraví a spokojení. Jsem připraven vyměnit mezinárodní úspěchy za to, že si každý bude moci o vikendu pinknout civilní turnaj v tenise či badmintonu, nebo se projet na kole po hezké cyklostezce u řeky.

Jinak o tom státem organizovaném dopingu si fakt nikdy neslyšel? Já myslel, že to proniklo i do popkultury a je to obecně známé. A neuraž se, ale koho znáš je v téhle diskuzi irelevantní. Doping si neorganizovala sama Kratochvílová. To jsem snad dostatečně zdůraznil.
@Jab (14.09.2017 07:55): Patrně víš více, než já, který Jarmilu docela dobře zná, v pořádku. Co se týče sportu, bavíme se možná o trochu něčem jiném. Je rozdíl vybudovat cyklostezky, dětská hřiště, či postavit halu pro více, či méně rekreační využití. I u nás je mnoho takových sportovišť, v tom problém není. Konečně, za něco se ty EU dotace utratit musí, že. Navíc to veřejnost vidí na vlastní oči a má pocit, že se za jejich daně děje alespoň něco trochu užitečného. Ovšem stále se bavíme o volnočasových aktivitách pro širokou veřejnost. Jiná situace je ovšem v tom „opravdovém” sportu. Do toho se investuje žalostně málo a kluby doslova bojují o každou korunu. Pokud neseženeš sponzory, což je mimochodem stále těžší, neboť devadesátá léta, doba masivního praní peněz přes sport je už dávnou minulostí, máš celkem smůlu a můžeš svůj krámek na sportovní sny zavřít. Společnost se zkrátka musí rozhodnout, zda vůbec o úspěchy českého sportu stojí. Investovat peníze do pseudo sportovišť pro širokou veřejnost je bezesporu chvályhodné, ovšem vrcholový sport je opravdu o něčem jiném. Pokud se nebude podporovat tento, nemůžeme logicky očekávat žádné zázračné výsledky, to je zřejmé.
@samorost (14.09.2017 07:49): Pochopil si to dobře. A Kratochvílové sypali, co se do ní vešlo. Že i tvrdě trénovala nezpochybňuji. Celý východní blok jel v podpoře svých vrcholových sportovců dopingem. Byla to součást propagandy. Stran jejich případných úspěchů. V tomtéž modu jede i dnešní Rusko.

Oceňuji, že se dětem a jejich rozvoji věnuješ. Sám ve svém okolí ale vidím podstatně lepší obraz. Náš místní Sokol nebyl nikdy větší a pořádá mezinárodní turnaje. Obec postavila víceúčelovou sportovní halu, zrenovovala cyklostezky... Pohovoř si se svým starostou.
@Jab (13.09.2017 17:32): Pokud to má být ironie, případně narážka na doping, tak zde bruslíš na hodně tenkém ledě, nebo se spíše už dokonce brodíš v bahně. Mám to štěstí, že konkrétně o Jarmile Kratochvílové vím o něco málo více, než běžný sportovní fanda a opravdu si neumíš ani představit ta kvanta dřiny, která za jejím fenomenálním úspěchem stála. Z dnešní mládeže by toto nebyl ochoten absolvovat absolutně nikdo, to si troufám tvrdit. Pokud jsem Tě ale nějak špatně pochopil a skutečně jsi chtěl složit hold těmto zcela výjimečným osobnostem, tak se omlouvám.

@GodOfTheSick (13.09.2017 17:41): Promiň, nechci se do Tebe v žádném případě navážet, ale fakt meleš hrozné kraviny. Jaké porno probůh, copak malé děti frčí na pornu? Nebo i dospívajícím, či dospělým sledování porna zabírá celé dny? Nevím tedy, jak to máš právě Ty... no, půjdeme raději od toho. :c))) To, že je dnes mnoho dalších lákadel, a že se tak potenciální talenty rozdrobí do více oblastí, to je bezesporu pravda, to nikdo nezpochybňuje. Nicméně, to není ten zásadní problém. Problémů je hned několik a ty zásadní jsou - změna atmosféry ve společnosti a odlišné nazírání na sport tehdy a dnes, kritický nedostatek peněz jak ze strany státu, tak mezi běžnými lidmi, pracovní vytíženost, či pohodlnost rodičů a z toho plynoucí neochota dávat děti na sporty, nedostatek volně dostupných sportovišť, protekce, klientelismus a obecně zvýhodňování konkrétních „vyvolených” na úkor jiných a v neposlední řadě finanční machinace a využívání sportu především coby dojné krávy pro osobní obohacení. Se vším tímto se setkávám za poslední léta ať už jako rodič sportujících dětí, či jako osoba lehce participující na tréninkovém procesu a výchově dětí. Situace dnes je velice neradostná a zcela odlišná od té před rokem 1989. V žádném případě zde nejde o nějakou adoraci bývalého režimu, ovšem vše má svá pro a proti a konkrétně sportu, především tomu kolektivnímu, prostě z mnoha důvodů kvetla lépe pšenka spíše dříve. Vše se dnes točí výhradně (!) okolo peněz, což mnohdy totálně devastuje snahu o trénink a nějakou opravdu koncepční práci s dětmi. Jsou sporty, kde to není tak znát, ovšem ve všech zásadních, kde se počítá s nějakým profitem, je situace dost tragická. Bylo by to ještě na mnohem delší diskuzi, zde na to ale není prostor, ani k tomu není na herním serveru důvod.

@Malignus (13.09.2017 18:04): Absolutní souhlas, je to jeden z podstatných důvodů dnešního stavu. Přestože je dnes sport společností sledován možná více, než kdy dřív, jsou pro něj paradoxně vytvářeny mnohem horší podmínky. Nemluvím teď o špičkových týmech, nýbrž o podmínkách pro onu masivní členskou základnu, na které všechny ty úspěchy stojí, resp. by měly stát.