Ten jízdní model je prostě praštěnej. Šotolina ještě jde, ale co to auto dělá na asfaltu... že pomoct ručkou si jde jen tehdy, když k tomu dáte zároveň plyn, to taky moc nepomáhá...
@Sasakr (20.02.2024 17:21): Ty jo, to už je fakt dvacet let. Teda, v srpnu bude. Překvapuje mě, že se tehdy nedabovalo obvyklým namluvením stěžejních výrazů, které si pak hra poskládá sama dohromady, ale daboval se rovnou celý diktát.

II. CO-DRIVER TRANSLATION

CoDrv.xls - contains co-driver texts which are needed to build co-driver whole sentences.
Both - translation and recording of the co-driver voice require deep understanding of the role of the co-driver in the game and the meaning of the information build using single phrases.
Here are examples of the usage of the single phrases joined to form whole co-driver instructions:

"into" + "long" + "3" + "right" + "don't cut" + "rocks inside"
"and" + "3" + "left" + "on gravel"
"long" + "3" + "right" + "tightens"
"very long" + "3" + "right" + "over narrow bridge"

Please contact us if any of the above examples are not valid in the destination language after translating just the single phrases (in quotation marks).

Once these texts are translated we will generate co-driver sentences to be recorded in a studio. DO NOT RECORD VOICES BASED ON TEXTS FROM CODRV.XLS!!
Finally the co-driver voices are estimated for ~550 sentences (~2000 words).
Patch pro spuštění hry na dnešních systémech. Postupujte podle těchto instrukcí. Mělo by jít na Steam i klasické prodávané, v CZ např. ta od TopCD.
@PavelU (10.05.2023 04:02): Ahoj, nemáš k dispozici zmiňované soubory? Ten odkaz už nefunguje. Mam origo 2xCD českou verzi od topcd.cz +manuál s instalačnim klíčem. Nejdřív mi to ani nechtělo načíst první CD, pak se mi to povedlo v jiný mechanice, udělal jsem si z cédéček ISO soubory, instalace proběhla, ale při pokusu hru spustit hláška o špatnym operačnim systému (zkoušeno na Win7 > error). Zkoušel jsem tedy schánět na netu, ale jedinou funkční verzi, kterou jsem sehnal, je rusky, ale ty písmenka už jsem tak nějak zapomněl, takže se mi tahle verze nelíbí. Škoda, moje česká verze s errorem na Win7 má i česky mluvícího navigátora, což se mi naopak líbí.
Se soubory z odkazu se mi hra konečně spustila. Poté klasicky nastavit rozlišení a obnovovací frekvenci. Vše odpovídá správně. Po GTI Racing a Classic Car Racing došlo i na tu nejstarší závodní hru na Chrome enginu.

Přídavný obsah ke stažení. Google uložiště. Auta, tratě, hudba.

Režim Simulace dohrán na 99,6 procenta. Zůstala mi tam zhruba v půlce jedna stříbrná medaile. Je to spíše simulace, o arkádě nemůže být řeč. V Závodu by mělo být možné si volně nadefinovat tratě, jak chci, včetně mnou oblíbených aut. Skvělá hra.
Tak koukám, že jsem to dokonce překládal do češtiny :-) A přesto mi to v paměti neutkvělo...
@RNDr. Gunár Pavel (18.03.2012 15:04): Taky mám obě hry, respektive měl jsem, jako bundle ke grafikám :) Ale ten Morrowind jsem nějak ztratil. Nevzpomínáš si, zda ta Xpand Rally vyžadovala při spuštění instalaci StarForce a následný restart kompu? Já mám Xpand Rally dvakrát (topcd a bundle)+ verzi Xtreme z Levelu.
@RNDr. Gunár Pavel (18.03.2012 15:26): Díky za upřesnění. Že je Dead Island na Chrome mě překvapuje. Evidentně tak engine není špatný,když drží krok takovou dobu, což mě taky překvapuje.

Pravda idSoft se také se svým enginem okolo Doom3 snažilo jej prodat dál, taky ale nevím o ničem, co by na něm od jiných vývojářů chodilo. Moc se nedivím, plastovost her od idSoftu po Doomu3 včetně mi vadila.

A co se Valve týče, tam ani moc nevím, jak moc jsou svolní k použití svého enginu, moc si totiž nepamatuji, že by jej kdy nějak ven "tlačili". Tedy krom prvních ukázek před vydáním HL2. U Source je také možné, že jej někteří stále mají za ten "starý engine" z HL2 a o jeho modifikovatelnosti a aktualizování nemají páru.
@MartinezZ (18.03.2012 15:20): Ještě Dead Island, zatím největší úspěch Techlandu běží na Chrómu. Stejně tak Call of Juarez: Bound In Blood a Call of Juarez: The Cartel. Rozhodně první dva CoJe jsou hry, které za zkoušku stojí, jen Cartel je jak špatnej vtip.

To, že se zajímavé a kvalitní enginy skoro ani nedostanou ze studií, která je vytvořila, to jsou případy idTechu (jen Prey), i Source od Valve (jen Dark Messiah of Might and Magic), nebo třeba Saber enginu (jenom Halo Anniversary remake z roku 2011)...
@RNDr. Gunár Pavel (18.03.2012 15:04): Hry u karet byly mnohdy perly. Od Xpandu se nesmělo nic čekat. Asi největším plusem hry byla skutečnost, že běžela na tehdy poměrně známém Chrome Engine, který do té doby poháněl stejnojmennou hru - Chrome - a autoři tak chtěli světu ukázat, že jejich engine zvládne vše. XR tak bylo spíše takovým technologickým demem. Zřejmě to moc nevyšlo, protože o Chrome Engine jsem od Specforce od stejné polské firmy už neslyšel.
No jo, ty vzpomínky. To bylo tehdá zábavy s vypalovačkou po instalaci Xpand Rally a obsažené StarForce, ách...
Dobrý den ztratil jsem cd klíč k disku 2 u Xpand Rally 2004. Napište mi ho na KorychJan@seznam.cz Děkuji.
Nechtěl by někdo nepoužitý cd key pro hru po netu? Hrát to neplánuju takže ho někomu rád daruju